PS3 Home

Τώρα και το PSP στο παιχνίδι!!

home-20070307034614479.jpg
 
Χαχαχαχα

Είναι το λιγότερο τραγικό!!! Η εκμετάλευση σε όλο της το μεγαλείο!
 
Διάβασε για το Hall of Fame. Μη μου πεις ότι δεν είναι φοβερή ιδέα. Βγες λίγο από το antisony mode και δες το από τη πλευρά του τύπου στο διπλανό διαμέρισμα.
 
Αυτοί οι αντικειμενικοί του forum έχουν αρχίσει και με εκνευρίζουν ... :tease: :biglaugh:
 
LOL Keeper.

Να σου βάλω μια ιδέα για τον εφιάλτη των 02:16 με 02:18;

Το παιδί σου θα πληρώνεται σε Microsoft points! Καλομελέτα κι έρχεται :D
 
Ωραία, η Sony έκανε κάτι σαν το Second Life σε cut-down έκδοση και μάλιστα χωρίς κανένα όφελος. Δεν βρίσκω εύλογο το να μετακινήσω το virtual ανθρωπάκι μου στο Movie Trailers room ενώ θα μπορούσα ευκολότερα να πατήσω σε ένα μενού -> Movies -> Trailers και να δώ αυτό που θέλω.

Correct me if i'm wrong αλλα η φίλη μας έκανε ένα κακέκτυπο μιας ιδέας 5 χρόνων (λέγε με Sims) για λόγους εντυπωσιασμού και μόνο ....

Αλλα απο πρωτοτυπίες μας έχουν συνηθίσει έτσι κι αλλιώς, οπότε δεν παραπονιόμαστε :

908.jpg
 
Ασε τα PS3HomeSimsΚανω2ΩρεςΝαΔωΕναDemo...

Δειτε αυτο!.Ειναι εξαιρετικο

Αν δεν ειναι prerendered PR bullshit of course.....
 
Αν τα τηλέφωνα της Sony έχουν bugs να δείτε οι τηλεοράσεις της τι καλά που τα πάνε. Η ακατανόμαστη για να ρίξει το κόστος κατασκευής κάτι έκανε με τις λάμπες και "ψοφάνε" γρήγορα......

Ένας φίλος αγόρασε τηλεόραση πρόσφατα και μετά από λίγο καιρό κάτι έγινε και ενώ το πάνελ δούλευε δεν υπήρχε ο back light φωτισμός.

Ηθικό δίδαγμα: Όταν πάτε να αγοράσετε TFT τηλεόραση, οποιουδήποτε κατασκευαστή, να κοιτάτε στα ψιλά γράμματα πόσο καλύπτονται με εγγύηση οι λάμπες CCFL που διαθέτουν οι οθόνες. Οι τελευταίοι βιντεοπροβολείς διαθέτουν μεγαλύτερη, χρονικά, εγγύηση για την λάμπα τους..............

(Λες και δεν μας έφτανε το σκηνικό με τα καμμένα πίξελ, έχουμε και καμμένες λάμπες...... )

Τελικά η wide Philips CRT που έχω θα παραμείνει στην θέση της για ΠΠΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑ χρόνια ακόμα..............
 
Καλά από παρόμοιες φωτό έχουμε φλωμώσει εδώ μέσα. Έχουμε ξαναπει όσα δεν πιάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια. Και το command line καλό είναι αλλά δε σε βλέπω να χρησιμοποιείς lynx και pine, καλά για Linux ούτε λόγος να γίνεται :diablotin:

Το PS3 ΔΕΝ είναι Sims παιχνίδι. Βασικά είναι το επόμενο βήμα από το "πατάω

μενού -> Movies -> Trailers ". Έτσι το κάνεις τώρα. Άυριο θα το κάνεις αλλιώς. Όπως και να το κάνουμε είναι εξέληξη. Αν δε μας αρέσει αυτό δεν αλλάζει την αξία του.

@wally. Αντικειμενικός;;;;;;
 
@Κeeper: Έλα ρε μεγάλε, ένα μικρό bug είναι δεν πειράζει!

Δεν νοιώθεις, όμως, μοναδικός; Αγόρασες νέο κινητό και είναι εκ κατασκευής σκάρτο. Το ξέρουν ότι σου πούλησαν σκάρτο πράμα, το ξέρουν ότι έχει πρόβλημα και σου λένε κατάμουτρα ότι ΔΕΝ θα το φτιάξουν γιατί δεν μπορούν να ασχολούνται με πράγματα που έχουν πουλήσει.... Ας πρόσεχες, τι να κάνουμε τώρα. Εμείς Sony είμαστε και έτσι μας αρέσει να δουλεύουμε. Ποιός είσαι εσύ που ΑΠΑΙΤΕΙΣ να δουλεύει σωστά το κινητό που χρυσοπλήρωσες κάνοντας συμβόλαιο με κάποια εταιρεία κινητής που θα στα "ρουφάει" για ένα χρόνο;;;;;;;

Και δεν μου λες ρε keeper, η μπαταρία πόσο κρατάει;;;; (Α, μήπως πετάει και σπίθες;;;;;; )

Εξέλιξη το PS3;;;;;;;

ΘΕΟΙ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΟΥ πες μου ότι δεν μιλάς σοβαρά!!!!!!

Ένα προϊόν κρίνεται και από την σοβαρότητα με την οποία ο κατασκευαστής του αντιμετωπίζει τους επίδοξους αγοραστές, δεν μπορείς να βγαίνεις και να λες σαν κατασκευαστής τις π@π@ρι3ς που λέει η Sony κάθε τρεις και λίγο, ούτε να κάνεις αυτά που κάνει.

Αν δεν μας σέβεται σαν πελάτες, τότε ποιός ο λόγος να δώσουμε τα ωραία μας λεφτάκια σε αυτούς; Ας τα πάρει ο Μπιλάκος που στο κάτω κάτω της γραφής αυτή τη στιγμή προσφέρει περισσότερα και φτηνότερα και φυσικά με περισσότερη σοβαρότητα από ότι οι σκ@τι@ρηδες της Sony.

Προσέξατε ότι το PS3 είναι προφητικό;;; ΚΑΙ μάυρο είναι, ΚΑΙ σαν φέρετρο είναι, ΚΑΙ Sony γράφει απάνω...........
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eλα shock!!!

δες αυτο το PS3 project.Eιναι ΟΝΤΩΣ φοβερο...
 
shock είπε:
PS3 ΔΕΝ είναι Sims παιχνίδι. Βασικά είναι το επόμενο βήμα από το "πατάω μενού -> Movies -> Trailers ". Έτσι το κάνεις τώρα. Άυριο θα το κάνεις αλλιώς. Όπως και να το κάνουμε είναι εξέληξη. Αν δε μας αρέσει αυτό δεν αλλάζει την αξία του.
Είναι εξέλιξη να κάνω σε 5 μέρες κάτι που πριν έκανα με ένα click!?!?!?!

Shock, μήπως προσελήφθης στην εν λόγω (κατα τα άλλα) συμπαθέστατη εταιρία και μας το κρύβεις? (κάτσε να τσεκάρω IP) :tease: :tease: :biglaugh:

/off topic

pooky είπε:
Και δεν μου λες ρε keeper, η μπαταρία πόσο κρατάει;;;; (Α, μήπως πετάει και σπίθες;;;;;; )
Και να σας πώ την ύστατη πλάκα. Το κινητάκι το πήρα για 2 λόγους .

Ενας εξ αυτών ηταν επειδή συγκενικό μου πρόσωπο έχει τον προκάτοχό του και η μπαταρία κρατάει 4-5 μέρες.

Όταν το απέκτησα λοιπόν, κι άρχισα να μπάινω σε forum και να ψαχουλεύω,

ανακάλυψα οτι η μπαταρία του κρατάει τον μισό χρόνο απο αυτή του προκάτοχου του.... WTF!!!!

/off topic
 
Μα το είδα βρε Wally μου και σου απάντησα. Και μου έκανε εντύπωση που ήσουν "αντικειμενικός".

LOL Keeper. Όχι δεν δουλεύω εκεί. Απλά είδα κάτι μου άρεσε και το έκανα post. Η αλήθεια είναι ότι περίμενα άλλα επιχειρήματα για το πόσο σκάρτο είναι το home και όχι "κάνω 5 μέρες για να κάνω κάτι". Αυτό αντικρούεται εύκολα :diablotin: .

Τώρα τα επιχειρήματα με τα κινητά τηλέφωνα και τις τηλεοράσεις.... σε σχέση με το home.... και το πόσο καλή είναι η M$ σε σχέση με την Sony δε μπορώ να τα ακολουθήσω και φυσικά είναι σε εμένα το πρόβλημα.

θα τα ξαναδιαβάσω όμως, ίσως τώρα να είμαι κουρασμένος και να μην τα πιάνω "με την πρώτη".
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απίστευτο το demo του Wally πάντως ...

shock είπε:
και το πόσο καλή είναι η M$ σε σχέση με την Sony δε μπορώ να τα ακολουθήσω και φυσικά είναι σε εμένα το πρόβλημα.
μα το thread δεν έχει σκοπό να δείξει πόσο καλύτερη είναι η MS.

Επισημαίνει, απλώς, πόσο σκάρτη είναι η Sony :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
LOL. Είδες που δε τα πιάνω με τη μια; Αχ τι θα σας κάνουμε εσάς τα MSfanboys. Από τη μια σας αγαπάμε και από την άλλη... απορώ πως δε σας έχει καεί το XBOX...:biglaugh:

Υ.Γ Που να σου καεί το video που λένε :diablotin:
 
Το Xbox δεν καίγεται. Απλά ζεσταίνεται. Αντιμετωπίζεται απλά βάζοντάς το πάνω σε ένα notebook cooler που τροφοδοτείται από USB θύρα που διαθέτει το 360.

Απλή λύση και αποτελεσματικότατη 100%!!!!!!!!

Χμ! Σκάρτη η Sony.... Όχι ρε παιδιά που το είδατε αυτό;

Keeper η πλάκα είναι πως εγώ δεν ήθελα με τίποτε Nokia. Η Mrs Pooky μου χάρισε ένα 2310 για να αντικαταστήσω την προπολεμική συσκευή που είχα 4 χρόνια και που ταλαιπώρησε τον Maddog κάνοντας συνεχώς κλήσεις προς το τηλέφωνό του (άλλο κόλλημα κι αυτό!!!! ).

Απλό τηλεφωνάκι της τάξης των 65 ευρώ. Η μπαταρία, όμως, απλά κρατάει πάνω από 10 μέρες..........

Από δω και στο εξής όσο πιό απλό και NOKIA γίνεται φίλε...... Θα το αλλάξω μόλις κολλήσει το πληκτρολόγιο.........
 
Μου αρέσει βρε pooky μου που δεν είσαι απόλυτος σε αυτά που λες και καλά κάνεις, έτσι πρέπει να είμαστε όλοι μας (ακούτε εσείς οι 2 εκεί στο βάθος ;) Δε γουστάρεις τη Nokia σου κάνουν δώρο ένα προιόν της και βλέπεις ότι δεν είναι έτσι ακρβώς όπως το περίμενες, οπότε τη βλέπεις με διαφορετικό μάτι.

Ερωτήσεις λοιπόν

Πως προδιαγράφεις χωρίς να έχεις ζήσει κάτι (home) όταν άνθρωποι είμαστε και αύριο μπορεί να έχουμε αλλάξει γνώμη γιατί έχουμε βιώσει κάτι διαφορετικό.

Και εγώ λέω τη M$ σκάρτη, όχι ότι δεν είναι, αυτά που είπες για την Sony είναι πτέσματα και μπορώ να σκάσω την MySQL του AEON αν ξεκινήσω, αλλά για το 360 το μόνο που έχω πει είναι ότι είναι σόμπα και καίει τα κέρατα του, αλλά αυτό είναι χαρακτηριστικό όλων των σύγχρονων nextgen κονσολών και είναι πάντα ένα πείραγμα στους 2 δίδυμους φίλους μου :diablotin: . . Σημειωτέον είχα XBOX 1 και το θεωρώ σαβούρα. Δεν μπλέκω όμως το 1 με το 360. Ούτε την άλλη σαβούρα τα Windows με το φοβερό Visual Studio 2005. Ούτε την κραυγαλέα πολιτική ληστή της μαμάς με τα προιόντα της που αξίζουν και της τα σκάω.

Το να είσαι απογοητευμένος με άσχετα προιόντα της Sony και να απορρίπτεις το home πριν το χρησιμοποιήσεις μόνο και μόνο επειδή είναι Sony θυμίζει προκατάληψη και δεν έχει λογική βάση. Δε ξέρεις μπορεί σου βγει σαν το κινητό που πήρες. Μια ευχάριστη έκπληξη :D
 
Το κινητό που μου χάρησε η Mrs Pooky είναι φρικτό. Και σαν σχεδιασμός και σαν συσκευή. Δεν μπορώ να το χωνέψω με τίποτε. Αλλά.......

......στα κινητά το μόνο που με ενδιαφέρει είναι το πόσο κρατάει η μπαταρία. Αυτό και μόνο. Το συγκεκριμένο τα πάει εξαιρετικά σε αυτό το τομέα και γι'αυτό το λόγο και το ανέχομαι. Το χρησιμοποιώ για επαγγελματικό σκοπό και δεν θα ήθελα να μένω από μπαταρία όταν πραγματικά το έχω ανάγκη.

ΔΕΝ έγινα οπαδός της ΝΟΚΙΑ, απλά δηλώνω ότι αν όλα τα απλά και απέριττα κινητά της φίρμας έχουν την αυτονομία του συγκεκριμένου μοντέλου, εγώ δεν θέλω τίποτε παραπάνω. Όσο για το Sony Home, και το X-box live ούτε τα χρησιμοποιώ αλλά ούτε και πρόκειται να τα χρησιμοποιήσω ποτέ μου. Οτιδήποτε δικτυακό με εκνευρίζει αφάνταστα, γι'αυτό άλλωστε δεν έχω κολλήσει σε παιχνίδια WOW και Lineage. Δεν πληρώνω ΟΥΤΕ ΕΝΑ CENT για συνδρομή σε "υπηρεσίες" τύπου live και τα συναφή, αλλά ούτε και για να παίζω ένα παιχνίδι μέσα από το Internet. Το θεωρώ κοροϊδία.

Φυσικά και πάλι μιλάω προσωπικά όπως και πάντα, μια και μου αρέσει να εκφράζομαι υποκειμενικά. Για τον Wally για παράδειγμα θα ήταν απαράδεκτο να μην συνδέεται στο live, πράγμα αποδεκτό και θεμιτό. Απλά εγώ δεν μπορώ να το δω από την δική του οπτική γωνία. Κάτι σαν και την συζήτηση που είχαμε με τους εργοδότες και την εργασία γενικότερα ένα πράγμα.

Είναι απλά τα πράγματα. Η γυναίκα του κολλητού μου για παράδειγμα, μπορεί να θεωρείται από αυτόν Θεογκόμενα, στα δικά μου μάτια όμως μάλλον για σαβούρα φαντάζει και θα φαντάζει πάντα. Γιατί ο κολλητός μου μπορεί να κόβει τη γυναίκα με την εξωτερική εμφάνιση και μόνο, εγώ όμως δεν θα μπορούσα ποτέ να είμαι με κάποια προσευχόμενος μη τυχόν και ανοίξει το στοματάκι της και πει καμιά μπαρούφα. Ο καθένας από την δική του οπτική γωνία φίλε Shock. Μεροληπτικά και υποκειμενικά.
 
pooky είπε:
ΔΕΝ έγινα οπαδός της ΝΟΚΙΑ, απλά δηλώνω ότι αν όλα τα απλά και απέριττα κινητά της φίρμας έχουν την αυτονομία του συγκεκριμένου μοντέλου, εγώ δεν θέλω τίποτε παραπάνω.
Μα δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος πρέπει να γίνει οπαδός. Αν σου αρέσει το PS3 γίνεσαι άμεσα οπαδός μιας εταιρίας δηλαδή θα αγοράζεις στα τυφλά όλα τα προιόντα της; Δεν σου είπε κανείς να γίνεις οπαδός.

pooky είπε:
Όσο για το Sony Home, και το X-box live ούτε τα χρησιμοποιώ αλλά ούτε και πρόκειται να τα χρησιμοποιήσω ποτέ μου. Οτιδήποτε δικτυακό με εκνευρίζει αφάνταστα, γι'αυτό άλλωστε δεν έχω κολλήσει σε παιχνίδια WOW και Lineage. Δεν πληρώνω ΟΥΤΕ ΕΝΑ CENT για συνδρομή σε "υπηρεσίες" τύπου live και τα συναφή, αλλά ούτε και για να παίζω ένα παιχνίδι μέσα από το Internet. Το θεωρώ κοροϊδία.
Φυσικά και είναι υποκειμενικά αυτό αλλά δεν καταλαβαίνω πως μπορείς να βγάλεις ένα προιόν σκάρτο, το home στη συγκεκριμένη περίπτωση, απλά και μόνο επειδή δε σε ενδιαφέρει η χρήση του. Είναι σαν να μην με ενδιαφέρουν τα μηχανάκια αλλά να βγάζω τα Yamaha R6 σκάρτα γιατί το Yamaha synthesizer που πήρα δεν έχει καλές γεννήτριες θορύβου, και ότι άλλα Yamaha μουσικά όργανα έχω πάρει (μια φλογέρα και μια φυσαρμόνικα) ήταν για τα μπάζα.

pooky είπε:
Φυσικά και πάλι μιλάω προσωπικά όπως και πάντα, μια και μου αρέσει να εκφράζομαι υποκειμενικά. Για τον Wally για παράδειγμα θα ήταν απαράδεκτο να μην συνδέεται στο live, πράγμα αποδεκτό και θεμιτό. Απλά εγώ δεν μπορώ να το δω από την δική του οπτική γωνία. Κάτι σαν και την συζήτηση που είχαμε με τους εργοδότες και την εργασία γενικότερα ένα πράγμα.

Είναι απλά τα πράγματα. Η γυναίκα του κολλητού μου για παράδειγμα, μπορεί να θεωρείται από αυτόν Θεογκόμενα, στα δικά μου μάτια όμως μάλλον για σαβούρα φαντάζει και θα φαντάζει πάντα. Γιατί ο κολλητός μου μπορεί να κόβει τη γυναίκα με την εξωτερική εμφάνιση και μόνο, εγώ όμως δεν θα μπορούσα ποτέ να είμαι με κάποια προσευχόμενος μη τυχόν και ανοίξει το στοματάκι της και πει καμιά μπαρούφα. Ο καθένας από την δική του οπτική γωνία φίλε Shock. Μεροληπτικά και υποκειμενικά.
Σε αυτό πήγαινε και το i rest my case αλλάόπως έχω ξαναπει εδώ είναι τεχνολογία και στην τεχνολογία υπάρχουν αντικειμενικά κριτήρια. Ναι υπάρχει απάντηση στο ερώτημα αν ο Z80 είναι καλύτερος από τον 6502

Ναι υπάρχει απάντηση αν το PSP είναι καλύτερο από το DS,

Όσο υπάρχουν νούμερα στις εξισώσεις και όχι απλές γνώμες μπορούμε να βγάλουμε κάποια συμπεράσματα. Όσον αφορά το home μπορεί να μην έχει νούμερα η εξίσωση αλλά μπορούμε να δούμε αν έχει ξαναγίνει κάτι παρόμοιο αλλά και τη ροή της ιστορίας όσον αφορά τα gui και να βγάλουμε και εκεί κάποια συμπεράσματα. Φυσικά υπάρχει και η λίστα του Wally. Τα βάζεις κάτω και τα μετράς.

Καταλαβαίνω ότι πολλές φορές η ενασχόληση με ένα προιόν μπορεί να σε φέρει πιο κοντά και κατεπέκταση και με την εταιρία (λέγεται φαινόμενο wallysega) αλλά δε βλέπω τι σχέση έχει σε αυτό το thread.
 
Πίσω
Μπλουζα