Starcraft 2

Απο ραμ εισαι ενταξει, η καρτα σου ειναι λιγο καλυτερη απο τη δικια μου. Ο επεξεργαστης σου καλυπτει το ελαχιστο αλλα υπολειπεται λιγο απο το προτεινομενο. Ειναι ομως διπυρηνος. Μαλλον το καταφερνεις
 
Stormwatch είπε:
Ο Pooky(1) ασχολείται πλέον αποκλειστικά με smartphones και gadgets. Τέρμα το PC gaming... :p :p :p
Σήμερα πουλήθηκε το πρώτο super monster machine, αύριο φεύγει και το άλλο.

Δεν έχει νόημα, παίζω με τις κονσόλες συνέχεια.

Βέβαια θα το δοκιμάσω στον Q9550 με 5870. Δεν πιστεύω να έχω πρόβλημα! :)
 
Other Reality, μια χαρά θα σου πάει το παιχνίδι. Έχω ένα φίλο που έχει ίδια κάρτα γραφικών με την δική σου και έπαιζε την beta εκδοση με όλα τα settings στο very high - ultra και σε τρελή ανάλυση 1900 κάτι. Εχει βέβαια και καλύτερη CPU (dual core στα 3.00ghz), αλλά δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα και με την δική σου γενικώς.

Τι να πώ κι εγώ δηλαδή που έχω ακόμα τον Pentium 4 -3ghz.... :(
 
Imgema είπε:
Other Reality, μια χαρά θα σου πάει το παιχνίδι. Έχω ένα φίλο που έχει ίδια κάρτα γραφικών με την δική σου και έπαιζε την beta εκδοση με όλα τα settings στο very high - ultra και σε τρελή ανάλυση 1900 κάτι. Εχει βέβαια και καλύτερη CPU (dual core στα 3.00ghz), αλλά δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα και με την δική σου γενικώς.
Τι να πώ κι εγώ δηλαδή που έχω ακόμα τον Pentium 4 -3ghz.... :(
Ναι, όπως φαίνεται μάλλον θα παίζει...! Χαρμόσυνα νέα...πάω να πάρω την collectors !!! lol
 
Εγω προς το παρόν θα το δοκιμάσω στο lappy μου. Αύριο πάω να πάρω μία κόπια! turion x2 2.1GHz με 3650 512MB και 4GB ram με Windows Vista. Αν παίζει σε medium τυχερός θα είμαι!!

θα το απολαύσω όμως αργότερα στο σπίτι!!!
 
Starcraft II Overheating bug

Eπισημη ανακοινωση της Blizzard

Certain screens make your hardware work pretty hard
Screens that are light on detail may make your system overheat if cooling is overall insufficient. This is because the game has nothing to do so it is primarily just working on drawing the screen very quickly.

A temporary workaround is to go to your Documents\StarCraft II Beta\variables.txt file and add these lines:

frameratecapglue=30

frameratecap=60

You may replace these numbers if you want to.
Ουσιαστικα κανεις cap το framerate...

Προσοχη στα λαπτοπακια διοτι αυτα ειναι πιο επιφοβα στο τηγανισμα.
 
ποιος θα το φανταζόταν οτι μια μέρα...
 
Αγόρασα τη collectorʼs edition από τότε που κυκλοφόρησε και αποφάσισα να ασχοληθώ τώρα…Τι είναι αυτή η ριμάδα starter edition όπου είναι και η ΜΟΝΑΔΙΚΗ που μου επιτρέπει να παίξω; Ψάχνοντας στο net διάβασα ότι είναι το αντίστοιχο demo…Αν ισχύει αυτό, έσκασα 70+ ευρά για να ταλαιπωρούμαι ώστε να δημιουργήσω λογαριασμό στο ... battle.net και στο τέλος να έχω πρόσβαση ΜΟΝΟ στο demo;;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ελα ντε καμια εξηγιση?τελειωσα τη starter edition μετα τη γινεται?
 
Και το πρωτο Starcraft playable στα 7αρια,ουτε λιγο ταλαιπωρια,ουτε λιγο ψαξιμο .


Επαιξε κατευθειαν και αυτο!
 
Aardvark είπε:
Και το πρωτο Starcraft playable στα 7αρια,ουτε λιγο ταλαιπωρια,ουτε λιγο ψαξιμο .
Επαιξε κατευθειαν και αυτο!
Στα 7αρια είχα πρόβλημα. Ότι να 'ναι χρώματα μέσα στο παιχνίδι. Προσπάθησα να πειράξω τα compatibility settings αλλά δεν το διόρθωσε τίποτα.

Πάλι καλά που το παιχνίδι είναι συμβατό και με mac os!
 
Κανένα πρόβλημα εδώ,λίγο στα cutscenes κατι glitches στα χρώματα, compatibility έβαλα XP SP3.


Και εγώ περίμενα να μην παίζει από αυτά που διάβασα όλοι είχαν προβλήματα σαν και τα δικά σου.



Παράξενο!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
15 χρονια Starcraft εχτες,31 μαρτιου του 1998 κυκλοφορησε το landmark στα RTS games.

Κατεβαστε ολα τα Starcraft games μονο για σημερα απο το site της Βlizzard δωρεαν!

2ASX0QZ9S73V1364574146385.jpg
 
Είναι τέτοια η ζήτηση για τα starcraft games, που έπεσε ο download server της Blizzard.

Πλέον, μόνο με torrent κατεβαίνουν.
 
Eγω παντως προλαβα.


Υπομονη!
 
Diablo 2 σε HD απο editor του Starcraft 2.


Αmazing.



Χρονια φωναζαμε για HD Diablo 2 απο την Blizzard.





[h=1]When Starcraft2 turn Diablo2 HD[/h]

 
Aπο 14 Νοεμβρη το Starcraft 2 Wings of Liberty εντελως δωρεαν για παντα απο το site της Βlizzard.


Tα expansions συνεχιζουν να ειναι επι πληρωμη.
 
Πίσω
Μπλουζα