The Last Of Us: Reinventing cinematic gaming (PS3 Exclusive)!

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.328
Αντιδράσεις
1.168
attachment.php


Ολόφρεσκο από τα studios της Naughty Dog!!!

The Last of Us is a genre-defining experience that blends survival and action elements to tell a character driven story about a population decimated by a modern plague. Abandoned cities are being reclaimed by nature and the remaining survivors are killing each other for food, weapons and whatever they can get their hands on. Joel, a ruthless survivor, and Ellie, a brave teenage girl who is wise beyond her years, must work together to survive their journey across what remains of the United States

We are excited to finally unveil The Last of Us, a project the team has been working hard on for some time. Naughty Dogʼs mission is to change the way people experience videogames. We are confident The Last of Us will take a leap forward in cinematic gaming and storytelling, providing gamers with an experience unlike anything else in the industry.
attachment.php


HD Trailer:http://www.gametrailers.com/video/vga-2011-the-last-of/724687

Οι επιρροές από το I LEGEND, είναι προφανείς και φυσικά δε μας χαλάει καθόλου!

Προσωπικά δε μπορώ να περιμένω!!!

Πηγή: http://www.gamersmint.com/the-last-of-us-first-details-revealed
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτο το ''cinematic gaming'' προσωπικα με τρομαζει.Δεν μπορω να ξερω τι ακριβως εννοουν αλλα το παν σε ενα παιχνιδι ειναι το gameplay.αν πχ σε ενα παιχνιδι που εχει διαρκεια 20 ωρες οι οι μισες ειναι βιντεο και οι μισες gameplay ευχαριστω αλλα δεν θα παρω ωσο φανταστικα γραφικα και να εχει.
 
Δεν ξέρω τι θα καταλήξει τελικά να είναι, αλλά η naugty dog σίγουρα έχει αποδείξει ότι διαθέτει την τεχνογνωσία να φέρνει σε πέρας σχεδόν (κινηματογραφικές) εμπειρίες, δίχως να θυσιάζει και το gameplay.

Δεν θα πρέπει να το απορρίπτουμε εξαρχής.
 
Ουαου! Παιχνιδαρα!

Γουστάρω αγρία κατι τέτοια παιχνίδια!! :)
 
Δεν αποριπτω τιποτα πριν το δω αλλα αν θεωρητικα μιλωντας παντα ειναι σε γενικες γραμμες οπως το περιεγραψα παραπανω προσωπικα εγω δεν προκυται να ασχοληθω μαζι του.
 
Το The Last Of Us, θεωρώ οτι ανήκει πρωτίστως στην κατηγορία του Survival Horror και φυσικά αυτό συνεπάγεται cinematic gaming, δηλαδή έχει μια ιστορία να πει όπως τα Resident Evils, τα Silent Hills, το Alan Wake, τα Uncharted, το Heavy Rain και φυσικά το Metal Gear Solid, για να αναφέρουμε μερικά...

Άν κάποιος "κάηκε" από τα πολλά cinematics του MGS, (εγώ δεν ήμουν ένας από αυτούς - το λατρεύω), ας μην ρίχνει στην πυρά τον συγκεκριμένο τίτλο, πριν τον δούμε ολοκληρωμένο.

Όταν μιλάμε για cinematic gaming, δε μιλάμε απαραίτητα για τα cinematics ενός παιχνιδιού, αλλά και για τον τρόπο με τον οποίο παίζουμε...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελειοοοοοοοοο!!! Φοβερο!!!!
 
Μετα-αποκαλυπτικά περιβάλλοντα, "κανιβαλισμοί" και κινηματογραφική αφήγηση! Το περιμένω πώς και πώς! Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση DINO!!!
 
Φαίνεται πολύ καλό!
 
DINO είπε:
Οι επιρροές από το I LEGEND, είναι προφανείς και φυσικά δε μας χαλάει καθόλου!

Προσωπικά δε μπορώ να περιμένω!!!
Lol! Επιρροές του ποιού? :D (I am legend @ imdb.com) Τεσπα, είδα πόσο βασανίστηκες με το embed, οπότε δε θα σε "πειράξω" άλλο! :flower:

Οκ, κι εγώ τόση ώρα διάβαζα και σκεφτόμουν τον Will Smith στο παραπάνω έργο - που προσωπικά την βρήκα πολύ ωραία ταινία!

Το παιχνίδι φαντάζομαι ότι θα είναι ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΟ! Πραγματικά, όλο και περισσότερο σκέφτομαι ένα PS3 να πλαισιώσει τη συλλογή μου, αλλά αμφιταλαντεύομαι μεταξύ αυτού και του XBOX!....

Νομίζω ότι θα είναι παιχνιδάρα & γενικά αυτό το στυλ του survive-at-any-cost μου βγάζει λίγο φόβο, λίγη καφρίλα (ψόφα ρε ζόμπι! :D ), λίγο ....κάτι! :)

Θα δούμε λοιπόν!
 
ΧΑΧΑΧΑ!!!!! :biglaugh:

Πριν αγοράσεις κονσόλα, αγνόησε εμένα που θα σου πω να πάρεις PS3 και δες τα exclusives της κάθε κονσόλας...
 
D@redevil είπε:
Lol! Επιρροές του ποιού? :D (I am legend @ imdb.com) Τεσπα, είδα πόσο βασανίστηκες με το embed, οπότε δε θα σε "πειράξω" άλλο! :flower:
Οκ, κι εγώ τόση ώρα διάβαζα και σκεφτόμουν τον Will Smith στο παραπάνω έργο - που προσωπικά την βρήκα πολύ ωραία ταινία!

Το παιχνίδι φαντάζομαι ότι θα είναι ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΟ! Πραγματικά, όλο και περισσότερο σκέφτομαι ένα PS3 να πλαισιώσει τη συλλογή μου, αλλά αμφιταλαντεύομαι μεταξύ αυτού και του XBOX!....

Νομίζω ότι θα είναι παιχνιδάρα & γενικά αυτό το στυλ του survive-at-any-cost μου βγάζει λίγο φόβο, λίγη καφρίλα (ψόφα ρε ζόμπι! :D ), λίγο ....κάτι! :)

Θα δούμε λοιπόν!
Παρε και τα δυο Μαριανα να γλυτωσεις το διλημα :D
 
metalcandyman είπε:
Παρε και τα δυο Μαριανα να γλυτωσεις το διλημα :D
Άσε, Βασίλη μου, αν μπω στο τριπάκι, θα πάρω κι ένα Wii! Κρίμα είναι να λείπει από τη συλλογή! :)

Πάντως, για τα παιχνίδια και τους τίτλους, αγαπάω PS3! :flower:

Για hacking & cool tricks με το Kinect, αγαπάω XBOX! :D

Νομίζω ότι είμαι σοβαρά άρρωστη με το gaming!.... Γιατρέ....
 
D@redevil είπε:
Άσε, Βασίλη μου, αν μπω στο τριπάκι, θα πάρω κι ένα Wii! Κρίμα είναι να λείπει από τη συλλογή! :)
Πάντως, για τα παιχνίδια και τους τίτλους, αγαπάω PS3! :flower:

Για hacking & cool tricks με το Kinect, αγαπάω XBOX! :D

Νομίζω ότι είμαι σοβαρά άρρωστη με το gaming!.... Γιατρέ....
Ετσι ακριβως χτυπα και ενα wii και εισαι κομπλε.Δεν γεινεται να μην παιξεις zelda skyward sword:Dκαι οπως λεει και το παρακατω ασμα....

 
Νέο trailer!

Τελικά, φαίνεται οτι τα zombies δεν είναι ο μοναδικός εχθρός...

The truck ambush
 
Καταπληκτικό!!!!!!!!!!!!!!!!! Ανυπομονώ!

Ξέρει κανείς πόσες χιλιάδες δραχμές θα κοστίζει όταν βγει; :D :D:D:D
 
Τα συγχρονα παιχνιδια που απο την μια ωρα παιχνιδιου τα 10 λεπτα ειναι gameplay και τα 50 βιντεο με τη δεινουν πολυ αγρια στα νευρα.Ουτε ενα ευρω δεν δεινω γιαυτη την βλακεια και αυτο ειναι πρσωπικη μου αποψη.
 
attachment.php



Τα previews μιλάνε για κάτι συγκλονιστικό.

Αναμένω την Ε3, για κάτι πιο χειροπιαστό από full motion videos.

Μέχρι τότε δείτε μερικά απίστευτα screenshots, εδώ.
 
Πίσω
Μπλουζα