PSP Slim

Ωραια πηρες το καινουργιο σου psp και θελεις να δεις τις ωραιες σου umd-ταινιες και το τελευταιο σκαναρισμενο pixel απο το GRM.

Το συνδεεις στην καινουργια TV σου και και και .....το psp τι το κανεις;

To αφηνεις τυχαια πανω στο τραπεζι.....

Δεν νομιζω δεν θα δειχνει καθολου ομορφα διπλα απο την καινουργια σου 37αρα HD lcd.

To ακουμπας στο καινουργιο av-cradle της Sony και κανεις ολες τις λειτουργιες μεσα απο το τηλεκοντρολ. :cool:

2003464323465105485_fs.jpg


2003467624347303939_fs.jpg
 
μιλάμε το έχω από τα Χριστούγεννα το PSP και έχω καταευχαρηστηθεί παιχνίδια... φορητό PS2 ... και τα PSX που παίζει επίσης είναι απλά υπέροχα...
 
Μόλις πρόσφατα του πέρασα CF (3.90 M33-2) και το απολαμβάνω περισσότερο από κάθε τι άλλο.
 
Mπορει να ειναι "χαρτινα" και να κοστιζουν περι τα 10 ευρω αλλα θα τα ευχαριστηθεις παιζοντας outrun,bubble boble,ghost and ghoblins "the old way". :D

2002245368797500840_fs.jpg
 
Καλό κι αυτό! Ελπίζω να κρατάνε καλά το psp, μην ντεραπάρει σε καμιά απότομη...
 
Περίμενα να δω απόψεις για το Pandora αλλά από το πολύ περίμενε αποφάσισα και πήρα το psp 3004. Φοβερό μηχανάκι! Επιτέλους παίζω το ghost 'n' Goblins Ultimate που είχα δει σε περιοδικό για Retro Games Remakes.

Αψογο, φόρτωσα και Mame το οποίο δεν παίζει και πολύ καλά αλλά δεν με ενοχλεί και πολύ μια και mame βρίσκεις παντού με πρώτο το PC. To psp είναι πολύ καλή αγορά που σίγουρα αξίζει τα χρήματα του ιδίως τώρα που έχει πέσει και η τιμή.
 
Συνδεσε το στην τηλεοραση και περιμενε και το metal slug XXX που σκαει σε λιγο καιρο.Βαλε και το Outrun να δεις!!!!
 
AA+ είπε:
Περίμενα να δω απόψεις για το Pandora αλλά από το πολύ περίμενε αποφάσισα και πήρα το psp 3004. Φοβερό μηχανάκι! Επιτέλους παίζω το ghost 'n' Goblins Ultimate που είχα δει σε περιοδικό για Retro Games Remakes.
Αψογο, φόρτωσα και Mame το οποίο δεν παίζει και πολύ καλά αλλά δεν με ενοχλεί και πολύ μια και mame βρίσκεις παντού με πρώτο το PC. To psp είναι πολύ καλή αγορά που σίγουρα αξίζει τα χρήματα του ιδίως τώρα που έχει πέσει και η τιμή.
Mame δεν θα ευχαριστηθείς, το CPSPSP (Capcom Play System 1 & 2 Emulators) και το MVSPSP (Neo Geo Emulator) θα αναπληρώσουν πάντως αρκετά το κενό! ;)
 
Μια και το μηχανάκι έχει αρκετές δυνατότητες είπα να δοκιμάσω να δω και καμιά ταινία αλλά μετα λύπης διαπίστωσα ότι δεν υποστιρίζει divx / xvid. στα .avi

Γνωρίζεται κάποιον player που μπορεί να αναπαράγει καλά αυτές τις συμπιέσεις;

Ευχαριστώ.
 
Υποστηρίζει, αρκεί να τα μετατρέψεις με το XviD4PSP ver. 5 PRO (Freeware) σε mp4 (avi -> mp4)

Δοκιμασμένο και ποιοτικό !

Μπορείς ακόμα και να ενσωματώσεις ελληνικούς υπότιτλους αρκεί να τους έχεις συγχρονίσεις σωστά με το Subtitle Workshop.

Επίσης με το καταπληκτικό DVD FAB Platinum (Mobile Option ver. 5.1.1 και πάνω) μπορείς να "μεταφέρεις" ολόκληρο DVD.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
geoanas είπε:
Υποστηρίζει, αρκεί να τα μετατρέψεις με το XviD4PSP ver. 5 PRO (Freeware) σε mp4 (avi -> mp4)

Ψάχνω για κάποια λύση χωρίς να χρειάζεται μετατροπή άρα και να κρατάω διπλά αρχεία. Κάτι σαν τους player που υπάρχουν σε PC (BS-Player, VLC, KMPplayer) που έχουν όλους τους codec ενσωματομένους και παίζουν και εξωτερικούς υπότιτλους..

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάτι τέτοιο; :xm:
 
Άν σε ενδιαφέρει το streaming εντός ορίων του wifi σου δοκίμασε το PMP VLC player (χρειάζεσαι και ένα server/pc προφανώς) Άν όχι το μόνο που υπάρχει είναι το απαρχαιωμένο και buggy PSPlayer (δέν υποστηρίζει subs, όμως παίζει τα divx απευθείας -όχι όμως όλα !!- )
 
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας !... Απ'ότι κατάλαβα το καλύτερο είναι ο συνδιασμός.. Οταν πας διακοπές τα μετατρέπεις, οταν είσαι σπίτι τα streamάρεις.

Θα δω και τους emulator που μου προτείνατε... Φοβερό μηχάνημα... μέχρι τώρα 1 τενοντίτιδα.... LOL
 
Είναι όντως φοβερο μηχάνημα. Το έχω απο τον Ιούλιο του 2006, cracked, δε μου έχει κάνει κανένα πρόβλημα εως τώρα. Κατα τη γνώμη μου η καλύτερη ΜΟΝΤΕΡΝΑ κονσόλα! ;)
 
Μου αρέσει που συμφωνούμε σε όλα μέχρι τώρα ρε σύ.. :) γιατί όμως δε hackάρεται? Pandora έχεις δοκιμάσει? Κατα 99% σπάει.. Το δικό μου βέβαια είναι το fat το οποίο σπάει για πλάκα.
 
οχι δε γίνεται, pandora έχω, το έχω ψάξει είναι απο τα μοντέλα που δε σπάνε...
 
Κρίμα πραγματικά.. γιατί το psp μεταμορφώνεται μετά το hackαρισμα...
 
Ti ver. έχεις shinobi ? Γιατί έχουν προχωρίσει αρκετά κάπου πήρε το μάτι μου ότι καταφέραν και το pspGo.

και φυσικά υπάρχουν τρόποι χωρίς pandora.
 
Πίσω
Μπλουζα