''Tο κοπή τη πίτα 2014'' (Σαλονικιώτικο Ντιβίζιον)!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Είναι νωρίς να προβλέψω, αλλά θα κάνω ό,τι μπορώ για να παραστώ και εγώ.
 
Καλή χρονιά, χρόνια πολλά...

Επειδή το περσινό βιβλίο νιώθει μοναξιά μόνο του, ίσως έφτασε η ώρα να του προσφέρω κάποιο ταίρι!!!
 
Ω, τσαρτσαμίνια μου, δηλαδή θα σας καμαρώσουμε από κοντά? Ω, τζόγιες μου, προστεθήκατε! :D
 
Spybil είπε:
Καλή χρονιά, χρόνια πολλά...Επειδή το περσινό βιβλίο νιώθει μοναξιά μόνο του, ίσως έφτασε η ώρα να του προσφέρω κάποιο ταίρι!!!
Ωπ! Έχουμε δηλώσεις :D
 
Ρίχνω ένα "zdoing" στο θέμα για όσους δεν το είδαν! :)

Εννοείται ότι μέχρι τελευταίας στιγμής μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή - να 'ναι καλά το τζι-τζι-τζι! ;)
 
Τους έχω πει να μας κρατήσουν το "σαλονάκι".

Όσοι ήσασταν και τις προηγούμενες χρονιές είναι η "κλασική" μας γωνιά :D Για όσους έρθουν πρώτη φορά τους λέτε οτι είστε από το Retromaniax ;)
 
Kambia είπε:
Τους έχω πει να μας κρατήσουν το "σαλονάκι". Όσοι ήσασταν και τις προηγούμενες χρονιές είναι η "κλασική" μας γωνιά :D Για όσους έρθουν πρώτη φορά τους λέτε οτι είστε από το Retromaniax ;)
Την πρώτα φορά τους ρωτούσα, από πάω για τον πάνω όροφο...:biglaugh: :points: :points:
 
Παιδιά ζητώ ταπεινά συγνώμη αλλά μου έτυχε τελευταία στιγμή μια απρόσμενη υποχρέωση και δε θα μπορέσω να παραστώ στη συνάντηση. Ελπίζω να περάσετε τέλεια!
 
Λυπάμαι και εγώ πάρα πολύ που δεν τα κατάφερα τελικά να έρθω αν και το ήθελα πολύ.Εύχομαι να περάσατε τέλεια και στις επόμενες συναντήσεις θα τα πούμε σίγουρα!
 
Αν και η παρεα μας δεν ηταν μεγάλη, πάντα σε μια τέτοια συνάντηση περνάς ευχάριστα και πολλά ενδιαφέροντα προκύπτουν. Ξεχωριστή φυσικά η παρουσία των δυο αεικίνητων και δροσερών νεανίδων που μας πρόσφεραν και την υπέροχη βασιλόπιττα!
 
Τι εγινε? Θα αργησουν πολυ ακομα οι φωτογραφιες?
unhappy-029.gif
 
stayros είπε:
Τι εγινε? Θα αργησουν πολυ ακομα οι φωτογραφιες?
unhappy-029.gif
μαλλον θα εφαγαν πολυ Σταυρο,το πιθανοτερο ειναι να μας δειξουν αυριο τις φωτογραφιες
 
Ε, ναι! Βιάζεστε κομματάκι! :)

Επειδή όμως είστε υπομονετικοί, υποσχόμαστε να ανεβάσουμε και βιντεάκι που δείχνει την αδιάβλητη διαδικασία του "κοπή τη πίτα"! :D

(εφόσον φυσικά δεν υπάρχει κάποια αντίρρηση από τους παρευρισκόμενους φυσικά! ;) )
 
Όχι μόνο δεν υπάρχει αντίρρηση, αλλά επιβάλλεται η ανάρτηση του βίντεο κοπής της πίτας ώστε να δει όλο το φόρουμ το "αδιάβλητο" της διαδικασίας...Όχι, για να μη νομίζουνε μερικές-μερικές ότι μπορεί να υποτιμούνε τη νοημοσύνη μας...Λευτεριά, ανεξαρτησία, δημοκρατία...!!!!!

ΥΓ: Ν' ανέβει όλο παρακαλώ κι όχι μόνο το δεύτερο μέρος του...Όλο λέμε...!!!!!

Και τώρα σοβαρότης. Λοιπόν, άλλη μια πολύ όμορφη, ζεστή, αστεία και γλυκιά συνάντηση έλαβε τέλος. Δεν ξέρω πώς γίνεται, αλλά κάθε φορά νιώθω όλο και πιο όμορφα μετά την αποχώρησή μας από το εκάστοτε μέρος όπου βρισκόμαστε, σε σημείο να...βρίζω τον εαυτό μου που ως το 2012 δεν είχα καταφέρει να παραστώ σε κάποια από αυτές. Η βασιλόπιτα καταπληκτική (η "αρχόντισσα" του forum έκανε και πάλι την καλύτερη επιλογή...), ενώ ακολούθησε και παιχνίδι αλλά δε θα σας αποκαλύψω περισσότερα προς το παρόν...Σας αφήνω να "τρώγεστε" από αγωνία, αν κι εκεί η "παράγκα" έδρασε ως ένα σημείο, αλλά στο τέλος δεν της πέρασε...!!!! Εις το επανιδείν εν ευθέτω χρόνω...Να 'μαστε όλοι καλά...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι σήμερα ήταν πολύ όμορφα!!! πάντως πραγματικά αν εξαιρέσεις και τις πρώτες στιγμές μου αμηχανίας λόγω της ... ζημιάς!!! Η βασιλόπιτα και πολύ ωραία και πολύ χορταστική μπορώ να πω! Δεν αποκαλύπτω ούτε εγώ περισσότερα για να τα πουν τα κορίτσια που τα περιγράφουν ωραία!
 
Εγώ όπως πάντα πέρασα πάρα πολύ καλά! :)

Είδα όλα τα παιδιά που είχα καιρό να δω!... Ανταλλάξαμε αστεία, ατάκες, πειράγματα, χαρά! :)

Οι συναντήσεις έχουν αρχίσει να γίνονται ένα είδος εθισμού για μένα - καλή ώρα σαν τα φάρμακα! Επιβάλλεται οπωσδήποτε μια στον 1,5 μήνα! :)

Στο δια ταύτα: φτάσαμε με 1-2 λεπτά καθυστέρηση, όταν βρήκαμε τον AND1 να μας περιμένει! Σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα κατεύθασαν οι Spybil, ΤΑΣΟΣ ΚΡΙΤΣΙΩΛΗΣ & Aretara. Μετά από λίγο έφτασε και η MariaDeGrecia, ενώ το καρρέ συμπλήρωσε ο αγαπητός Ευπαλίνος που -αφενός είχαμε πολύ καιρό να δούμε :flower: , αφετέρου μας έφερε διάφορα ρετρο-καλούδια να μας "αποζημιώσει" για τις απουσίες του! :)

Για πρώτη φορά, σκάσαμε τόσο πολύ από τη βασιλόπιτα, που δε μας έκανε ούτε ένα κλικ, να πάμε για φαγητό. Αντ' αυτού, επιδοθήκαμε σε ένα διασκεδαστικό παιχνίδι Trivial '80s, όπου ο αγαπητός Τάσος (αν και μόνος), μας έβαλε τα γυαλιά κερδίζοντας τα 4 τυράκια! Οι άλλες ομάδες ακολοθούσαμε ασθμαίνοντας (Kambia - Aretara, Spybil - D@re, And1 - MariaDeGrecia), ώσπου στο τέλος δηλώσαμε υποταγή! :)

Δεν έχει πολλά πράγματα να σας πω! Πρέπει να έρθετε σε μια συνάντησή μας, για να καταλάβετε πως, κάποια πράγματα, όπως κι αν προσπαθήσεις να τα περιγράψεις, απλά δεν υπάρχουν λόγια να αποδώσουν τις όμορφες στιγμές, ανάμεσα σε φίλους! ;)

Μας έλειψε η Λορένα & ο Ford! Η αλήθεια είναι ότι οι συναντήσεις δεν είναι ίδιες χωρίς αυτούς! :flower:

Κρίμα για τα παιδιά που δε μπόρεσαν να έρθουν - έχασαν!!!

Αφήνω τις παρακάτω φωτόζ να μιλήσουν! Sorry για το ποστ-σεντόνι με τις φωτογραφίες - είχα ένα θεματάκι με το άλμπουμ και δεν προλάβαινα να το λύσω!

Στο καφέ "ζέσταμα"! Ανταλλάσοντας τα νέα μας, τις γιορτές, τα περί φόρουμ (ιδέες - προτάσεις - απορίες) κτλ!

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


Ε, σιγά σιγά, σφάζΟμε την πίτα! :D (Τον Χριστούλη, την Παναγίτσα, το φόρουμ, τα παιδιά στην Αθήνα και πάσης Ελλάδος, τον Άγιο Ρετρόνιο, το ασανσέρ, το οικόπεδο... :p ). Να ευχαριστήσω την επίτημη φωτογράφο, τη Μαρία! :flower: Αν δεν ήταν αυτή, θα με βλέπατε σε συλλεκτικά γραμματόσημα μόνο! :D

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


To Trivial επίτ τάπητος: (ε, ρε αν δεν είχα τον Spybil στην ομάδα μας, την είχα βαμμένη! :flower: )

5xym.jpg


5myi.jpg


bax7.jpg


9j5p.jpg


4pbp.jpg


iof1.jpg


sc0n.jpg


jkd1.jpg


6mn1.jpg


h5f4.jpg


q6pm.jpg


Team photos (εκτός του Ευπαλίνου, που δεν μας ακολούθησε μέχρι τέλους! :) )

attachment.php


attachment.php


attachment.php


Thanks to Spybil, τρούπωσα κι εγώ σε 2 ομαδικές! #)

attachment.php


Προβολή συνημμένου 94810

P.S. Ανεβαίνουν και τα βιντεάκια, απλά θα ποσταριστούν αργότερα, διότι ακόμα έχουν μέλλον! ;)

vbd7.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
D@redevil είπε:
Δεν έχει πολλά πράγματα να σας πω! Πρέπει να έρθετε σε μια συνάντησή μας, για να καταλάβετε πως, κάποια πράγματα, όπως κι αν προσπαθήσεις να τα περιγράψεις, απλά δεν υπάρχουν λόγια να αποδώσουν τις όμορφες στιγμές, ανάμεσα σε φίλους! ;)
Οπως λενε και οι στιχοι..."γραφουν ιστορια οι παρεες"!!! :)

Μπραβο σας βρε καρντασακια,αντε και του χρονου να ειστε γεροι να το επαναλαβετε!!! :thumbup:

D@redevil είπε:
P.S. Ανεβαίνουν και τα βιντεάκια, απλά θα ποσταριστούν αργότερα, διότι ακόμα έχουν μέλλον! ;)
Απλα να μη μας τα καθυστερησεις πολυ ομως...:mad:

By the way...Με το φλουρι τι εγινε? Ποιος ηταν ο τυχερος? Γιατι δεν μας τον αποκαλυπτετε? :what:
 
Μπράβο παιδιά, χαίρομαι που περάσατε τόσο καλά! Και ζηλεύω που δεν τα κατάφερα να έρθω! Αλλά ευελπιστώ η επόμενη συνάντηση να γίνει γρήγορα για να δώσω το παρών.

ΥΓ. Πείτε μας σε ποιον τυχερό έπεσε το φλουρί.
 
Να στε καλά παιδιά και του χρόνου. Καλά ποσταρίσματα και πολλές καλές αναμνήσεις να έχουμε.

BTW ο αγαπητός τάσος έχει μείνει ο μισός ή κάνω λάθος;;
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα