RetroDB - Πρόοδος εργασιών

Juanita επειδη σε καποια λημματα δεν εχει ετοιμα tags πρεπει να κανεις τα εξης:

Αμεσως μετα το author=

γραφεις τα εξης

|senario= Trabakoulas |music= PipiFakidomiti
 
Wally είπε:
Juanita επειδη σε καποια λημματα δεν εχει ετοιμα tags πρεπει να κανεις τα εξης:Αμεσως μετα το author=

γραφεις τα εξης

|senario= Trabakoulas |music= PipiFakidomiti

ok. τα κατάφερα :wave:

Άλλη ερώτηση: αν η σεναριογράφος το έχει εκδώσει και σε βιβλίο το αναφέρουμε και στη θέση "Συγγραφέας" ή όχι;;;
 
Φυσικααα! ;)

edit

απλα σημειωσε τους τιτλους μηπως αργοτερα τα βαλουμε σε αλλο tag
 
Ωραιος!Δηλαδη εχουν δημιουργηθει σελιδες και τωρα απλα μενει να εμπλουτισουμε με tags το template και να συμπληρωνουμε πληροφοριες
 
Kudos στον Αντωνη!
 
Ξεκινάω από ΤΟ


Μπράβο για τους ηθοποιούς . Πολύ καλό.

Θέλουν διορθώσεις οι διπλές από λάθος καταχωρήσεις όπως

Βασίλης Τσάγκλος/Τσαγκλός Βερόνικα Αργέντζη/Αργιέντζη κλπ

Ξέρω ότι δε μου δίνει πια κανείς σημασια αλλά σας πληροφορώ ότι ολοκλήρωσα το Τ . (Μπράβο μου)

Ερώτηση: Γιατί από το Α ενώ είναι αρκετά λήμματα γραμμένα δεν εμφανίζονται στη λίστα ?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νασο μην ανησυχεις και ολη σου δινουμε σημασια.Εγω βρισκομαι στα μεσα του Μ.

Στο A δεν ειχαν Type και γι αυτο δεν εμφανιζονταν.Τωρα εχουν.

Τα πραγματα εχουν παρει το δρομο τους.Το αγχος μου οτι δεν θα εχουμε σχεσιακα αποτελεσματα δεν υφισταται μετα την Shock-αριστικη σημερινη επεμβαση :D .Στο μελλον θα γινει το ιδιο με σκηνοθετες,χρονιες κτλ

Χρονο να εχουμε και συμμετοχη.

Ισως για το τελευταιο να χρειαστει να "διαφημισουμε" λιγο το retrodb ωστε να συμμετεχει επιπλεον κοσμος που θα βρει ενδιαφερουσα την ολη κινηση.Ο καθενας ας πραξει οπως θεωρει καλυτερα και αποτελεσματικοτερα.

Παντως κατα τη γνωμη μου σημερα εγινε σπουδαια δουλεια.

Προσπαθω να βρω ακρη πως να χρησιμοποιησω images στο template μας.Ενα προβληματακι ειναι οτι οι 50 ηθοποιοι-παραμετροι δημιουργουν ενα τεραστιο κενο κατω στη σελιδα οποτε οποιο Image μπει ειναι στα τρισβαθα και δεν φαινεται με τη πρωτη ματια.

Αντωνη μεχρι ποιο σηριαλ ή γραμμα προσθεσες ηθοποιους ωστε να πιασουμε τους υπολοιπους?

Αυριο σπαμε την 800αρα!
 
Νάσο σου δίνουμε σημασία κανονικότατα,απλά άλλους ρυθμούς έχεις ακολουθήσει εσύ κι άλλους ο καθένας μας,στο όλο θέμα της DΒ,αυτό είναι όλο...

Η δουλειά που έχεις κάνει είναι πολύ σημαντική !

Εγώ το Ε ελπίζω να το περάσω όλο στη DB μέχρι αύριο κύριοι,μην ανησυχείτε...

***EDIT***

Πάνο,η 800άρα έσπασε ήδη (869),αύριο σπάει σίγουρα και η 900άρα από σένα...

Tελείωσα με το Ε απόψε τελικά,εκτός από το "Επτά θανάσιμες πεθερές",που είπαμε θα δούμε πώς θα μπει...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι Επτα Θανασιμες και το Θεατρο της Δευτερας θα προστεθουν στο τελος.Σκεφτηκα ωραιο τροπο!

Εγω σημερα τελειωνω το M.Μετα μενει να βοηθησουμε τον Shock με το A και τον AEON με το Σ(οπου εχει και παραλειψεις στα υπαρχοντα).

Θα μας πει και ο Αντωνης μεχρι ποια σειρα "ανοιξε" ηθοποιους ωστε να συνεχισουμε.

Eχω να λυσω το θεμα των φωτογραφιων ωστε να ενσωματωθει το τεραστιο υλικο που υπαρχει στο φορουμ.

Παρολα αυτα δεν αγχωνομαστε πλεον! Η δουλεια που εγινε ΓΕΝΙΚΑ ειναι εξωπραγματικη αν λαβεις υποψιν μαλιστα και το ιδιαιτερα περιορισμενο cast :(
 
Να ξέρετε ότι το χιούμορ μου είναι συνήθως δηκτικό.Μην απολογείστε.

Η δουλειά είναι εξαιρετική και πολλά πολλά μπράβο για τις καινοτομίες και τη μορφή που παίρνει.

Σας παρέδωσα ένα κατάλογο σεμνό, νεαρό ζεν πρεμιέ και εσείς τον κάνετε σταρ του Hollywood.....Ψινάκηδες του διαδικτύου.

Μπράβο για άλλη μια φορά
 
Σκέπτομαι το μεσημέρι να πιάσω το Α από το τέλος.

Πείτε μου αν συμφωνείτε για να ξεκινήσω.
 
Σας παρέδωσα ένα κατάλογο σεμνό, νεαρό ζεν πρεμιέ και εσείς τον κάνετε σταρ του Hollywood.....Ψινάκηδες του διαδικτύου.Μπράβο για άλλη μια φορά
Ελιωσα!!! :D :D
 
Νάσο συνέχισε το Α και εγώ θα τελειώσω τους ηθοποιούς και τα templates

Έχουμε να προσθέσουμε και τους σκηνοθέτες μετά

Και επιτέλους κάποιος κατάλαβε ότι δε χρειάζεται να αγχωνόμαστε :)
 
OK θα πιάσω το Α το μεσημέρι από την αρχή προσέχοντας τα ήδη γραμμένα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eκτός από μουσική, μπορούμε να προσθέσουμε τραγουδιστές και στιχουργούς;;; Και ίσως και μιά φωτό από το CD;;;;

Θα προστεθεί κάποια στιγμή και κάποια περίληψη για κάθε σήριαλ;;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σιγα-σιγα...ιδεες δωστε,του σπανου τα γενια δεν γινονται :D

Κατσε να δω λιγο το issue με τις φωτο που πανε στα τρισβαθα και μετα εχει να ανεβει πολυ πραμα!
 
Άστο Πάνο θα το δω το βράδυ τι θα γίνει με τις φωτό και τα templates
 
Αντουαν,το template εχει 50 σειρες για ηθοποιους και τις "κραταει" και στο display...

δεν ξερω αν γινεται μεσα στο template να κανουμε ρεζερβε εως 5 images
 
Πίσω
Μπλουζα