Tα ωραιότερα πόδια

Εντάξει Nemo, σωστή η παρατήρησή σου. Είναι η Βέρα Κρούσκα στο θεατρικό έργο "Βίρα τις άγκυρες" (1997) των Ρέππα-Παπαθανασίου σε σκηνοθεσία Σταμάτη Φασουλή. Στη φωτογραφία η θεά Βέρα με τον Κώστα Ευρυπιώτη. Αν και 50 ετών διατηρείται άψογη με σώμα που θα ζήλευαν πολλές μικρότερές της. Πηγή.

edit. Με πρόλαβες Bambi, η γυναικεία ματιά είναι πάντα πολύ οξυδερκής!!!! Να σημειώσω επίσης (off topic) ότι η εν λόγω σκηνή αποτελει κατά τη γνώμη μου άριστο υπόδειγμα διδασκαλίας της γλώσσας του σώματος.

test.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για να πω την αληθεια, σκεφτηκα και λιγο πονηρα.

Ειδα οτι τα ποδια ηταν πολυ μακρια και καλλιγραμα και σκεφτηκα ποια απο τις αγαπημενες σου Ελληνιδες, Αretara, διαθετει αυτον τον συνδυασμο που σκοτωνει.

Ε, δεν ειναι και πολλες...
 
bambinella 100 είπε:
Για να πω την αληθεια, σκεφτηκα και λιγο πονηρα.Ειδα οτι τα ποδια ηταν πολυ μακρια και καλλιγραμα και σκεφτηκα ποια απο τις αγαπημενες σου Ελληνιδες, Αretara, διαθετει αυτον τον συνδυασμο που σκοτωνει.

Ε, δεν ειναι και πολλες...
Άφωνος!!! Ο συνειρμός ιδανικός!!!
 
Μπορει να βρει κανεις την διαφημιση που η Κρούσκα διαφημίζει καλτσόν, το έκανε και η μπεισιντζερ αρκετα χρόνια αργότερα
 
αριαδνη είπε:
Μπορει να βρει κανεις την διαφημιση που η Κρούσκα διαφημίζει καλτσόν, το έκανε και η μπεισιντζερ αρκετα χρόνια αργότερα
Δεν το βρήκα αλλά βρήκα μια άλλη συμμετοχή της Βέρας σε ιταλική ταινία όπου από το σχετικό

και η ακόλουθη φωτογραφία:
kruska1.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αριαδνη είπε:
Μπορει να βρει κανεις την διαφημιση που η Κρούσκα διαφημίζει καλτσόν, το έκανε και η μπεισιντζερ αρκετα χρόνια αργότερα
Το video υπήρχε -που αλλού- στο retromaniax αλλά μια και το video δεν είναι διαθέσιμο πλεον...

katerinak είπε:
[edit]This video is unavailable. 


Sorry about that.[/edit]


στο βιντεο αυτο βλεπουμε τους παρακατω καλλιτεχνες:

στα 00:38 - 00:41λεπτα : τον Μιμη Φωτοπουλο να διαφημιζει το κρασι Κουρτακη

στα 02:02 - 02:09λεπτα : την Κατερινα Γιουλακη να διαφημιζει το καταστημα Αφοι Λαμπροπουλοι

στα 04:25 - 04:52λεπτα : τη Βερα Κρουσκα να διαφημιζει καλσον Berkshire

ισως να υπαρχουν κι αλλοι ηθοποιοι σ αυτο το βιντεο αλλα μονο αυτους αναγνωρισα

.....
... θα πρέπει να απευθυνθούμε στο σχετικό άρθρο "Ηθοποιοί στη διαφήμιση" του παντα ενδιαφέροντος site

"Μηχανής του Χρόνου"

http://pdl.vimeocdn.com/01128/270/208670640.mp4?token2=1422975276_f95a3424aac389efe7 4b5b8da8a98c25&aksessionid=8a56bc7d836a5466

Mπορείτε να διαβάσετε το υπόλοιπο άρθρο το οποίο αποτελεί και την πηγή του Video και το photo captures >>> εδώ

vk3.jpg

vk1.jpg

vk2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άλλη μια φωτογράφηση για περιοδικό μόδας, προφανώς από τον Λόφο του Φιλοπάππου. Περί ποιας καλονής πρόκειται; (ηθοποιός)

a3.jpg
 
Είμαι μεταξύ Μπέττυς Αρβανίτη και Τζένης Καρέζη 80/20.
 
Μου θυμιζουν Ζωζω Σαπουντζακη.
 
ARETARA είπε:
Άλλη μια φωτογράφηση για περιοδικό μόδας, προφανώς από τον Λόφο του Φιλοπάππου. Περί ποιας καλονής πρόκειται; (ηθοποιός)
Προβολή συνημμένου 127602
Η Ζωή Λάσκαρη είχε μανία με το κρύψιμο της γάμπας με ψηλές μπότες...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ορμώμενος από το "Αχ αυτή η γυναίκα μου" μου ήρθε και η Βουγιουκλάκη...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bambinella 100 είπε:
Γωγω Ατζολετακη.
Ξέρεις την αδυναμία μου στη Γωγώ αλλά δυστυχώς δεν είναι αυτή :)

johnny19818 είπε:
Όρμώμενος από το "Αχ αυτή η γυναίκα μου" μου ήρθε και η Βουγιουκλάκη...
Όχι Johnny δεν είναι η Βουγιουκλάκη.

Για βοήθεια θα έλεγα ότι η συγκεκριμένη ηθοποιός μολονότι έχει εμφανιστεί σε ταινίες με μπότες, εντούτοις δεν μας έχει συνηθίσει σε τόσο κοντή ενδυμασία...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πρεπει να μας δωσεις καποιο μικρο στοιχειο γιατι αλλιως θα αρχισουμε να αραδιαζουμε οσες ηθοποιους μας ερχονται στο κεφαλι μεχρι τελικα καποιος να πετυχει τη σωστη απαντηση απο σποντα. Δεν εχει νοημα ετσι.
 
Σε μια ταινία του 1965 που πρωταγωνιστεί, ο άντρας πρωταγωνιστής λέγεται Στάθης (το όνομά του στην ταινία).
 
Μαιρη Χρονοπουλου και αναφερεσαι στους Αδιστακτους.
 
Ακριβώς Bambi!!! Άμεση και σωστή απάντηση!!! Πηγή.

a3.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα ομορφοτερα πόδια τα χε σιγουρα η μπε-μπε, ο βαντιμ το ειχε προσεξει, ισως να ηταν από τα πρωτα πραγματα που προσεξε

δειτε εδώ την μονροε

marilyn-monroe_on-the-beach_santa-monica_photo-by-george-barris.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα