Retro Ένδυση

Το ξέρω ! Εδώ εμφανίζεται συνέχεια στην τηλεόραση, ο καλλιτέχνης !

Εβγαλε και "συνέχεια" :

"ΑΝΕΣΤΗΣΕΣ ΤΟΝ ΠΕΘΑΜΕΝΟ" !
 
T-shirt με την ατάκα OUZO-POWER !

Συνήθως το φοράγανε γυφτάκιa ή τελειωμένοι/παρακμιακοί τουρίστες.

Ouzo%20Power.jpg
 
Θυμήθηκα και νέα μόδα, αρχές δεκαετίας 90'.

ΜΠΟΥΦΑΝ-ΧΗΝΑ !

Φουσκωτά μπουφάν, που στην πλάτη είχαν μεγάλο σήμα με χήνα.

Υπήρχαν από διάφορες μάρκες.

Στην αρχή μου φαίνονταν χαζά,

αργότερα όμως πήρα και εγώ !
 
exetlaios είπε:
Θυμήθηκα και νέα μόδα, αρχές δεκαετίας 90'.
ΜΠΟΥΦΑΝ-ΧΗΝΑ !

Φουσκωτά μπουφάν, που στην πλάτη είχαν μεγάλο σήμα με χήνα.

Υπήρχαν από διάφορες μάρκες.

Στην αρχή μου φαίνονταν χαζά,

αργότερα όμως πήρα και εγώ !
Τα θυμάμαι… :rolleyes:

Επειδή ήταν φουσκωτά έκαναν ένα πολύ χαρακτηριστικό ήχο όταν πλακωνόμασταν στις μπουνιές… :boxing: :D

Έγραψες πάλι Exetik…..εεεεεεεεε Εxetlaie :p

:rofl:
 
exetlaios είπε:
Τι το μελέτησες...

Also, one of the most famous logoses of the lable "the Duck" Togs Chevignon returns next winter to remember its existence appearing on time in the collection on pole shirts, leather jackets and even as emblem of the girl collection of Chevignon that the label has begun to potentialize enlarging this line.
 
Δεν το πιστεύω, σήμερα στο δρόμο είδα ένα τυπάκι, 15-16 ετών, με μπουφάν-χήνα! Ήταν σε πράσινο χρώμα και αρκετά ξεφτισμένο, μάλλον θα ήταν του μεγάλου αδερφού του…

Σκέφτηκα να του μιλήσω λίγο για retro-ένδυση αλλά συγκρατήθηκα, lol…

:biglaugh:
 
Καλά έκανες omen...Θα σε περνούσε ο μπεμπες για τρελό!!! :D
 
Οπως λεμε και με τον Keeper, αμα παμε σε συναυλια και δεν δουμε κανα Strike, κανα Pony Nick Gallis καμια ξεμανικωτη μπλουζα και κανα κολαν-τζιν εεεεεεεε δεν αξιζει :D
 
Ιδιαιτερα στο RockWave φετος ειχε πολλους "συλλεκτικους" τυπους ;)
 
Φέτος δεν πήγα.

Αλλά τώρα που το ανέφερες θυμάμαι πέρυσι στους Twisted Sisters κάτι τέτοιους τύπους που θύμισαν άλλες καλές εποχές. :)

Του χρόνου να κανονίσουμε να πάμε μαζί.
 
exetlaios είπε:
ΜΠΟΥΦΑΝ-ΧΗΝΑ !
Φουσκωτά μπουφάν, που στην πλάτη είχαν μεγάλο σήμα με χήνα.

Υπήρχαν από διάφορες μάρκες.

Στην αρχή μου φαίνονταν χαζά,

αργότερα όμως πήρα και εγώ !
Αρχηγέ αν το πιστεύεις, την χήνα μου την έχω σε αψογη κατάσταση σε ζελατίνα στην ντουλάπα.....

Στο επόμενο retro-meeting θα την φορέσω :biglaugh:

Α...και μάρκες υπήρχαν πολλές μεν, αλλα όλες ήταν αντιγραφές της Chevignon. :thumbup:
 
keeper7k είπε:
Στο επόμενο retro-meeting θα την φορέσω :biglaugh:
εγώ θα σου πρότεινα μαζί με το μπουφάν και πουκάμισο polo "απ'έξω απ'το τζην (501)" καθώς και timberland φωκιες πατούμενα!!!
 
keeper7k είπε:
Αρχηγέ αν το πιστεύεις, την χήνα μου την έχω σε αψογη κατάσταση σε ζελατίνα στην ντουλάπα.....Στο επόμενο retro-meeting θα την φορέσω :biglaugh:
Ωραία !

Εξάλου το κυνήγι της χήνας είναι off-season !
 
keeper7k είπε:
Αρχηγέ αν το πιστεύεις, την χήνα μου την έχω σε αψογη κατάσταση σε ζελατίνα στην ντουλάπα.....Στο επόμενο retro-meeting θα την φορέσω :biglaugh:
:eek:

Σεβασμός!

:D
 
Δεν ξέρω αν θυμάστε κορίτσια γύρω στο 80 (ισως και 78,79)κάποια σανδάλια που φοράγαμε με πλαστικό διάφανο πάτο και κορδόνια πολύ μακριά τα οποία ήταν σε διάφορα χρώματα και τα δέναμε σε διάφορα σχέδια μέχρι πάνω στο γόνατο .

Ήταν απίστευτα!!!! αυτά για κάποια καλοκαίρια τα φοράγαμε πααααρα πολύ και μάλιστα τα είχαμε και σε πολλά χρώματα σανδάλια αρχαιοελληνικού στυλ λολ.

Υ.Γ καλώς σας βρήκα :acoustic:
 
Welcome to the other side........:biglaugh: :thumbup: :thumbup:
 
Πίσω
Μπλουζα