Retroid #4

Συγχαρητήρια και από εδώ για το περιοδικό.
Ωραίο το Retroid και δωρεάν, επίσης ωραίο και το Retro Planet
Ο καθένας κοστολογεί όσο νομίζει το χρόνο του για αυτό που κάνει, οι υπόλοιποι αν θέλουμε η αν μπορούμε αγοράζουμε.
Το ένα αξίζει τα λεφτά του καθώς και το άλλο ας είναι δωρεάν.
Φυσικά, κανείς δεν πρότεινε σώνει και καλά να αναλάβει κάτι τέτοιο, απλά τιμές αναφέρθηκαν.
 
Παιδιά, παιδιά, παιδιά...

Αφήστε το "χρηματοοικονομικό" κομμάτι απέξω, σάς εκπλιπαρώ. Εδώ πάμε για τις αναμνήσεις, για την ιστορία, για την αγάπη μας προς εκείνη τη μαγική εποχή.

Είναι πολύ άσχημο να βλέπω δημοσιεύσεις στο παρόν νημάτιο, να σπεύδω να τίς διαβάσω, και αντί για "feedback" να βλέπω μπακάλικους λογαριασμούς. Μην μού "κόψετε τη μπάλα" και ξενερώσω, σάς παρακαλώ. Να χαρείτε...

Ευχαριστώ.
Συγνωμη απο μερους μου αν καταλαβες οτι κανουμε μπακαλικους λογαριασμους (μιλαω για μενα προσωπικα στο κομματι που απαντησα) απλα πληροφοριακα απανταντησα στον τελονιο για αυτα που του ζητουσαν για εκτυπωση με το θαρρος της δουλειας που κανω 25 χρονια στον χωρο αυτο. Ουτε πελατες ψαχνω ουτε τιποτα πανω στο θεμα αυτο, απλα εκτιμησα την δουλεια των παιδιων και τον κοπο που εκαναν και με ολο το θαρρος ειπα την γνωμη μου σαν επαγγελματιας στον χωρο αυτο και τιποτα παραπανω. Σταματαω εδω για να μην ξενερωσουμε αλλο.
 
Νέα στήλη-έκπληξη από το επόμενο τεύχος!

Ενθουσιαστείτε! Hypαριστείτε!

(Και οι 6 που διαβάζετε το Retroid! Οι υπόλοιποι έχουν κόψει ίντερνετ και σερφάρουν μόνο με τα δεδομένα του κινητού όπου δεν βολεύει η ανάγνωση.)
 
Περνώντας οι ημέρες, συνεχίζω το διάβασμα (δοθείσης ευκαιρίας)...
Η προσθήκη "πριν παίξετε", στα reviews, είναι εξαιρετική και με πολύ καλό χιούμορ! :clap:

Και μια σημείωση για το πολύ όμορφο review του Black Lamp, στον Atari ST:
Το παιχνίδι έχει μια ωραία in-game μουσικούλα, η οποία ενεργοποιείται με κάποιο από τα Function Keys, αν θυμάμαι καλά...
Το γνωρίζω γιατί ήταν από τα πρώτα παιχνίδια που έπαιξα με το Power Pack, στον ST μου...



Σας ευχαριστούμε για άλλη μια φορά για το φοβερό RETROID! :award:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ειδες 20 αναγνώστες παραπάνω από όσο υπολόγιζες. :)
 
Νέος πανίσχυρος PCας συντάκτης από το επόμενο τεύχος. Μιλάμε για τούμπανο!

Ενθουσιαστείτε! Hypαριστείτε!

Και οι 32 που διαβάζετε Retroid! (Προστέθηκαν οι φίλοι του νέου συντάκτη!)
 
Στην ιστοσελίδα του περιοδικού έχουμε πλέον μια πολύ εύκολη και φιλική φόρμα για να στείλει όποιος επιθυμεί review για παιχνίδι, επιπρόσθετες πληροφορίες και παρουσιάσεις. Την φόρμα θα βρείτε στο link https://retroid.gr/apopsi

Capture.JPG
 
Σύντομα σε λίγες ημέρες έτοιμο και το 5ο τεύχος του Retroid. Αυτή τη φορά με ακόμη περισσότερες σελίδες από τα προηγούμενα τεύχη.


Retroid_5.jpg
 
Νταξ... Δεν υπάρχει!!! :shocked:

Atari vs Amiga
Συνέντευξη με τον ιδρυτή του retromaniax
Αφιέρωμα comic Conan

Πολύ δυνατό τεύχος!!! :headbangdude:
 
Φαινεται ωραιο τευχος.
Πότε με το καλο?
AMIGA vs ATARI δεν νομιζω οτι υπαρχει μετρο συγκρισης ειναι διαφορετικα μηχανακια (αν μου επιτρεπετε χωρις παρεξηγηση) το καθενα ηταν καλο για αυτο που βγηκε και στην περιοδο που βγηκε.
 
Φαινεται ωραιο τευχος.
Πότε με το καλο?
AMIGA vs ATARI δεν νομιζω οτι υπαρχει μετρο συγκρισης ειναι διαφορετικα μηχανακια (αν μου επιτρεπετε χωρις παρεξηγηση) το καθενα ηταν καλο για αυτο που βγηκε και στην περιοδο που βγηκε.

Αναμφισβήτητα ήταν οι καλύτεροι home computers αυτό δεν αλλάζει με τίποτα και για αυτό και είχαν το καθένα τους δικούς του οπαδούς!

Κόντρα υπήρχε και μεταξύ των συγκεκριμένων εταιρειών για την κορυφή και το ποιος θα έχει το επόμενο τεχνολογικά καλύτερο μηχάνημα στην αγορά.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Φαινεται ωραιο τευχος.
Πότε με το καλο?
AMIGA vs ATARI δεν νομιζω οτι υπαρχει μετρο συγκρισης ειναι διαφορετικα μηχανακια (αν μου επιτρεπετε χωρις παρεξηγηση) το καθενα ηταν καλο για αυτο που βγηκε και στην περιοδο που βγηκε.
Eδώ στο GRM υπάρχει thread με πολλές σελίδες και σύγκριναν εντελώς ανόμοια πράγματα computers και κονσόλες.
 
Πίσω
Μπλουζα