Sindy Pedigree

Νομίζω αυτό το φόρεμα της πάει γάντι... Πολύ όμορφη!!
 
Sindy Pedigree

Πολυαγαπημένη mytinyworld και τα δύο φορέματα είναι μοναδικά! Τώρα καταλαβαίνω το δίλημα σου ποιο να πάρεις τότε! Και εγώ το δεύτερο θα έπαιρνά μιας και είναι πιο εντυπωσιακό και ξέρεις στα παιδικά μάτια πως λειτουργεί αυτό!
 
Σας ευχαριστώ κορίτσια! :)

Η sindy μαζί με την παιδική της φίλη bibi-bo!

picture.php
 
Sindy Pedigree

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld υπέροχες και οι δύο οι κούκλες και ταιριάζουν και τα ρούχα τους! Πολύ αγαπημένες κούκλες! Να τις χαίρεσαι και να μας τις δείχνεις συχνά! ;)
 
Πω πω!!!! Τι ρουχα που ραβανε τοτε ρε συ... :) Ειναι απο μεσα απο την Βρετανια μιλαμε!!! :D Eχουν εναν αερα φρεσκο, κι ας ειναι βινταζ!

Το καπελακι της, το φουρω, τα φουσκωτα μανικια...

Αυτο το υφασμα ειναι πολυ ρετρο! Το μοτιβο του με παει πολυ πισω, οταν ημουν μικρη στο παλιο μας διαμερισμα, που δεν ειχε αυλη, μονο ενα μικροσκοπικο μπαλκονακι (ενας λογος που δεν με εμαθαν ποτε ποδηλατο #) , μην κοροιδευετε, σας βλεπω :p ). Το ρουχαλακι της Σιντυ μου θυμιζει τα υφασματα εκεινα που ειχαμε!

Βρε μηπως οι εγγλεζοι μας γδυσανε τον καναπε;
 
Αναστασια είπε:
Βρε μηπως οι εγγλεζοι μας γδυσανε τον καναπε;
:animlaugh: :animlaugh:

Αχ Αναστασία μου, εμένα αυτά τα ρούχα με πάνε πίσω στις αρχές του 1980 τότε που απέκτησα την κουκλίτσα μου και τα έβλεπα στο φυλλάδιο και μου τρέχανε τα σάλια.... :(

Τα ρουχαλάκια αυτά έχουν απίστευτη δουλειά! Το συγκεκριμένο είναι δύο κομμάτια (ένα μεσοφόρι άσπρο και ένα εμπριμέ φόρεμα από πάνω). Το ρούχο που αγόρασα στο ΜΙΝΙΟΝ τότε έκανε 1.000 δρχ! Το θυμάμαι γιατί η μαμά μου μας είχε μαλώσει (εμένα και το μπαμπά μου) που δώσαμε τόσα λεφτά για ένα κουκλόρουχο, ενώ θα μπορούσαμε να είχαμε αγοράσει πόσα παιχνίδια!8)
 
1000 δραχμες!!! :eek: Πολλα λεφτα τοτε... :eek: o_O το ειχα δει και σπανια το χιλιαρικο απο κοντα!!!8)

Σε ειχαν παει και στο Μινιον!!! :) Μην μιλας καθολου!

Εγω ουτε ηξερα οτι υπηρχε!!! Ευτυχως δηλαδη! :)

Την Σιντυ που ειχα, (ναι...εκεινη που η μανα μου εξαφανισε... :xm: α ρε μανα... ) μου την ειχαν δωσει με τζιβα μαλλι απο τριτο/τεταρτο χερι. Οπότε δεν ειχα δει ουτε κουτι, ουτε φυλλαδιο :D

Και ετσι δεν επαθα και αφυδατωση χανοντας σαλια μπροστα στο φυλλαδιο που λες MytinyWorld μου! :)
 
Με πολλή χαρά σας παρουσιάζω το φυλλάδιο, το οποίο με κάνει μέχρι και σήμερα να τρέχουν τα σάλια μου... Θα ζητήσω αποζημίωση για την αφυδάτωση 30 χρόνων Αναστασία μου! :p

picture.php


picture.php


picture.php
 
Sindy Pedigree

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld υπέροχο το φυλλάδιο.βάλε μας το,εαν είναι εύκολο, σελίδα,σελίδα να το δούμε.Είναι ονειρικό!
 
Ναι ραπουνζέλ μου, μόλις βρω λίγο χρόνο θα προσπαθήσω να το φωτογραφήσω ολόκληρο και να σας το δείξω!
 
Αμαν....κατσε να παω να φερω κανα κουβα να μαζεψω και τα δικα μου σαλια!!!

Το εξωφυλλο ειναι απλα μαγικο!!! Το σκελτσο ειναι αυτο, τι γοητεια!!! Σκετη ντιβα!

Ευτυχως που δεν το ειχα δει τοτε!!!! :D :D:D
 
Χαίρετε κι εδώ! Εχθές απέκτησα την πρώτη μου Sindy κ επειδή εγώ ουτε καν είχα ξαναδεί Sindy από κοντά μέχρι εκείνη την ώρα θα ήθελα, αν είναι εύκολο, να μου δώσετε τα φώτα σας σχετικά με την κουκλίτσα μου. Μου δόθηκε βασικά για να χρησιμοποιήσω το σώμα της σε κάποια άλλη κούκλα μου που έχει πρόβλημα, αλλά να σας πω την αλήθεια δε μου πάει η καρδιά να την πειράξω, οπότε την κρατώ ως έχει. Έτσι, δεν έχω την παραμικρή πληροφορία σχετικά με αυτή. Πίσω από το κεφαλάκι της λέει τα εξής: 2 GEN 1077 και από κάτω 033055X. Αυτά μας δίνουν κάποια πληροφορία ως προς το πότε κατασκευάστηκε ας πούμε;

Σας την παραθέτω να τη δείτε κ εσείς. Ρούχα αυθεντικά δικά της, εκτός από το πουκαμισάκι που συζητούσαμε χθες, δεν έχω, οπότε για να τη ντύσω δανείστηκα από μια μπαλαρίνα Barbie μπαλαρίνα τα ρούχα και τις πουέντ της Bibi-bo. :)

picture.php


picture.php


Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)
 
Πρέπει να είναι ή του 1979 ή του 1980, σαν τη δική μου τη παιδική. Στο σώμα γράφει Hong Kong?

Εδώ όποιος θέλει μπορεί να βρει ποια είναι η sindy του. Στο link έχω επιλέξει τη σχετική σελίδα :)

http://www.petradolls.co.uk/sindy_information_page_1978_dolls.htm

Στην επόμενη σελίδα λέει ότι το 1981 γράφει και το sindy σε ένα παραλληλόγραμμο, οπότε σίγουρα είναι πριν το 1981.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι, Hong Kong λέει στο σώμα, ξέχασα να το γράψω κι αυτό πριν! Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση!!!! :)
 
fraoulitsa είπε:
Ναι, Hong Kong λέει στο σώμα, ξέχασα να το γράψω κι αυτό πριν! Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση!!!! :)
:) Η sindy είναι η μεγάλη μου αγάπη, σε οτι μπορώ να βοηθήσω είναι χαρά μου!
 
Δεν σε αδικώ που την αγαπάς τόσο, είναι πολύ όμορφη κούκλα τελικά! :)
 
Sindy Pedigree

Η Sindy Pedigree είναι για μένα η καλύτερη κούκλα από όλες. Μπορεί η barbie να είναι ιστορία και να της βγάζω το καπέλο αλλά η Sindy είναι η κούκλα της καρδιάς μου.Συμφωνώ απόλυτα με τις πληροφορίες της πολυαγαπημένης mytinyworld, η οποία είναι η κορυφή στις Sindy! Τρομερές γνώσεις και συλλογή!

Από αυτή την κούκλα αντέγραψε το σώμα η δικιά μας bibi-bo. Την υπέρευχαριστώ για το υπέροχο site της Sindy που μας παρέθεσε!!! :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:
 
Ειναι πανεμορφη η κουκλα σου Φραουλιτσα και πολυ καλα εκανες και δεν την θυσιασες!!! :) Μια τετοια κουκλα κοστιζει αρκετα στο διαδικτυο οταν ειναι σε τοσο καλη κατασταση και οι εγγλεζες σφαγιαζονται. Ειχα φαει εγω πικρα για αυτην την κουκλα....

Και εγω παιδια λατρευω την Σιντυ Πεντιγκρι βινταζ!!! :) :) :)

Ηταν η πρωτη fashion doll που ειχα ποτε, απο τριτο τεταρτο χερι, και την οποια εχασα μετα απο την επελαση της μαμας μου. :xm: Ασε τωρα μην το θυμαμαι και φορτωνω.

Εδω εχω ποσταρει μερικες φωτογραφιες της πιο ομορφης Sindy Pedigree, της Ballerina μου, που την εστειλε ενας καλος αγγελος απο την Ελλαδα, μαζι με την πρωτη μου Βibi-bo σε ενηλικη ηλικια, δινοντας τελος σε χρονια απωθημενης κοριτσιστικης πικρας! :flower:

http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=178368&postcount=15
 
Αναστασία μου, πραγματικά είναι πανέμορφη, την έστησα στη βιβλιοθήκη μου και τη χαζεύω από το μεσημέρι (Είμαι καλά γιατρέ μου; ). Δεν υπήρχε περίπτωση να τη θυσιάσω, εκτός κι αν είχε κατεστραμμένο τελείως πρόσωπο, θα είχα τύψεις μετά. Αυτό το πρόσωπό της.. σαν να είναι έτοιμη να σου μιλήσει είναι! :)

Τέλεια η μπαλαρίνα σου, δεν είχα την ευκαιρία να τη σχολιάσω μέχρι τώρα (κάλλιο αργά..).

Γενικά για εμένα οι μπαλαρίνες (όχι μόνο οι Sindy, όλες) είναι οι πιο όμορφες κούκλες, ίσως επειδή όταν ήμουν μικρή έκανα κάποια χρόνια μπαλέτο κι ένα μικρό κόλλημα μου έχει μείνει ακόμα, δεν ξέρω...
 
Πίσω
Μπλουζα