ROCKY is back

επιτελους!

[video=youtube;BGM-Cl0E3sg]

 
Ωραιο φαινεται,αν επαιζε και την μουσικη απο το Ροκυ το τρεϊλερ still after all these years θα ειχαμε ανατριχιλες.
 
Πολυ "κομπαρσος" μου φανηκε ο Σταλλονε απο το trailer...θα μου πεις δεν ειναι Ροκυ, αλλα πιστευα οτι θα εδειχνε να τις παιζει με καποιον σε sparring match! :p

Αργει ακομα δυστηχως :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν γίνεται Rocky χωρίς ο Σταλλόνε να ρίχνει αγύριστα μπουνίδια. Κοινωνική ταινία προβλέπω.
 
Eίδα το trailer και πρέπει να πω πως έχω κάποιες επιφυλάξεις...

Την τελευταία φορά που ο "Ρόκυ" (Σταλλόνε) έκανε τον προπονητή, η ταινία που προέκυψε δεν ήταν και τόσο καλή (λέγε με "Rocky 5").

Tέλος πάντων, δεν θέλω να γίνομαι προληπτικός, οπότε ας ελπίσουμε για το καλύτερο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Προφανως δεν γινεται να αγωνιστει ξανα,θα ηταν απλα γελοιο.Το 6 μου αρεσε αρκετα κανοντας ουσιαστικα μια αναδρομη στην ζωη του ομως η τελευταια σκηνη που παλεψε στο ρινγκ ηταν εντελως ακυρη,δεν συμβαδιζε με το πνευμα της ταινιας πιστευω.

Στο rocky 5 κανονικα ηθελαν να "τελειωσουν" τον ροκυ πεθαινοντας τον στο ρινγκ,ομως τελικα αλλαξε(κακως για μενα) το σεναριο.
 
Gyubrush είπε:
Στο rocky 5 κανονικα ηθελαν να "τελειωσουν" τον ροκυ πεθαινοντας τον στο ρινγκ,ομως τελικα αλλαξε(κακως για μενα) το σεναριο.
ε οχι κ να τον σκοτωνε καποιος τομμυ γκαν κ ενω γλιτωσε απο σημαντικοτερους αντιπαλους...
 
Τσιμπησε χρυση σφαιρα ο Σλαϊ για το Creed,Παιζει και στα Οσκαρ ,μακαρι ,κριμα για τον Αρνι που μετα το comeback του δεν εχει κανει ακομη επιτυχια.
 
Στα δικα μας σινεμα μην πω τι κανουν... ακομα να το ερθει!
 
Παντως με στεναχωρησε λιγο να βλεπω τον αγαπημενο action hero των παιδικων χρονων που ελιωνε τον Drago, να κανει πλεον τον παππου προπονητη διπλα στο ρινγκ. Μεγαλωνουμε...
 
Mπραβο ρε Σταυρο, για αλλη μια φορα!! ;)

Το διαβασα ολο το αρθρο που εβαλες και θυμηθηκα τα νιατα μου...

Εδω που τα λεμε, μαλλον πρεπει να τα πιασω παλι ολα απο την αρχη ,οπως εκανα με τα Star Wars πολυ προσφατα.

Ειναι πολλα και τα Rocky πλεον στην τελικη, θελω φρεσκαρισμα..
 
Ειδα χθες το Creed!Πολυ καλη ταινια αλλα ελειπε ο Ροκυ που ξεραμε...

Ο Ροκυ πλεον εχει γινει σαν τον Μικυ, μην πω και χειροτερος, δεν μπορει να αντεξει ουτε τις μπουνιες προπονησης (αυτες που τους χτυπανε στα χερια).

Μελαγχωλισα λιγο βλεποντας το.

Περιμενα οτι εστω σε ενα σημειο θα εβλεπα τον Ροκυ να ριχνει καμια ψιλη αλλα δεν εγινε κατι τετοιο :( .

Δεν θα πω παραπανω πραγματα για να μην κανω spoil.

Ps.Ολο αυτο με τον παππου Ροκυ πιστευω ειναι σεναριακο , ειδαμε τον Stallone και στους expendables περσι δεν ειναι ακομα για γηροκομειο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ROCKY τελος φιλε μου, το ειδες και στην ταινια...Γι αυτο εγινε ετσι κι η ταινια...

Σειρα εχουν πλεον τα sequels για τον Creed...

Y.Γ. Θα παρει κι ο Σταλοννε το Οσκαρ Β΄Ανδρικου ρολου και γιναμε, τιμης ενεκεν..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εννοειται πως το οσκαρ β ανδρικου θα πρεπει να παει στον Σταλονε..

Φοβερη ταινια,μακαρι το Creed να εχει συνεχειες σα μια νεα εκδοχη του Ροκυ..
 
Ο Sly Η' Σιλβεστρος....οπως προτιματε... :D ....

ανεβασε στο instagram τις παρακατω backstage φωτο απο το Rocky!!! :D







Πηγες: instagram.com/officialstallone - ew.com

Rocky 3.jpg

Rocky 1.jpg

Rocky 2.jpg
 
Η εταιρεια NECA στα πλαισια των 40 χρονων απο την 1η ταινια Rocky

κανει επανακυκλοφορια των φιγουρων της ταινιας.... :D



Περισσοτερα εδω. ;)

Rocky Neca.jpg
 
Πολυ ωραιες φιγουρες!!!μακαρι να τις βρισκουμε ευκολα και στην Ελλαδα.
 
Πίσω
Μπλουζα