Sonic Unleashed!

keeper7k είπε:
Επιτέλους, ο Sonic όπως θα έπρεπε να είναι :thumbup:
Moυ θυμίζει την διαφήμιση της coca cola zero αυτό! :D

Μακάρι το τελικό παιχνίδι να είναι όπως το trailer!
 
Και για εμάς που νομίζαμε οτι το παιχνίδι θα είναι fixed και ο Sonic κινειται σε "ράγες" , ιδού η απόδειξη οτι μόνο αυτό δεν συμβαίνει :

There had to have been a seperate path to take from the start, those rings arent there for nothing. So evidently thats not the start of "High Europe".
1z53j45.jpg


If you just go blazing through the level, you'll most likely miss this alternate jump path, either that or you'd need a good amount of speed to hit the balloon and make the higher path.

70811j.jpg


From that balloon bouncing path, you'll most likely fly across to hit that trick ring that should launch you to either another path or just give another boost of some sort.

e7m9lc.jpg


Another spot where the player zooms by, yet could've slowed down, took advantage of the wall jump...

2ed30cg.jpg


And then hit the spring on top of the building

ogzya9.jpg


Instead of sliding under the platform, jump across the balloons and take the high road

denvcp.jpg


Behind the back moment, yet you can move to the right and take the high balloon path instead of just going straight.

2le2qeh.jpg


Here there is a split path. The one of the right most likely leads to...

2phl0.jpg


The spring path on the right.

2628y03.jpg


Theres another section after that to take an alternate tunnel path

2e3790z.jpg


Dunno how you'd get to the spikes since the trailer jumps around abit, but the spikes are there for a reason.

2d7ix46.jpg
Kudos στον Teknoman απο το GAF για τα εύρετρα ( ο άνθρωπος έκατσε και είδε το βίντεο καρέ-καρέ).

Οι τύποι στο GAF είναι άρρωστοι ,έτσι? :D
 
Ολα δειχνουν πως πρεπει να το μετονομασουν σε Sonic 5 ή Sonic Adventure 3.

Ωραιος ο τυπας,ακουγοταν πολυ η καραμελα του rail απο τους Nintendο-ακηδες
 
Δεν νομίζω στο ελάχιστο ότι οι εναλλακτικές διαδρομές κάνουν το παιχνίδι να μήν κινείται σε ράγες. Εναλλακτικές διαδρομές είχαν όλες οι προηγούμενες εκδόσης χωρίς να είναι free-roaming.

Όχι ότι το θεωρώ κακό (κάθε άλλο! κάθε άλλο!!!), απλά να λέμε τα σύκα-σύκα και το σονικ-σονικ :)
 
Εχει μπει δεν εχει μπει ,δεν πειραζει ενα ποστ παραπανω. :wait2:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=mtYLeQwjqis]YouTube - New Sonic Unleashed footage (6-17-08)
 
Άκρως εντυπωσιακό αλλά με τέτοια ταχύτητα λίγο δύσκολο μου φένεται να ελέγχετε ο sonic. Λέω τώρα.
 
Ρε,θα με κάνετε να πάρω 360,τώρα που ξεχυψάει ( :diablotin: :diablotin: :diablotin: ),πώς το βλέπετε ;;;
 
Aν εξαιρέσεις την ποιότητα κατασκευής με τα γνωστά προβλήματα (μάρκα με έκαψες που λένε, κυριολεκτικά) κατα τα άλλα τα παιχνίδια είναι σούπερ.
 
Θα βγεί άραγε και σε PC?
 
Wally είπε:
Θες να πεις "Δείτε τους γοφούς όλων των επισκεπτών της Games Convention της Λειψίας"...

Πάντως, μπορεί να φταίει το ότι ανήκω στους "Nintendο-ακηδες" που αναφέρθηκαν, αλλά πέρα από όμορφα γραφικά (ίσως και να με επηρέασε θετικά η ύπαρξη της πίστας που είναι εμπνευσμένη από τα ελληνικά νησιά...) και εξωφρενικές ταχύτητες, δεν διακρίνω κάτι το ιδιαίτερο...

Αυτό βέβαια ίσως να σημαίνει πως όπως προσευχόσασταν τόσα χρόνια, η σειρά επέστρεψε στις ρίζες τις, δηλαδή, για μια ακόμα φορά, από gameplay και ουσία ΜΗΔΕΝ, και απλώς αρκεί να έχετε πατημένο το μπροστά και πού και πού να πατάτε το άλμα για να βλέπετε τις πίστες να περνούν κάτω από τα πόδια σας...
 
Sonic is about speed...

[humour]

Και καλυτερα να παραμεινει ρηχο παρα να αποκτησει βαθος Nintedo-style και να μας βαλουν να σωζουμε καμια πριγκιπισουλα απο καποιον δρακουλακο με τη βοηθεια των μανιταρουληδων και με οπλο μπανανιτσες. :D :D

[/humour]

BTW εγω διεκρινα καμποσα multiple paths και ψιλο-stellar graphics...
 
Stormwatch είπε:
Gameplay και ουσία ΛΕΜΕ.... :D

Wally κανονικά θα έπρεπε να συμφωνήσω μαζί σου για Sonic Adventure 3, αλλά έχω μάθει να κρατάω μικρό καλάθι πλέον με τη SEGA, όταν το πιάσω στα χέρια μου θα αποφανθώ...
 
Cam-rip απο την TGS...τρελο!

[gt]41096[/gt]
 
Βόλτα από Σαντορίνη είδα ο Sonic... ;)

Γ@$^$# ζαλίστηκα, πάω να παίξω κάνα FPS να συνέλθω... :D
 
είναι από τις τελευταίες μου ελπίδες για τον μπλε σκαντζόχοιρο πραγματικά.Παίζοντας το Sonic 06 γέμισα με οργή,δάκρυα και μίσος.:mad:
 
Πάντως ο Dr.Robotnik δεν κρύβει ποιά είναι η αγαπημένη του κονσόλα...φαίνεται οτι στην Sonic Team δεν ξεχνούν ;-)

 
Πίσω
Μπλουζα