The expendables 1,2,3 (2010-14)

Φαινεται να ειναι εντυπωσιακο με full action!
 
Choose your weapon που λεει και παρακατω.

the-expendables-20100317002401788.jpg
the-expendables-20100317002401788.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:headbang: :armed: :headbang:

'The Expendables' Trailer HD

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απίστευτο cast!!! 8) Can't wait...

The irresistible force meets the immovable object!

The Expendables vs The Retromaniacs.... Είστε;

Δηλώσεις συμμετοχής με pm... :biglaugh:
 
Ραμπο, Εξολοθρευτής, Best of the Best, Masters of the Universe, Die Hard, Δαιμονισμενος αγγελος, Fearless, Transporter, ολα μαζί ΣΕ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ!!!!!!! Ανυπομονω!!!
 
Πρεμιέρα της ταινίας στις 13 του μηνός.Μπορεί και να φύγω,αν φύγω,για διακοπές μια μέρα αργότερα για να την δω,αν ισχύσει και για Ελλάδα η ημερομηνία αυτή!

Που 'σαι ρε Shadow,να κανονίσουμε καμιά επίσκεψη σε σινεμά the way it's meant to be done ! ;) ;)
 
Μανο στις 12 Αυγουστου συμφωνα με το IMDB
 
Kαλά,εντάξει,αυτά είναι,ξέρω από τώρα τι θα κάνω το βράδυ της 12ης του μήνα!
 
Εδώ είμαι αδερφέ. I got your back ;) Αν είσαι εδώ φύγαμε...
 
Shadowdancer2501 είπε:
Εδώ είμαι αδερφέ. I got your back ;) Αν είσαι εδώ φύγαμε...
Εντάξει,τώρα γίναμε!

Εδώ θα είμαι αδέρφι,θα το κανονίσουμε στάνταρ! ;) ;) ;)
 
Δεν παρακολουθησα ολο το θρεντ και δεν ξερω αν αναφερθηκε, αλλα αυτη η φραση απο τη γουικιπεντια τα λεει ολα

The film pays tribute to the blockbuster action films of the 1980s and early '90s, and stars an array of action veterans from those decades
:D :D
 
Αντιγράφω από cine.gr

"Στα 2000, οι μάτσο-ήρωες είχαν καταλήξει να στολίζουν τα βίντεο-κλαμπ αντί τις μαρκίζες των αιθουσών. Ο Stallone, όμως, αποφάσισε να τους αναστήσει όλους, μαζί με κάποιους φρέσκους που δεν έχουν ξεπέσει ακόμα. Αποτέλεσμα είναι να έχουμε την «λαγνεία του τίποτα», μια b-movie-cult κ.τ.λ. ταινία στα μέτρα του Stallone φτιαγμένη… από τον Stallone. Μια ταινία σαν αυτές του παρελθόντος με τις οποίες κανείς δεν ασχολείται πια, από αυτές που αν σου αρέσει ντρέπεσαι να το πεις και στον φίλο σου. Ειλικρινά, το τέταρτο Ράμπο ήταν πολύ πιο ουσιαστικό, αφού είχε άφθονη δράση. Εδώ, ούτε αυτό δεν ξεχωρίζει…

 


Η λογική είναι απλή. Θέλω, πχ, να γίνω κριτικός κινηματογράφου αλλά κανείς δεν με θέλει στο μαγαζί του. Φτιάχνω, λοιπόν, δικό μου μαγαζί κι αυτοαναδεικνύομαι! Έτσι κι ο πλασικοποιημένος (κυριολεκτικά) Σλάι. Φτιάχνει μια ταινία να θυμίζει τα 1980 και μπαίνει πρώτη μούρη μπροστά σε κάποιους που λογικά ζηλεύει. Γίνομαι κακός; Κι αυτός κακός γίνεται όταν καμουφλάρει τις προπαγανδιστικές του ιδέες με άλλοθι υπέρ της δικαιοσύνης και παρουσιάζει φονιάδες ως εκφραστές της. Ναι, τώρα οι κακοί είναι πράγματι κακοί κι όχι αντίπαλοι των ΗΠΑ. Και τι μʼ αυτό; Κύριε Stallone, μας βασανίζεται εδώ και τέσσερις δεκαετίες. Επιτέλους, σύνταξη


 


Βαθμολογία: 0/5
"

Σχόλια του κ. Σταύρου Γανωτή......

Δε θα τα σχολιάσω,απλά σκέφτηκα να εκθέσουμε και την αντίθετη άποψη πάνω στην πολυαναμενόμενη αυτή ταινία,της οποίας η ελληνική πρεμιέρα,αν δε κάνω χοντρό λάθος,μετατέθηκε ΔΥΣΤΥΧΩΣ για 19 του μήνα...
 
Νομιζω για τις 17.

Οσο για τα αρνητικo σχολιο του κ.Γανωτη - δεκτο - και εγω ηθελα να γινω κριτικος κινηματογραφου αλλα εγινα λογιστης - και εκεινος προφανως ηθελε να γινει λογιστης αλλα εγινε κριτικος.
 
Paspartoo είπε:
Νομιζω για τις 17.
Οσο για τα αρνητικo σχολιο του κ.Γανωτη - δεκτο - και εγω ηθελα να γινω κριτικος κινηματογραφου αλλα εγινα λογιστης - και εκεινος προφανως ηθελε να γινει λογιστης αλλα εγινε κριτικος.
+10000000000000000000:)

Οπως και πολυ αλλοι που ειναι κριτικοι...
 
manos426f είπε:
Αντιγράφω από cine.gr
"Στα 2000, οι μάτσο-ήρωες είχαν καταλήξει να στολίζουν τα βίντεο-κλαμπ αντί τις μαρκίζες των αιθουσών. Ο Stallone, όμως, αποφάσισε να τους αναστήσει όλους, μαζί με κάποιους φρέσκους που δεν έχουν ξεπέσει ακόμα. Αποτέλεσμα είναι να έχουμε την «λαγνεία του τίποτα», μια b-movie-cult κ.τ.λ. ταινία στα μέτρα του Stallone φτιαγμένη… από τον Stallone. Μια ταινία σαν αυτές του παρελθόντος με τις οποίες κανείς δεν ασχολείται πια, από αυτές που αν σου αρέσει ντρέπεσαι να το πεις και στον φίλο σου. Ειλικρινά, το τέταρτο Ράμπο ήταν πολύ πιο ουσιαστικό, αφού είχε άφθονη δράση. Εδώ, ούτε αυτό δεν ξεχωρίζει…

 


Η λογική είναι απλή. Θέλω, πχ, να γίνω κριτικός κινηματογράφου αλλά κανείς δεν με θέλει στο μαγαζί του. Φτιάχνω, λοιπόν, δικό μου μαγαζί κι αυτοαναδεικνύομαι! Έτσι κι ο πλασικοποιημένος (κυριολεκτικά) Σλάι. Φτιάχνει μια ταινία να θυμίζει τα 1980 και μπαίνει πρώτη μούρη μπροστά σε κάποιους που λογικά ζηλεύει. Γίνομαι κακός; Κι αυτός κακός γίνεται όταν καμουφλάρει τις προπαγανδιστικές του ιδέες με άλλοθι υπέρ της δικαιοσύνης και παρουσιάζει φονιάδες ως εκφραστές της. Ναι, τώρα οι κακοί είναι πράγματι κακοί κι όχι αντίπαλοι των ΗΠΑ. Και τι μʼ αυτό; Κύριε Stallone, μας βασανίζετ
αι εδώ και τέσσερις δεκαετίες. Επιτέλους, σύνταξη

 


Βαθμολογία: 0/5
"

Σχόλια του κ. Σταύρου Γανωτή......

Paspartoo είπε:
Νομιζω για τις 17.
Οσο για τα αρνητικo σχολιο του κ.Γανωτη - δεκτο - και εγω ηθελα να γινω κριτικος κινηματογραφου αλλα εγινα λογιστης - και εκεινος προφανως ηθελε να γινει λογιστης αλλα εγινε κριτικος.
Προτού γίνει κριτικός όμως, θα επρεπε να είχε φτιάξει λίγο την ορθογραφία του ;) ...

Η ταινία θα ειναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ! Οπως όλες εκείνες οι χαζο-περιπέτειες που βλέπαμε μικροί και μεγαλώσαμε μ'αυτές. Και τις λέω χαζο-περιπέτειες γιατί μονο δράση έχουν και δε χρειάζονται ΚΑΝ κριτική. Απορώ πώς μπορεί κανείς να μπει στον κόπο να τις κρίνει (ως κριτικός). Εγώ προσωπικά θα τη δω νοσταλγώντας.

EDIT: Αφησα παρομοι σχόλιο και στο cine.gr :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άσχετα άμα είναι καλή ή κακή η ταινία εγώ δεν μπορώ να καταλάβω, όσο πιο πολύ χολή βγάλεις για μια ταινία άμα είσαι κρητικός, τόσο πιο cool και ψαγμένος γίνεσαι;
 
Η γνωστη ιστορια :)

Μια ταινια πρεπει να κρινεται για αυτο που θελει να πει. Αν εγω εφτιαχνα καλτ ταινια tribute σε εκεινη την εποχη, ναι, θα την εκανα εσκεμμενα αφελή και να θυμιζει '80. Και αν μου ελεγαν κατι τετοιο, θα ενιωθα οτι τα καταφερα ;)

Αν η ταινια δεν καταφερει πχ να προσομοιασει εκεινη την εποχη και εκεινο το genre, αν πχ δεν μας μεταφερει το feeling ή να μας κανει να νοσταλγησουμε, αν πχ ειναι φτηνο κακεπτυπο ή αν πχ βασιζεται σε ενα αχταρμα αντιγραφων, τοτε ναι, θα ειναι αποτυχημενη. Αλλα ολα τα αλλα, για το ποιοι ειναι καλοι και κακοι, Αμερικανους, προπαγάνδα και "ποιότητα", ειναι ιστοριες για αλλους

Τωρα αν ο συγκεκριμενος κριτικος νιωθει οτι ο Σταλονε ζηλευε τους αλλους και εβαλε τον εαυτο του πρωτη μουρη, μπραβο του που ειναι Γιουρι Γκελλερ. Γιατι οι συμπρωταγωνιστες του που δεχτηκαν να παιξουν διπλα του, προφανως δεν ειναι :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα