PS3 Home

Αντωνη θα συχναζω στο bowling απο εδω και περα ,θα με βρεις στα μπιλιαρδα. :D

Για καποιον που δεν εχει ιδεα απο WOW ,Second life κ.τ.λ ,ειναι πραγματι εντυπωσιακοοοοοοοοο.

Ταχυτητες ιδιαιτερο προβλημα δεν εχω συναντησει ,ισως χτες να ηταν χειροτερα.

Ολα τα παιχνιδακια εγω βλεπω ειναι τζαμπα (προς το παρον),επαιξα το ice braker στα arcades very arcanoid like και μπιλιαρδακι.

Για το σπιτι ναι ειναι αδειο ,ουτε μια Tv μεσα ,υποθετω θα την αγοραζεις ,θα την τοποθετεις και θα διαλεγεις ,σειρες και ταινιες να βλεπεις σε φουλ σκριν τις οποιες βεβαιως θα πληρωνεις. :D

Εννοειται εχω απορια τι παιζεται με αμερικανικο και ιαπωνικο........ :xm:

Ολοι τα ιδια σπιτια εχουμε με θεα στο λιμανι. :D

Εχει οντως γελιο και αφασια,ισως να αξιζε το περιμενε.

Πρωτες σκεψεις ,ατακτως ριγμενες. :cheers:
 
Εγώ δεν καταλαβαίνω το νόημα να ασχολείστε με κάτι που είναι αντίγραφο του .. Wii (όπως υποστηρίζατε σε προηγούμενο thread :p )....

Ή μήπως τελικά μόνο η MS αντιγράφει την Ninty, ενώ όλοι οι άλλοι πρωτοτυπούν; (γιατί δεν είδα κανέναν να αναφέρει ομοιότητες κι εδώ) :rofl: :rofl:

... και μετά διαβάζω οτι ο Wally δεν είναι αντικειμενικός. Τελικά έχουμε πλάκα εμεις οι fanboys :D :D
 
Αστα φιλε με το Home αλλαξαμε era μπηκαμε σε νεα εποχη.

Μιλαμε για star trek warp 10 και σεις παλευετε με το apollo 13 να μπειτε σε τροχια...... :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aardvark είπε:
Αστα φιλε με το Home αλλαξαμε era μπηκαμε σε νεα εποχη.Μιλαμε για star trek warp 10 και σεις παλευετε με το apollo 13 να μπητε σε τροχια...... :D
Έτσι, έτσι ... Είμαστε πολύ πίσω τελικά :D :D :D
 
Τάκη άλλο τα avatars το να φτιάξεις ένα ανθρωπάκι ναι αυτό το έχει το Wii και τώρα πια το έχει και το 360.

Εδώ μιλάμε για έναν εικονικό κόσμο.

Άλλο το ένα και άλλο το άλλο.
 
Μην το παλευεις Αντουαν να τους αλλαξεις γνωμη,τζαμπα κοπος......

Εδω μιλαμε για Star Wars Episode III Και αυτοι ειναι ακομα στο King Kong του '33....... :D
 
lol δεν τα παίρνω.....ακόμη :)
 
Shock είπε:
Τάκη άλλο τα avatars το να φτιάξεις ένα ανθρωπάκι ναι αυτό το έχει το Wii και τώρα πια το έχει και το 360.Εδώ μιλάμε για έναν εικονικό κόσμο.

Άλλο το ένα και άλλο το άλλο.
ΛΟΛ, πολύ μου αρέσει όταν επιβεβαιώνομαι οτι θα αυτοαναιρεθείτε :tease:

Και οι τρείς κονσόλες έχουν παιχνίδια που παίζεις με τα ανθρωπάκια (Kingdom for Keflings, Bomberman, Heartwood Hearts κ.α.). Αν δηλαδή η MS και η Ν βγάλουν ένα ... Sims θα έχουν κλέψει την Sony ή την EA τελικά που έφτιαξαν έναν "εικονικό κόσμο"? :rofl: :rofl:

Εδώ ακούσαμε οτι "τα avatars είναι ίδια με του Wii" για εκείνα του 360, αλλα το παιχνίδι στο οποίο παίζουν αυτά του PS3 (Home, Sims πες-το-οπως-θες) είναι ποοοολύ καλύτερο απο τα αντίστοιχα των άλλων. :xm:

Εγώ άκουσα αυτά που ήθελα (και που ήξερα οτι θα ακούσω) και αποσύρομαι απο τα χωράφια του PS3 με τις "πρωτότυπες" ιδέες του. Πάω να διαβάσω κανα αντικειμενικό review του Wally :cool:
 
Ξερεις τι λες τωρα η τι προσπαθεις να πεις: "ο Θεος εφτιαξε τον Αδαμ και την Ευα" και η "Μ$ εφτιαξε τα αβαταρς" αρα η M$ ειναι ο Θεος.

Δεν ειναι ασπρο μαυρο τα "κλεψιματα" και οι αντιγραφες ,υπαρχουν και ενδιαμεσα γκριζα.

Κατσε εδω να παιξουμε και ασε τα reviews του Wally,δεν θα σε "πειραξουμε" πολυ........ :p
 
Μήπως τα μπέρδεψες λίγο? Το Home δεν είναι παιχνιδι. Το ότι μέσα εκεί μπορείς να παίξεις κάποια παιχνίδια δεν το κάνει παιχνίδι.

Ουδεμία σχέση έχει το ένα (Wii-360) avatar σύστημα με το Home. Δε λέω αν είναι καλύτερο ή χειρότερο γιατί δεν συγκρίνονται. Είναι ανόμοια.

Το PS3 δεν έχει καν avatar σύστημα !
 
Aardvark είπε:
Ξερεις τι λες τωρα η τι προσπαθεις να πεις: "ο Θεος εφτιαξε τον Αδαμ και την Ευα" και η "Μ$ εφτιαξε τα αβαταρς" αρα η M$ ειναι ο Θεος.
Δεν ειναι ασπρο μαυρο τα "κλεψιματα" και οι αντιγραφες ,υπαρχουν και ενδιαμεσα γκριζα.
Όχι, δεν ισχυρίζομαι τίποτα απο αυτά. Ίσα ίσα, στην εποχή που είναι όλα ελεύθερα και ο ένας αντιγράφει τον άλλο στα ΠΑΝΤΑ, οι ισχυρισμοί περι κλεψίματος δεν μου φαίνονται λογικοί (όπως είχα πει και τότε). Ο καθείς μπορεί να κατεβάσει μια φοβερή ιδέα, και ο άλλος την παίρνει και την εξελίσσει και πάει λέγοντας, όντας αυτό φυσιολογική εξέλιξη των πραγμάτων.

Απο τότε φωνάζω οτι δεν υπάρχει "κλέψιμο" στο Software - η μάλλον υπάρχει αλλα πλέον είναι αυτονόητο οτι θα υπάρξει αντιγραφή της αντιγραφής χωρίς κανείς να "φωνάζει" (βλέπε MySpace -> Facebook -> Hi5 και δεν ξερω γω τι άλλο ίδιο έχει βγεί). Ίσα ίσα, για την MS δεν έχω πεί πουθενά (σχεδον) οτι έχει πρωτοτυπήσει, καθώς ως επι το πλείστον εξελίσει τεχνολογίες άλλων.

Απλά μου κάνει εντύπωση, το πώς ότι βγάζει η MS είναι αντιγραφή (που είναι) , ενώ όταν η Sony βγάλει το ίδιο δεν είναι (που κι αυτό είναι). Εν ολίγοις δηλαδή , πως έχει διαφορά ένα Sims ή Second Life (που απ'ότι καταλαβαίνω είναι καραίδιο με το HOME) απο το Bomberman . Στην τελική παιχνίδια για όλα τα γούστα έχουμε, εγώ γουστάρω το ένα κι ο άλλος το άλλο.

Shock είπε:
Μήπως τα μπέρδεψες λίγο? Το Home δεν είναι παιχνιδι. Το ότι μέσα εκεί μπορείς να παίξεις κάποια παιχνίδια δεν το κάνει παιχνίδι. Ουδεμία σχέση έχει το ένα (Wii-360) avatar σύστημα με το Home. Δε λέω αν είναι καλύτερο ή χειρότερο γιατί δεν συγκρίνονται. Είναι ανόμοια.
Δηλαδή αν στο Sims ή στο Second Life (που είναι παιχνίδια) βάλεις τα avatars να παίζουν bubble bobble αυτό θα έχει γίνει ... home? :rofl:

Όντως , τεράστια διαφορά :D :D

Shock είπε:
Το PS3 δεν έχει καν avatar σύστημα !
Δεν έχει avatars? Κι ο Aardy τι λέει εδώ :

Aardvark είπε:
To ΗΟΜΕ ειναι up and running ,παλι ανθρωπακια διαλεγεις και ρουχα.....ημαρτον.Πρωτες εντυπωσεις ειναι για να δουμε παρακατω.
:tease: :tease:

Aardvark είπε:
Κατσε εδω να παιξουμε και ασε τα reviews του Wally,δεν θα σε "πειραξουμε" πολυ........ :p
Καλά, κάθομαι ... αφού είναι γνωστό οτι δεν μπορώ να μείνω μακριά απο αυτά :D :D :D

Long Live Console Wars :headbangdude:
 
Όταν λέω δεν έχει avatar εννοώ ότι το Home ΔΕΝ είναι dashboard. Το avatar σου στο Home είναι απλά το avatar μέσα σε ένα πρόγραμμα εικονικής πραγματικότητας. Στο Wii ας πούμε το avatar έχει πρωταγωνιστικό ρόλο στην όλη φιλοσοφία του μηχανήματος.

Αυτό δεν ισχύει στο PS3 μπορείς κάλεστα να μην μπεις ποτέ σου στο Home και να μην έχεις ιδέα τι είναι τα avatars.
 
20081212.jpg


Εγω παντως πιστευω οτι χρειαζοταν ενα πιο ευφανταστο τιτλο

-"Τελευταια Ελπιδα"

-"Κιβωτος της διαθηκης"(του Kutaragi)

-error c-931

-"Ο Οικος του alising και των ολιγων τριγωνων"

Παντως το virtuallity ειναι ακριβες.Οσο λεφτα θες να επιπλωσεις ενα κανονικο σπιτι,τοσα θες και για ενα σπιτι στο Home. :D

Γουολης - Αντικειμενικα reviews ©2008
 
Playstation Home hacked

"PlayStation Home, Sony's new virtual world for its PlayStation 3 games console, has been hacked.

 


Developers have found a way to exploit vulnerabilities within the software's code to allow them to customise their PlayStation Home experience beyond the options provided by Sony.


 


PlayStation Home, a Second Life-like virtual world that providea PS3 users with a three-dimensional social gaming space in which to interact and communicate with other players, was launched on Dec 11.


 


One hack uses a combination of the Apache web server and DNS re-direction to allow users of PlayStation Home to watch their own movies on display screens within the game, and change text and music to whatever they choose.


 


A second hack enables players to download any file they want from PlayStation Home's servers, such as a fellow user's profile or avatar, the cartoon-like representation of themselves they create to appear in the virtual world.


 


But the most worrying vulnerability found in the Home software is the security loophole that allows tech-savvy users to upload any file to the Home server, or delete any file from the Home server. It raises the spectre of malicious hackers spreading viruses and malware across the PlayStation Home platform, or even launching sustained attacks on the virtual world's servers to force it offline.


 


There's speculation that Sony may legitimately open the Home platform to third-party developers to build and create additional features for the online universe. Having an official avenue for "hacks" and "tweaks" could prevent more serious and potentially damaging hacking attempts, and could also help to build an ecosystem of users and developers around the Home platform.


 


PlayStation Home has received mixed reviews from users and industry experts. Aaron Greenberg, a senior manager with Microsoft's Xbox 360 games console division, said that PlayStation Home felt outdated. "It feels like 2005 tech in 2008," he said. "I'm not sure it's what people want."


http://www.telegraph.co.uk/scienceandtechnology/technology/technologynews/3793715/PlayStation-Home-hacked.html

Φαίνεται ότι μάλλον κυκλοφόρησε άρπα-κόλλα για να προλάβουν τα Χριστούγεννα.

Aardvark ετοιμασου να εγκαταστήσεις Kaspersky στο PS3

Fly plaything fly, you're not ready...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
PlayStation Home has received mixed reviews from users and industry experts. Aaron Greenberg, a senior manager with Microsoft's Xbox 360 games console division, said that PlayStation Home felt outdated. "It feels like 2005 tech in 2008," he said. "I'm not sure it's what people want."
Μια χαρα παει το HOME............ ,χτες μου ελεγε μια γαλλιδα αν ξερω τον Αλιαγα,σουπερσταρ μου λεει.

Ναι της λεω και η Νανα Μουσχουρη. :D
 
Aardvark είπε:
Μια χαρα παει το HOME............ ,χτες μου ελεγε μια γαλλιδα αν ξερω τον Αλιαγα,σουπερσταρ μου λεει.Ναι της λεω και η Νανα Μουσχουρη. :D

Achievment Unlocked : "Score on a French court" :D
 
Χαχαχα τρελη ατακα!

Περα απο το χακαρισμα και τα επι πληρωμη ρουχα επιπλα,τι παιζει με το Home?

Πολυ ησυχια εχει το thread...:nervous:
 
Ε ναι άλλη δουλειά δεν είχαμε να καθόμαστε να γράφουμε κάθε μέρα τι ωραίο που είναι αυτό, τι ωραίο το άλλο, 2 λόγια για τις τελευταίες κυκλοφορίες στα lobby του Home, με τι μπλούζα συνδύασε το παντελόνι σήμερα ο Aardvark και άλλα τέτοια :)
 
Wally είπε:
Χαχαχα τρελη ατακα!
Περα απο το χακαρισμα και τα επι πληρωμη ρουχα επιπλα,τι παιζει με το Home?

Πολυ ησυχια εχει το thread...:nervous:
Εγω προσωπικα το σκεφτομαι 2 φορες να γραψω εδω μεσα ,για να μην σας κομπλαρω*.

Ειναι σαν να βλεπεις παιδακια των 80ς να παιζουν ποδοσφαιρο με μπουκαλι αντι για μπαλα και συ να ερχεσαι να τους μιλησεις για virtual reality. :D

*

(τους 360ς)
 
Ποιος εχει το μεγαλυτερο σινεμα,ποιανου τα arcades ειναι τα καλυτερα,οι ντουλαπες στην Ιαπωνια ειναι απο το ιδιο υλικο με το ευρωπαικο. :xm:

Ολες οι αποριες-διαφορες αναμεσα σε Japan US Europe εδω.

Δειγμα-προλογος.

- It's been little more than a week now, and PS3 owners have been diving into Home to check out Sony's virtual space at all hours of the day and night. Whether its chatting with new friends (or making new ones), playing games in the bowling alley or dancing in the Home Square, users and their virtual avatars are trying to make the community space their own. That, of course, includes purchasing furniture and clothing to ensure that your apartment or your character looks completely different than that of the other users in the online experience. While the number of things to do for PS3 owners is somewhat slim, Sony's promised to continually add to and evolve Home, with the hopes of turning the service into the only online space that gamers will ever want or need.

 


However, considering that the PlayStation Store for North America, the United Kingdom and Japan are significantly different from each other, it raised the question: would the experience within Home be any different? To get down to the bottom of that question, I spent a little time checking out the three spaces, taking a look at what's offered in each location and what happened to be missing. Who knows, maybe you'll find yourself exploring a different side (or different region) of Home.



http://au.ps3.ign.com/articles/940/940564p1.html
 
Πίσω
Μπλουζα