RIP ZORO (2-9-2011 - Δημήτρης Πρωτονοτάριος)

Σε τέτοιες ειδήσεις τι να πει κανείς...

Δεν ήμουν 100% σίγουρος αρχικά για το ποιος ήταν ο Zoro όταν διάβασα την είδηση, αλλά μετά και την φωτογραφία του Maddog (πολύ σωστός, δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι πίσω από κάθε nickname βρίσκεται ένα πρόσωπο), σιγουρεύτηκα ότι τον είχα πράγματι γνωρίσει σε κάποια παλιότερη συνάντηση στο Θησείο (κάπου πριν 3-4 χρόνια πρέπει να ήταν)...

Όπως ειπώθηκε και πιο πάνω, μακάρι να είναι η πρώτη και τελευταία φορά που ανοίγει τέτοιο thread στο forum...
 
Maddog είπε:
Επειδή αισθάνομαι πολύ άσχημα να αποχαιρετούμε "δικό" μας άνθρωπο και να μένει κρυμμένος πίσω από ένα απρόσωπο nick, βάζω φωτογραφία από παλιότερες και πολύ πιό ευτυχισμένες στιγμές (η φωτογραφία είναι από την κοπή της πίτας του 2010). Για να θυμόμαστε ΑΝΘΡΩΠΟ, όχι nickname!
attachment.php
Βασιλη με πρόλαβες....
 
Στεναχωρήθηκα πάρα πολύ! Έφυγε νέος...

O zoro, εκτός των άλλων, είχε και μια στήλη προγραμματισμού στα πρώτα τεύχη του Phoenix!

Ας αναπαυθεί εν ειρήνη...
 
Μου είναι αδύνατο να το πιστέψω...

Από τους λίγους ανθρώπους που σε κέρδιζαν αμέσως με το μεγαλείο της ψυχούλας τους...

Θα είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει.

Κρίμα πραγματικά...
 
Τι να πω ρε παιδια σοκαριστικα!Δεν τον ηξερα προσωπικα αλλα απο τα posts του στο φορουμ ειχα σχηματισει πολυ καλη εντυπωση!Καλη αναπαυση και πολυ κουραγιο στους δικους του!
 
Συλλυπητηρια στην οικογένεια και στους οικείους του. RIP.
 
Eιλικρινή Συλλυπητήρια στους συγγενείς και τους φίλους του (μέσα από το φόρουμ ή και έξω). Το τραγικό στην είδηση (προσωπικά μιλόντας) είναι ότι στις 2-9 πριν από εννιά χρόνια έχασα τον πατέρα μου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν και τον είχα συναντήσει μόνο μια φορά, διέκρινα έναν πολύ αξιόλογο άνθρωπο.

Αργότερα, έμαθα και κάποια άλλα "μυστικά" για αυτόν και ανέβηκε ακόμα περισσότερο στην εκτίμησή μου.

Σπάνιος άνθρωπος.

Δε φανταζόμουν ποτέ, ότι θα στεναχωριόμουν τόσο πολύ για ένα άτομο που ήξερα τόσο λίγο.

Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει ...
 
Τα συλλυπητηρια μου στους δικους του, τους φιλους του, και σε οσους τον ειχαν γνωρισει...
 
Μόλις τώρα πρόσεξα το θέμα κι είμαι όπως και τα υπόλοιπα παιδιά σοκαρισμένος... Ήταν στην πρώτη συνάντηση που είχα παραβρεθεί και τον είχα συμπαθήσει πολύ καθώς μιλήσαμε αρκετά. Ειλικρινά συλληπητήρια και κουράγιο στους δικούς του ανθρώπους. Θα μου επιτρέψετε να παραθέσω κι εγώ μια φωτογραφία που είμαστε μαζί:

attachment.php
 
[Edited] ζωή,πραγματικά ώρες ώρες δε ξέρεις για ποιον τραβάς οριστικά τον διακόπτη και για ποιον δίνεις συνεχείς παρατάσεις.

Δεν έπρεπε να φύγει έτσι ο άνθρωπος αυτός.

Καλό ταξίδι Δημήτρη........
 
ο Θεος να αναπαυσει την ψυχη του....ουτε εγω τον γνωριζα προσωπικα ,μιας και ειμαι ουτε ενα χρονο στο φορουμ,αλλα ειλικρινα λυπαμαι πολυ....τα θερμα μου συλληπητηρια στην οικογενεια του και στους φιλους του...
 
Σήμερα έμαθα από τον φίλο giama για τον χαμό του zoro μιας και είμαι εκτός forum και λοιπών ιντερνετικών ασχολιών λόγω της στρατιωτικής μου θητείας. Σοκαρίστηκα από την είδηση αν και δεν τον γνώριζα αρκετά όπως οι υπόλοιποι (μια-δυο φορές τον είχα δει από κοντά στα retro meetings μας).
 
Καλό του ταξίδι, ήταν πολύ συμπαθητικός άνθρωπος. Κρίμα, στενοχωριέμαι πολύ.
 
καλο του ταξιδι

πολυ κριμα
 
Κρίμα πραγματικά, δεν ήξερα κάτι γι' αυτόν πριν από αυτό το θέμα αλλά πρέπει να ήταν καλόκαρδος. Επίσης πολύ πνευματώδης, αφού οι προγραμματιστικές του απόπειρες βλέπω πως ήταν άκρως ενδιαφέρουσες, σχετιζόμενες με την αρχαία Ελληνική γλώσσα.

Μακάρι κάποτε όλες οι ψυχές να σωθούν με μια μηχανή του χρόνου που ψηφιοποίει τον εγκέφαλο πριν το θάνατο... ίσως αυτό να είναι παράδεισος που όλες οι κουλτούρες αναφέρουν.

Όπως κι αν έχει, ας αναπαυθεί εν ειρήνη.
 
Συλλυπητήρια και κουράγιο στους δικούς του. Κρίμα να χάνονται άδικα ζωές.
 
Τον Ζορο τον ειχα συναντησει στην πιτα. Ηταν η πρωτη συναντηση Αθηνων που ηρθα, μου ειχε φανει πολυ συμπαθης.

Κριμα..πολυ κριμα ο ανθρωπος.. δεν επρεπε να τελειωσει τοσο αδικα η ζωη του
 
Καλο του ταξίδι και από μένα! τα ασχημα της ζωης!!! R.I.P
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα