ROCKY is back

σήμερα είδα αφίσα στο vilage park του νέου rocky! στα προσεχώς...
 
Shadow εγραψες :cool:

btw Η Adrian εχει πεθανει καποια χρονια πριν και ο rock εχει ανοιξει ενα barακι το οποιο ειναι γεματο φωτογραφιες της. Immortal beloved :)
 
:( Κρίμα..μου άρεσε η Adrian..η οποία στην πραγματικότητα είναι η αδερφή του γνωστού Francis Ford Coppola. Τουλάχιστον παίζει ακόμη ο "Paulie" και μάλλον και ο γιός του..
 
Οπως τα λες Ery. Απο αυτα που διαβαζω αριστερα δεξια - χρυση την εκανε ο Sly για να παιξει αλλα αυτη δεν. Τεσπα...

Btw πολυ ωραιο avatar :thumbup:
 
Ανταποδίδω για το άβαταρ τελαμόνα..είναι απο την τελευταία ε?Θα σύνεχίσω σε αυτό το μοτίβο μέχρι να δώ την ταινία..μετά θα ξεφύγω τελείως!!χεχεχε..Άσχετο αλλά εγω θα ήθελα να παίζει και ο Apollo Creed σαν coach or smt..βιάστηκε να τον πεθάνει.. :(
 
Ναι απο την τελευταια ειναι - εχει μια σκηνη που ειναι πεσμενος ο rock στο καναβατσο και σκεφτεται διαφορα "σοβαρα" ζητηματα.

Προσωπικα δεν εχω ξεφυγει εδω και 30 σχεδον χρονια. Ειμαι fan boy τελικα..

Οσο για τον Apollo - ειναι κοινη η διαπιστωση για το ποσο λαθος κινηση ηταν να τον πεθανουν στο 4. Ηταν ο μονος που ηξερε να πυγμαχει (αλά sugar ray και joe liouis) και ξεχωριζε παντα. Κοουτς του rock στην τελευταια ταινια παντως θα ειναι ο Duke (πρωην του Apollo) :)

Ανεξαρτητα απο τη γνωμη που εχει ο καθενας μας για τα sequels και δη για τα του Rock - η αποψη μου ειναι οτι θα δουμε μια καλη ταινια.

Εν αναμονη...
 
Να σχολιάσω επίσης οτι ο Apollo είχε και το καλύτερο σώμα! :p Πότε βγαίνει η ταινία στην Ελλάδα???
 
Eκτος απο το 5,ΟΛΕΣ οι αλλες ειναι κορυφη.Ακομα ανατριχιαζω οταν στο φιναλε του 2 ,φωναζει στην Adrian...

"Yo Adrian,I did it"

Wrong Erynies...(αλα terminator φωνη) :diablotin:

Το πιο καλο σωμα το ειχε ο Hulk Hogan (ThunderLips),στο no.3:)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δηλωνετε ως προσεχως αλλα χωρις ημερομηνια. Ισως εκει που εισαι να τη δεις νωριτερα.


update


Τα τελευταια νεα λενε για Φεβρουαριο του 2007...ντροπη...
 
Εδώ λένε για 12 Ιανουαρίου αλλά δεν θέλω να πάω να δω τον Ρόκυ να μιλάει ισπανικά!!Έλεος!!!Αν δεν ακούσω την φωνή/μουρμουρητό (lol) του Σταλόνε τί να καταλάβω η χριστιανή.. :( αλλά μάλλον θα την έχω κατεβάσει νωρίτερα..απλά θέλω να την δω και στο σινεμά..αν είμαι τυχερή ίσως την προλάβω στην Ελλάδα :)

lololololol Shadowdancer2501!!
 
Shadowdancer2501 είπε:
Wrong Erynies...(αλα terminator φωνη) :diablotin: Το πιο καλο σωμα το ειχε ο Hulk Hogan (ThunderLips),στο no.3:)
Και ο Mr-T δεν πήγαινε πίσω βέβαια…
MrT_anim.gif


:D
 
Ναι αλλα,μπροστα στον Hogan ειναι ολοι μυγες...:biglaugh:

201cm

128kg
 
Αγαπητοί συνφορουμίτες,

μόλις τελείωσε η προβολή της ταινίας Rocky Balboa. Η ταινία ήταν οπως την περίμενα, τπτ το εξαιρετικό αλλά ήταν πολυ νοσταλγική και χάρηκα που ξαναείδα τον Rocky για μια ακόμη φορά να αγωνίζεται. Είχε αρκετά καλή φωτογραφία και τα flashbacks ήταν συγκινητικά..την συνιστώ ανεπιφύλακτα στους φαν.. :)

@Shadowdancer2501

δεν θα σου πολυαρέσουν τα σώματα :p Τολμώ να πω οτι ο Rocky είχε καλύτερο σώμα απο τον Mason Dixon!!!
 
@Εrynies

Φαντασου ε?60 ετων και βασταει!Ευχαριστουμε για την ενημερωση :)
 
@Shadowdancer2501

Απο κορμί, κορμάρα..απο μούρη..bad lifting maybe???αχχχχχχχ βρε Silvester...
 
Σορρυ αν εχει αναφερθει αλλα προχτες ο "θειος" μου "εφερε" το

The Best Of Rocky OST

το οποιο ειναι καταπληκτικο...σπευσατε στους "μπαρμπαδες" :D
 
(αν δεν θελετε να μαθετε τιποτα σχετικο με την ταινια πριν τυχον την δειτε, μην διαβασετε τα παρακατω)





rb728x90zs9.jpg


Πριν απο λιγο τελειωσε η at home προβολη.

Ok .. ηταν οπως την περιμενα. Μελαγχολικη, συννεφιασμενη με πολλα flashbacks. Προσπαθησε, και για μενα το πετυχε, να μας γυρισει πισω στο κλιμα της πρωτης και δευτερης ταινιας.

Η Adrian εχει πεθανει καποια χρονια πριν - ο rock δεν μπορει να ξεπερασει την απωλεια - επαληθευονται οσοι μιλησαν κατα καιρους για αληθινο love story.

Η ταινια ξεκινα με τη μερα της επετειου του θανατου της Adrian, μια μερα που ο rock συνηθιζει να γυρνα πισω στα μερη που τη γνωρισε και να αναπολει. Τραγικη οσο και κωμικη φιγουρα ο Paulie που τον συντροφευει - σχετικα ευχαριστα αυτη τη φορα - στη βολτα αυτη.

Ο rock εχει ανοιξει ενα restaurant ονοματι Αdrian γεματο φωτογραφιες τους και συνηθιζει οπως καθε καλος συνταξιουχος να λεει (πυγμαχικες) ιστοριες στους πελατες του. Ο γιος του εχει μεγαλωσει και ζει μονος του κουβαλωντας - με δυσκολια απο οτι αποκαλυπτεται κατα τη διαρκεια της ταινιας - το ονομα του πατερα του.

Θυμαστε τον πρωτο αντιπαλο του rock που ειδαμε ποτε ? τον spider rico ναι...ερχεται και τρωει τσαμπα στο εστιατοριο - αν και σε καποιο σημειο αποφασιζει να πληρωσει το λογαριασμο με εθελοντικη εργασια στη κουζινα..

Η κοπελια που ειδαμε στα τρειλερς ειναι εκεινο του κοριτσακι στην πρωτη ταινια που ο rock το πηγαινει σπιτι νουθενωντας το για να εισπραξει την απαντηση "f*ck you creepo"...εχει ομορφηνει αρκετα παντως.

Ολα καλα λοιπον μεχρι τη στιγμη που καποιο simulator πυγμαχικων αγωνων δινει νικητη στην υποτιθεμενη συγκρουση Rocky - Dixon , τον πρωτο. Αυτο φερνει σε δυσκολη θεση και τους 2 πυχμαχους με αποτελεσμα η ταινια να παρει μια αλλη τροπη...

Εμφανιζονται διαφορα προσωπα απο το παρελθον - ο Duke κοουτσαροντας τον rocky για αλλη μια φορα - αλλα και απο το πιο προσφατο πυχμαχικο κατεστημενο - ο Iron Mike πχ ... ενω την αναγγελια του αγωνα την κανει ο μοναδικος mr "Lets get ready to rumble".

To soundtrack παραμενει απολυτα rocky χρησιμοποιωντας καμποσα απο τα παλια κομματια που ακουσαμε στις 2 πρωτες ταινιες χωρις τις χαζομαρες του rocky 5...ευτυχως.

Το μονο που με προβληματισε ηταν η σκηνοθετικη καλυψη του αγωνα...περιμενα κατι παραπανω ή τουλαχιστον κατι πιο κοντα στις σκηνες με τον Apollo στο 2...anyway μην τα θελω και ολα δικα μου.

Η training scene χωρις να φτανει τα επιπεδα του 1 και 2 ειναι αρκετα καλη με τον rock να καταληγει στα γνωστα σκαλια αγκαλια με ενα σκυλακι ονοματι punchy :) .

Επισης λυπηρο το οτι εχουν κατεβασει απο την εισοδο του Πανεπιστημιου το αγαλμα του rocky...οι σκηνες μετα την ταινια που δειχνουν τον κοσμο να ακολουθει τα βηματα του sly και να πανηγυριζει στα σκαλια ισως κανουν καποιους να αναθεωρησουν την αποφαση τους αυτη.

Για οποιον περιμενει μια ταινια αποχαιρετισμο στη "μυθικη" φιγουρα του rock νομιζω οτι θα καλυφθει πληρως. Για οποιον πατησε ποτε του ring και στα 36 του νιωθει αθλητικα (και οχι μονο) κωλογερος ισως ειναι μια καλη αφορμη για να επανεξετασει καποια πραγματα που του εδειξε ενας 60χρονος νεαρος ονοματι Sly....maybe one final round...

Ειναι μια καλη και τιμια κινηματογραφικη παραγωγη και για οσους τελικα τη δουν...καλη διασκεδαση :)

728x90kt3.gif
 
Oπως ειπε και ο Σταλονε την ταινια την γυρισε γιατι ηθελε να δωσει ενα καλο τελος στον ηρωα του και απο οτι δειχνει το καταφερε. Και για οποιον δεν το ξερει στο σεναριο του 5του ροκυ ηταν να πεθανει στο τελος ο SLY αλλα η εταιρια παραγωγης το μετανοιωσε τελευταια στιγμη (προφανως ηθελε και αλλα sequel αν τους εβγαινε) και για αυτο το 5 βγηκε οπως βγηκε ,για σκεφτειτε να ειχε το τελος που επρεπε ποσο διαφορετικη θα ηταν.Αnyway πηρε το αιμα του πισω. :thumbup:
 
Πίσω
Μπλουζα