PS3 Home

PS3 OS resources

Δειχνω καλη διαγωγη και ποσταρω retro και το διαβαζω μοναχος μου :D

Παρτε nextgen (shock :headbangdude: )

Βγηκε η νεα εκδοση του PS3 OS (λειτουργικου)

OS footprint reduced from 64MB in December to 52MB in the most recent release

Friends list costs 25 MB (?!) + 8MB for startup

Remote play for PS3 games possible - costs only 8 MB

PS3 OS cost: 84MB | X360 OS cost: 32MB (ouch!!!!)

Γκλουπ!!! Και τι μενει για παιχνιδια??? :D
 
1 γιαούρτι με φράουλες για πρωινό 200 θερμίδες

2 mafins στις 10:00 300

1 σαντουιτς στις 12:00 500 θερμίδες

1 μερίδα αρακάς με πατάτες για μεσημεριανό 600 θερμίδες

1 serenata double για μετά το μεσημεριανό 250 θερμίδες

τι να αφήσω και το να κόψω;

Μωρέ απαράδεκτε δεν έχεις με τι να ασχοληθείς και μετράς memory footprint? Δε μπορώ να φανταστώ άλλον εδώ μέσα να κάνει κάτι τέτοιο. Μου θυμίζει το σχολείο που βάζαμε πόδια οι ομάδες και ψάχναμε αυτόν που φορούσε το μεγαλύτερο νούμερο παπούτσι. :diablotin:

Βρε τι είσαι εσύ :D
 
1)Ειναι μια μεγαλη PS3 ειδηση

2)Σε κανα thread retro δεν απαντας, εμενα περιμενεις να κανω, που και που, κανα Nextgen σχολιο...να λουζεις και τον Aardvark απο δω και μπρος..χαχαχαχαχαχαχα

3)οταν εχεις 256 cpu memory και εχεις συνεχως reserved τα 84mb και το ενα core...

4)κρυψου στη σπηλια σου :D
 
Wally είπε:
1)Ειναι μια μεγαλη PS3 ειδηση
το 83% όλων των τριχών στο σώμα μου είναι σε υπερδιέγερση :diablotin:

Wally είπε:
2)Σε κανα thread retro δεν απαντας, εμενα περιμενεις να κανω, που και που, κανα Nextgen σχολιο...να λουζεις και τον Aardvark απο δω και μπρος..χαχαχαχαχαχαχα
Ότι μπορεί κανείς... :cool:
Wally είπε:
3)οταν εχεις 256 cpu memory και εχεις συνεχως reserved τα 84mb και το ενα core...
1.Όταν διαβάσω όλο το PS3 SDK και κατανοήσω πλήρως τη λειτουργία του και το πόση μνήμη χρειάζεται για να κανει κάτι συγκεκριμένο, κάποια συγκεκριμένη στιγμή (ποτέ δηλαδή). 2. Όταν γίνω σοβαρός προγραμματιστής σε cell cpu (ποτέ δηλαδή)

3.Όταν οι γνώσεις μου ως προγραμματιστή βελτιωθούνε ώστε να μπορέσω να κάνω τα 1 και 2 (μην επαναλαμβάνομαι)

4. Όταν το να διαβάσω κάτι από το internet και να κατανοήσω ακρβώς τι θέλει να πει ο ποιητής και το βασικότερο γιατί θέλει να το πει και που αποσκοπει αυτή η "είδηση"


Τότε ίσως μπορέσω να σου απαντήσω στο 3 αλλά δε νομίζω να σε ενδιαφέρει γιατί δεν είναι εκεί το θέμα μας. Από ότι κατάλαβα και ας άνοιξα εγώ το thread αυτό, το θέμα είναι αν το Xbox 360 είναι καλύτερο από το PS3

Wally είπε:
4)κρυψου στη σπηλια σου :D
Δε μπορώ είναι η γυναίκα μέσα και καθαρίζει :tease:
 
Βοηθηματα->Σημερινα Μηνυματα->μετρας 7 columns και φτανεις στο column Forum...Σε καποια γραμμουλα υπαρχει record(s) για Playstation1/2/3

Τι πρεπει να ποσταρω εκει?

Βοηθηστε με Χριστιανοι και αλλοθρησκοι (ωχ παει να γινει πολιτικο το thread :D )

α)μια ρετρο συνταγη για φρικασε ΑΛΑ Πλακιωτικο

β)ενα αφιερωμα στα ρετρο γαριδακια EuroBasket87 (ο ευρων-αμειφθεις BTW :D )

γ)Eνδιαφερουσες (υποκειμενικα 100%) ειδησεις για τις παραπανω πλατφορμες

Η σωστη απαντηση αμειβεται με ρετρο κασετα με Δημοτικα τραγουδια απο το πανηγυρι της Ανω Μακρυνου...

Δεν νομιζω να σε πειραξει να ερθω στο PC σου και να σου "ψειρισω" το 1/3 της RAM σου,ε? :)
 
Τι εγινε εχασα τιποτα. :confused: :D

PS3 rocks:headbang: :headbangdude:

Die X-BOX fans :gun: :eviltongue:
 
Friend dont fear Shock is here!

Μην αγχώνεσαι για όλα υπάρχουν λύσεις.

Kαταρχήν δεν πας να κάνεις (1) ένα άσχετο thread.

Δευτερον πας και ανοίγεις ένα thread για το friends list που από ότι κατάλαβα τώρα το βάλανε στο PS3? (δηλώνω άσχετος). Φαντάζομαι όμως ότι αν είναι κάτι σημαντικό θα πρέπει να υποθεί...λέω τώρα.

Τρίτον αφού θες να τονίσιες πόσο πιο καλό είναι το 360 ώστε να πάρεις το bonus από την (1) στο τέλος του χρόνου, κάνεις μια αναφορά στο πόσο πιο καλή είναι η υλοποίηση στο 360 και αν θες αραδιάζεις και τα σχετικά unified memory model και ούτω κάθε εξής.

(1) Microsoft στα Ελληνικά κατά το GNU λεξικό updated by Shock©
 
Το friendlist οπως εχω πει υπαρχει ΑΛΛΑ ειναι σχεδον αχρηστο αφου δεν ειναι UNIVERSAL.

Αλλο στο Resistance,αλλο στο Motorstorm etc (γι'αυτο και εχει μεγαλο footprint ;) )

Εκτος αν εχει αλλαξει κατι...Aardvark τα φωτα σου παιδι μου!!!
 
Wally ευχαριστως να βοηθησω αλλα ειμαι ολιγο "στοκος" με τα πολυ τεχνικα για αυτο η καντε τα λιανα η να παω για μελετη και να επανελθω. :D
 
Προσπαθώντας να μείνω στο θέμα του PS3 Home γιατί κάποιοι το έχουν κάνει (1) εδώ μέσα, η τάση στα πράγματα είναι οι Virtual κόσμοι. Δείτε τι έφτιαξαν οι Sun και IBM.

(1) Microsoft στα Ελληνικά κατά το GNU λεξικό updated by Shock©
 
Ε , αφού το έφτιαξε η IBM αύριο θα το έχει όλη η υφήλιος. :tease:

Αντωνάκη , έφυγα, γύρισα και δεν άλλαξες καθόλου. :biglaugh:
 
keeper7k είπε:
Ε , αφού το έφτιαξε η IBM αύριο θα το έχει όλη η υφήλιος. :tease:
Είδες πως φαίνονται οι MSfunboys. Μόνο όταν το φτιάξει η M$ θα είναι γεγονός και θα το ακολουθήσει "όλη η υφήλιος"

keeper7k είπε:
Αντωνάκη , έφυγα, γύρισα και δεν άλλαξες καθόλου. :biglaugh:
Είναι που δε παρατήρησες καλά το avatar, τα γένια έχουν μακρύνει :bash:
 
Okay, but Sony does have other advantages, what about PlayStation Home?"Four years ago, we looked at the concept of a lounge where your avatar could wander around. We looked at an area where people could play their music, show people their videos. But it was not something that we felt worth pursuing. We made a decision that the user interface that we would put in to Xbox Live was one that got you in quickly, that allowed you to navigate where you wanted to go, and to do what you wanted to do. The concept of hanging out was something that, while we looked at it, we just didn't think was something that our users wanted to do.
Tαδε εφη Peter Moore το αφεντικο του Xbox division..
 
Επιτέλους και ένα on topic post!!!

Tαδε εφη Peter Moore το αφεντικο του Xbox division.
management απάντηση

"while we looked at it, we just didn't think was something that our users wanted to do."

 


Κοινώς το σκεφτήκαμε αλλά δε το κάναμε γιατί θα χάναμε χρόνο στην υλοποίηση και έπρεπε να έχουμε ένα χρόνο διαφορά με τους ανταγωνιστές. Και εγώ έχω πολλές ιδέες αλλά χρειάζομαι τα λεφτά (αυτοί τα έχουν) και άπειρο χρόνο (κανείς δεν έχει) για να τα κάνω. Να μου το θυμηθείτε στην μεθεπόμενη γενιά μηχανών οι virtual κόσμοι θα είναι must. Εδώ χρόνια πριν θέλανε να περάσουν τον BOB (ή κάπως έτσι) για όσους θυμούνται και κολλήσανε σε αυτό; Εδώ βάζουν συνδετήρες να χοροπηδάνε για να σε βοηθήσουν να γράψεις ένα κείμενο τι να λέμε τώρα.
 
Το μενου δεν θα αντικατασταθει ολοκληρωτικά απο Sims ποτέ. Δεν έχει κανένα νόημα - μην τα ξαναλέμε)...

Μενου = 1 sec για να έχεις access σε οτιδήποτε

Virtual World = 10λεπτες βόλτες χωρίς νόημα (οεο)

Δεν καταλαβαίνω τι ωραίο βρίσκεις σε αυτό το εγχείρημα. Και στην τελικά, λεφτά δεν χρειάζονται - παρα ελάχιστα. Παίρνεις μια έτοιμη 3D Engine και της κοτσάρεις ανθρωπάκια και κτίρια της κακιάς ώρας - όπως έκανε ο ανταγωνισμός - και voila. Σιγά τα ωα .... ;)

Αμα χρειαστεί και γίνει trend (μια στο εκατομύριο) σε πέντε μέρες την έχει έτοιμη την αηδία :tease:
 
Πίσω
Μπλουζα