Rambo: First Blood (1982)

Καλη φαση ΑΛΛΑ δεν θα το προτιμουσατε να γυριζοταν παλι βορεια με τα χιονια και την καταχνια?
 
Ναι ,χιονια σε καλυβα δεν θα ηταν ασχημα αλλα θα περιοριζοταν ,ουτε να τρεξουνε θα μπορουσαν ουτε αμαξια να τιναξει.
 
Χιόνια στο καμπαναργιό.....
 
Ρύγκαρ το ελαφάκι με καρδούλα ταπεινή.. σαν πέφτει το βραδάκι έχει μύτη φωτεινή. Οι φίλοι του λαμπιόνι τον φωνάζουν και γελούν τη μύτη του στο χιόνι κρύβει ...




 






 
 
fin04-rambo-1sht-tsr-fire-vf.jpg
 
Η πρώτη ταινία ήταν ένα ποίημα. Εχω τη βαθια πεποίθηση ότι η τελευταία θα είναι ένα... δράμα.
 
Σωπα ,κακο Ραμπο δεν εχουμε δει ακομη.

last-blood-poster.jpg
 
Ξερει κανεις ημερομηνια για Ελλαδα?

EDIT: Μαλλον 26....7 μερουλες υπομονη!
 
Θα ήθελα το όλο concept να είχε σταματήσει το 1982....
 
Ελα και το 2 μια χαρα ηταν

Το 3 δεν το ελεγες και χαλια

To Rambo του 2008 ειχε θεματα

Το νεο Rambo θα το δουμε και αυτο στους σινεμαδες διοτι ειναι Rambo :)
 
Εγώ μιλάω σοβαρά κι εσύ.....τελος πάντων. Συρε πανε παίξε με κάνα Αμσταρντ...
 
Δεν παλευεται το Rambo στον CPC...κατα τα αλλα το νεο Rambo σε πειραξε.

Αιδως Αργειοι!!
 
Καλα ολοι αυτοι οι κριτικοι ειναι σε διατεταγμενη υπηρεσια... εμπιστευσου την φωνη των απλων ανθρωπων σαν και εμας.

Image2.jpg
 
Θέλοντας να προετοιμαστώ για τον τελευταίο Γιαννη Ράμπο, είδα όλες τις ταινίες μεχρι και το 2008. Ξαναβλέποντας αυτή του 2008 σκέφτηκα ότι δε μπορεί να είναι καλύτερη αυτή του 2019, θα πρέπει να είναι τουλάχιστον παπάτζα. Εχοντας καιρό να φαω ποπκόρνι, λεω να πάω τις ερχόμενες ημέρες να το τιμήσω (το ποπκόρνι) βλέποντας τη νεα ταινία, αν και είμαι βέβαιος για το τί να περιμένω.

Είπαμε, η πρώτη ταινία ήταν αριστούργημα, δεν έπρεπε να βγουν άλλες.

Οσον αφορά το audience score,  δε μου λέει τίποτα πλέον. Ειδικά οι μεγαλύτερης ηλικίας άνθρωποι κρίνουν από νοσταλγία. Αν ζούσε ο James Dean και έβγαζε στα 80 φεύγα του το Επαναστάτης χωρίς αιτία 2, θα του έβαζαν 10 όλοι οι παπούδες, ασχέτως από το πόσο καλά ή άσχημα έπαιξε. 

υγ. Εκφέρω ΠΑΝΤΑ προσωπική άποψη, δε θέλω να προσβάλλω κανέναν σας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μας προσεβαλες σφοδρα χαχαχαχα

Eισαι και ξεροκεφαλιδης παντως :)  . Το 2 ηταν ΤΑΙΝΙΑΡΑ

Θα παρω σηκωτη την Ms Wally να παμε να το δουμε...αν οχι το Σουκου, σιγουρα μεσα στην επομενη βδομαδα.

Αν θες παρε το αισθημα και παμε τουγκεδερ (μενουμε και κοντα...να μην αναφερω σινεμα και κανουμε τζαμπα διαφημιση μουαχαχαχαχα)
 
Πίσω
Μπλουζα