Retro μικρά στέκια (μπαράκια-παμπ-κλαμπ-καφέ κλπ...)

Ενα καρο μπαρακια της Γλυφαδας αναφερθηκαν - αλλα για τη σημαια (οκ μαζι με το Sussex) το Bobbys ουτε κουβεντα - ουτε για τον Λουη, τον τεραστιο τυπο που εκανε πορτα εκει. Μαλιστα το χω γουρι που ειμαι απο τους λιγους που τσακωθηκαν μαζι του (16χρονων τοτε) και δεν της εφαγα !! (οκ τον καλεσε το αφεντικο εκεινη τη στιγμη και τη γλυτωσα....)

Οσο για τη Αργουροπολιτικη Fantico - πρεπει να την εχουμε χτισει - ολες τις κοπανες απο το 2ο Λυκειο τις περασαμε εκει. Επισης απιθανο στεκι ηταν διπλα στο σημα της Ολυμπιακης η Διωλκος - τουλαχιστον οσο την ειχε ο Τακης.
 
pooky είπε:
Sonic είσαι νουμπάς!!!!!!
Χολαργός - καφετέρια "ΑΡΤΕΜΙΣ".

Μπορείτε να τη δείτε και σήμερα σε ταινία του Ψάλτη, όπου κάνει το δάσκαλο των ζητιάνων. Μπροστά από τη καφετέρια εκτυλίσσεται η σκηνή που ο δάσκαλος μοιράζει πόστα. Αξέχαστο μέρος............
Του νουμπα σου!!! :diablotin: :diablotin:
 
:biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh:

Πλακα στην πλακα ειναι δυνατον να μην εχεις ριξει μια ματια στα Shoooter του Dreamcast η στο βιντεο που σου εστειλα? :icon_cry: :icon_cry:
 
Για τον Λέντζο στο Παγκράτι τι έχετε να πείτε?

Έχει την ίδια διακόσμηση και τρόπο παρασκευής του φραπέ από το 79.
 
telamonas.stokos είπε:
Ενα καρο μπαρακια της Γλυφαδας αναφερθηκαν - αλλα για τη σημαια (οκ μαζι με το Sussex) το Bobbys ουτε κουβεντα - ουτε για τον Λουη, τον τεραστιο τυπο που εκανε πορτα εκει. Μαλιστα το χω γουρι που ειμαι απο τους λιγους που τσακωθηκαν μαζι του (16χρονων τοτε) και δεν της εφαγα !! (οκ τον καλεσε το αφεντικο εκεινη τη στιγμη και τη γλυτωσα....)
Οσο για τη Αργουροπολιτικη Fantico - πρεπει να την εχουμε χτισει - ολες τις κοπανες απο το 2ο Λυκειο τις περασαμε εκει. Επισης απιθανο στεκι ηταν διπλα στο σημα της Ολυμπιακης η Διωλκος - τουλαχιστον οσο την ειχε ο Τακης.
Συγνώμη αλλά τη Διωλκό δεν την θυμάμαι καθόλου.Μέχρι ποιο έτος λειτουργούσε; :)
 
Οπως μπαινεις στη Γερουλανου απο τη Βουλιαγμενης - δεξια στο πρωτο στενο (οχι αυτο της Eurobank) κολλητα τωρα πια με μια αντιπροσωπεια πολυτελων μεταχειρισμενων αυτοκινητων βρισκεται η Διωλκος (νομιζω ακομα εκει ειναι).

Ηταν το 1986-87-88 το στεκι των νεολαιων της Αργυρουπολης - το πρωι κοπανα , ταβλι και σαντουιτς στη Φαντικο και το βραδυ καφε και μπυρες στη Διωλκο. Αυτα βεβαια οσο την ειχε ο Τακης - ενα παλικαρι εξω καρδια και φιλαρακι με ολους - μετα αλλαξε διευθυνση και ξεκοψαν ολοι..

Αλλες καφετεριες που μετραγαν τοτε στην περιοχη ηταν η Jolie , η Tres Jolie και αλλη μια εκει που ειναι σημερα το poko poko αλλα δεν θυμαμαι το ονομα της. Τα χρονια εκεινα η πλατεια της Αγ.Τριαδας δεν ηταν αυτο που βλεπεις σημερα - ηταν γεματη δεντρα και τεραστιους θαμνους και δεν εβλεπες απο εξω τι γινοταν μεσα - ιδανικο μερος για χαβαλε και μπυρες.

Οι "Φοινικες" στην Πλατεια και το cafe μπαρ (με την ξυλινη εξωτερικη επενδυση) του φιλου μου του Αρη, λιγο μετα την Αλομα, ηρθαν πολυ μετα - οπως και ολα τα μαγαζια που εχουν ανοιξει πια στην "αμαρτωλη" Γερουλανου.
 
telamonas.stokos είπε:
Οπως μπαινεις στη Γερουλανου απο τη Βουλιαγμενης - δεξια στο πρωτο στενο (οχι αυτο της Eurobank) κολλητα τωρα πια με μια αντιπροσωπεια πολυτελων μεταχειρισμενων αυτοκινητων βρισκεται η Διωλκος (νομιζω ακομα εκει ειναι).Ηταν το 1986-87-88 το στεκι των νεολαιων της Αργυρουπολης - το πρωι κοπανα , ταβλι και σαντουιτς στη Φαντικο και το βραδυ καφε και μπυρες στη Διωλκο. Αυτα βεβαια οσο την ειχε ο Τακης - ενα παλικαρι εξω καρδια και φιλαρακι με ολους - μετα αλλαξε διευθυνση και ξεκοψαν ολοι..

Αλλες καφετεριες που μετραγαν τοτε στην περιοχη ηταν η Jolie , η Tres Jolie και αλλη μια εκει που ειναι σημερα το poko poko αλλα δεν θυμαμαι το ονομα της. Τα χρονια εκεινα η πλατεια της Αγ.Τριαδας δεν ηταν αυτο που βλεπεις σημερα - ηταν γεματη δεντρα και τεραστιους θαμνους και δεν εβλεπες απο εξω τι γινοταν μεσα - ιδανικο μερος για χαβαλε και μπυρες.

Οι "Φοινικες" στην Πλατεια και το cafe μπαρ (με την ξυλινη εξωτερικη επενδυση) του φιλου μου του Αρη, λιγο μετα την Αλομα, ηρθαν πολυ μετα - οπως και ολα τα μαγαζια που εχουν ανοιξει πια στην "αμαρτωλη" Γερουλανου.
Βρε telamona τη Διωλκό μόνο δεν ήξερα.Θυμάμαι την Αργυρούπολη μια και είμαι γέννημα θρέμμα της.Στην καφετέρια cult να υποθέσω ότι δεν πήγαινες; :) :)
 
@τελαμονα...και μετα στο Salem για τρελιτσες? :D
 
Οντως το Salem ηταν το πρωτο στεκι αλλα τοτε δεν ηταν οπως ειναι τωρα - αρκετα παλιο και με πολλες φθορες και προσωπικο που δεν ενδιαφεροταν για τον πελατη - ε μετα απο ενα καλο καυγα δεν ξαναπατησα. Απο οτι βλεπω ομως Wally το θυμασαι το μερος :)
 
Βρε telamona με όλους τσακώθηκες εσύ;;; :nervous: :help:
 
Ημουνα μικρος και αμυαλος :)

(σε αντιθεση με τωρα που ειμαι μεγαλος και αμυαλος...)
 
telamonas.stokos είπε:
Οντως το Salem ηταν το πρωτο στεκι αλλα τοτε δεν ηταν οπως ειναι τωρα - αρκετα παλιο και με πολλες φθορες και προσωπικο που δεν ενδιαφεροταν για τον πελατη - ε μετα απο ενα καλο καυγα δεν ξαναπατησα. Απο οτι βλεπω ομως Wally το θυμασαι το μερος :)

Το έφτιαξαν λόγω Ολυμπιάδος! :biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
telamona, πρεπει να πηγαινες και στο "κου" του Πιστολα για μπλιμπλικια να υποθεσω! και εκει θα ειχες τσακωθει σιγουρα! (εδω εχω παιξει εγω ξυλο εκει μεσα!)

διολκος..με κουφανες..Σαν ονειρο την θυμαμαι, αντε να ειχα παει κανα 2 φορες, ημουν μικρη τοτε.

επαιζαν σουπερ παρακμιακα μαγαζακια τοτε στην Αργυρουπολη,π.χ. το Pavesi, κοντα στην πλατεια του 208, οπου ηπια τον πρωτο και μοναδικο φραππε της ζωης μου..:biglaugh:
 
Η "Κου" ηταν αγιο μερος μπροστα στη Dracula - πηγαιναμε για ποδοσφαιρακια και στα 2 παντως. (btw μας πεταγαν εξω επειδη τους κερδιζαμε).

Το δικο μας στεκι ηταν η Number One στην Πλατεια Αγ.Τριαδας. Εκει μεγαλωσα και εμαθα τα απαραιτητα γιαυτη τη ζωη :biglaugh: - Αμερικανικο, "Ξυλινο" ποδοσφαιρακι, Βελακια, flipper-arcades...
 
ενα αλκαζαρ(η αλκατραζ?δε θυμαμαι πια)στους αμπελοκηπους κοντα στη κατεχακη το θυμαται κανεις ?,πρεπει να κλεισε ,ειχε και ενα μπιλιαρδαδικο πιο διπλα το ψυχω...
 
Nομιζα οτι μονο εγω πηγαινα στο Αλκαζαρ! :D

Διπλα ηταν το Las Vegas...εκλεισε

Στη Psycho (ηταν πιο κατω) ημουν θαμωνας.Μονο που δεν με ταιζανε.Εδω και χρονια εχει αλλαξει προς το τρισχειροτερο και δεν παταω...

Ο Νικος που το ειχε το Αλκαζαρ τωρα εχει σουβλατζιδικο..
 
κριμα,ηταν ωραια μαγαζια,καλα περναγαμε εκει πιτσιρικαδες οσες φορες πηγαιναμε ......καλυτερα απο κατι αλλα δηθεν του κεντρου
 
Πίσω
Μπλουζα