Project Needlemouse - Sonic the Hedgehog 4

Ακριβώς!

Κάπως έτσι μου φάνηκε και μένα βρε Leon,οπότε νομίζω ότι η περιγραφή που έδωσα ήταν επιεικής.

Anyway....
 
Me likes too. Μόνο η κίνηση των ποδιών με χαλάει λίγο...
 
Tα backgrounds γραφικά είναι μια χαρα. Το animation του Sonic ομως ειναι χάλια. Ο τροπος που κινει τα ποδια του δεν συμβαδίζει καθολου με την ταχύτητα, μοιαζει σαν να γλιστράει, ενώ ακόμα οι τουμπες που κανει όταν ειναι στον αέρα, δεν σχηματίζουν το καθιερωμένο "πριόνι" λόγω των "λίγων στροφών".

Το animation του κεντρικού χαρακτήρα πρέπει να είναι ελκυστικό, εφόσον βρίσκεται στο επίκεντρο της οθόνης καθ'όλη την διάρκεια του παιχνιδιου και δυστηχώς το 3D μοντέλο του Sonic 4 δεν είναι. Θα το χαρακτήριζα μάλλον άχαρο.

Ισως να ειμαι "απαιτητικός" και να "ζητάω πολλά" αλλα δεν μου φτανει το Sonic 4 να ειναι απλός καλυτερο απο τα σκουπίδια που βγάζει η Sonic Team τα τελευταια χρόνια. Για να ρεφαρει, θα πρέπει να είναι σχεδόν τέλειο και εντυπωσιακό, όπως ηταν τα Sonic την εποχή του Mega Drive. Και ενα 2D παιχνίδι μπορει να ειναι εντυπωσιακό ακομα και σήμερα και υπαρχουν παραδειγματα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
η κίνηση των ποδιών θυμίζει έντονα τις εκδόσεις στο advance. Πιο πολύ πάντως για remake μου μοιάζει! θα δείξει!
 
Έξαιρετικό! Θα το τσεκάρω σήμερα. ;)
 
Πίσω
Μπλουζα