Sindy Pedigree

Σαν μια ρομαντική δεσποινιδούλα μιας άλλης εποχής!
 
Αυτο το νυφικο το βρισκω πραγματικα υπεροχο! Και της παει πολυ!!!
 
Vassoftr ακριβώς όπως το είπες, γιατί η κουκλίτσα αυτή και δεσποινιδούλα είναι και άλλης εποχής! Το νυφικό από σπόντα το φόρεσε, έτσι για να πει κι αυτή ότι δοκίμασε ένα!

Αναστασία μου, πραγματικά η Pedigree εκείνης της εποχής έφτιαξε ανεπανάληπτα ρούχα!
 
Sindy Pedigree

Πολυαγαπημένη mytinyworld πολύ πρωτότυπο και ξεχωριστό το νυφικό! Της πάει πολύ της Sindy!Είναι πολύ όμορφη κουκλίτσα και τα ρούχα της Sindy Pedigree είναι από τα καλύτερα ρούχα κούκλας που φτιάχτηκαν!
 
Faerie Glen

Διάβαζα κι εγώ η ελληνίς μέσα στην αγγλοπαρέα (σαν τη μύγα μές στο γάλα) για τα ρούχα faerie glen, τα οποία αγαπούν πάρα πολύ οι άγγλοι και ήταν η δεύτερη επιλογή τους για να ντύνουν τη sindy pedigree τους και αναρωτιόμουν "τι ΄ν΄τούτο πάλι?" Απ' ότι έχω καταλάβει, έβγαιναν μόνο ρούχα και δεν υπήρχε κούκλα με αυτό το όνομα. Με επιφύλαξη το λέω αυτό. Ακουγα λοιπόν γι'αυτά, τα είδα μια μέρα μπροστά μου και λέω: δεν παίρνω να τα δώ? Ενα από τα τρία ρούχα faerie glen λοιπόν που απέκτησα πρόσφατα, φορεμένο από την κουκλίτσα μου. Εχει κάτι από το αγγλικό κιτς, δεν συμφωνείτε? :diablotin: Είναι vintage 80's!

picture.php
 
Mε γεια το νέο απόκτημα! Τα χρώματα ταιριάζουν στο ντροπαλό μελανούρι σου!
 
Σ'ευχαριστώ vasso μου! Θα επανέλθω με τα faerie glen! (ωχ, σαν απειλή ακούστηκε αυτό! :p )

Σήμερα φοράμε ρούχο vintage Petra. Θα γίνω κουραστική αν σας πω άλλη μια φορά πόσο ωραία ρούχα είχε αυτή η κούκλα #) :flower: ? Το συγκεκριμένο είναι φτιαγμένο από ένα ύφασμα σαν... αραχνοϋφαντο! Απαλό και ελαφρύ! Πραγματικά Αναστασία μου, συμφωνώ απόλυτα ότι τα γήινα χρώματα είναι η καλύτερη επιλογή για την sindy pedigree!

picture.php
 
mytinyworld είπε:
Αυτο εδω για μενα ειναι το πιο ομορφο ρουχο που εχω δει στην Σιντυ σου MytinyWorld μου. :flower: Δεν ξερω αλλα με αγγιξε πολυ, ειναι πολυ καλοραμμενο και εχει φοβερα χρωματα, κι ας μην ειναι γηινα. Της πανε γιατι ειναι μελαχροινη! :)
 
Sindy Pedigree

Πολυαγαπημένη mytinyworld υπέροχα τα ρούχα! Μοναδικά! Τα ρούχα της petra είναι μοναδικά! Μας έφερες την άνοιξη κι ομόρφυνε ο τόπος!!! :)
 
Η pedigree sindy με φόρεμα barbie!

Σας ευχαριστώ κορίτσια! :)

Ναι, η sindy μπορεί να φορέσει ρούχα vintage barbie, αν και της έρχονται λίγο φαρδιά στο στήθος, μιας και η vintage barbie είχε μεγάλο στήθος/θώρακα!

Επίσης, θα ήθελα να σας δείξω το νεοαποκτηθέν μενταγιόν της sindy το οποίο προοριζόταν για το κοριτσάκι/κουκλομάνα και βρισκόταν μέσα σε μια κοσμηματοθήκη με άλλα τέσσερα κολιέ/μενταγιόν που προορίζονταν για τη sindy!

picture.php
 
Sindy Pedigree

Πολυαγαπημένη υπέροχο το μενταγιόν και το κορίτσι με το πουά φουρό!Της πάνε πολύ τα ροζ!!!
 
ΑΑααααα! Μα τι όμορφο!! Μου θυμίζει τις φούστες από το GREASE!!
 
Πραγματικα πολυ ανοιξιατικη παρουσια! Με γεια! :) Εχει γινει τωρα αυτη η κουκλιτσα σου, Mytinyworld μου, η πιο χαιδεμενη απο τις Pedigree! :flower:
 
Αχ, να'στε καλά! Αυτή η κούκλα ξανάνιωσε! Για πολλά χρόνια, κατά καιρούς (όταν το σώμα της το "φόραγε" η παιδική μου bibi-bo) ήταν ένα καραφλό κεφάλι χωρίς σώμα μέσα στην ντουλάπα της bibi-bo μου.... :( Οπότε αξίζει όλα αυτά και πολλά ακόμη που έρχονται.... ;)
 
Sindy Pedigree

Πολυαγαπημένη της αξίζει όλη αυτή η αγάπη που της δίνεις!Περιμένω με χαρά να δω και τις επόμενες εμφανίσεις της!
 
H sindy φοράει το φόρεμα Regency Girl, από τη σειρά Super Fashions 1981:) Ηταν το δίλημμά μου παραμονές Χριστουγέννων του 1981 ή 1982 στο Μινιόν: Αυτό η το ball gown? (που πήρα τελικά εκείνη την ημέρα) :xm: Τελικά, περίπου 30 χρόνια μετά, έχω και τα δύο!! :D :D

picture.php
 
Ειναι μοναδικη!!!! Αξιζε η αναμονη τοσων χρονων Mytinyworld!!! :) :) Με γεια!!!!
 
Sindy Pedigree

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld υπέροχη η κουκλίτσα σου με τα συγκεκριμένα ρούχα και πολύ αγγλιδούλα!
 
Η κουκλίτσα μου κι εγώ σας ευχαριστούμε πολύ!!!:[
 
mytinyworld είπε:
H sindy φοράει το φόρεμα Regency Girl, από τη σειρά Super Fashions 1981:) Ηταν το δίλημμά μου παραμονές Χριστουγέννων του 1981 ή 1982 στο Μινιόν: Αυτό η το ball gown? (που πήρα τελικά εκείνη την ημέρα) :xm: Τελικά, περίπου 30 χρόνια μετά, έχω και τα δύο!! :D :D
picture.php
Και για του λόγου το αληθές, εδώ είναι το φόρεμα που τελικά επέλεξα εκείνη την μέρα στην (μια και μοναδική ever) επίσκεψή μου στο Μινιόν!

1981, Super Fashions, Ball Gown.

Η παιδική μου sindy με το ένα και μοναδικό της φόρεμα!

picture.php
 
Πίσω
Μπλουζα