Saber Rider and the Star Sheriffs (1987)

RIO είπε:
Ήταν τζέντλεμαν, δεν έμπλεκε τα της δουλειάς με τα αισθηματικά :D ...
Με την Απριλια μια χαρα τα μπλεκεις και τα δυο! :flower:

Αλλα... την γυρναγε μαλλον την φρυγανια...
 
joe είπε:
Με την Απριλια μια χαρα τα μπλεκεις και τα δυο! :flower:
Αλλα... την γυρναγε μαλλον την φρυγανια...
Εχεις και εσυ αυτη την υποψία ε...
 
Mουαχαχαχά !! :rofl:

Τον ξεφτιλίσατε τον άνθρωπο, κουτσομπόληδες !! :D

Λοιπόν, θυμίζω πως αργότερα υπήρξε άλλο "αμόρε" για τον Σέιμπερ, νομίζω ήταν μία δασκάλα (?) σε κάποιο πλανήτη των συνόρων...
 
Γνωρίζετε αν είχαν βγει όλα τα επεισόδια στα Ελληνικά; Ψάχνοντας πλέον από ορισμένα που έχουν ανέβει στο διαδίκτυο, παρατηρώ σίγουρα μέχρι το επεισόδιο #33! Συνολικά ήταν όμως 52 επεισόδια. Και είχαν κυκλοφορήσει άραγε όλα αυτά σε VHS; Το κόβω λίγο δύσκολο. Εξαιρετικά νέα αυτά με το παιχνίδι! Θα τιμηθεί δεόντως μόλις έρθει η ώρα!
 
στο ιντερνετ το μεγαλυτερο που εχω βρει ειναι το #35
 
joe είπε:
Με την Απριλια μια χαρα τα μπλεκεις και τα δυο! :flower:
ο Σαιμπερ ηταν με διαφορά ο πιο ξενερωτος διαπλανητικος ανδρας στην θαυμαστη χωρα των magna, κριμα τα ξεροσταλιασματα της Απριλιας και οι δικες μου υπερωριες στην τηλεοραση... :(
 
Μια απο τις αγαπημενες μου σειρες λογο Ειπριλ :)

Και με ωραια μουσικη. Καποτε αγορασα ολες τις βιντεοκασσετες αλλα γμτ η εταιρεια που τις κυκλοφορησε junior Mr. Video δεν πρεπει να ηταν και πολυ καλη και οι περισσοτερες δεν δειχνουν εικονα. Το κακο ειναι οτι τις αγορασα 2, 3 μεχρι και 4 φορες την καθεμια με την λογικη αν χαλασει καποια να εχω αλλη αλλα σε ολες ειναι το ιδιο αρα φταιει η εταιρεια. Κριμα γιατι ηθελα πραγματικα να την σωσω αυτη τηνη σειρα. :(
 
Άντε να δούμε πώς θα είναι......Πάντως σαν παιδικό ήταν από τα αγαπημένα και ο Colt όλα τα λεφτά...
 
Και την δασκάλα την γείωσε, παίχτηκε ένα συναίσθημα αλλά της άφησε το ημερολόγιο του που έγραφε κάτι για τον άνεμο στα μαλλιά της και την έκανε για το ιερό καθήκον, έχουμε και κάτι πλανήτες να σώσουμε.

[edit] photobucket no pic [edit]

Εμένα ο Τζέσι μου άρεσε πάντως, κρίμα που ήταν ο κακός. Το τέλος ποτέ δεν το είδα, θα κάτσω να το δω στο YouTube αν το βρω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μεγάλο παράπονο που δεν το έπαιξε στην Αθήνα τουλάχιστον πουθενά ολοκληρωμένο, μερικά εδώ και εκεί είχα δει μόνο. Παρόλα αυτά δεν ήταν το αγαπημένο μου προτιμούσα άλλα όπως για παράδειγμα το Robotech.
 
στο τέλος ξέρει κανείς τι έγινε???

υ.γ. μεγάλη επιτυχία οι τίτλοι αρχής και το έχω και σε μία (μάλλον) σπάνια jazz εκτέλεση! Fantastique
 
Θα κυκλοφορησει σε video game για XBLA, PSN και 3DS απο την Γερμανικη Firehazard

screenshot απο 3DS

saber20rider20and20thesd3x.png
 
εγω νομιζω οτι εχει παιξει ολοκληρο στην ετ2 αν θυμαμαι καλα
 
Ο ΣΕΡΙΦΗΣ ΤΟΥ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΣΤΡΟΜΑΧΗΤΕΣ 33

[edit] Αφαίρεση youtube link λόγω πνευματικών δικαιωμάτων καθώς το επεισόδιο είναι ολόκληρο. Ένα μικρό απόσπασμα είναι αποδεκτό :) [edit]

ενα παλιο παιδικο εχει τυχει να το δω πολυ λιγο ομως
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
υπαρχει ηδη σχετικο θρεντ εδω

επισης απαγορευεται απ τους κανονισμους να ποσταρουμε ολοκληρα επεισοδια
 
Η σειρά βγήκε σε Bluray στη Γερμανία και περιλαμβάνει και αγγλικό ήχο!

Βέβαια δε νομίζω ότι είναι remastered κτλ. αλλά κάτι παραπάνω από upscale όπως λέει και εδώ:

Saber Rider and the Star Sheriffs now on Blu-ray!!! This is the first of two Saber Rider Blu-rays. The disk includes the audio in german and english (except the Lost Episodes). The video material was improved again for this release and is not just a simple upscale. Also included on the disc is the awesome Ramrod Making-off Video in fullHD as a bonus. If you want to support the Saber Rider Game Development, please use the link below to buy your Saber Rider Stuff and other Products on Amazon.http://www.amazon.de/gp/product/B00JHAZ95K/ref=as_li_qf_sp_asin_il_tl?ie=UTF8&camp=1638&creative=6742&creativeASIN=B00JHAZ95K&linkCode=as2&tag=wwwsaberrider-21&linkId=W7QZZS2TBK3LTMS4
https://www.facebook.com/SaberRiderOfficial

61Q6n45jBpL._SX385_.jpg
51JQ-%2BM8a9L._SX385_.jpg


rbr_saberriderbox1.jpg


rbr_saberriderbox1.jpg

[edit] Οδηγία (Howto): Πώς να προσθέσετε συνημμένες εικόνες σε πραγματικό μέγεθος [edit]

61Q6n45jBpL._SX385_.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλο φαινεται! Μακαρι να πιασει το στοχο του!
 
Το Saber Rider and the Stars Sheriffs - The Video Game ερχεται μεσω kickstarter!

Το συγκεκριμενο παιδικο πιστευω οτι θα το θυμαστε οι περισσοτεροι! :D

Για περισσοτερες πληροφοριες δεστε εδω.


Εχουν σκοπο να το κυκλοφορησουν στα 3DS, Mac/PC/Linux,Dreamcast, SNES, PC ENGINE και ενας θεος ξερει! LOL
 
Πίσω
Μπλουζα