Project Needlemouse - Sonic the Hedgehog 4

Ειναι επισημη η ανακοινωση.

Γινεται σεισμος στα gaming fora
 
Aπο ενα teaser trailer που είδα, καλό φαινεται αλλά το sprite του Sonic θελει δουλειά. Πιο πολύ σαν να βηματίζει βαρια δειχνει παρά σαν να τρέχει. Ελπίζω να βάλουν το helicopter-legs animation όπως στα παλια Sonic. Παντως ειναι σε καλό δρόμο αφου ο Sonic δεν φαινεται να κραταει σπαθί, μαχαίρι ή μπαζούκα.
 
Πραγματικά είναι για μένα το πιο αναμενόμενο παιχνίδι της δεκαετίας....

sonic rules!!! Can't wait.

:happyjump: :happyjump: :happyjump: :headbang:
 
στα δεξια του official site γραφει

coming summer 2010 playstation network,xbox live arcade wiiware and ????

http://www.sega.com/sonic4/us/index.html

τι ειναι τοσο σημαντικο και δεν το αναφερει? PC? και κατω φαινεται το κουτακι με το λουκετο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
360/PS3(sixaxis) -> 1080p

Wii(motion control) -> 480p

PC-> 0 :p
 
λετε σε MAC ? λαθος μαλλον το βλεπω για PS2
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γενικά στη σελίδα έχει πολλά πλαίσια με ερωτηματικά και μερικά έχουν αντίστροφη μέτρηση για να αποκαλυφτούν.

Μας κρατάει σε εγρήγορση :D
 
μαλλον επειδη ειναι μακρυ το κουτακι ταιριαζει στο Playstation 2 (ετσι εμφανιζεται το λογοτυπο του στα Games)
 
vagosgta3 είπε:
στα δεξια του official site γραφει coming summer 2010 playstation network,xbox live arcade wiiware and ????

http://www.sega.com/sonic4/us/index.html

τι ειναι τοσο σημαντικο και δεν το αναφερει? PC? και κατω φαινεται το κουτακι με το λουκετο
2r7lj7q.jpg
 
Major news!!!!

Πάντως,δε μπορεί εκεί στη SEGA να είναι τόσο κορόιδα και να μη το κυκλοφορήσουν για PC.Αποκλείεται...
 
εγω παλι ουτε κρυο ουτε ζεστη...πρωτον δε μου αρεσει οτι θα το δωσουν με τη μορφη episodes και δευτερον γιατι μονο σαν dlc???ας δουν τη nintendo με το new super mario bros και ας ακολουθησουν το παραδειγμα τους....το αλλο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι θεωρειται τοσο big news.....2d sonic ειχαμε και στο gba αλλα και στο ds....το sonic rush ειδικα ειναι το αγαπημενο μου sonic game
 
manos426f είπε:
Major news!!!!
Πάντως,δε μπορεί εκεί στη SEGA να είναι τόσο κορόιδα και να μη το κυκλοφορήσουν για PC.Αποκλείεται...
Tα τελευταία Sonic δεν βγήκαν για PC (όχι ότι έχασαν τίποτα σπουδαίο οι PC gamers :p ) οπότε δεν βλέπω να βγαίνει αυτό.

Πάντως μετά από τις τόσες αποτυχημένες προσπάθειες να περάσει ο Sonic στο 3D, αποφάσισαν να γυρίσουν στις 2D ρίζες του. Πάντως δεν τρελαίνομαι κιόλας, αφού τη σειρά την έχουν καταστρέψει, οπότε τίποτα δε μου λέει ότι και αυτό δεν θα είναι άλλη μια πατάτα.
 
Sonic 4 ! ! ! !

Ναι κυρίες και κύριοι ! Μετά από μιάμιση δεκαετία ο Sonic θα συνεχίσει από εκεί μου είχε μείνει : στο δισδιάστατο βασίλειο .

http://www.sonicthehedgehog4.com/us/

Είναι νωρίς ακόμα για περισσότερες πληροφορίες καθώς μόλις σήμερα ανακοινώθηκε επίσημα το όνομα του νέου παιχνιδίου : Sonic 4 - Episode 1 .

Αν δεν βγει και για PC (που μάλλον δεν ...) θα αναγκαστούμε να επενδήσουμε σε κονσόλες ! Κρίμα μόνο που η επιστροφή του θρύλου δεν θα γιορταστεί σε συγγενική του κονσόλα ...
 
Κατι με χαλαει στο "ανιμου" σχεδιασμο..Θα ηθελα κατι περισσοτερο κοντινο στις παλιες ριζες, φυσικα βελτιωμενο, παρα το νεο κυμμα που υπαρχει..

Δεν θα μπορουσαν πχ να κανουν κατι τετοιο;

greenhillzonebyorioto.jpg


Μακαρι οπως και να εχει, να ειναι καλο παιχνιδι..Τουλαχιστον καλο οσο τα δυο sonic του nintendo ds το λιγοτερο.
 
@Getta το screenshot που ανεβασες κατα 99% δεν ειναι απο το παιχνιδι.

@Leon υπαρχουν τα 2 3D Sonic στο Dreamscast που τα σπανε σε βαθμο τσουναμι οπως και η τεραστια παρακαταθηκη των MD 2D παιχνιδιων.

@bahamut zero περα απο τα εκπληκτικα MD Sonic games, το μονο 2D Sonic που μπορω να ανεχθω ειναι το Sonic Advance1 επειδη εχει καπως εξυπνα mechanics και επειδη η μεγαλη μου κορη το παει 4η πιστα χωρις να με πρηζει να τις περναω τις "κακοτοπιες" :)

@all Σε 88 λεπτα θα ξερουμε λεπτομερειες
 
Ξεκινησαν και οι υπολοιπες αντιστροφες μετρησεις στο site
 
Το screenshot που ανεβασε o getta ειναι απο wallpaper.Το εχω και εγω στο pc μου πανω απο χρονο..Εχει κυκλοφορησει παρομοιο απο τον ιδιο δημιουργο και για mario donkey kong και αλλα!
 
Πίσω
Μπλουζα