Star Trek (2009)

Aardvark your eternal BAN is imminent!!
 
@TaLLMan

:biglaugh:

μεγαλη μορφη ο πικαρ με το σεξπηρικο παιξιμο του(στη προφορα εννοω,δεν ειμαι και θεατρολογος)ο παλιος ομως ειναι αλλιως.
 
Ναι, αλλά την έχει μεγαλύτερη-

την καράφλα... :fafoutis:

1006_Star_Stewart.jpg
 
μονο ο αντιριξ τον συναγωνιζεται :)
 
TallMan είπε:
Εγώ τον θεωρώ μακράν ως τον καλύτερο κυβερνήτη του Enterprise...
Μαλλον... και ειναι και καραμαματος ηθοποιος...

Θυμαμαι το τραγουδι στην αρχη του Insurrection!!
 
Τους είχε μιλάμε όλους σούζα!

Επί των ημερών του υπήρχε στρατιωτική πειθαρχεία!

Παλιά όποιος ήθελε άνοιγε την πόρτα και έμπαινε στην γέφυρα!!!

Αυτός ήταν που τα έκοψε αυτά!!!! :biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Teaserακι. :thumbup:

[yt]OZ8AKEHTAGs[/yt]
 
"Σταρ Τρεκ" (2009 movie)

Το Σταρ Τρεκ μετραει ηδη 10 ταινιες ξεκινωντας απο το 1979 καιρος για μια ανανεωση δεν νομιζεται.

Εχουμε ενα ονοματι "prequel" δηλαδη ξαναγυρναει το στορυ απο το μηδεν και μας δειχνει τις περιπετειες του πληρωματος του διαστημοπλοιου "Εντερπραϊζ" οταν πρωτοξεκινησαν τα πρωτα τους ταξιδια στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα δηλαδη με Κιρκ και Σποκ σε νεαρη ηλικια.

Σκηνοθετης ο γνωστος J. J. Abrams με επιτυχιες στο ενεργητικο οπως Lost ,η επιλογη πληρωματος αριστη κατα την γνωμη μου ,με εναν "Σποκ" ιδιο με τον original στα νειατα του.

Το φιλμ θα εχει και εμφανισεις των παλιων σταρ οπως του Λεοναρντ Νιμοϋ και θα το δειτε στις μεγαλες οθονες στις 8 μαϊου του 2009.

Εδω το καινουργιο διαστημοπλοιο.

2002355314779991027_fs.jpg


Eδω το καστ (παλιο με καινουργιο)

2002328402247647137_fs.jpg


YouTube - REAL Star Trek XI Teaser Trailer 11

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είμαι από αυτούς που είχαν λατρέψει το TOS και έχω ανάμεικτα συναισθήματα!

Μόλις άκουσα το space the final frontier στο καινούριο βιντεοκλίπ τρόμαξα νομίζοντας ότι τους έχουν κατακτήσει οι Borg !!! :eek:
 
vagosgta3 είπε:
Τι? Remake του κλασικου πληρωματος του Enterprise! Ενδιαφερον!!
Τι ενδιαφέρον που το έχουν ξεσκίσει το θέμα. Έχουν όλο το αρχικό πλήρωμα ταυτόχρονα σε μετα-εφηβική ηλικία και καλά να εκπαιδεύονται μαζί στις ακαδημίες. Σύμφωνα με το σενάριο του αρχικού star trek όμως ο Spock πρέπει να ρίχνει καμιά 200ρια χρονάκια στον Kirk, ενώ ο Chekov όταν ήταν ο Kirk στην ακαδημία ήταν δεν ήταν 5 χρονών. :xm:
 
Simonkey εχεις ηδη ανοιξει θεμα με την ταινια.

Η ταινια φαινεται ενδιαφερουσα ,οι ηθοποιοι ομοιαζουν αρκετα με τους original ιδιως ο Σποκ, ο παραγωγος Αμπρααμ (λοστ,κοβερφιλντ και δεν συμαζευται) ειναι σουπερ ,λεφτα εχουν πεσει,μια χαρα. :xm:
 
[edit] Aυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο [edit]YouTube - Star Trek 11 Jornada nas Estrelas (Trailer 14 nov 2008)

καινουργιο τραιλερ...

ερχεται τον ιουνιο και στο νετ γινεται απο τωρα χαμος.....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραιο ωραιο ,very cool,JJ Abraams εγγυηση. :thumbup:

Mια ανανεωση ,ενα reboot το ηθελε ,γιατι τα τελευταια sucks big time.

Tο τελευταιο καλο που ειδα ηταν το "First Contact" με absolute καλυτερο το 4 "Voyage Home" 80s γαρ και επισης ειχα ενα κολλημα με το time travel..... :D
 
Κερκ και Σποκ νέοι.

Είμαι περίεργος
 
Ο κέρκ μοιάζει λίγο gay η μου φένετε?
 
WHOOOOOOWWWW!!!!!

Μόλις πήρα χαμπάρι ότι τον Spock υποδίεται ο Zachary Quinto γνωστός σε μας ως

Syler!!!





+100 από τώρα στην ταινία
 
A1200 είπε:
Ο κέρκ μοιάζει λίγο gay η μου φένετε?
Γενικά το όλο καστ δείχνει πολύ φλώρικο (με εξαίρεση-ίσως-τον Syler/Spock).

Και από που και ως που ένας πιτσιρικάς (Κερκ) γίνεται κυβερνήτης; Λίγο πατάτα μου φαίνεται το όλο πράγμα. Όσο για τον Abraams, αν εξαιρέσεις το Lost, τί άλλο καλό έχει κάνει;

Τέλος πάντων μην είμαι τελείως αρνητικός...Οψόμεθα.
 
Ανηκει στην νεα γενια σκηνοθετων που το στυλ τους μου αρεσει,φρεσκα προσωπα=φρεσκες ιδεες=φρεσκες ταινιες.

Με τα λιγα που εχει κανει ως τωρα δεν με εχει απογοητευσει.

Mission: Impossible III (2006), director, co-writer

Cloverfield (2008), producer

Alias (2001-2006), creator, writer, executive producer, director

Lost (2004-present), co-creator, writer, executive producer, director

Τι φλωροι και gay ημαρτον ,στο μελλον ειναι, κολαν φορανε,δεν ειναι οι Goodfellas του Σκορτσεζε. :D
 
Πίσω
Μπλουζα