Starcraft 2

Βρε συ μιλάμε για το καλύτερο RTS evah! Ακόμα κι εγώ που δεν ασχολούμαι με το είδος είχα κολλήσει με το πρώτο. Προσωπικά αυτό που με φοβίζει στο 2 είναι το τρομακτικά υψηλό επίπεδο των παικτών ανα τον κόσμο που δεν σταμάτησαν να παίζουν από το 1998. Έτσι και το πάρω θα κάνω κανα χρόνο μέχρι να έρθει η πρώτη νίκη σε multiplayer, τόσο πίσω έχω μείνει.
 
Μετά από 13 χρόνια;

Εντάξει καλό φαίνεται ΑΛΛΑ 13 χρόνια για να βγει ένα παιχνίδι;

Να θυμηθούμε το Starcraft Ghost? (γκουχου, γκουχου!)

Επειδή η blizzard δεν θέλει να χάσει τους πελάτες της κάθεται κ αρμέγει το wow μέχρι να βγει το επόμενο παιχνίδι της...

Απορώ πόσο πίσω θα πάει το diablo III μετά την κυκλοφορία του sc2?
 
Και εγώ το περιμένω τρελά. Μάλιστα τελειώσα πρόσφατα το 1ο μέρος ξανά για να μπω στο κλίμα. Παίζει για game της χρονιάς άνετα!!!
 
Εκείνο του "γλουπ" ηχητικό εφέ που όλο ακουγότανε στα διάφορα βιντεάκια , μου θυμίζει τον αντίστοιχο ήχο από το Terror from the Deep !
 
Παντως απο όσο επαιξα το beta αυτό που μπορώ να πω ειναι οτι το εχουν κανει πιο δύσκολο και περίπλοκο. Καποια units εχουν μπει μονο και μονο για να κανουν το παιχνίδι πιο περίπλοκο, χωρις να προσθετουν κατι καινουριο. Αυτό μπορει να ειναι καλό για τους Κορεάτες harcorades, αλλά πιστευω ότι το πρωτο Starcraft ειχε πετύχει την σωστή ισορροπία δυσκολίας-πολυπλόκότητας-ευχρηστίας.
 
Μία από τα ίδια... δε θα πάρω, ευχαριστώ
 
Παντως εχει και τα καλά του. Τα γραφικά ειναι πολύ καλά και εχουν το ύφος και την ατμόσφαιρα του original. To animation και ο τρόπος που κινουνται τα units, ειδικά τα zergling οταν ειναι πολλά μαζεμένα, ειναι οτι καλύτερο εχω δει σε τετοιου είδους παιχνίδι. Η μουσική ειναι και αυτή παρόμοιου στιλ με του πρώτου Starcraft οπότε η όλη ατμόσφαιρα ειναι 100% Starcraft πράγμα πολύ καλο.
 
Jedah είπε:
Βρε συ μιλάμε για το καλύτερο RTS evah! Ακόμα κι εγώ που δεν ασχολούμαι με το είδος είχα κολλήσει με το πρώτο. Προσωπικά αυτό που με φοβίζει στο 2 είναι το τρομακτικά υψηλό επίπεδο των παικτών ανα τον κόσμο που δεν σταμάτησαν να παίζουν από το 1998. Έτσι και το πάρω θα κάνω κανα χρόνο μέχρι να έρθει η πρώτη νίκη σε multiplayer, τόσο πίσω έχω μείνει.
RTS και Mutiplayer.

ΟΚ. Σαν να που λες πήγαινε διακοπές να παρακολουθήσεις αγώνα ποδοσφαίρου. Ούτε στον πιο άγριο εφιάλτη μου.

Αν το παιχνίδι δεν έχει τιμόνια και όπλα που τα βλέπεις με τα ματάκια σου, δεν το αγγίζω. Άντε τα RPGs που είναι άλλη κλάση από μόνα τους.

Ειδικά αυτό το διαδικτυακό, είμαι τόσο πωρωμένος, που δεν ξέρω που πέφτει η κάρτα δικτύου του 360..........

Περί ορέξεως βέβαια.........................
 
Εγώ παιδιά έχω να πω πάντως ότι η Blizzard δεν έχει απογοητεύεσει μέχρι στιγμής. Βέβαια για όλα υπάρχει η πρώτη φορά. Αλλά δεν το πιστεύω. Το βλέπω για άλλη μία μεγάλη επιτυχία της!!!
 
pooky(1) είπε:
Ειδικά αυτό το διαδικτυακό, είμαι τόσο πωρωμένος, που δεν ξέρω που πέφτει η κάρτα δικτύου του 360..........
Οποτε το WoW που σκεφτοσουνα καποια στιγμη να αρχισεις με φιλους φανταζομαι δεν το εκανες ποτε.
 
Εγω θα το δοκιμασω μιας και ειμαι φαν του starcraft (μεχρι προσφατα επαιζα online με ενα φιλο μου)
 
bspus είπε:
Οποτε το WoW που σκεφτοσουνα καποια στιγμη να αρχισεις με φιλους φανταζομαι δεν το εκανες ποτε.
Το δοκίμασα. Αυτό που μου την έδωσε ήταν το "στις 5 να είσαι εκεί έχουμε να κάνουμε το τάδε. " ή το "αν αύριο δεν είσαι παρών είσαι εκτός klan" .

Εδώ δεν ανέχομαι ωράριο στην εργασία, στο gaming θα έκανα κάτι τέτοιο; Οπότε τη δεύτερη φορά τους είπα να πάνε να αναπαραχτούν και βρήκα την υγειά μου. Μόνο laptop lan party από εδώ και πέρα ή deathmatch με τη κυρία.

Βέβαια το WOW σαν παιχνίδι το βρήκα πολύ ωραίο, απλά αυτό το "είμαστε ομάδα, κάνε ότι σου λέμε" , μου την έσπασε αφόρητα. Αν είναι να περιφέρομαι σαν την άδικη κατάρα μόνος μου στα WOW plains αντιμετωπίζοντας το κάθε καμένο Κορεάτη, cheatαρά, προτιμώ το OBLIVION ή τα αριστουργήματα που δεν έχω παίξει από τα παλιά.
 
pooky(1) είπε:
Το δοκίμασα. Αυτό που μου την έδωσε ήταν το "στις 5 να είσαι εκεί έχουμε να κάνουμε το τάδε. " ή το "αν αύριο δεν είσαι παρών είσαι εκτός klan" .
Εδώ δεν ανέχομαι ωράριο στην εργασία, στο gaming θα έκανα κάτι τέτοιο; Οπότε τη δεύτερη φορά τους είπα να πάνε να αναπαραχτούν και βρήκα την υγειά μου. Μόνο laptop lan party από εδώ και πέρα ή deathmatch με τη κυρία.

Βέβαια το WOW σαν παιχνίδι το βρήκα πολύ ωραίο, απλά αυτό το "είμαστε ομάδα, κάνε ότι σου λέμε" , μου την έσπασε αφόρητα. Αν είναι να περιφέρομαι σαν την άδικη κατάρα μόνος μου στα WOW plains αντιμετωπίζοντας το κάθε καμένο Κορεάτη, cheatαρά, προτιμώ το OBLIVION ή τα αριστουργήματα που δεν έχω παίξει από τα παλιά.
Συμφωνω με το θεμα του Wow pooky, μου ειχαν προτεινει φιλοι να παιξω και εγω αλλα με αυτα που ειχα δει και ακουσει με ειχε ξενερωσει η ιδεα αυτης της "διασκεδασης" που μονο διασκεδαση δεν ειναι,γιαυτο το μονο online που παιζω ειναι το Battlefield 2 και το Bad company 2 που γινεται χαμος και χαβαλες χωρις να χρειαζεσαι "virtual ραντευου" και οδηγιες.
 
Ισχύει παίδες αυτό με το WoW και γενικώς με τα MMO. Αν θέλεις να προχωρήσεις πρέπει να είσαι με guild και αναγκαστικά για να βγει το raid πρέπει να είσαι εκεί συγκρεκριμένη ώρα. Βάλε και τα SAVES, οπότε όπως καταλαβαίνετε το WoW θέλει commitment.

Βέβαια υπάρχουν και τα λιγότερα αυστηρά guilds. Απλώς θα προχωράς πιο αργά. Εγώ πάντως παίζω ακόμα και το ευχαριστιέμαι. Που θα πάει, θα πέσει ο lich king κάποτε...
 
Συμφωνω. Και εγω οταν επαιζα WoW δεν εκανα καθολου raid. Εκανα τα απλα quests και το pvp κομματι του παιχνιδιου, που τοτε ηταν τελειως διαφορετικο. Και μολις αυτα τελειωσαν βαρεθηκα και το αφησα.
 
pooky(1) είπε:
Το δοκίμασα. Αυτό που μου την έδωσε ήταν το "στις 5 να είσαι εκεί έχουμε να κάνουμε το τάδε. " ή το "αν αύριο δεν είσαι παρών είσαι εκτός klan" .
Εδώ δεν ανέχομαι ωράριο στην εργασία, στο gaming θα έκανα κάτι τέτοιο; Οπότε τη δεύτερη φορά τους είπα να πάνε να αναπαραχτούν και βρήκα την υγειά μου.
Χαχαχα!

Nominated... :cool:
 
Το έγραψα "κόσμια". Είναι μετάφραση από την "φορτηγατζηκήν" γλώσσα, η οποία, θεμιτώς και καλώς, απαγορεύεται δια μπάνιου από το GRM.

Απλά ελπίζω η κατάσταση με το Starcraft on line να είναι διαφορετική (όχι ότι καίγομαι να μάθω πρώτο χέρι..... )
 
bhf5oh.jpg


Nicol Tan, 23, gets emotional as he is congratulated by fellow gamers after being the first in Singapore to lay hands on Starcraft II.
 
Xαχαχα,ΕΛΕΟς.

Σε κονσολες θα βγει;
 
Χμμ...στο PS3 άν έβγαινε μάλλον θα το έπαιρνα. Τώρα με το παλιό PC που διαθέτω δέν νομίζω να παίζει καλά. Όσοι το δοκιμάσατε, είναι βαρύ ή παίζει να το δούμε και εμείς οι ταπεινοPCδες ?
 
Πίσω
Μπλουζα