Sons of Odin [Manowar]

μην ανησυχεις..θα ειμαστε πολλοι retromaniax εκει ;)

Εν καιρω θα κανονισουμε και τις λεπτομερειες...
 
exetlaios ευχαρίστως να πάμε όλη η retro-ομάδα μαζί.

Θα συνεννοηθούμε με pms.

Το festival ξεκινά από τις 12:30 το μεσημέρι και θα τελειώσει όπως είδα γύρω στις 1:00 μετά τα μεσάνυχτα.

Έχετε υπόψη σας πως 4 Απριλίου είναι καθημερινή (Τετάρτη), οπότε κανονίστε το πρόγραμμά σας ανάλογα...
 
Θα φροντίσω να πάρω άδεια εκείνη την ημέρα.

Θα ετοιμάσω και σακίδιο με ξηρά τροφή.
 
Επιτέλους, έχω στα χέρια μου το πολυπόθητο χαρτάκι! :cool:
 
Για πες μας ρε Joey, τι παίζει εκείνη την ημέρα !

Αληθεύει ότι θα υπάρχουν 2 stages, με παράλληλα συγκροτήματα ;
 
Θα υπάρχουν δυο σκηνές, Η warrior stage(μεγάλη) κ η Wizards stage(μικρή)!

Στην wizard stage θα παίξουν οι:

1.george davis & gang( σχήμα απο τη Σερβία που παίζει heavy rock)

2.emerald sun( απλά, οι Eλληνες gamma ray)

3.Universe 217(dark, death,doom metal :animrolleyes: )

4.crossover ( απ'ότι άκουσα νταμπαντουμπηδες hard-coreαδες)

5.web(μου είναι τελείως άγνωστοι)

6.innerwish( heavy/power metal)

7.innactive messiah (καφρο black metal)

8.battleroar ( epic metal)

Κ warriors stage

1.HollyHell (μπάντα του dave shankle, πρώην κιθαρίστα των manowar)

2.Epica (δεν έχω ιδέα, φήμες λένε οτι η τραγουδίστρια είναι Θεά:lotsofolove:

...)

3.Τiamat (πρώην death-αδες-black-αδες που το γυρίσανε στο gothic...)

4.Rhapsody of fire (power metal-λέμε τώρα- ή Ηοllywood metal οπως λένε κ

οι ιδιοι)

5.ΜΑNOWAR = ΑΠΛΑ ΟΙ ΘΕΟΙ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΑΥΤΟΙ

ΤΟ HEAVY METAL ΘΑ ΗΤΑΝ ΡΗΧΟ ΑΠΛΟ Κ ΑΝΟΥΣΙΟ :worship: :worship: :worship:

Η διάρκεια της συναυλίας θα είναι 12 ώρες περίπου κ θα γίνει στο Κτίριο Ξιφασκίας στις ολυμπιακές εγκαταστάσεις Ελληνικού!

υσ: επίσης θα υπαρχουν πολλα stands για merchandise, καθως κ το manowar Truck... :cool:
 
Joey είπε:
... Epica (δεν έχω ιδέα, φήμες λένε οτι η τραγουδίστρια είναι Θεά...
Φήμες φίλε μου, μόνο φήμες !

EpicaBlog2.jpg


epica3.jpg


250px-Epica_simone_simons.jpg


Epica_5.jpg


Y.Γ. με το "μπαρδόν" που φόρτωσα την σελίδα, αλλά (μεταξύ μας) δε νομίζω να χαλαστήκατε και ιδαίτερα ...
 
:loveyou: αααααααααχ γιατί το έκανες αυτό exetlaios...

απλά θεά!!
 
Joey είπε:
4.Rhapsody of fire (power metal-λέμε τώρα- ή Ηοllywood metal οπως λένε κ οι ιδιοι)
Σωστός ο metal brother.... Οι εν λόγω άθλιοι, πλάκα πλάκα , είναι λόγος να μην πάς στην συναυλία καθόλου :biglaugh:

Απο την άλλη, καλύτερα, για να φάνε κανα κράξιμο, να φύγουν και να μπούν πιο γρήγορα οι manowar :biglaugh: :biglaugh:
 
δεν μπορώ να καταλάβω, πως κ τους πήρε στη δισκογραφική του ο demaio?

Άγνωσται αι βουλαί του Κυρίου...

keeper7k είπε:
Σωστός ο metal brother.... Οι εν λόγω άθλιοι, πλάκα πλάκα , είναι λόγος να μην πάς στην συναυλία καθόλου :biglaugh:Απο την άλλη, καλύτερα, για να φάνε κανα κράξιμο, να φύγουν και να μπούν πιο γρήγορα οι manowar :biglaugh: :biglaugh:
δεν θέλω δικαιολογίες keeper... ακόμα κ δεμένο θα σε πάω στο live!(όχι που θα μου ξέφευγες...)
 
Ωχ, δεν την σκαπουλάρω με τίποτα :biglaugh: :biglaugh:
 
Μάγκες, Προσπαθήστε να το πάρετε ψύχραιμα...

Λοιπόν, οι manowar θα πουν ένα τραγούδι τους, στα Ελληνικά...

Ψηφίστε εδώ http://marchmetalday.gr/

Απ'ότι φαίνεται μαλλον warriors of the wold ή black wind fire and steel θα ακούσουμε, ας ελπίσουμε να είναι επιπέδου herz aus stauhl... για να δούμε.
 
:headbangdude:

Joey,τον Keeper θα τον φερω σηκωτο...dont worry
 
Τί λέτε να πάρουμε μέρος σαν retro-ομάδα σε κάποια από τις επόμενες δραστηριότητες και ιδίως στην πρώτη:

ΔιελκυστίνδαΗ κάθε ομάδα (ανδρών ή γυναικών) αποτελείται από οκτώ άτομα! Οι αθλητές-κλειδιά της κάθε ομάδας είναι ο (η) αρχηγός, ο πρώτος στη σειρά και ο τελευταίος που τυλίγει (μια φορά) την άκρη του σχοινιού γύρω από τη μέση του, γι αυτό και αποκαλείται anchor (άγκυρα). Νικήτρια αναδεικνύεται η ομάδα εκείνη που θα τραβήξει κατά τέσσερα μέτρα προς το μέρος της το κέντρο του σχοινιού, το οποίο πριν την έναρξη του αγώνα βρίσκεται ακριβώς πάνω από το σημείο εκκίνησης!

Τοίχος αναρρίχησης

Το γνωστό σε όλους μας τοίχος αναρρίχησης όπου ο κάθε διαγωνιζόμενος θα πρέπει να φτάσει στη κορύφη του πατώντας πάνω στις ειδικές βοηθητικές λαβές όσο πιο γρήγορα μπορεί!

Παιχνίδια στρατηγικής

Στο χώρο του March Metal Day θα υπάρχουν επίσης παιχνίδια στρατηγικής με πολεμικό, κατά κύριο λόγο, θέμα!

Όλοι οι νικητές θα κερδίσουν μοναδικά δώρα όπως συλλεκτικά υπογεγραμμένα cds από τις μπάντες, δυνατότητα συνάντισης και φωτογράφισης με τις μπάντες και άλλα πολλά δώρα που θα σας αποκαλύψουμε σύντομα...μείνετε συντονισμένοι και δηλωστε συμμετοχή!
Απ' ότι βλέπω χορηγός θα είναι τα καταστήματα παιχνιδιών φαντασίας Κάϊσσα.

Ζητούνται ρωμαλέα και με νεύρο άτομα :thumbup:
 
Joey είπε:
Μάγκες, Προσπαθήστε να το πάρετε ψύχραιμα...
Λοιπόν, οι manowar θα πουν ένα τραγούδι τους, στα Ελληνικά...

Ψηφίστε εδώ http://marchmetalday.gr/

Απ'ότι φαίνεται μαλλον warriors of the wold ή black wind fire and steel θα ακούσουμε, ας ελπίσουμε να είναι επιπέδου herz aus stauhl... για να δούμε.
Το τι επιπεδου ηταν το Herz aus Stahl δυστυχως δεν μπορει να το ξερει καποιος εκτος αν γνωριζει απταιστα Γερμανικα.Αυτο που μετραει ειναι η προσπαθεια.Οπως και να'χει παντως,θα ειναι πωρωση!! :headbang:
 
@wally:χα χα χα έστω κ δια της βίας θα τον φέρουμε:axer:

@Alucard:ενδιαφέρων θα χει, count me in, ευκαιρία να δειξουμε κ τα μπράτσα μας στις sisters of steel! :cool:

@guardian steel:Οι γερμανοί πάντως φαίνοντε πωρωμένοι οταν ακούνε το herz aus stahl, οπότε μάλλον θα λέει!
 
To να κράξει κανείς τους Rhapsody θα είναι η καλύτερη αφορμή να σπαστούν οι Manowar και να μην ξαναπατήσουν στην Ελλάδα για πολλά πολλά χρόνια (και να παραλείψουν το αφιέρωμα στον θεό Άρη στις συνέχειες του Gods of War theme).

Τέτοιες κουταμάρες κάνανε ορισμένοι έξυπνοι και στο Αγκάθι βρίζοντας την Vanessa Warwick από το Headbangers Ball και δεν μας έδειξε καθόλου το ΜΤV (με όλο το Achilles κλπ) ενώ ήταν προγραμματισμένο, ενώ το συγκρότημα εξαγριώθηκε και έκανε 7-8 χρόνια να ξαναπεράσει από εδώ!

Αν σας χαλάνε οι Rhapsody απλά αγνοήστε τους.

P.S: Ηοly Hell! (σχόλιο για τις φωτό...μια που κι εκείνοι θα έχουν γυναίκα frontman!)
 
Last update: H συναυλία θα έχει την συγκλονιστική διάρκεια των 2 ωρών και 45 λεπτών. Όποιος θέλει το setlist (το οποίο σπέρνει) ας μου το ζητήσει με pm και θα το λάβει. :D

Κι ένα ορεκτικό: http://youtube.com/watch?v=sFuBTXsp0gU (Δεν μπορώ να περιμένω!!!)

Κι άλλο ένα αφιερωμένο στον Wally: http://www.youtube.com/watch?v=mRcwYdVsgBk
 
Μπράβο AEON που δεν αράδιασες ξερά το setlist. Προσωπικά δε θέλω να το γνωρίζω.

Μου πρότειναν κάποια σελίδα στο net κι ευτυχώς την έκλεισα αμέσως :D

Ρε τι θα γίνει...φοβάμαι πολύ για τη συναυλία...φοβάμαι πως δε θα τη βγάλω καθαρή......
 
Πίσω
Μπλουζα