Project Needlemouse - Sonic the Hedgehog 4

Wally είπε:
@Leon υπαρχουν τα 2 3D Sonic στο Dreamscast που τα σπανε σε βαθμο τσουναμι οπως και η τεραστια παρακαταθηκη των MD 2D παιχνιδιων.
Δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα με τα Dreamcast Sonics. To πέρασμα στο 3D για το Sonic δεν ήταν ποτέ 100% επιτυχημένο όπως του Mario. Ίσως καλύτερα αποκλειστικά 2D για τον Sonic. Το στυλ του gameplay του μάλλον δεν μεταφράζεται καλά στις τρεις διαστάσεις.
 
Leon είπε:
Δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα με τα Dreamcast Sonics. To πέρασμα στο 3D για το Sonic δεν ήταν ποτέ 100% επιτυχημένο όπως του Mario. Ίσως καλύτερα αποκλειστικά 2D για τον Sonic. Το στυλ του gameplay του μάλλον δεν μεταφράζεται καλά στις τρεις διαστάσεις.
Πες τα πες τα!Ειδικά αυτό το καταραμένο Sonic Adventure 2 μόνο νεύρα μου προκαλούσε :xm:
 
Mια ερωτηση Εκτος απο το Super mario 64 ποιο αλλο Mario ειναι Full 3d σαν τα sonic adventure?

Δεν θυμαμε κανενα για αυτο..Μετα δεν βγαιναν στα πλαγια η απο πανω?mario galaxy?
 
Δεν καταλαβαινω τη φρεσκια αντιπαθεια που διακρινω για τα Sonic Adventure 1/2

Να το παμε με ερωτησεις

Κρατησαν τα mechanics και την ταχυτητα των 2D εκδοσεων?

Ειχαν, οπως οι προγονοι τους, τεχνικη αρτιοτητα?

Διεθεταν εκπληκτικο soundtrack αναλογο των παλιων?

Αν σε καποιους μπορει να μην αρεσαν πχ τα Adventure Stages αυτο δεν μπορει να καταδικασει τα 2 αυτα Dreamcast διαμαντια...

Ας ελπισουμε (για να επανελθουμε λιγο στο θεμα) οτι τη μουσικη θα την αναλαβει καποιος απο τους Nakamura, Uwabo, Hataya, Ogata, Senoue
 
cast128dreams είπε:
Mια ερωτηση Εκτος απο το Super mario 64 ποιο αλλο Mario ειναι Full 3d σαν τα sonic adventure?Δεν θυμαμε κανενα για αυτο..Μετα δεν βγαιναν στα πλαγια η απο πανω?mario galaxy?

Και το Sunshine και το Sunshine!Λίγα αλλά τέλεια.

Wally δεν είναι καινούργια η αντιπάθεια αυτή.Για το πρώτο SA δικαιολογείται από το hype που είχε δημιουργηθεί.Και προφανώς δεν είναι τα adventure stages το θέμα μας.Για να μην μακρολογώ, από όλα τα 3D sonic παιχνίδια έχω ένα πρόβλημα,δεν καταφέρανε να φτάσουν ούτε στο ελάχιστον την απίστευτη ισορροπία platforming και ταχύτητας που είχαν τα πρώτα Sonic στο MegaDrive.

Τερμάτισε το Sonic3&K και μετά πήγαινε να παίξεις το Sonic Adventure.

Εαν θέλετε ανοίξτε καινούργιο thread για το θέμα αυτό γιατί το παρόν είναι για το 2D Sonic 4.
 
σαν προσωπική παρατήρηση θα ήθελα τα πόδια του sonic όταν επιταχύνει, να κινούνται σαν ""μύλος""όπως κλασικά στα genesis/mega drive και όχι όπως στα τελευταία των ds/psp που ξεχωρίζεις το animation τους!
 
Το sonic 4 υπαρχει εδω και 14 χρονια,απο 1996.

Για το SNES!!

Sonic_4_(2)_cart.jpg


 
Damn....τι χάλι είναι αυτό? χαχα...
 
Αυτό το παιχνίδι το χα παίξει σε εξομοιωτή. Άθλιο όντως...αλλά δεν ήξερα πως τιτλοφορούταν ώς "sonic 4"...(άν θυμάμαι καλά έσωζες και τον....mario μέσα) :)

και ένα μικρό ψιλο off topic:

Έχοντας παίξει (εστω και λίγο) το SA 1 δεν νομίζω πως φτάνει στο ελάχιστο τα soundtracks των "παλαιών" sonic (πόσο μάλλον να ακούσετε κάποιες διασκευές που έχουν γίνει σε κάποια κομμάτια). Πολύ ροκάδικο ρε παιδί μου...και ήθελα να ήξερα ποιός έκανε τη φωνή του sonic....Έν κατακλείδη για να μη το κουράζω, συμφωνώ με f2bnp.

Πάντως ανήκω και εγώ σε αυτούς που περιμένουν το παιχνίδι. Έχοντας τερματίσει όλα τα παλιά-καλά sonic (δεν αναφέρομαι σε αυτά της Nintendo και γενικά τα πρόσφατα της σειράς) είμαι περίεργος να το δώ. Άν και να πω την αλήθεια μου, έχω ένα προαίσθημα πως θα μου φανεί σαν να παίζω ένα sonic που είχα δοκιμάσει σε ένα game boy advance...μακάρι να πέσω έξω.
 
Dimitrios γουστα ειναι αυτα. ;)

Παντως θα σου προτεινα να ακουσεις πιο προσεχτικα πχ τα

Azure Blue World for Emerald Coast και Windy and Ripply for Emerald Coast που ειναι και στα αρχικα levels.

Θα δεις οτι σεβονται την μουσικη παραδοση των προηγουμενων Sonic παιχνιδιων
 
Πράγματι στο Sonic Adventure 1 η μουσική είναι αρκετά πιστή σε αυτή των αρχικών παιχνιδιών και κρατάει και το feeling. Κρίμα που το χάλασαν και αυτό με το SA2 :mad:.

Καλά το Sonic 4 SNES τα σπάει :p . Είναι ένα hack του παιχνιδιού Speedy Gonzalez και ειλικρινά είναι γελοίο! Περισσότερα εδώ: http://info.sonicretro.org/Sonic_the_Hedgehog_%28SNES%29
 
nikoladim είπε:
σαν προσωπική παρατήρηση θα ήθελα τα πόδια του sonic όταν επιταχύνει, να κινούνται σαν ""μύλος""όπως κλασικά στα genesis/mega drive και όχι όπως στα τελευταία των ds/psp που ξεχωρίζεις το animation τους!
Αυτο ακριβως σκεφτικα κι εγώ μόλις το είδα. Το animation όπως έχει, δεν ειναι καθόλου καλό κατα την γνώμη μου. Και έχει πολύ μεγάλη σημασια ο κεντρικός χαρακτήρας να έχει καλό animation. Α και το κεφάλι του είναι τεράστιο.
 
H τελικη του εκδοση θα δειξει! Ελπιζω η ... να μην τα 'σκατωσει' παλι!

Ειδε κανεις το demo του Sonic Allstars racing? Ειδα τον Ryu Hazuki και μου σηκωθηκε η τριχα! :animangry: Στο τελος μην τον βαλουνε σε κανα Space Channel 3!
 
Δείχνει τρομερά φτωχό σε γραφικά....
 
http://www.youtube.com/watch?v=0pgHbsihcrQ

Το youtube δεν ξερω για ποση ωρα θα ειναι up, διοτι η Sega αμολησε τα "σκυλια" να μαζεψουν το aplha leaked απο το internet

EDIT: Δειτε εδω. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!
 
manos426f είπε:
Δείχνει τρομερά φτωχό σε γραφικά....
Τράβα παίξε κανά adventure σε εκείνο το ρημαδο-P3 και άστα αυτά τα κονσολάδικα για όσους μπορούν να τα κατανοήσουν. :p
 
Maddog είπε:
Τράβα παίξε κανά adventure σε εκείνο το ρημαδο-P3 και άστα αυτά τα κονσολάδικα για όσους μπορούν να τα κατανοήσουν. :p

ΟΚ,αλλά αυτό δε σημαίνει ότι το παιχνίδι θα γίνει καλύτερο... :diablotin: :diablotin:
 
manos426f είπε:
Δείχνει τρομερά φτωχό σε γραφικά....
Δεν συμφωνώ. Μοιάζει πολύ στην αισθητική με τα Sonic του MD, σε μεγαλύτερη ανάλυση και με βελτιωμένα γραφικά. Αυτό το θεωρώ πολύ καλό. Εξάλλου τα Sonic στέκονται ακόμα πολύ καλά στο θέμα των γραφικών.
 
Πίσω
Μπλουζα