''Tο κοπή τη πίτα 2012'' (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
pooky(1) είπε:
To φλουρί Καπετάνιε, το κέρδισε ο ARETARA(s) !
Έχεις και χαιρετίσματα από τη Daredevil !!!!

http://www.retromaniax.gr/vb/album.php?albumid=1895

Οι πρώτες φωτό από μένα (τόσες άντεξε να κάνει upload η σύνδεση εδώ! ) οι υπόλοιπες Δευτέρα βράδυ με το καλό και η τιμή για σχολιασμό ανήκει στη ξαδέρφη!
Ολες κουνημένες! Δεν έχετε αλλες;

Συγχαρητήρια στον Αρεταρα.

Λυπάμαι που δεν περάσατε τόσο καλά όσο αν ημουν κι εγώ μαζί σας. :D
 
Τα χαιρετίσματα στις μεγάλες απουσίες Geoanas και Tsalk. Την επόμενη φορά εύχομαι να τα πούμε.

Ειδικά για χάρη του Geoanas θα ετοιμάσουμε επίσκεψη έκπληξη (και express) μετά γνωστού τρελογιατρού, όταν μπορέσει φυσικά και ξεφύγει λίγο από τις υποχρεώσεις.

Rygar είπε:
Ολες κουνημένες! Δεν έχετε αλλες;

Συγχαρητήρια στον Αρεταρα.

Λυπάμαι που δεν περάσατε τόσο καλά όσο αν ημουν κι εγώ μαζί σας. :D

Ναι ρε κουνημένες είναι! Να ερχόσουν να έβγαζες καλύτερες! :p

(Για αυτό που είπες δεν ανεβάζω άλλες. Κάνε μετάνοιες, δεν κάνω πλάκα! )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κουνημενες, ξεκουνημενες... εγω νομιζω πως βγηκα καλη :p
 
Αν είχαν βγει καλές, τώρα θα μας παραπονιόσουν "καλε πως βγηκα ετσι!" :p
 
Χα χα! Μια χαρά βγήκε η Lorena! Όντως!
 
Η συνάντηση - κοπή πίτας για το 2012 έγινε με μεγάλη επιτυχία

γνώρισα το ζεύγος pooky και τον ARETARA ((ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ))

kampia d@redevil Λορενα kouikaras Οptimus όπως πάντα σταθερή άξια στις συναντήσεις μας

ο kouikaras επέλεξε για το που θα φάμε και για τον καφέ (μας πήγε στα καλύτερα!!!!!!!)

η Λορενα όταν είδε τους ηθοποιούς που τρώγανε σε διπλανό τραπέζι και δυστυχώς είχαμε οπτική επαφή

με τον κύριο Αρμένη δεν πήρε τα μάτια της από πάνω τους (πρέπει να έχουνε πονοκέφαλο σήμερα δεν μπορεί τόσο μάτι.... )

προσπαθούσε να θυμηθεί τον τίτλο ενός σήριαλ (Ο Πρίγκιπας) που έπαιζε ο συμπαθέστατος ηθοποιός αλλά δεν το θυμόμασταν

δεν πήγε να τον ρωτήσει και πολύ καλά έκανε...ΘΕΑ η Λορενα

η kampia καταπληκτική οικοδέσποινα

η d@redevil υπέροχη όπως πάντα αλλά ήρθε αργότερα λόγω υποχρεώσεων

Από τις ωραιότερες συναντήσεις μας
 
Μπράβο παιδιά που περάσατε ωραία! :)

Και του χρόνου - να είστε καλά!
 
Mια χαρά περάσατε παιδιά μπράβο, φάγατε ήπιατε το διασκεδάσατε πολύ. Οι φωτογραφίες πολύ ωραίες και βέβαια george περιμένουμε και την συνέχεια (και κανα βιντεάκι αν υπάρχει)

Συγχαρητήρια στον Αρετάρα.

Άντε και του χρόνου!!!
 
Να αναφέρω ότι εγώ ήμουν αυτή που έκλαιγα από τα γέλια με τον αγαπητό μου Ford!

Δε μπορώ να μετρήσω τις ατάκες που είπε κι ευτυχώς, δεν ήμουν από το πρωί εκεί - θα είχα πεθάνει από τα γέλια! :)

Χάρηκα πολύ που ξαναείδα σε πιο χαλαρούς ρυθμούς τον αγαπητό εν Mac αδερφό, Pooky, τη γλυκύτατη γυναίκα του (που ελπίζω να μη βαρέθηκε μαζί μας!), τη ΘΕΑ Λορένα (που είχα καιρό να τη δω και μ' είχε λείψει κιόλας! :flower: ), τον αγαπητό μου Optimus με τη διακριτική του παρουσία, τον τρελαμένο Κουικάρα (ο Λοξίας, όλα τα λεφτά!) & last, but not least, τον εκπληκτικό Aretara, που οι γνώσεις του στην ελληνική τηλεόραση & κινηματογράφο, είναι παροιμιώδεις!

Επίσης, έχω να ρωτήσω: Tsalk, πού ήσουν, ωέο?! :D

Οι αγαπητοί συνδαιτήμονες μ' ενημέρωσαν ότι είχες επίδειξη τάπερ! :p

Με την 1η ευκαιρία, ανεβάζω και τις δικές μου λίγες φωτός από τον 2ο καφέ!

Να είμαστε γεροί, να τα ξαναπούμε!
 
Περάσαμε κιμπάρικα και μερακλίδικα, παρ' όλες τις απουσίες....( Tsalk, πως πήγε η επίδειξη τάπερ; )

Μας είδε και ο Γιώργος Αρμένης απο κοντά (επιτέλους, τόσα χρόνια το περίμενε ο άνθρωπος). Παραλίγο να πάρει αυτόγραφο από τη Λορενα!

Ήπιαμε και λίιιγα μπουκαλάκια ρακί...

ΥΓ.

Pooky, φοβέρό το κρασί! Πως το είπαμε; (ξεχνάω εύκολα)
 
Να πω Μαριάννα ότι τη Τρίτη ακολουθώ τη συμβουλή σου για αυτό που είπαμε!

Επίσης μου λες πότε θες να στείλω στη ξαδέρφη το Wiimote που χρειάζεστε το οποίο θα σταλεί ΜΟΝΟ υπό τον όρο ότι θα το λάβετε ως δώρο. Και δεν θέλω καμία αντίρρηση!

Η γυναίκα μου ενθουσιάστηκε μαζί σας και πάνω από όλα δεν σταματάει να μου μιλάει για τον Κουικάρα και τον FORD. Θα έχουμε διαζύγια αν συνεχίσει έτσι! Ζηλεύω!!!!!!

Θα επανέλθω σύντομα στη Σαλονίκη για δουλειά οπότε ελπίζω για νέα συνάντηση.

Νίκο το κρασί λέγεται "μαρουβάς" και είναι βέρο κρητικό! Η ρακί του μαγαζιού ήταν εκπληκτική από ότι με ενημερώνει η σύζυγος, και ξέρει από ξύδια από το Πύργο είναι!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
οπότε θα τα π(ι)ούμε σύντομα
 
kouikaras είπε:
Μας είδε και ο Γιώργος Αρμένης απο κοντά (επιτέλους, τόσα χρόνια το περίμενε ο άνθρωπος). Παραλίγο να πάρει αυτόγραφο από τη Λορενα!
Να σε πάρει η ευχή - θα με πνίξεις! :biglaugh:

pooky(1) είπε:
Να πω Μαριάννα ότι τη Τρίτη ακολουθώ τη συμβουλή σου για αυτό που είπαμε!
Επίσης μου λες πότε θες να στείλω στη ξαδέρφη το Wiimote που χρειάζεστε το οποίο θα σταλεί ΜΟΝΟ υπό τον όρο ότι θα το λάβετε ως δώρο. Και δεν θέλω καμία αντίρρηση!

Η γυναίκα μου ενθουσιάστηκε μαζί σας και πάνω από όλα δεν σταματάει να μου μιλάει για τον Κουικάρα και τον FORD. Θα έχουμε διαζύγια αν συνεχίσει έτσι! Ζηλεύω!!!!!!

Θα επανέλθω σύντομα στη Σαλονίκη για δουλειά οπότε ελπίζω για νέα συνάντηση.

Νίκο το κρασί λέγεται "μαρουβάς" και είναι βέρο κρητικό! Η ρακί του μαγαζιού ήταν εκπληκτική από ότι με ενημερώνει η σύζυγος, και ξέρει από ξύδια από το Πύργο είναι!
Με το καλό αγαπητέ εν Mac αδερφέ! Περιμένω review σου στην αντίστοιχη υποενότητα - μόλις το στήσεις και το δουλέψεις λιγάκι! ;)

Μη με κάνεις έτσι και με στεναχωρείς με το Wiimote! Ας κάνουμε τη δοκιμή που λέγαμε πρώτα & μετά μιλάμε!

Όσο για την Ms Pooky, εννοείται ότι είναι ευπρόσδεκτη στην τρελο-ρετρο-παρέα μας & θα είναι χαρά μας να τα ξαναπούμε!

Έλα εσύ Σαλονίκη με το καλό & κάτι θα μαγειρέψουμε! :thumbup:

Να παραθέσω κι εγώ τις φτωχές 3 φωτός που έβγαλα! Οι 2 είναι των συμμετεχόντων και 1 είναι από ένα ξυλογλυπτό του Καραγκιόζη που τράβηξε την προσοχή μου και είπα να το μοιραστώ με σας! :)

attachment.php


(Λορένα, Kouikaras, Optimus)

attachment.php


Τα e-ξαδέρφια: Pooky & Kambia

attachment.php


(Η καλλιτεχνική φωτό της μέρας! :p )
 
Μιλάμε για ΤΟ γέλιο (εγώ είμαι αυτή που πνίγηκε από τα γέλια)!!! Από τις ωραιότερες συναντήσεις.

Λορένα και Ford δώσανε ρέστα... Κουικάρας και Optimus σταθερές αξίες.

Χάρηκα που γνώρισα τον Αρετάρα από κοντά :) Ακόμα πιο πολύ χάρηκα που ξανάδα τον e-ξάδερφο (στην Αθήνα άντε να πρόλαβα να ανταλλάξω 2 κουβέντες μαζί του!) και που γνώρισα την συμπαθέστατη σύζυγό του. Σας περιμένουμε σύντομα στα μέρη μας πάλι ;)

Και του χρόνου να μαστε γεροί να μαζευτούμε περισσότεροι στην κοπή της βασιλόπιτας

Τσααααααλκ έχασες..... αλλά τα τάπερ βλέπεις..... :p :p

Υγ1. Ο Λοξίας φοβερή επιλογή ;)

Υγ2. Έχω να πω οτι πολύ νόστιμο το φαγητό και καλή η επιλογή του μαγαζιού αλλά δε χόρτασα!!!!

Yγ3. Ο Τσαλκ θα αναρωτιέται τι είναι τα τάπερ :D

Υγ4. Σε ένα μήνα έχουμε ξανά συνάντηση. Ετοιμαστείτε!
 
Να ευχαριστήσω με τη σειρά μου όλα τα παιδιά για την πολύ όμορφη κοπή και τις εξίσου καλές στιγμές που περάσαμε στο γεύμα και στο καφέ που επακολούθησε. Εξαιρετική παρέα όλοι τους. Πάντως το τίμησαν δεόντως τα τέκνα το επιτραπέζιο!!!! Πρώτη φορά και να μου τυχαίνει και το φλουρί, διόλου άσχημο!!!! :)
 
@Daredevil:

Για πάρτι σου και μόνο μόλις έρθει και ενθρονιστεί θα βγει φωτό του Apple shrine μου με όλα τα "αδερφάκια" παρόντα. Τιμητικά και μόνο για σένα το μηχάνημα ήδη αποφάσισα να ονομαστεί daredevil ή (αν γουστάρεις) γίνεσαι η νονά του και μου λες άλλο όνομα! Θα βγει δίπλα στον Morradin (mbp ονομασμένο από τον ομόνυμο Θεό των νάνων) και τον Κρόμ (μα το Κρόμ κατάρα αν δεν τον ξέρετε) σε όλο τους το μεγαλείο.

Μια φορά και μοναδική θα σπάσω το "εμπάργκο" των φωτό, μια και σε ένα μήνα τα μηχανήματα μετακομίζουν σε νέο σπίτι.

Review θα γίνει, αλλά γνωρίζω με σιγουριά ότι ξέρεις πολύ περισσότερα από μένα και ουδέποτε θα μπορέσω να φτάσω το επίπεδό σου με τις λιγοστές μου γνώσεις επί το αντικείμενον.

Ελπίζω σε νέα, σύντομα, συνάντηση - έκπληξη με άτομα που θα σας αποκαλύψουμε όταν έρθουμε και πάλι εδώ!
 
pooky(1) είπε:
@Daredevil:
Για πάρτι σου και μόνο μόλις έρθει και ενθρονιστεί θα βγει φωτό του Apple shrine μου με όλα τα "αδερφάκια" παρόντα. Τιμητικά και μόνο για σένα το μηχάνημα ήδη αποφάσισα να ονομαστεί daredevil ή (αν γουστάρεις) γίνεσαι η νονά του και μου λες άλλο όνομα! Θα βγει δίπλα στον Morradin (mbp ονομασμένο από τον ομόνυμο Θεό των νάνων) και τον Κρόμ (μα το Κρόμ κατάρα αν δεν τον ξέρετε) σε όλο τους το μεγαλείο.

Μια φορά και μοναδική θα σπάσω το "εμπάργκο" των φωτό, μια και σε ένα μήνα τα μηχανήματα μετακομίζουν σε νέο σπίτι.

Review θα γίνει, αλλά γνωρίζω με σιγουριά ότι ξέρεις πολύ περισσότερα από μένα και ουδέποτε θα μπορέσω να φτάσω το επίπεδό σου με τις λιγοστές μου γνώσεις επί το αντικείμενον.

Ελπίζω σε νέα, σύντομα, συνάντηση - έκπληξη με άτομα που θα σας αποκαλύψουμε όταν έρθουμε και πάλι εδώ!
Πολύ με συγκίνησες! #)

Σ' ευχαριστώ ειλικρινά, γιατί ξέρω για το "εμπάργκο" των φωτό και θα είναι τιμή μου να δω τα Mac-μηχανάκια!

Όσο για τις γνώσεις -ειδικά στα Mac, μη νομίζεις ότι είναι τόσο πολλές! Κάθησα, έψαξα, διάβασα, ρώτησα, ταλαιπώρησα κόσμο & έμαθα μερικά πραγματάκια. Πάντα θα υπάρχουν άνθρωποι που θα κοιτάζω με σεβασμό για τις γνώσεις τους και κάποιους με σεβασμό για το πάθος τους. Δεν είναι ντροπή να ρωτάς - ντροπή είναι να κάνεις ότι τα ξέρεις όλα. Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα!

Οπότε μόλις κανονίσουμε την επόμενη συνάντηση, πέφτει σύρμα!

Μόλις ανέβεις, πέφτει σύρμα!

Γενικά: Πέφτει σύρμα σε κάθε μετακίνηση!

Καλή επιστροφή σας εύχομαι! (αν δεν έχετε φτάσει ήδη στην Αθήνα!)
 
Τώρα ετοιμαζόμαστε για την αυριανή επάνοδο. Λογικά τη Τρίτη θα έχω τον Daredevil σπίτι (αν δεν έχουν πέσει πάνω σαν τα κοράκια, χωρίς πλάκα στη Systemgraph είχαν την Τετάρτη περισσότερο κόσμο από ότι ο "γρηγόρης" για καφέ) .

Εννοείται πως όταν έρθω πάλι (με άτομο έκπληξη από εδώ που ήδη έχουμε ρίξει τη πρώτη σκέψη) ρίχνουμε σύρμα και πάμε για ολοήμερη κρεπάλη φυσικά θα γίνει Σάββατο και ελπίζω να μπορείτε κι εσείς.

Να προσέχετε όλοι και θα τα πούμε ξανά με τις υπόλοιπες φωτό από το παρών thread!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα