Supreme AES

Μπραβο ρε μαν! Συγχαρητήρια!!!

Για ένα χρόνο ειναι παρα πολύ καλα! Εις ανώτερα.
 
Να ρωτήσω λίγο κάτι. Τι είναι τελικά το Supreme AES Δεν έχω καταλάβει? Τι διαφορά έχει με την Neo Geo AES κονσόλα;
 
το ίδιο είναι απλά του έβαλα ένα ιδιωματάκι ;) λόγω μεγαλοσύνης :D

Thanks Moboros!
 
Βαζω και εγω τα δικα μου (δεν ειναι πολλα 27 ειναι)

IMG_0025.jpg


IMG_0025.jpg
 
Πολύ όμορφη συλλογή Λουκά, αλλά όλα παιχνίδια με βρωμόξυλο? :D

Κανένα arcade?
 
μπραβο ρε μαγκες τα συγχαρητηρια μου σε ολους.η γενια μας με neοgeο μεγαλοσε,εγω που δεν εχω το μηχανακι αρκουμε στο mame,κλαψ...
 
GTSS είπε:
Πολύ όμορφη συλλογή Λουκά, αλλά όλα παιχνίδια με βρωμόξυλο? :D Κανένα arcade?
Καλα αστο ... ειμαι γκαγκαου απλα ... εβαλα 2 φορες την ιδια pic

Κανονικα η πρωτη και αυτη επρεπε να ειναι. Εχουμε και arcade αμεεεεεε. (Ηρθαν και τα samurai shodown 5 και KOF95 και KOF96 αρχες Αυγουστου. Θα παρω καλυτερες pics σε μερικες μερες)

IMG_0026.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όντως πολύ καλή συλλογή! ;)
 
Thanks man ... εχει πεσει πολυ μαρουλι ομως. Πλεον σχετικα "πολλα" λεφτα δινω μονο σε games του AES τα οποια σκοπευω να παιξω. Χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν το βρισκω πραγματικα ανουσιο να δινεις τοσα λεφτα για retro μηχανηματα και στην τελικη να μην τα παιζεις - χρησιμοποιεις. Αν ειναι ετσι πουλα τα να παιξει καποιος αλλος.

Και πραγματικα δεν με ενδιαφερει εαν ενα game που αγορασα κανει 5 η 6 φορες την αξια του μετα απο μερικα χρονια ή εαν την χασει με τα χρονια. Φυσικα και προτιμω τα super διατηρημενα παιχνιδια αλλα και αυτα που εχουν τα σημαδια του χρονου επανω τους με ωραιο τροπο (οχι να το εχεις βαλει κατω και να το εχεις πατησει!) οπως και να το κανουμε εχουν και αυτα την μαγεια τους ;)

Edit : Εχω ενα καθαριστικο που λεγεται "sticky stuff remover" το οποιο ειναι κατι σαν λαδι. Το χρησιμοποιησα με πολυ καλα αποτελεσματα στα games του AES με παλια θηκη (οχι τις καινουργιες snaplock δηλαδη) για να αφαιρεσω βρωμα που ειχε κατσει και λεπτες γρατζουνιες στο πλαστικο που προστατευει το insert της θηκης :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
γεια σας και απο μενα. Επειδη θα ήθελα και εγω να χτυπησω μια neogeo κονσολα (παιδικο ονειρο) ξέρετε σε τι επιπεδο κυμαινονται οι τιμές περίπου? Υπάρχει τίποτα που πρέπει να προσέξω (region ktl) ?
 
Το ξεχνάς εκτός αν είσαι πρόθυμος να καταβάλλεις πολλά λεφτά.

To NeoGeo AES είναι η Rolls-Royce των συλλογών...και πολλά από τα παιχνίδια του κοστίζουν ανάλογα. :)
 
pinezas33 είπε:
γεια σας και απο μενα. Επειδη θα ήθελα και εγω να χτυπησω μια neogeo κονσολα (παιδικο ονειρο) ξέρετε σε τι επιπεδο κυμαινονται οι τιμές περίπου? Υπάρχει τίποτα που πρέπει να προσέξω (region ktl) ?
Εαν εισαι απο τους τυπους που αγοραζεις games για να τα βαζεις στο ραφι και να συλλεγεις χωρις να παιζεις τοτε διαλεξε αλλη πλατφορμα

Εαν συλλεγεις αλλα παιζεις-λιωνεις και τα games που αγοραζεις τοτε πολλοι παλιοι τιτλοι ειναι φτηνοι σχετικα και καραλενε

Φτηνα σχετικα Games ειναι (και κορυφαια!)

Samurai Shodown 1

Samurai Shodown 2

Samurai Shodown 3

4 και 5 kai 5 special ειναι ακριβα

Art Of Fighting 2

Blues Journey

Fatal Fury Special

Karnovs Revenge

και πολλα αλλα ... ολα ειναι κυριως fighting games, shooters και λιγα platforms ... εαν σε ενδιαφερουν τα 2 πρωτα κυριως ορμα!
 
Σήμερα τσίμπησα το ghost pilots, καινούργιο, στα 43 eur μαζί με μεταφορικά. :D

picture.php

 
τα νέα μου αποκτήματα απο το hit-japan το οποίο συστήνω ανεπιφυλακτά...

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
καλομεσημερι πινεζας 33σχετικα με το ερωτημα σουγια νεο γεο κονσολα εαν ενδιαφερεσαι ακομα υπαρχει πληρης σειρα σλοτ και παιχνιδιων αφησε τηλ.καιθα τα πουμε αναλυτηκοτερα νικος ευχαριστω
 
και το δεύτερο μου Joystick για διπλά με τους buddies, όχι σε άριστη κατάσταση άλλα σε πολύ καλή τιμούλα 40$+μτφ

picture.php
 
To hit-Japan δεν ειναι καλο στα grading των παιχνιδιων του AES. (δεν εξηγει δηλαδη καλα την κατασταση τους - ειναι πολυ γενικο)

Στο λεω αυτο γιατι το εχουν πει πολλοι που ασχολουνται με Neo Geo συλλογη. Και εαν ειναι να τα σκας χοντρα (γιατι το Neo στα τρωει τα λεφτα για πλακα!) καλο ειναι να ξερεις ΑΚΡΙΒΩΣ τι παιρνεις ;)
 
Daytime, σήμερα τα έλαβα τα παιχνιδάκια ήταν ακριβώς όπως στις λεπτομερέστατες φωτογραφίες τού, ems combined χωρίς extra κόστος σε εμένα,ήρθαν σπίτι μου και ό τυπάς σύνηθως όταν του κάνεις best offer (σε λογικά πλαίσια) το δέχεται!!!

έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερό?

PS. thanks dredd.
 
Φιλε nicksofar εγω προσοπικα σε επικροτω που ασχολεισε με το neogeo κ σου ευχομαι να το συνεχισεις κ παλι μπραβο σου!!
 
Πίσω
Μπλουζα