Star Trek (2009)

η πρωτη φορα που ο κιρκ κουμανταρησε διαστημοπλοιο ηταν οταν σε μια αποστολη που ηταν 1ος αξιωματικος αναγκαστηκε να αντικαταστησει τον κυβερνητη pike που ειχε τραυματιστει πολυ σοβαρα...μαλλον αυτο εχει σχεση με το σεναριο μιας και ο κιρκ ειναι πολυ μικρος και ολο το καστ ειναι στην 1η του αποστολη...ασε που εχουν και τον χαρακτηρα του pike...!!!
 
Star Trek χωρις Lieutenant Commader Data, δεν ειναι Star Trek. Γιατι επρεπε να τον πεθανουν στο τελευταιο :banghead:
 
Ελα μωρε με το παλιορομποτ που ηθελε να γινει και ανθρωπος.

auto.gif


Δεν θα γινεις ανθρωπος ποτεεεεεε......... :D
 
data = κακη κοπια του spock.....
 
Lieutenant Commander Data: Captain, I believe I am feeling... anxiety. It is an intriguing sensation. A most distracting...

Captain Jean-Luc Picard: Data, I'm sure it's a fascinating experience, but perhaps you should deactivate your emotion chip for now.

Lieutenant Commander Data: Good idea, sir.

[beep]

Lieutenant Commander Data: Done.

Captain Jean-Luc Picard: Data, there are times that I envy you.

==================

Quote απο το First Contact....μαλλον γι'αυτο θαυμαζα παντα τον Data ;)
 
domniki , άι γουόνα μέρι γιου.. :bow:

*(δεν ξέρω τί πιθανές αντιρρήσεις θα έχει ο πιθανός σύζυγος ή πιθανή σχέση σου βέβαια... :D )

Γενικά long live TNG (the movies sucked imho) ... ήταν η μοναδική κι αξεπέραστη ενσάρκωση της ιδέας του Roddenberry.

Το ΤΟS ήταν "λίγο" λόγω εποχής (filming, effects, κι όχι μόνο) - για 'μενα μόνο έναν Spock είχε να προτάξει - κι αυτός δεν κάνει κούκου (δεν φέρνει δλδ την Άνοιξη :p )

Τα επόμενα ήταν σούπες.

Έχω πλακωθεί εδώ και καιρό και βλέπω online το τρισαγαπημένο ΤΝG , με

Lt Cmdr Data,

Captain Jean Luc Picard (τί παιδί! )

1st Officer Cmdr Riker (παλλήκαρος)

Cmdr Geordi La Forge (όλο να...ψάχνει αυτό το παιδί αλλά δεν του κάθεται)

Chief of Security Lt Cmdr Worf (...άκου "Worf" !)

..κι όλο το ασκέρι
 
washcloud είπε:
domniki , άι γουόνα μέρι γιου.. :bow: *(δεν ξέρω τί πιθανές αντιρρήσεις θα έχει ο πιθανός σύζυγος ή πιθανή σχέση σου βέβαια... :D )
Αγαπητε Washcloud, με τιμα πολυ η προταση σου και ομολογω οτι δεν περιμενα κατι τετοιο #) Θα το σκεφτω σοβαρα και θα σου απαντησω :p Οσο για το ετερο μου ημισυ, δεν νομιζω να χαρει και πολυ οταν μαθει οτι δεχομαι προτασεις γαμου :diablotin: :rofl:

Περα απο την πλακα τωρα, ο Data ηταν και ειναι ο αγαπημενος μου :cheers: Και νομιζω οτι συμφωνει και o Simonkey :headbangdude:

Μαζι με τον Picard ειναι απαιχτο διδυμο! Λατρευω ΟΛΑ τα επεισοδια που πρωταγωνιστει, μ'αρεσουν αυτα στο Holodeck, αυτα που προσπαθουν να του μαθουν ποκερ, γενικα ο,τι εχει να κανει με Data :happyjump:

Το αγαπημενο μου quote απο το "First Contact":

Lieutenant Commander Data: And for a time, I was tempted by her offer.

Captain Jean-Luc Picard: How long a time?

Lieutenant Commander Data: 0.68 seconds sir. For an android, that is nearly an eternity.

Ε, δεν κρατιεμαι θα αναφερω και ενα αλλο quote:

Borg Queen: Are you familiar with physical forms of pleasure?

Lieutenant Commander Data: If... you're referring to sexuality, I'm fully functional. Programmed in multiple techniques.

Borg Queen: How long has it been since you've used them?

Lieutenant Commander Data: 8 years, 7 months, 16 days, 4 minutes 22...

Borg Queen: Far too long.

Παρόλα αυτα, το πιο τρελο επεισοδιο απο το TNG, που χρειαστηκε να το δω 2 φορες για να καταλαβω τι συνεβαινε, ειναι το:

Title: "Remember Me"

Original Airdate: October 22, 1990

Stardate: 44161.2

Episode #: 405

After an apparent failure of a warp-field experiment, people begin to disappear from the Enterprise with only Dr. Crusher remembering they ever existed.

(Tα στοιχεια τα εχω βρει εδω)

Α, και να σημειωσω οτι οι Borg ειναι οι καλυτεροι κακοι ever :headbang:


We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.



:happyjump:


Oλα τα quotes ειναι απο εδω
 
...αηδιούλες...

EDIT : εννοείται ότι αναφέρομαι στην "προσπάθεια" που υπέδειξε από νωρίς ο Rakeesh,,,κι όχι στο εμβόλιμο post της Domniki ... :D

Κρίμα τον...κόπο τους - γιατί οπτικά ΚΑΤΙ κάνουν, αλλά το "Σενάριο" (ο θεός να το κάνει) είναι για πολύ ξύλο...

πχ :

[edit] Aυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο [edit]YouTube - Star Trek Phase 2 - "Come What May" - Part 1

και

[edit] Aυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο [edit] YouTube - Star Trek Phase 2 - "Come What May" - Part 2

το 1ο τους επεισόδιο (κάπου κοντά στο 2004-2005. Έχουν γυρίσει 4-5, βγαίνει το 6ο, αλλά το trailer του pilot που κατέβασα από το site τους, όπως και ό,τι υπάρχει στο utube, δεν βλέπω να έχουν νόημα ύπαρξης...)

Δεν ξέρω μήπως αυτό (σε μπόλικα parts) έχει κανένα νόημα...

[edit] Aυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο [edit] YouTube - Star Trek Phase 2 - To Serve All My Days - Part 1

Το website τους για full downloads http://www.startreknewvoyages.com :p

*...ΝΑ όμως κάτι που έχει λίγο γούστο: ironically, είναι από bloopers τους... :p

[edit] Aυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο [edit] YouTube - Star Trek Phase 2 - Bloopers

*τα προσωπικά μου "αγαπημένα" επεισόδια, είναι κάθε που το TNG team είχε να αντιμετωπίσει "temporal distortion situations"

...και φυσικά, τα επεισόδια με τον QQQQQQQQQQQQQQQQQ!!!!!!

(Ο John de Lancie νομίζω ότι ήταν Α-ΠΑ-ΡΑ-ΜΙΛΛΟΣ στον ρόλο του Q...Φατσάρα τρελλή! Τον λατρεύω! Κάτι σαν τον "David Adison"/Βruce Wiillis του "Moonlighting"...)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
simonkey είπε:
data = κακη κοπια του spock.....
ο spock δεν επιδεχεται συγκρισης ,οποτε κανεις δε θα μπορουσε να τον αντικαταστησει.

οσον αφορα ρομποτ σκεπτομενα κτλ ο ασιμωφ τα εχει πει καλυτερα.
 
Μιας και πιασαμε την κουβεντα για τον Ντειτα, το ξερατε οτι εχει κανει αποπειρες και για ποιηση; Οριστε τι εγραψε για το γατο του τον Σποτ :)

Felis catus is your taxonomic nomenclature,An endothermic quadruped, carnivorous by nature;

Your visual, olfactory, and auditory senses

Contribute to your hunting skills and natural defenses.

I find myself intrigued by your sub-vocal oscillations,

A singular development of cat communications

That obviates your basic hedonistic predilection

For a rhythmic stroking of your fur to demonstrate affection.

A tail is quite essential for your acrobatic talents,

You would not be so agile if you lacked its counterbalance.

And when not being utilized to aid in locomotion

It often serves to illustrate the state of your emotion.

Oh Spot, the complex levels of behavior you display

Connote a fairly well-developed cognitive array;

And though you are not sentient, Spot, and do not comprehend,

I nonetheless consider you a true and valued friend.
 
Μετα την χθεσινη αναφορα στο Data, ενω ημουν ετοιμη να δω την ταινια "Sex and the city", που δεν την ειχα προλαβει στους κινηματογραφους, πορωθηκα και ειδα για πολλοστη φορα το "First Contact" :bow:

Assimilate this! :armed:
 
[edit] Aυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο λόγω υποβολής αξίωσης πνευματικών δικαιωμάτων από το χρήστη Paramount Pictures Corporation [edit]YouTube - New Star Trek Trailer - Includes Old Spock

νεο τρειλερ και με τον παλιο mr spock ( leonard nimoy)!!!!!!!!!!!!! πωπωπωπω αυτα ειναι ...τι data και κονσερβες...!!!6 months and counting...ιδιος ο sarek....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραιος ,μολις το'ψαχνα και εγω στο youtube για να το ποσταρω. :thumbup:

Ενας θρυλος στο χτισιμο.

2li7csp.jpg
2li7csp.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η φωτό του Εnterprise under construction όλα τα λεφτά.
 
Εχει καταστραφει απειρες φορες...ποσα Enterprise εχουν κατασκευαστει? Στο First Contact ταξιδευουν με το Enterprise E (αν θυμαμαι καλα)
 
Chekov και Scotty απαράδεκτο miscasting... κι ούτε αναμένω η πιτσιρικαρία του Playstation να έχει έστω ίχνος της αρχικής Σαιξπηρικής σχεδόν Αίγλης του Kirk & του Spock. Eπίσης για να βγει η κοινή γνωριμία όλων των αρχικών χαρακτήρων από την Ακαδημία έχουν γίνει 'relaxed' κάποιοι κανόνες του Mythos / Corpus της αυθεντικής σειράς.

Κατά τ' άλλα Star Trek και ξερό ψωμί μέχρι τον 23ο αιώνα (τουλάχιστον). Και καλό franchising...
 
domniki είπε:
Εχει καταστραφει απειρες φορες...ποσα Enterprise εχουν κατασκευαστει? Στο First Contact ταξιδευουν με το Enterprise E (αν θυμαμαι καλα)
Γεγονός οτι εχουν υπαρξει μπολικα :)
 
Πίσω
Μπλουζα