Resident Evil 5 (56k no!)

Ανεβηκε το demo για 360 εκτος Γερμανιας (ελπιζω να μην παρει τη μπαλα και την "unsupported" Ελλαδα)

Θα δουμε το απογευμα...

resbundle.jpg
 
To demo ειναι up and running και φυσικα μονο για gold members..... :( :( γκρρρρρ.

Την επομενη εβδομαδα που θα ειναι διαθεσιμο και στους υπολοιπους το κατεβαζω και απο psn.

Ποιος θα ειναι ο πρωτος που θα γραψει δυο λογακια για το πολυαναμενομενο παιχνιδακι.

Ειμαστε σε αναμενα καρβουνα.

"Το χασαμε το Resi πατριωτη."

Γκρρρρρ. :(
 
Κύριοι κατεβάζω μετά μανίας. Κρίμα που δουλεύω βράδυ απόψε. Αύριο, μετά τη δουλειά, ξημερώματα το δοκιμάζω.
 
Μου το ειχε δωσει ενας φιλος μου το Demo για το 360 σε DVD πριν 2 βδομαδες,το ειχε βρει σε ενα site,μπορω να πω οτι ειναι αρκετα καλο τελειωσα το Demo με τον αδερφο μου σε διπλο εχεις την δυνατοτητα να παιξεις σε spitscreen.Θα ειναι ενας δυνατος τιτλος.
 
Δεν υπαρχει δυνατο emoticon για γοερο κλαμα.

Μου εχει τελειωσει το Live εδω και μια εβδομαδα και καθε μερα αμελω να γεμισω την gift card. Παω αυριο πουρνο-πουρνο.

Περιμενω εντυπωσεις...
 
Kαι εσυ βρε γκαντεμη,πτουυ ,ενα review ρε παιδια καιγομαστε.

400 και κατι ψιλα Mb ειναι. :(

2 φλεβαρη την αλλην εβδομαδα ,στο PSN kαι λογικα για του Silver στο Live.

Εχω φτασει σε σημειο να βαζω το παρακατω βιντεακι να παιζει και να κρατω το pad στα χερια πατωντας κουμπια.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=z7cnv5fCTB4&feature=channel]YouTube - Resident Evil 5 Demo - Mission 2: Shanty Town Part 1 #



 


Δεν σχολιαζω το γεγονος οτι ειναι το πρωτο resi που βλεπουν εδω και καμμια 10ετια οι xboxιδες.
icon10.gif


 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επιτέλους, δεν χρειάζεται να παγώσεις το παιχνίδι στη μέση για να αλλάξεις όπλο. :cheers:

Πρώτες εντυπώσεις: Τα γραφικά (χωρίς να είμαι hardware ειδικός) είναι σε καλά επίπεδα, δίνοντας ένα περιβαλλον με βάθος. Θυμίζει έντονα το 4, ενώ ταυτόχρονα το gameplay κυλάει πιο αβίαστα. To co-op σίγουρα θα δώσει πολλά pros στο τίτλο. Όπως πάντα η καραμπίνα τα "σπάει".

Εντύπωση πάντως μου κάνει το multicultural casting των κακών. Που βρέθηκαν τόσοι τουρίστες σε ένα πωποχώρι της Αφρικής νομίζω οτι θα αποτελέσει το μεγαλύτερο μυστήριο του παιχνιδιού.:biglaugh:

Αύριο που θα το ξαναπαίξω θα έχω μια πιο ώριμη άποψη. Προς το παρόν... Bring it on :headbang:
 
Shadowdancer2501 είπε:
Εντύπωση πάντως μου κάνει το multicultural casting των κακών. Που βρέθηκαν τόσοι τουρίστες σε ένα πωποχώρι της Αφρικής νομίζω οτι θα αποτελέσει το μεγαλύτερο μυστήριο του παιχνιδιού.:biglaugh:
Προφανώς προσθέθηκαν λόγω των κατηγοριών για ρατσισμό στο παιχνίδι.
 
Μακράν οι δύο μεγαλύτερες βλακείες του RE5 είναι:

1)Δεν μπορείς να κινείσαι και να πυροβολείς. (απλά αίσχος...)

2)Δεν θυμίζει σε τίποτα τα παλιά καλά RE που ήταν πραγματικά SURVIVAL HORROR!
 
Grip είπε:
Μακράν οι δύο μεγαλύτερες βλακείες του RE5 είναι:1)Δεν μπορείς να κινείσαι και να πυροβολείς. (απλά αίσχος...)

2)Δεν θυμίζει σε τίποτα τα παλιά καλά RE που ήταν πραγματικά SURVIVAL HORROR!
σε αυτο θα συμφωνω και εγω,μετα απο κατι Gears of war,fracture και dark sector o χειρισμος μου φανηκε καπως αργος,ειδικα οταν γυρναει γυρω απο τον εαυτο του.

Προφανώς προσθέθηκαν λόγω των κατηγοριών για ρατσισμό στο παιχνίδι.
και μετα λενε τους λευκους ρατσιστες, εδω και 20 χρονια gaming σκοτωνουμε λευκους και εξωγηινους και βγηκε μια φορα game που σκοτωνεις μαυρους και εγινε χαμος :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδια ουτε σημερα προλαβα να φορτωσω τη χρεωστικη μου καρτα αρα δεν μπορω να το κατεβασω.

Κατεβασα το gameplay video και τεχνικα το βρηκα ψιλο-αψογο.

Εχω βαρεθει λιγο ολα τα UT-engine clones και παντα καραγουσταρα τα looks του MT Framework.

Ο ελεγχος ειναι αργος διοτι,καθ οπως λενε,θελουν να εξομοιωσουν πραγματικες ταχυτητες αντιδρασης.

Αλλα επειδη ομιλω "αερατα",μολις το κατεβασω θα εχω υπευθυνα γνωμη...

Μεχρι τοτε...λιωστε!
 
'Ισως με τον αργό χειρισμό να θέλουν να δώσουν έμφαση στο στοιχείο της επιβίωσης και να προσθέσουν λίγο παραπάνω άγχος. Θα προτιμούσα κι εγώ ένα frag-fest τύπου Gears. Επίσης συμφωνώ ότι το RE πλέον έχει χάσει την Romero ατμόσφαιρα του δίνοντας σκυτάλη στο Χολυγουντιανό στυλ.
 
Εμένα πάντως θα με χάλαγε να μπορεις να πυροβολείς εν κινήσει...Το Resident έτσι το μάθαμε.

Για ξεκοιλίασματα στην κίνηση, έχουμε το Gears
 
Stormwatch είπε:
Εμένα πάντως θα με χάλαγε να μπορεις να πυροβολείς εν κινήσει...Το Resident έτσι το μάθαμε.Για ξεκοιλίασματα στην κίνηση, έχουμε το Gears
Αν και έχεις δίκιο, η αλήθεια είναι ότι το RE σταμάτησε να είναι survival horror και είναι πια third person shooter περισσότερο. Άρα χρειάζεται και καλύτερα controls στο shooting.
 
Ανεβηκε στο PSN και κατεβαινει. :headbang:

Αντουαααααν Αmbuuuuu το βραδυ εχουμε διπλα και τριδιπλαααα.

Ωχ η καρδια μου η συγκινηση ,η αναμονη τοσο καιρο καταλαβαινετε.

Τα χαπιααα μου....... :cry:

ΟΚ ,πρωτες εντυπωσεις,πρωτον το demo για το PS3 ειναι διπλασιας χωρητικοτητας απο το 360, 942mb εναντι 48κατιmb αν αυτο λεει κατι. :xm:

2ον στο coplay λογικα καποιος θα παιρνει την γκομενα..........NOT ME.
icon10.gif


Θυμιζει σε μερικα σημεια κατι απο τα πρωτα της σειρας και σε μερικα κατι απο το 4,τα κοντρολς δεν ειναι ιδια με το 4 ,θελει συνηθεια.

Τα γνωστα πριονια ,ζομπι και κατι καινουργια ιπταμενα γκρεμλινς,εχασα απο το "πριονι" ,btw.

Σπαστηκα λιγο με την κοπελια ,ολο μπλεκοταν στα ποδια μου,"κανε λιγο παραπερα μωρη".

Μου θυμισε την πιτσιρικα απο το 4. :(

Μου αρεσε που ειδα και ενα fuck μεσα.

Και σαν να με ψιλοζαλισε......

Τα γραφικα τελεια,το περιμενουμε σε κανα μηνα. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και ενα 5 στα 5 απο το ΟPM,το πρωτο.

In a massive seven-page review, OPM sings the praises of the latest entry in the epic saga of Resident Evil, paying particularly close attention to the refreshing mix of gameplay styles present, building upon what Capcom did in Resident Evil 4.




"One moment you'll be blasting and hacking away at zombie mobs and face off against some seemingly invincible mini-boss in the midst of town, or you'll be systematically exploring working your way through the dark, claustrophobic confines of a mine of the labyrinth corridors of a secret research complex, experience a brief but hair-raising quick-time event and be back to fighting zombies - but this time racing across the Savannah manning the chain gun on the back of a humvee.


They also praised the game's co-op mode, calling the experience " exactly the type of event you have to share with a buddy."

So what's the final score? A resounding 5 out of 5, starting off what is to become a flood of reviews leading up to the game's release on an extremely positive note, comparing it to playing an Indiana Jones flick. Seriously?

First Resident Evil 5 review in [CVG]
 
Συντομα και με δικο του χωρο στο "Home",απο οτι λενε ο χωρος θα ειναι ιδιος με το χωριο απο την πρωτη πιστα.

Θα ειναι ετοιμο με την ημερομηνια κυκλοφοριας του παιχνιδιου.

Θα τα πουμε στην πλατεια του χωριου για καφε κατω απο το πλατάνι.
icon10.gif
 
Μου φαινεται λιγο καλυτερο στην εκδοση του 360 η κανω λαθος?
 
Εμμμμ λιγο??? χαχαχαχαχαχα
 
Πίσω
Μπλουζα