Retro iOS Παιχνίδια

D@redevil είπε:
Καλή, χρυσή και άγια η μαμά-Apple, αλλά ώρες-ώρες με σπάει τα νεύρα.... Δε πα να το κατεβάσει? Αυτή χάνει!....
Όσον αφορά εμάς, τους jailbroken, μπορεί άνετα να πάει να πνιγεί. Το έχω κατεβάσει & το έχω εγκαταστήσει εδώ και καιρό, γιατί βαρέθηκα να περιμένω πότε θα φιλοτιμηθεί να επιτρέψει προγράμματα ή addons για να κάνει τη ζωή μας πιο εύκολη...

ΕΛΕΟΣ! (που θα έλεγε και ο Paspartoo, καλή του ώρα! :D )
Αυο ακριβως λεω και γω.Εχω κατεβασει εδω και εναν χρονο το imame εχω βρει και περιπου 2,500 συμβατα Roms και να παει να πνιγει η Apple
 
Jailbrake forever!!!

Παίδες δεν έχω βρεί ακόμα συμβατο με το iMame το Final Fight... Το έχει βρεί κανείς???
 
takis_drm είπε:
Jailbrake forever!!!Παίδες δεν έχω βρεί ακόμα συμβατο με το iMame το Final Fight... Το έχει βρεί κανείς???
Eγω φιλε το εχω και μαλιστα και στης 3 εκδοσεις(ΕU,USA,JP).Εννοοιται οτι το εχω τερματισει και στης τρεις :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το εχω κατεβασει το soul calibur.Πραγματικα πολυ καλη μεταφορα.
 
Το Donkey.Bas το πρωτο παιχνιδι για pc που κυκλοφορησε το 1981 εφτασε και στο iphone(Το βιντεο ειναι απο την εκδοση για pc αλλα ειναι ολοιδιο και το παιχνιδι στο iphone).

 
Ωσοι θυμαστε τα Tamagotchi αυτα τα μικρα virtual pet σε σχημα μπρελοκ που εκαναν επυτηχια την δεκαετια του 90 να ξερετε οτι υπαρχουν και για το iphone με την ονομασια Hatchi.Σημερα το πηρα πρεφα τυχαια.

 
Barbarian

Δε χρειάζεται να σας θυμίσω πιο είναι.

Εδώ το remake του

[video=youtube;--l-BuQNGmE]

 
Σε έχει προλάβει ο Wally εδώ. Ας ξαναπούμε πάντως ότι φαίνεται άθλιο. :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ω ναι, άθλιο (λείπει η κοπελιά) :)
 


Αν έχετε καμιά καλή ιδέα για το πως φαντάζεστε ένα σύγχρονο PONG, ευκαιρία να βγάλετε κάνα φράγκο τώρα που είναι και δύσκολοι καιροί.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
^^ Ζω για τη στιγμή! :)

Νομίζω ότι αυτό το θρεντ θα είναι η απόλυτη καταστροφή μου!

Ειδικά το Myst νομίζω ότι θα μου προκαλέσει σημαντική απώλεια χρόνου - ας ελπίσουμε να το τρενάρουν μέχρι το καλοκαίρι να τελειώσει η εξεταστική μου! :D
 



 


cp_tle.png



To παραγνωρισμενο δημιουργημα Jordan Mechner he Last Express , το πραγματικου χρονου point-and-click adventure,με την ιδιαιτερη αισθητικη απεικονιση ,που λαβαινε χωρα στο Orient Express λιγο πριν την εκρηξη του 1ου Παγκοσμιου Πολεμου , και που δεν γνωρισε το 1997 την επιτυχια και την αναγωριση που του αξιζε ,με την συνδρομη του DotEmu θα ειναι διαθεσιμο για iOS devices- με μερικες "enhancements" πινελιες εδω κι εκει- μεσα στο 2012.



 
Spy VS Spy

όσοι το θυμούνται


0.79ε Universal (iPhone/iPad)
 
Το κλασικο spy vs spy ειναι παιχνιδαρα και το παιζω φανατικα ακομα και σημερα.Για να το δουμε λοιπον και αυτο το κατεβαζω αμεσως.
 
Πίσω
Μπλουζα