''Tο κοπή τη πίτα 2014'' (Σαλονικιώτικο Ντιβίζιον)!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Χρειάζεται να το γράψω? Πέρασα υπέροχα!!!!!!!!!! Είχα και καιρό να δω τα παιδιά. Μου έλειψαν.

Φρόντισα η βασιλόπιτα να είναι έτοιμη από την Παρασκευή! Αρκετή λαχτάρα τράβηξα πέρυσι :D Του χρόνου θυμίστε μου μόνο να φέρω και μερέντα :D

Η κοπή πραγματοποιήθηκε στις 12 και μιση, μήπως και έρχονταν κανένα ακόμα μέλος αλλά δεν...

Το φλουρί έπεσε σε μένα :cheers: (ψιτ Τάσο σε βλέπω. Δεν ήταν στημένο λέμε) Και να σημειωθεί οτι δεν αλλάξαμε θέσεις πριν το κόψιμο :D :D :D :D

Το δωράκι όμως, μετά από κλήρωση (με τη χρήση "σούπερ" σακκούλας - ακόμα γελάω με τις ατάκες), πήρε ο αγαπητός ΑΝD1 παρόλο που μας "διαολόστειλε" :biglaugh:

Όσο για το Trivial ένα έχω να πω... αν δε βοηθούσαμε ο ένας τον άλλον ακόμα εκεί θα ήμασταν. Αρχίστε το διάβασμα asap.

Αντε και του χρόνου παίδες και καλή χρονιά.

Υγ. Ευχαριστούμε τον δωροθέτη ;)

Yγ2. Ελπίζω να πέσει επεξεργασία στο βίντεο :p
 
Ωραίες οι φωτογραφίες παιδιά, χαίρομαι που περάσατε ωραία. Δυστυχώς για κωμικοτραγικούς λόγους δεν κατάφερα να έρθω, παρόλο που το ήθελα πολύ ( συγκεκριμένα είχα την ιδέα να πιω έναν ελληνικό καφέ το πρωί, με αποτέλεσμα το μπρίκι να χυθεί στο χέρι μου και να την περάσω για τις επόμενες ώρες με ένα ωραίο έγκαυμα)...:biglaugh: :rant: :frypan:
 
Για άλλη μια φορά χαζέψαμε τις φωτογραφίες και ζηλέψαμε με αυτή την απίθανη ρετρο-παρέα!

Να είστε καλά... Και του χρόνου με υγεία! :2beers:
 
Μπραβο παιδια....και του χρονου.... :beer: :beerz:

RIO περαστικα...
 
Περασατε πολυ καλα και φαινεται :)

Κριμα που δεν μπορεσα να ερθω.. αλλα χαιρομαι που βλεπω οτι δεν ξεχαστηκα απο την παρεα :)

Σιγουρα θα τα πουμε σε επομενες συναντησεις.. Καλα να ειμαστε και το φορουμ να μετραει χρονια..
 
Up! (1/2: Κοπή τη πίτα μόνο! Ακολουθεί η κλήρωση! :D )

 
Με το βιντεο.. ενιωσα σαν να ημουν εκει..

Αντε και του χρονου παιδια :)
 
Ειδα το βιντεακι δυο φορες και εχω να καταγγειλω οτι το κομματι

της Ναταλι ηταν πιο μεγαλο απο τα υπολοιπα!!! :eek:

Η κοπη περιεχει δολο και ηταν σικε!!!! :p

Αντε και του χρονου!!!! ;)
 
Πες τα ρε Σταύρο...!!! Είσαι ο άνθρωπός μου...!!!! Η "παράγκα" του Μαρινάκη στη Super League ωχριά μπροστά στα σημεία και τέρατα που έγιναν ώστε η kambia να κερδίσει το φλουρί, αλλά και -όπως αποδεικνύει περίτρανα το βίντεο- να εξασφαλίσει και το μεγαλύτερο κομμάτι. Τα "ω, με συγχωρείτε, ήταν τυχαίο" κλπ, είναι για λαϊκή κατανάλωση...

Αγαπητέ εν Χριστώ αδελφέ foutix, τι θες να πεις ότι έχω μείνει ο μισός; Αν εννοείς σε κιλά, έχεις δίκιο. Πώς να μη μείνω ο άνθρωπος, όταν οι άλλοι (ονόματα δε λέω, υπολήψεις δεν θίγω) έχουνε πλάι τους τη σακούλα με τη βασιλόπιτα και τσιμπολογάνε συνέχεια; Πάντως, με κολακεύει τα μάλα η παρατήρησή σου και θα χρησιμοποιηθεί ως επιχείρημα εκεί που πρέπει...

Dare, πολύ σοβαρά: Ακούγοντάς σε στο βίντεο, έχεις καταπληκτική φωνή για ραδιόφωνο. Το λέω ξανά, μιλάω σοβαρά...Τα υπόλοιπα, άλλη στιγμή...

Ε, ησύχασα πια...!!!!! Ο αγώνας τώρα δικαιώνεται...
 
Up! (2/2: Η κλήρωσις!)


@ Τάσος: #) :flower:
 
Συγχαρητηρια στον Αντρικο για το δωρακι!!!! :beer: :award:

Και μπραβο στον Τασο για την ευγενικη του χορηγια!!! :clap:

Αντρικο...εννοειται οτι θελουμε παρουσιαση!!!! ;)

Θα το πω γιατι δεν βαστιεμαι... :D

Μα καλα...βγηκε νικητης playmobilακιας συναδελφος και δεν του κανατε δωρακι ενα μπλε κουτακι? :eek:

Απαραδεκτο!!!!!!! :tsktsk:
 
Παρτ θύμησέ με την επόμενη φορά να τραβήξω εγώ βίντεο :p The Blair Witch Project όνομα και πράγμα :p :p :p

Τελικά όσο και να τεντώθηκες το χαρτάκι "άσπρο" φάνηκε :D

Η τοποθέτηση προϊόντος τα σπάει πάντως!
 
Λοιπόν, για όσους δεν ήταν εκεί! :biglaugh:

Πάμε να κάνουμε την κλήρωση (όπως βλέπετε και στο βίντεο) και βάζει η Kambia τα χαρτάκια στα χέρια της! Βρίσκει ο Spybil μια σακούλα και βάζουμε μέσα τους κλήρους (εδώ είναι το σχόλιο περί "τοποθέτησης προϊόντος"). Τελειώνει η κλήρωση, όλα καλά και κάποια στιγμή, πιάνω τη σακούλα να τη βάλω στην άκρη, εκεί που καθόμουν. Και διαβάζω: "Οίκος τελετών - Αφοί Μπαμπούλα"!....

Το τι έχω πέσει κάτω από τα γέλια, δεν περιγράφεται! :biglaugh:

Γυρνάω στα παιδιά που ήταν δίπλα μου και λέω: "Αυτό ήταν η τοποθέτηση προϊόντος? Να χαρώ εγώ σπόνσορα!" :biglaugh:

Ακούω τη Μαρία: "Ρε παιδιά, τι μπορεί να ψωνίσεις από τον οίκο τελετών και να στο βάλουν σε σακούλα?"

Και απαντάει ο Spybil: "Παρήγγειλα καινούριο σάβανο και μου το τύλιξαν!"

(βάλτε εδώ παροξυσμό γέλιων! :biglaugh:)

Κάποια στιγμή ησυχάζουμε λίγο και γυρνάω στον Spybil: "Ρε συ, όντως, τι μπορεί να πάρεις από εκεί και να στο βάλουν σε σακούλα?"

Απαντάει: "Είχε κάτι χαρτοπετσέτες και κουταλάκια, κλπ..."

Κι αναρωτιέμαι: "Α! Πλέον τα μνημόσυνα τα δίνουν και πακέτο?" :biglaugh:

Για να καταλάβετε σε τι φάση ήμασταν! :D

Ντάξει, ήταν απίστευτα όμορφα! Until next time!
 
Κλαιω.... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Ολα τα λεφτα ομως η παρακατω ατακα του Σπυρακου....

D@redevil είπε:
Και απαντάει ο Spybil: "Παρήγγειλα καινούριο σάβανο και μου το τύλιξαν!"
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 
Βρε παιδιά, ο Μπαμπούλας είναι μορφή και θεσμός για τη Θεσ/νίκη!! Ακόμη και στο σήμα του Ράδιο Αρβύλα συμμετέχουν τα προϊόντα του (ζωή σε λόγου μας!!).

Πάντως ωραία περάσαμε, ήπιαμε τον καφέ μας (για όλους εκτός ενός αποδείχτηκε ότι ήταν της παρηγοριάς :p ), φάγαμε την πίτα μας, ξαναφάγαμε την πίτα μας, ΣΚΑΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΊΤΑ ΜΑΣ, κι έτσι ΔΕΝ πήγαμε για φαγητό. Την βγάλαμε με μπύρα και Trivial (trivial δεν παίζαμε; ;) . Πάντως διαπιστώνω από τις φωτο ότι ή εμείς κουνιόμασταν συνεχώς και η φωτογράφος δεν μπορούσε να κάνει τη δουλειά της ή η φωτογράφος κρατούσε τη σούρα της προηγούμενης νύχτας (love you Dare!)

Παρεμπιπτόντως, Σταύρε, η συγκεκριμένη σακούλα ήρθε στη συνάντηση με playmos μέσα, αλλά δεν καταγράφηκαν :( Πάντως για 2η χρονιά το δώρο πάει στους πλειμομπιλάδες, οπότε και φέτος αναμένονται ξεχωριστά γεγονότα (και πολυέξοδα φοβάμαι!!)

Άντε και του χρόνου!!!!
 
Spybil είπε:
Παρεμπιπτόντως, Σταύρε, η συγκεκριμένη σακούλα ήρθε στη συνάντηση με playmos μέσα,
Playmobilακια μεσα σε πεθαμενατζιδικη σακουλα???????!!!!!!!!! :eek: :burn:

Απαπαπαπα... :tsktsk: ...γρουσουζια....φτου,φτου....
 
Εις μνήμιν του δημιουργού τους... (το'σωσα καθόλου; ;)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα