Rpg's που μας κάνανε να χάσουμε τον ύπνο μας

Επισης και η σειρα Phantasy star ολαη ειναι καταπληκτικη
 
Τα Fantasy star I (master system) και II,III,IV (mega drive) ειναι τα κορυφαια και πολυ καλα παιχνιδια.Για μενα το πιο αδυναμο απο τα 4 ειναι το 3.Φυσικα δεν τιθεται θεμα συγκρισης μεταξυ των RPG'S του NES,SNES με αυτα των Master system,mega drive αλλα σε γενικες γραμμες ειναι καλα παιχνιδακια.
 
Για να μην ανοιγω νεο θεμα...Grandia 2 στο Steam και στο GOG

Δεν το εχω αγορασει να δω τι λεει
 
τι ωραιο θεμα.

θα συμφωνησω απολυτα με την καμπια: heroes of might and magic, diablo, Planescape kai baldur's gate ειναι all time favorites. H photo ειναι απο την επιφανεια εργασιας μου. Untitled.jpg
 
[Off topic mode on] Και πώς τα αγοράζεις???? Έχω σταματήσει να βλέπω Gog, steam, Ιndie Gala και λοιπά για να μη μου γίνονται τα νεύρα κρόσσια! [/Off topic mode off]
 
Πάντως...

...εμένα, μου δούλεψε κανονικά αυτό το κόλπο.
 
Nocturne παιχνιδαρα απολυτη αισθηση ανατριχιλας κ πολλα ξενυχτια ενα απ τα παλια καλα rpgs
 
Amiga: Captive-Eye of the beholder 2. Ειδικά το beholder 2, ηθελε και χαρτογράφηση και με πολλούς γρίφους και μυστικά.

Playstation: Final fantasy IX το οποίο το τελείωσα. Γενικά φοβερά γραφικά αλλά λίγο βαρετό με συνεχείς μάχες χωρίς λόγο και αιτία.

GBA το Zelda minish cap, παιχνιδάρα και αυτό, δε το λες και κλασικό rpg, πιο πολύ action adventure με στοιχεία rpg.
 
PS1 : Final Fantasy 7 . Ακόμα θυμάμαι που έτριβα τα μάτια-μου μετά την εισαγωγή ! Το πέρασμα από τα κινηματογραφικά γραφικά σε εκείνα του κανονικού παιχνιδιού ήταν τόσο καλό , που για ώρα περίμενα να ξεκινήσει το παιχνίδι νομίζοντας πως ακόμα βλέπω κάποια σκηνή ! Αλλά το καλλύτερο ήταν η υπόθεση . Πραγματικά ενίοτε αισθανόσουν συντετριμένος με τα δρώμενα ! ... Αλλά και όλα τα άλλα Ξ μουσική , δράση , σεναριο ...
 
Πίσω
Μπλουζα