Sindy Pedigree

Οντως οι κουκλες μπαλαρινες εκαναν μεγαλη θραυση στις μικρες!!! :)

Ειτε πηγαιναν μπαλετο, οπως εσυ και η MytinyWorld μας, ειτε απλα το θαυμαζανε οπως η Rapunjel και εγω! :D

Η Rapunjel μαλιστα την αγαπαει τοσο πολυ που ειναι η μοναδικη κουκλα που δεν της αλλαξε ποτε ρουχα και χτενισμα γιατι την θεωρει το ακρον αωτον της τελειοτητας! :D

Και εγω την εχω παντα φατσα στο μπουντουαρ μου να την βλεπω οταν ξυπναω. :)

Τελικα μαλλον τωρα καταλαβα οτι το κραγιον στην Σιντυ Πεντιγκρι μπαλαρινα ηταν απο λευκο μεχρι πολυ ανοιχτο ροζ. Εγω της το εκανα ροζ γιατι νομιζα οτι ετσι ητανε το αρχικο, αλλα πιστευω της παει το ιδιο!
 
:) Αναστασία μου, όχι μόνο της πάει το κραγιόν που της έχεις βάλει, αλλά δένει τόσο πολύ το σύνολο με τη λιλά tutu που νομίζω ότι η μπαλαρίνα σου είναι, αν όχι η πιο όμορφη, πάντως σίγουρα μία από τις πιο όμορφες που έχω δει ποτέ! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Sindy Pedigree

Λατρεμένη μου Αναστασία έχεις απόλυτο δίκιο.Η Sindy active ballerina είναι η αγαπημένη μου.Ξέρεις πόσες ώρες,μέρες,μήνες έχω περάσει ως παιδί στη βιτρίνα παιχνιδάδικου να την κοιτώ και να μην μπορώ να την αποκτήσω;Όταν την απόκτησα ήταν τόσο το δέος μου που την έβγαλα μόνο από το κουτί.Την κρατούσα,τη χτένιζα και τη στόλιζα.Δεν της άλλαξα ποτέ ρούχα και δεν την έπαιξα ποτέ.Εαν ποτέ μου λέγανε θα πάρεις μαζί σου μόνο μία κούκλα θα ήταν αυτή.Νομίζω ότι πια χρειάζεται λίγο συντήρηση στα ρούχα και πρέπει να το κάνω.

picture.php


Υ.Γ.Λατρεμένη η Sindy σου είναι υπέροχη με αυτό το κραγιόν!!!
 
Ραπουνζελ μου τι εχει; Παντως στις φωτογραφιες ειναι λες και βγηκε απο το κουτι ή μαλλον απο το νεραιδοσπιτο! :) Λαμπει! :flower:

ΜytinyWorld μου, μεχρι και ο αντρας του σπιτιου την εψαχνε μια μερα που της αλλαξα θεση. Μιλαμε για μεγαλο ερωτα με την Σιντυ. :D

Στο τελος ανακαλυπτουμε οτι ολα τα μικρα αγαπουσαμε και λαχταρουσαμε πανω κατω τις ιδιες κουκλες με τα ιδια ρουχα!!! :)

Καλα και αυτοι οι αθεοφοβοι οι θειοι/νονοι που ειχαν αυτην την χαζη μανια να μας αγοραζουνε ρουχα, 2/3 νουμερα μεγαλυτερα, να τα βαζουμε και του χρονου :D :D:D ή να μας δινουν λεφτα (στους πιο τυχερους, γιατι εγω ειχα εναν μπαρμπα πολυ τσιφουτη, Θεος σχωρεστον, εκανα αμαν να φτασω τα κερατιατικα της Μπαρμπις.)

Τι να τα κανω ρε θειε τα λεφτα; Μαζωχτειτε ολοι να βαλετε απο ενα κατοσταρικο δραχμες να παρουμε την ρημαδα την Σιντυ Μπαλαρινα!!! :eek: o_Oo_O

Τοσο δυσκολο ητανε να οργανωθουνε; Στους γαμους και στα βαφτησια γιατι οργανωνονταν; :xm:
 
Sindy Pedigree

Λατρεμένη το κορμάκι θέλει ράψιμο στα μανίκια και η Sindy λίγο καθάρισμα και το μαλλί να μπουκλαριστεί, τουλάχιστον από την αλογουρά και κάτω!

Μην πιάσουμε τους θείους,θείες και τους νονούς,νονές γιατί τα παράπονα θα κυλήσουν ποτάμι... :(
 
Να πάρεις την απόφαση ραπουνζέλ μου και να της φτιάξεις ό,τι νομίζεις ότι χρειάζεται! Κι εγώ επιδιόρθωσα τη στολή της δικής μου (ήταν βέβαια πολύ χάλια από το παίξιμο, όλο τρύπες το καλσόν) και όπως έχετε δει της έβαλα και μαλλάκια! Ξέρω ότι αυτή την κούκλα δεν θέλεις να την πειράξεις, έτσι ένιωθα κι εγώ για τις δικές μου! :) Μου πήρε αρκετό καιρό να βρω το θάρρος!8)

Οσο για το μαλλί, αν ασχοληθείς μαζί της θα το κάνεις τέλειο, τόσα και τόσα υπέροχα χτενίσματα έχει φτιάξει! ;)
 
Sindy Pedigree

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld θα βρω το θάρρος να ασχοληθώ.Φοβάμαι μη την χαλάσω.Φαντάσου ποτέ δεν της έλυσα τα μαλλιά. Θα της ράψω το κορμάκι και θα την καθαρίσω με βαμβάκι βουτηγμένο στο νερό.Το μαλλί θα τυλιχτεί σε καλαμάκι από το ύψος της αλογουράς και κάτω.Δεν νομίζω να της βάλω μαλλί.

Θέλω να μείνει όπως ακριβώς ήταν.
 
Καλημέρα! Πήγα σήμερα στο παλαιοπωλείο να παραλάβω την Bibi-bo μου (φωτογραφίες θα βάλω στο αντίστοιχο θέμα αργότερα...πάντως είναι πανέμορφη!!!!)... Εκεί σε μια γωνία είδα μια Sindy Pedigree να με κοιτάζει... Δεν μπόρεσα να αντισταθώ και την πήρα, δεν ήταν και ακριβή... Το κουτι της είναι κατεστραμμένο και λέω να μην το κρατήσω, αλλά η κούκλα είναι τέλεια!!!

picture.php


picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Fraoulitsa μου απλα τελεια!!!! Ειναι απιστευτα ομορφη!!!!! Και εχει τελεια ρουχα και μαλλια!!! :) Με γεια σου!
 
Sindy Pedigree

fraoulitsa υπέροχη να τη χαίρεσαι! Οι Sindy είναι πολύ όμορφες κούκλες και με πολύ όμορφα ρούχα και αξεσουάρ! Αξίζει να ασχοληθείς! ;)
 
Σας ευχαριστώ και τις δύο!!!!! Πραγματικά, νομίζω είναι από τις πιο όμορφες κούκλες που έχω, μου αρέσει τρελά! :D

Ραπουνζέλ μου, κάνω φιλότιμες προσπάθειες να μείνω μακριά από τις Sindy (εκτός από αυτή, τις υπόλοιπες μου τις χάρισαν) γιατί δε με βλέπω καλά μετα.... :p :p :p Πάντως, κανένα ρουχαλακι θα κοιτάξω να πάρω με την πρώτη ευκαιρία... ;)
 
Sindy Pedigree

fraoulitsa οι Sindy θα σε μαγέψουν όσο ασχολείσαι μαζί τους!Για μένα είναι από τις κορυφαίες κούκλες!Άμα πάρεις ρουχαλάκι βάλτο στην αγαπημένη Sindy,φωτογράφισε την και δείξε μας το! ;)
 
Rapunjel μου, κι εγώ πλέον τις θεωρώ από τις κορυφαίες κούκλες, εκτός από πολύ όμορφες είναι και πολύ καλοφτιαγμένες! Εννοείται πως αν πάρω ρουχαλάκι θα το δούμε παρέα! ;) Προς το παρόν θα χρησιμοποιώ δανεικά ρούχα από τις Bibi-bo... :p
 
Sindy Pedigree

fraoulitsa,είναι πράγματι κορυφαία και είναι αυτή που αντέγραψε το σώμα της η δικιά μας η bibi-bo. Εσύ είσαι μικρότερη και ίσως δε θυμάσαι την επιτυχία που είχε αυτή η κούκλα στην Ελλάδα.Αν μου πει κάποιος να κλείσω τα μάτια και να φανταστώ μία κούκλα μου έρχεται πρώτα η Sindy μπαλαρίνα και μετά η bibi-bo μας.

Τα ρούχα της είναι εκπληκτικά.

Και επειδή την έχουμε παραμελήσει λίγο τη Sindy,για σήμερα η Sindy νοσοκόμα,στολή χαρισμένη από την πολυαγαπημένη μου mytinyworld!

picture.php
 
Rapunjel μου, όχι, εγώ δεν τη θυμάμαι καθόλου την Sindy, από εσάς εδώ την έμαθα... Μικρή είχα ένα σωρό κούκλες, αλλά Sindy καμία... :( Τα ρούχα τις έτσι από το λίγο που τα είδα στο ebay κι εδώ είναι όντως εκπληκτικά, συμφωνώ.

Πολύ όμορφη η στολή της νοσοκόμας, να τη χαίρεσαι! :)
 
Sindy Pedigree

fraoulitsa σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Πράγματι η Sindy έχει υπέροχα ρούχα και μεγάλη ποικιλία.Ένα φόρεμα που μου αρέσει πολύ...

picture.php
 
Ψάχνοντας για bibi-bo βρέθηκα με αυτήν την κούκλα που μέσα από εσάς έμαθα ότι είναι sindy pedigree. Η καταστασή της δεν είναι πολύ καλή. Τα πόδια της είχαν κάτι σαν κόλλα πάνω και το έβγαλα με οινόπνευμα. Τα μαλλιά της επίσης δεν χτενίζονται καν.Έχει και μια κόκκινη βούλα από μαρκαδόρο μάλλον στο ένα μάγουλο. Πάντως μετά την bibi-bo είναι η αγαπημένη μου κούκλα.

Στη μέση της γράφει made in Hong kong και πίσω από το κεφάλι έχει ένα κωδικό.

picture.php
 
Sindy Pedigree

abbey βρήκες μία από τις καλύτερες,για να μην πω η καλύτερη κούκλα!Ακολούθησε τις οδηγίες για τη συντήρηση της bibi-bo και τα μαλλιά πλύνε τα με μαλακτικό ρούχων.Αν μπορείς άστο κάποια ώρα πάνω τους.Θα δεις μεγάλη διαφορά!Να τη χαίρεσαι!!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Abbey τι φανταστική κούκλα! Με γειά σου!!! Όσο για το avatar τι να πω! Μένω άφωνη. Εl Greco του '70 με σήμα τη μπλε καρδούλα και το μπρούτζινο λογότυπο. Εύγε ;)
 
Abbey με γεια η κουκλιτσα σου! Αν καποτε βρεις χρονο και διαβασεις ολα τα κολπακια στο θρεντ Συντηρηση, θα γινει η κουκλα σου σαν καινουργια! :)

Οπως ειπε και η Κριος μας, το αβαταρ σου ειναι πολυ ξεχωριστο και οταν εχεις χρονο ποσταρε μας μια φωτο του πιο μεγαλη! Θα χαρουμε πολυ να το δουμε καλυτερα! :flower:
 
Πίσω
Μπλουζα