Saber Rider and the Star Sheriffs (1987)

joe

RetroMasteR
Αντιδράσεις
77
RIO είπε:
Ήταν τζέντλεμαν, δεν έμπλεκε τα της δουλειάς με τα αισθηματικά :D ...
Με την Απριλια μια χαρα τα μπλεκεις και τα δυο! :flower:

Αλλα... την γυρναγε μαλλον την φρυγανια...

Saulot

RetroNuts!
Αντιδράσεις
27
joe είπε:
Αλλα... την γυρναγε μαλλον την φρυγανια...
Εχεις και εσυ αυτη την υποψία ε...

billy

Retromaniax Co-Founder
Αντιδράσεις
135
Mουαχαχαχά !! :rofl:

Τον ξεφτιλίσατε τον άνθρωπο, κουτσομπόληδες !! :D

Λοιπόν, θυμίζω πως αργότερα υπήρξε άλλο "αμόρε" για τον Σέιμπερ, νομίζω ήταν μία δασκάλα (?) σε κάποιο πλανήτη των συνόρων...

Mandrake

RetroDB Feeder
Αντιδράσεις
83
Γνωρίζετε αν είχαν βγει όλα τα επεισόδια στα Ελληνικά; Ψάχνοντας πλέον από ορισμένα που έχουν ανέβει στο διαδίκτυο, παρατηρώ σίγουρα μέχρι το επεισόδιο #33! Συνολικά ήταν όμως 52 επεισόδια. Και είχαν κυκλοφορήσει άραγε όλα αυτά σε VHS; Το κόβω λίγο δύσκολο. Εξαιρετικά νέα αυτά με το παιχνίδι! Θα τιμηθεί δεόντως μόλις έρθει η ώρα!

twilight_wayfarer

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
0
στο ιντερνετ το μεγαλυτερο που εχω βρει ειναι το #35

αριαδνη

candy fan
Αντιδράσεις
1.429
joe είπε:
ο Σαιμπερ ηταν με διαφορά ο πιο ξενερωτος διαπλανητικος ανδρας στην θαυμαστη χωρα των magna, κριμα τα ξεροσταλιασματα της Απριλιας και οι δικες μου υπερωριες στην τηλεοραση... :(

Artemis

Banned
Αντιδράσεις
6
Μια απο τις αγαπημενες μου σειρες λογο Ειπριλ :)

Και με ωραια μουσικη. Καποτε αγορασα ολες τις βιντεοκασσετες αλλα γμτ η εταιρεια που τις κυκλοφορησε junior Mr. Video δεν πρεπει να ηταν και πολυ καλη και οι περισσοτερες δεν δειχνουν εικονα. Το κακο ειναι οτι τις αγορασα 2, 3 μεχρι και 4 φορες την καθεμια με την λογικη αν χαλασει καποια να εχω αλλη αλλα σε ολες ειναι το ιδιο αρα φταιει η εταιρεια. Κριμα γιατι ηθελα πραγματικα να την σωσω αυτη τηνη σειρα. :(

Plawres Sanshiro

RetroN00b
Αντιδράσεις
0
Άντε να δούμε πώς θα είναι......Πάντως σαν παιδικό ήταν από τα αγαπημένα και ο Colt όλα τα λεφτά...

Shakti

RetroActive
Αντιδράσεις
9
Και την δασκάλα την γείωσε, παίχτηκε ένα συναίσθημα αλλά της άφησε το ημερολόγιο του που έγραφε κάτι για τον άνεμο στα μαλλιά της και την έκανε για το ιερό καθήκον, έχουμε και κάτι πλανήτες να σώσουμε.

[edit] photobucket no pic [edit]

Εμένα ο Τζέσι μου άρεσε πάντως, κρίμα που ήταν ο κακός. Το τέλος ποτέ δεν το είδα, θα κάτσω να το δω στο YouTube αν το βρω.

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Iristos

RetroN00b
Αντιδράσεις
0
Μεγάλο παράπονο που δεν το έπαιξε στην Αθήνα τουλάχιστον πουθενά ολοκληρωμένο, μερικά εδώ και εκεί είχα δει μόνο. Παρόλα αυτά δεν ήταν το αγαπημένο μου προτιμούσα άλλα όπως για παράδειγμα το Robotech.

steliospal

RetroN00b
Αντιδράσεις
4
στο τέλος ξέρει κανείς τι έγινε???

υ.γ. μεγάλη επιτυχία οι τίτλοι αρχής και το έχω και σε μία (μάλλον) σπάνια jazz εκτέλεση! Fantastique

Wally

Retired Admin
Αντιδράσεις
2.670
Θα κυκλοφορησει σε video game για XBLA, PSN και 3DS απο την Γερμανικη Firehazard

screenshot απο 3DS

θανος

RetroJunkie™
Αντιδράσεις
210
εγω νομιζω οτι εχει παιξει ολοκληρο στην ετ2 αν θυμαμαι καλα

nektarios1451

RetroActive
Αντιδράσεις
23
Ο ΣΕΡΙΦΗΣ ΤΟΥ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΣΤΡΟΜΑΧΗΤΕΣ 33

[edit] Αφαίρεση youtube link λόγω πνευματικών δικαιωμάτων καθώς το επεισόδιο είναι ολόκληρο. Ένα μικρό απόσπασμα είναι αποδεκτό :) [edit]

ενα παλιο παιδικο εχει τυχει να το δω πολυ λιγο ομως

katerinak

Expert
Αντιδράσεις
1.766
υπαρχει ηδη σχετικο θρεντ εδω

επισης απαγορευεται απ τους κανονισμους να ποσταρουμε ολοκληρα επεισοδια

filmmusic

RetroMaNiaC
Αντιδράσεις
51
Η σειρά βγήκε σε Bluray στη Γερμανία και περιλαμβάνει και αγγλικό ήχο!

Βέβαια δε νομίζω ότι είναι remastered κτλ. αλλά κάτι παραπάνω από upscale όπως λέει και εδώ:

Saber Rider and the Star Sheriffs now on Blu-ray!!! This is the first of two Saber Rider Blu-rays. The disk includes the audio in german and english (except the Lost Episodes). The video material was improved again for this release and is not just a simple upscale. Also included on the disc is the awesome Ramrod Making-off Video in fullHD as a bonus. If you want to support the Saber Rider Game Development, please use the link below to buy your Saber Rider Stuff and other Products on Amazon.http://www.amazon.de/gp/product/B00JHAZ95K/ref=as_li_qf_sp_asin_il_tl?ie=UTF8&camp=1638&creative=6742&creativeASIN=B00JHAZ95K&linkCode=as2&tag=wwwsaberrider-21&linkId=W7QZZS2TBK3LTMS4
https://www.facebook.com/SaberRiderOfficial

rbr_saberriderbox1.jpg

[edit] Οδηγία (Howto): Πώς να προσθέσετε συνημμένες εικόνες σε πραγματικό μέγεθος [edit]

61Q6n45jBpL._SX385_.jpg

Ajax87

Human RetroDatabase
Αντιδράσεις
368
Καλο φαινεται! Μακαρι να πιασει το στοχο του!

Μπλουζα