Resident Evil 5 (56k no!)

Πηρες που πηρες νιντεντο,δεν επαιρνες το Wiiiiii να το παιξεις updated με το πιστολακι ,αλλη φαση.

Mε καθησυχασες παντως,δεν μπορει καποιος να μιλαει για gaming και να μην εχει παιξει Resi 4...... :D
 
Aardvark είπε:
Πηρες που πηρες νιντεντο,δεν επαιρνες το Wiiiiii να το παιξεις updated με το πιστολακι ,αλλη φαση.Mε καθησυχασες παντως,δεν μπορει καποιος να μιλαει για gaming και να μην εχει παιξει Resi 4...... :D
Ποιο Wii και πιστολάκια; Πάρτε την άθλια PC έκδοση και πηγαίνετε μια βόλτα στο http://z6.invisionfree.com/Resident_Evil_4_PC/ να το "πατσάρετε" ώστε να το παίξετε όπως επιθυμεί ο Αλλάχ.
 
Συγκριτικο μεταξυ PS3 και 360 και νικητης ειναι ......ειναι........να διαβασετε το αρθρο.

Εγω ξερω. :D



Δειγμα.

Looking around further, I noticed that the shadows on the Playstation 3 version seem to be running in a lower precision mode, and in some area's they are not cast as heavily as the Xbox 360 version.

Moving into the cabin reveals that the 360 version has some better looking shaders and textures on the meat piles that are on the tables. The skulls seem to be affected as well, but this could just be the default sharpness output making that difference.

Moving outside, we get the first cutscene. The volume of smoke that billows out in the background of the stage is not as full in the Playstation 3 version.
Dot50Cal's
 
80 γιγα ,bluray, 2ο κοντρολερ και το σημα της Ουμπρελα στο σασι.

Ψηνεστε;;;;;;

 
Μα δεν θελουμε να δουμε ταινιες.Παιχνιδι θελουμε!

:p

2132372788.jpg


2132372789.jpg
 
ΕΓΩ παραψηνωμαι για το ps3.....
 
Ειδες γουαλη αλλη αισθηση κανει στο κοινο αν του πεταξεις ενα bluray. ;)

Για να δουμε τι προσφερει η καθε κονσολα ,απο την μια το ps3 με nextgen bluray 80αρη σκληρο,2 κοντρολερς και το logo της Umbrella κολλημενο .

Απο την αλλη το 360 με 20αρη σκληρο, dvd(ελεος '09 εχουμε),headset ,ενα τουβλο δωρο και μπολικα καλωδια κομμενα σε μικρα μερη για να φαινεται μεγαλη η προσφορα στην φωτο. (μπλιαχ) :D
 
Ισως μερικα χιλιαδες pixels περισοτερα σε καθε frame? :)
 
Wally είπε:
Ισως μερικα χιλιαδες pixels περισοτερα σε καθε frame? :)
κατσε να το δουμε βρε wally τα ιδια λεγανε και για το dead space και βγηκε καλυτερο στο ps3 :D ας κανουμε λιγη υπομονη και μετα να κρινουμε... :cool:
 
Aardvark είπε:
, dvd(ελεος '09 εχουμε),
εε και που χρησιμεύει το blue ray?? εγώ και που το είχα το έφαγε η σκόνη... πήγα και πλήρωσα κάτι το οποίο δεν υπαρχή και το έχει μόνο η sony για 600 ευρώ και 70 ευρώ το κάθε game.. πως την είχα πατήσει έτσι θεε μου..

άντε και να σου οκ θα δω μερικές σκιές παραπάνω σε ορισμένα game .. δεν νομίζω οτι αξίζει τον κόπο..

XBOX360 το μόνο μηχάνημα που σεβάστηκε τα λεφτά μου και το ότι ήθελα να παίξω games και να τα χορτάσω..

ασε για το wii δεν λεω τίποτα .. ενα θα πω μόνο.. μόλις είδα τα γραφικά του και τον χειρισμό του σε 2-3 παιχνίδια το ξανά έβαλα στο κουτί και μετά σε αγγελία.. :precry: :precry:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τωρα που θα βγει το resi 5 σε 7 dvd θα καταλαβεις την διαφορα. :D

Δεν ξερω εγω αν δεν ειχα και τις 2 και μου ελεγαν 69 ευρω το παιχνιδι σε 360 ,69 και σε PS3 θα αισθανομουν καπως.

Θες απαρχαιωμενο οπτικο μεσο M$ χρεωσε τα παιχνιδια 50 ευρω εστω 60. :shake:
 
Aardvark είπε:
Τωρα που θα βγει το resi 5 σε 7 dvd θα καταλαβεις την διαφορα. :D Δεν ξερω εγω αν δεν ειχα και τις 2 και μου ελεγαν 69 ευρω το παιχνιδι σε 360 ,69 και σε PS3 θα αισθανομουν καπως.

Θες απαρχαιωμενο οπτικο μεσο M$ χρεωσε τα παιχνιδια 50 ευρω εστω 60. :shake:
Σιγά μη χρειάζεται 7 DVD! Μια χαρά χωράνε τα παιχνίδια σε ένα DVD άντε το πολύ δύο. Το Blu-Ray είναι τελείως άχρηστο για παιχνίδια. Απλά η Sony ήθελε να χρησιμοποιήσει το μηχανάκι της ως Δούρειο Ίππο για την εισαγωγή του Blu-Ray format για τις ταινίες. To αποτέλεσμα ήταν να αφήσουν και το PS3 και το Blu-Ray τους καταναλωτές παγερά αδιάφορους.
 
Aardvark είπε:
Τωρα που θα βγει το resi 5 σε 7 dvd θα καταλαβεις την διαφορα. :D Δεν ξερω εγω αν δεν ειχα και τις 2 και μου ελεγαν 69 ευρω το παιχνιδι σε 360 ,69 και σε PS3 θα αισθανομουν καπως.

Θες απαρχαιωμενο οπτικο μεσο M$ χρεωσε τα παιχνιδια 50 ευρω εστω 60. :shake:
Εγώ τα έχω κόψει τα 69ρια και από τις δύο μεριές εδώ και αρκετούς μήνες.

Παραγγελιά μέσω internet με μισές τιμές και παράδoση σε 5-6 μέρες συνήθως.

Εδώ στο Ελλαδιστάν μας περνάνε για χαζούς. :shake:
 
Ραντεβου στις 26 γεναρη στο 360 και μια βδομαδα μετα τζαμπα μουλτι στο PS3. :headbangdude:








 





For those who weren't able to score Resident Evil 5 demo access thanks to it being Japanese exclusive, you'll be happy to hear that the demo will be releasing onto the worldwide Xbox Live Marketplace the week of January 26th. As promised! Best part, the RE5 demo will be premiering exclusively on the Xbox 360, meaning that our friends over on the PS3 platform will have to wait one week while 360 owners bask in the RE5 demo glow.

 


The global release Resident Evil 5 demo will be nearly identical to its Japanese counterpart, featuring two levels from the campaign as well as both Live and local co-op support


 
Ποιο προσεχές μέλλον; Έχει κυκλοφορήσει ήδη. Το βίντεο κλαμπ μου την έχει εδώ και κάτι βδομάδες.
 
Αυτό το online free πως μου αρέσει!!!!
 
Το Play έχει για παραγγελία την PC έκδοση.

Πολύ περίεργο μου φαίνεται αυτό γιατί δεν έχει γίνει καμιά επίσημη εξαγγελία. Άραγε πήρε το Play μόνο του την πρωτοβουλία να προμοτάρει ένα προϊόν που δεν υπάρχει;

Και τί να κάνει ο άμοιρος ο PC gamer; Να σπεύσει να αγοράσει την έκδοση για κονσόλες ή να περιμένει;
 
Mπας και κάνανε λάθος ;;;

***EDIT***

Κι όμως !

Capcom producer Jun Takeuchi has said that Resident Evil 5's main development platform is the PC. When Eurogamer asked Takeuchi why Capcom was showing the Xbox 360 build of Resident Evil 5 instead of the PlayStation 3 verseion at Capcom's Captivate 08 event, Takeuchi said that since Capcom was asked to show RE5 up and running on a console, due to their hardware similarities it was just faster to port the PC build over to the Xbox 360.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πρωτον ειναι προπαραγγελια και 2ον ποιος ειπε οτι δεν θα βγει σε πιτσι. :wait2:
 
Εδώ ο άθρωπας λέει ότι είναι κι η βασική πλατφόρμα του τελικά...

Αλλά ξέχασα...το PC gaming πεθαίνει !! :diablotin: :diablotin:
 
Πίσω
Μπλουζα