Supreme AES

Το upscaling απο component ειναι καλυτερης ποιοτητος οσο αφορα την τελικη απεικονιση
 
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ NEO GEO AES..ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΥΝΑΤΗ ΣΥΛΛΟΓΗ ΚΑΙ ΟΧΙ CONVERSION ΑΠΟ MVS!ΠΧ METAL SLUG 2,4, NINJA MASTER ,PULSTAR,KIZUNA ENCOUNTERS,WAKU WAKU 7,MAGICAL DROP 3,(ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΕΤΣΙ?)K.A. ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΙΑΚΟΣ ΣΥΛΛΕΚΤΗΣ Κ ΤΟ ΞΕΡΩ..ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΤΡΙΠΛΟΥΣ Κ ΤΕΤΡΑΠΛΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΟΘΗΚΗ,ΒΕΒΑΙΑ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΣΠΑΝΙΟΥΣ..
 
my private collection

Παιδιά μπείτε στο προφιλ μου να δείτε στο αλμπουμ μου την κορυφαία ίσως ελληνική συλλογή retro games...
 
Φίλε μου η συλλογή σου δεν παίζεται, το masters of Dark combat, που έχεις, μου έχει γίνει ψύχωση τους τελευταίους 3 μήνες... Αλήθεια απο που την εμπλούτισες?
 
Καλησπερα φιλε nicksofar.Τα περισσοτερα aes games που εχω(οχι τιτλοι σαν το pulstar) το πηρα απο μια αποθηκη στην Ελλαδα.Παιχνιδια τυπου pulstar τωρα,απο το ιντερνετ.Οντως το ninja masters της adk ειναι απο τα καλητερα beat em up της κονσολας(και απο τα πιο φτηνα!χαχα).Παντως αυτο που εχει γινει σεμενα ψυχωση ειναι το twinkle star sprites..
 
Δεν ξέρω αν είναι φτηνό σε AES το Ninja Master's, πάντως σε NeoGeo CD είναι από τα πιό ακριβά, με την Ιαπωνική έκδοση να "πιάνει" περί τα 100$, ενώ η Αμερικάνικη είναι σχεόν αδύνατο να βρεθεί και αν ποτέ βρεθεί πάει ακόμα παραπάνω.
 
Φιλε μου maddog το ninja msters για aes σε original version και οχι conversion απο mvs στο ιντερνετ μπορεις να το βρεις απο 650$ εως 850$ ιαπωνικο,αμερικανικο 900$ εως 1100$.Το neogeo aes παντως εχει τα πιο expensive and rarest παιχνιδια απο καθε αλλο συστημα (να ειναι aes oxι conversion απο mvs).Παραδειγμα ψαξτε στο google η στο racketboy.com,το πιο ακριβο παιχνιδι παντως ειναι η αμερικανικη εκδοση το kizuna encounters......12000$ με 15000$,οχι δεν ειναι λαθος!
 
Μετά μεγάλης χαράς. σας παρουσιάζω το καινούργιο μου, σπάνιο απόκτημα μέσω ebay, To AERO FIGHTERS 2 το κέρδισα στην εκπληκτική τιμή των 48 λιρών καθώς είναι αρκετά σπάνιο αλλα πέρα απο το σπάνιο τρελλά εθιστικό παιχνίδι....

Υ.γ περισσότερες εικόνες όταν το λάβω...
 
'Επιτέλους, μετά απο ένα χρόνο, μπόρω να πώ ότι η συλλογή μου NEO GEO αποκτά σιγά σιγά, ένα μικρό status, σας παρουσιάζω τα νέα μου αποκτήματα

ΥΓ. Thanks φίλε Telios
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να τα χαίρεσαι, τούβλο-τούβλο ξέρεις χτίζεται ένα σπίτι (συλλογή)... ;)
 
Twinkle star sprites neo geo aes!!!!!!!!!!

Επιτέλους το παιχνίδι που κυνηγούσα σαν τρελός τα τελευταία 6 χρόνια είναι πλέον στα χέρια μου! Έτσι η ψύχωση μου με αυτόν τον θεοσπάνιο τίτλο έλαβε τέλος... Πάμε για τα επόμενα....
 
Αυτά είναι...

Από περιέργεια πόσο κόστισε;

Edit: Τι ήθελα και ρώτησα;

Μόλις είδα τον συγκεκριμένο τίτλο στο ebay 2000 δολάρια και σε ελληνικό μαγαζί 926?...! :animeek:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φίλε μου Tallman το πόσο κόστισε είναι μια μεγάλη και πονεμένη ιστορία. Πάντως πιο φτηνά απ' ότι το πουλάνε στο internet(π.χ.ένας psycho στο ebay αυτή την στιγμή ζητάει 1900$!)
 
Αυτό σχολίασα και γω...

Όπως και να έχει να το χαίρεσαι!
 
Ακριβά ακόμα τα neo geo τελικά!!... 8)

13.500$ wow!!!

Τώρα να μου πεις 12 κομμάτια...σε δέκα χρονάκια σπίτι αγοράζεις πουλώντας το αυτό.

Μιά παράκληση μπορώ να έχω μια φωτογραφία ενός cartidge κ δίπλα ένα πακέτο τσιγάρα π.χ για να έχω γνώμονα γιατί μέγεθος μιλάμε; Αν δεν είναι δύσκολο φυσικά :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Yπολόγιζε λίγο κοντότερο από μια βιντεοκασσέτα να είσαι μέσα
 
gtsamour είπε:
Yπολόγιζε λίγο κοντότερο από μια βιντεοκασσέτα να είσαι μέσα
Ευχαριστώ πολύ για τη γρήγορη απάντηση σου :)

Δηλαδή πλήρης η συλλογή πιάνει τα 40 τετραγωνικά απλωμένη ε :Ρ
 
Ναι δίκαιο έχει ο φίλος gtsamour σαν μία vhs ταινία περίπου.Το neo geo έχει και το μέγεθος έχει και την χάρη ;) !!!
 
telios_s είπε:
Ναι δίκαιο έχει ο φίλος gtsamour σαν μία vhs ταινία περίπου.Το neo geo έχει και το μέγεθος έχει και την χάρη ;) !!!
Η τιμή, τιμή δεν έχει και το νεο γκέο που την έχει, κατάλαβα :)
 
Πίσω
Μπλουζα