Scans από Ν64 Games Reviews

@Imgema: Εντάξει, δεν έχεις άδικο..

Είχα βρει από το εξώφυλλο ότι είναι το τεύχος 21, αλλά δεν το έχω βρει ακόμα για download.. Thanks για το σχόλιο που ανέβασες..

Σίγουρα υπάρχει slowdown..δεν ξέρω γιατί είπαν έτσι..

Πάντως δεν είναι θέμα μόνο του Ν64 Magazine.. Το Nintendo Official Magazine έβαλε 94% και το N64 Gamer από την Αυστραλία επίσης 94%.

Επίσης όντως τότε χωρίς ίντερνετ, μόνο από τα περιοδικά μαθαίναμε!

@Johhny: Aν πήγαινες με τις κριτικές δεν θα αγόραζες τo Cruis 'n USA! Ούτε το World! :p

Λογικά αμιγώς ελληνικό περιοδικό ήταν το Games :p

@metalcandyman: Σκέφτομαι να πάρω το Castlevania! Ελπίζω να αξίζει!
 
To N64 Magazine ήταν ο λόγος που αγόρασα το Mystical Ninja και από τότε το εκτίμησα. Βέβαια με ξενέρωσε λίγο στη βαθμολογία του Mythologies, αν θυμάμαι καλά το κατέκρινε επειδή ήταν 2D? Όπως και να χει, η πιο αξιόπιστη ενημέρωση για κείνη την εποχή όσον αφορά την κονσόλα...
 
geo2004z είπε:
To N64 Magazine ήταν ο λόγος που αγόρασα το Mystical Ninja και από τότε το εκτίμησα. Βέβαια με ξενέρωσε λίγο στη βαθμολογία του Mythologies, αν θυμάμαι καλά το κατέκρινε επειδή ήταν 2D? Όπως και να χει, η πιο αξιόπιστη ενημέρωση για κείνη την εποχή όσον αφορά την κονσόλα...
Ναι, το Mystical Ninja ήταν όντως πολύ ωραίο. Το Mythologies το θάψανε περισσότερο λόγο του level design και του χειρισμού αν θυμάμαι καλά, που έπρεπε να πατάς ένα κουμπί για να αλλάζεις κατεύθυνση δεξιά-αριστερα αντί να πατάς το... δεξιά ή το αριστερά. Και γιατί έπρεπε να πατάς το πάνω για να πηδάς. Πολύ μπέρδεμα. Αλλά και για τα γραφικά δεν είπαν καλά λόγια, γενικώς δεν τους άρεσαν τα digitized γραφικά, και το Mortal Kombat Trilogy θάψανε αν και αυτό όντως είχε πολλά missing frames σε σχέση με άλλες εκδόσεις.
 
Ίσως φτιάξω ένα θέμα με τις βαθμολογίες από N64 Magazine και Nintendo Official Magazine..

Έτσι για το χαβαλέ :p

Θα δείξει όμως γιατί θέλει ώρα :p
 
borellus είπε:
@Johhny: Aν πήγαινες με τις κριτικές δεν θα αγόραζες τo Cruis 'n USA! Ούτε το World! :p
Μπα δεν παίζει τέτοια περίπτωση, για το USA ειδικά, καθώς το είχα παίξει πολύ στα arcades.
 
borellus είπε:
Ίσως φτιάξω ένα θέμα με τις βαθμολογίες από N64 Magazine και Nintendo Official Magazine..Έτσι για το χαβαλέ :p

Θα δείξει όμως γιατί θέλει ώρα :p
Πολύ καλή ιδέα μιας και από ότι βλέπει είμαστε αρκετοί φαν στην Ελλάδα. Για το Ν64 magazine δε θέλει πολλή δουλειά μιας και οι βαθμολογίες βρίσκονται στο τέλος κάθε τεύχους. Επομένως αν έχεις ένα από τα τελευταία τεύχη θα βρεις όλους τους τίτλους. Για το Nintendo Magazine θέλει δουλειά.....

http://www.retromaniax.gr/vb/attachment.php?attachmentid=99746&d=1396033246

http://www.retromaniax.gr/vb/attachment.php?attachmentid=99747&d=1396033246

http://www.retromaniax.gr/vb/attachment.php?attachmentid=99748&d=1396033246

http://www.retromaniax.gr/vb/attachment.php?attachmentid=99749&d=1396033246

http://www.retromaniax.gr/vb/attachment.php?attachmentid=99750&d=1396033246
 
Θα το φτιάξω..

Εντωμεταξύ ανοίγω το πρώτο attachment σου και πέφτει το μάτι μου στο All Star Baseball 2000 - 68%. Issue 36 αυτό που έβαλες. Κάτι δεν μου έκανε καλά..

Πάω εγώ μετά και ανοίγω issue 50 και βλέπω All Star Baseball 2000 - 80% :p

Συνήθως κατεβάζουν τις βαθμολογίες.. εδώ ανέβηκε :p
 
wow..πολύ ευγενικό εκ μέρους σου Diddy kong!

θα πέσει μελέτη..να σαι καλά! :D

Μιας και είπα diddy kong..χθες αγόρασα το diddy kong racing :p
 
OK! εάν θέλεις πιο υψηλή ανάλυση pm, γιατί δεν μπορούσα να τα ανεβάσω σε μεγαλύτερη ανάλυση.
 
johnny19818 είπε:
Θυμάμαι καλά ότι το Nintendo World έδωσε τις χειρότερες βαθμολογίες εκεί κάπου στο 50, με άριστα το 100 ενώ εδώ βλέπω έχει 4-4,5. Τι γίνεται τέλοσπάντων;
Και για του λόγου το αληθές

Φωτογραφία0735.jpg

Φωτογραφία0737.jpg

Φωτογραφία0738.jpg
 
borellus είπε:
Τα πάντα όλα στο περιοδικό είναι απλή μετάφραση του N64 Magazine!Σχόλια, βαθμολογίες..τα πάντα!
Και συγκεκριμένα είναι από το παρακάτω τεύχος.

Φωτογραφία0740.jpg
 
Παρόλο που ήταν ένα από τα χειρότερα περιοδικά το N World, το περίμενα σαν τρελός κάθε μήνα.....κλασική περίπτωση φανμποϊσμού. :D
 
geo2004z είπε:
Παρόλο που ήταν ένα από τα χειρότερα περιοδικά το N World, το περίμενα σαν τρελός κάθε μήνα.....κλασική περίπτωση φανμποϊσμού. :D
Η αλήθεια είναι ότι ήταν κάπως προχειρογραμμένο. Πόσα τεύχη αλήθεια κυκλοφόρησαν; Μόνο 2 έχω...
 
johnny19818 είπε:
Η αλήθεια είναι ότι ήταν κάπως προχειρογραμμένο. Πόσα τεύχη αλήθεια κυκλοφόρησαν; Μόνο 2 έχω...
11 ή 12, κυκλοφόρησε για ένα έτος από Ιανουάριο έως δεκέμβριο αλλά έχω την εντύπωση ότι το καλοκαίρι κυκλοφόρησε ένα διπλό τεύχος και ίσως να είναι 11.
 
Τα περισσοτερα NINTENDO WORLD τα εχω και γω αλλα μιλαμε για ψιλοαθλια περιοδικα.Ο μονος λογος που τα αγοραζα ειναι γιατι ειχαν πανω την λεξη NINTENDO:p
 
Αν δεν έχουν πεταχτεί εν εγνοία μου, ακόμα κάπου τα έχω τα NINTENDO WORLD. Τα είχα πάρει όλα αλλά δεν θυμάμαι πόσα ήταν. Σίγουρα πάντως πάνω από 10.

Ήταν η περίοδος που μόλις είχα πάρει το Ν64 και είχα πορωθεί...
 
johnny19818 είπε:
Η αλήθεια είναι ότι ήταν κάπως προχειρογραμμένο.
Πιο προχειρογραμμένο από το Gamepro δεν νομίζω να ήταν πάντως... Και εκεί απλή μετάφραση ήταν αλλά κάποιες φορές διάβαζα ένα ολόκληρο review και δεν έβγαζα κανένα απολύτως νόημα με τα περισσότερα που γράφανε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Imgema είπε:
Πιο προχειρογραμμένο από το Gamepro δεν νομίζω να ήταν πάντως... Και εκεί απλή μετάφραση ήταν αλλά κάποιες φορές διάβαζα ένα ολόκληρο review και δεν έβγαζα κανένα απολύτως νόημα με τα περισσότερα που γράφανε.
Τελικά κανένα δεν ήταν της προκοπής μου φαίνεται. Και το Games ακόμη ήταν κάπως παράξενο το στήσιμο του.
 
Πίσω
Μπλουζα