RetroManiaX - Νέες δυνατότητες / ενημέρωση

Βρε παιδια, η ωρα που γραφτηκε το καθε ποστ φαινεται πολυ αχνα. Οχι στη σελιδα του φορουμ, ενταξει εκει. Φαινεται αχνα μεσα στο εκαστοτε thread.

Τα ιδια και χειροτερα συμβαινουν οταν διαβαζω τα προσωπικα μου μηνυματα. Η ωρα ειναι με ασπρα ψηφια σε ανοιχτο σιελ φοντο. Παρατηρηστε το κι εσεις και θα δειτε οτι δε φαινεται καθολου.

Πατηστε το λιγο, βαλτε αντιθεσεις, γιατι αλλιως ειναι κουραστικο για τα ματια. Τσιγκουνιες στο χρωμα θα κανουμε; :)

Τελος, οταν μου ερχεται νεο πμ, ψηλα στις Ειδοποιησεις το κοκκινο γινεται ελαχιστα πιο κοκκινο, με αποτελεσμα να μην παιρνω αμεσως χαμπαρι οτι εχω καινουριο μηνυμα. Καντε το να ασπριζει, να μαυριζει, να πρασινιζει, αλλα οχι να κοκκινιζει. Ποιο να κοκκινιζει; Το κοκκινο;
 
Εμένα μου αρέσει το εμότικον που με καλωσορίζει κάθε φορά που μπαίνω στο φόρουμ... :) Μπορούμε να το εναλλάζουμε και με άλλα;;;; :flower: :thanx2: :cheers: :hurrah:
 
Βρε παιδια, η ωρα που γραφτηκε το καθε ποστ φαινεται πολυ αχνα. Οχι στη σελιδα του φορουμ, ενταξει εκει. Φαινεται αχνα μεσα στο εκαστοτε thread.

Τα ιδια και χειροτερα συμβαινουν οταν διαβαζω τα προσωπικα μου μηνυματα. Η ωρα ειναι με ασπρα ψηφια σε ανοιχτο σιελ φοντο. Παρατηρηστε το κι εσεις και θα δειτε οτι δε φαινεται καθολου. Πατηστε το λιγο, βαλτε αντιθεσεις, γιατι αλλιως ειναι κουραστικο για τα ματια. Τσιγκουνιες στο χρωμα θα κανουμε;

Τελος, οταν μου ερχεται νεο πμ, ψηλα στις Ειδοποιησεις το κοκκινο γινεται ελαχιστα πιο κοκκινο, με αποτελεσμα να μην παιρνω αμεσως χαμπαρι οτι εχω καινουριο μηνυμα. Καντε το να ασπριζει, να μαυριζει, να πρασινιζει, αλλα οχι να κοκκινιζει. Ποιο να κοκκινιζει; Το κοκκινο;
 
Maddog είπε:
Μου φαίνεται ότι έχεις δίκιο Άλκη, δεν το είχα καν προσέξει ότι είναι link. Πάντως και πάλι θέλει διόρθωση. :) Shoooooockk!
Νομίζω ότι τώρα είμαστε κομπλέ.

Δείτε και τα social ....μπιχλιμπίδια που προσθέσαμε
 
Τα σιχαίνομαι τα social μπιχλιμπίδια, είμαι antisocial! :p

Ευχαριστώ για την γρήγορη διόρθωση του άλλου θέματος. Για τα χρώματα, συμφωνώ με αυτά που θίγει η Bambinella 100.
 
Shock είπε:
Φτιάχτηκε. Όχι τόσο όμορφα, αλλά φτιάχτηκε. Όοοταν βρούμε χρόνο θα το βελτιώσουμε
Αν αναφέρεσαι στο πλάτος της σελίδας, εμένα ακόμα "περισσεύει" από τα 1024 pixels...
 
ΛΟΛ το αστείο είναι ότι θα το κόψω (το twitter για να μη παρεξηγιόμαστε). Ο σκοπός είναι να βάλετε εσείς τα δικά σας.
 
Shock είπε:
ΛΟΛ το αστείο είναι ότι θα το κόψω (το twitter για να μη παρεξηγιόμαστε). Ο σκοπός είναι να βάλετε εσείς τα δικά σας.
Αν υποσχεθώ να σε κάνω unfollow, θα το κρατήσεις? :D :D

[edit] Κάτσε να πάω να δω πώς μπαίνουν τα social μαραφέτια, έτσι να δείξω μια φορά ότι είμαι social & εγώ! (λέμε τώρα!)[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ από την άλλη προτιμώ το προηγούμενο. Το βασικό μειονέκτημα που βρίσκω στο νέο είναι οτι όλα είναι "απλωμένα" χωρίς λόγο. Δηλαδή στο παράδειγμα της παρακάτω φωτό 2 posts της μίας γραμμής καταλαμβάνουν μια ολόκληρη οθόνη...

Δεν θέλω να φανώ αχάριστος απλά το αναφέρω επειδή δεν είδα να κάνει εντύπωση σε κανέναν...

2jebq8j.jpg
 
Εχεις ban στο τσεπακι που χρησιμοποιεις IE!! :p

Το κενο εναι αποτελεσμα του "postbit", του κουτιου που περιεχει το avatar, τις πληροφοριες κτλ.

Δεν μπορεις να το αποφυγεις. Υπαρχει ακομα και στα επισημα φορα της Vbulletin (πχ)

Yπαρχει η επιλογη να ειναι οριζοντιο αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα το συνηθισετε. Μπορουμε να το δοκιμασουμε παντως...
 
Τα σιχαίνομαι τα social μπιχλιμπίδια, είμαι antisocial! :p
Φτασαμε να λεμε antisocial οσους δεν ασχολουνται με pcoμπιχλιμπιδια,πριν μερικα χρονια antisocial λεγαμε οσους ασχολιονταν με τα pcoμπλιμπλικια....


Ωρε που παμε.
 
Το θεμα με την απεικονιση του site στα 1024*768 πρεπει να ειναι ΟΚ πλεον ;)

Check plz
 
Πρός όσους ενδιαφέρονται να προσθέσουν τις σελίδες κοινωνικής δικτύωσης στο προφίλ τους:

Το Url πρέπει να περιέχει και το domain μαζί. Π.χ http://twitter.com/youraccount
 
Κανουμε ενα lifting + 'Μεταφορες/Μετακομισεις Ο Μητσος' + νεα κατηγορια (Adventures που θα μαζεψει ολες τις αναφορες του φορουμ περι Adventures Games) στην ενοτητα Computing / Gaming.

Νομιζω οτι η νεα κατηγοριοποιηση ειναι πιο σαφης. Ειναι μαλλον το πρωτο σταδιο διοτι συζηταμε μια πιο ριζικη λυση για το κοντινο μελλον.

Καποια στιγμη σημερα θα μηδενισουμε και καποιους counters ('max users online' κτλ) και θα κανουμε και μια εκκαθαριση χρηστων.

Ολα αυτα ειναι ηδη υπο εξελιξη αλλα δεν θα διαταραξουν τη λειτουργια του φορουμ.
 
Wally είπε:
Κανουμε ενα lifting + 'Μεταφορες/Μετακομισεις Ο Μητσος' + νεα κατηγορια (Adventures που θα μαζεψει ολες τις αναφορες του φορουμ περι Adventures Games) στην ενοτητα Computing / Gaming.
Χρήσιμο!!! Ευχαριστούμε!

Να υποθέσω ότι θα ακολουθήσουν και άλλες κατηγορίες? (action, fps κτλ.)

Αν ναι, θα βοηθήσει πάρα πολύ! :)
 
Τα counters εγιναν reset, οι εκκαθαρισεις ολοκληρωθηκαν, στα Adventures μεταφερθηκε το μεγαλυτερο μερος των threads που αφορουν θεματικα την ενοτητα. Θα γινει αλλο ενα σκαν ωστε να μην μεινει κατι εκτος.

Επομενη σταση το υποφορουμ Μουσικη
 
Πίσω
Μπλουζα