The Legend Of Zelda Wii U

Σουπερ το μανουαλι!!


Με γειες και απεδω.
 
Το ότι ο Ααρντ λέει μανουάλι κι εγώ διαβάζω μανούλι!... :biglaugh:

Πολύ ωραίο πακετάκι, Αίαντα! Μόνο μια ερώτηση: Η φωτοτυπία (κλασσική όπως λες) της Nortec, τι λέει?
 
Κατέφθασε και σε εμένα η ειδική έκδοση σήμερα. Ωραία συσκευασία και το αγαλματάκι του Ganondorf όλα τα λεφτά. Σε αυτή την τιμή, θα μπορούσανε να είχαμε βάλει και ένα μικρό artbook πάντως.

Τώρα, τι διαφορές έχει σε σχέση με την έκδοση του GC. Ειλικρηνά, μετά απο λίγη ώρα gameplay συνήθησα τόσο τα HD γραφικά, που νόμιζα ότι είχα γυρίσει στο 2003. Αν όμως προσέξεις, θα δεις κάποιες διαφορές. Το φίλτρο σκόνης και θολούρας που έχουν βάλει σε διάφορα μπουντρούμια, είναι απο τις πιο αισθητές διαφορές. Θα βάλω σε λίγο την έκδοση του GC για να συγκρίνω την διαφορά στην ποιότητα των γραφικών.
 
D@redevil είπε:
Πολύ ωραίο πακετάκι, Αίαντα! Μόνο μια ερώτηση: Η φωτοτυπία (κλασσική όπως λες) της Nortec, τι λέει?
Thanks!

Η φωτοτυπια λεει μια μικρη περιληψη της ιστοριας οπως γραφουν απο πισω ολα τα παιχνιδια και εχει ενα Wii U pad φωτογραφια και δειχνει τι κανει το καθε κουμπι στο συγκεκριμενο παιχνιδι!Aπο την πισω πλευρα της (ναι ειναι διπλης οψεως μην νομιζετε οτι ειναι προχειροδουλειες!!!) εχει Προειδοποιησεις ασφαλειας και τα λοιπα. Manual φωτοτυπια δηλαδη :p

divined είπε:
Κατέφθασε και σε εμένα η ειδική έκδοση σήμερα. Ωραία συσκευασία και το αγαλματάκι του Ganondorf όλα τα λεφτά. Σε αυτή την τιμή, θα μπορούσανε να είχαμε βάλει και ένα μικρό artbook πάντως.
Τώρα, τι διαφορές έχει σε σχέση με την έκδοση του GC. Ειλικρηνά, μετά απο λίγη ώρα gameplay συνήθησα τόσο τα HD γραφικά, που νόμιζα ότι είχα γυρίσει στο 2003. Αν όμως προσέξεις, θα δεις κάποιες διαφορές. Το φίλτρο σκόνης και θολούρας που έχουν βάλει σε διάφορα μπουντρούμια, είναι απο τις πιο αισθητές διαφορές. Θα βάλω σε λίγο την έκδοση του GC για να συγκρίνω την διαφορά στην ποιότητα των γραφικών.
Με γεια και σε σενα και καλοπαιχτο! Εγω την εκδοση του Gamecube(αν και την εχω :p ) δεν την ειχω παιξει αλλα απο τι ειδα απο τα βιντεακια εχει αρκετες διαφορες στο τεχνικο τομεα.
 
Οι ουσιαστικές διαφορες (εκτος απο τα HD γραφικά) σε σχεση με τη GameCube εκδοση του παιχνιδιου ειναι οι εξης:

1) Ενω κρέμεσαι απο το σχοινί του grappling hook μπορεις πλεον να αλλαξεις κατευθηνση ενω κινείσαι περα-δωθε σα το...Ταρζάν σε αντιθεση με την εκδοση του Gamecube που επρεπε να μείνεις ακίνητος πανω στο σχοινί για να αλλάξεις πορεια κατευθηνσης..

2) Στην εκδοση του Wii U η ταχύτητα του καϊκιού ειναι κατα 35% γρηγορότερη σε σύγκριση με εκεινη του Gamecube

3) Το κανόνι του καϊκιού εχει μια αρκετά χρήσιμη γραμμή στόχου ωστε να γίνεται πανευκολα το κεντράρισμα και να μπορεις να ριχνεις βολές εκει ακριβως που θελεις..

4) Άμεση και πιο γρηγορη προσβαση στα αντικείμενα μεσω του tablet

5) Tα κείμενα διαλόγων "τρέχουν" γρηγορότερα σε σχεση με τη Gamecube εκδοση..

6) Τα ψάρια που χαρτογραφούν τις τοποθεσίες σου ζητουν να θυμηθεις μια φράση που ειχαν πει σε παλιοτερη ομιλία που ειχες μαζι τους.. Αν εχεις ξεχάσει αυτη τη φράση πρεπει να ξαναριξεις δολωμα απο την αρχη για να στη ξαναπουν.. Αυτο ισχυε στη Gamecube εκδοση μιας και στην HD μπορεις άμεσα μεσω του tablet να επιλεξεις στο χαρτη το εικονιδιο με το εκάστοτε ψάρι και να δεις τη φράση που σου ζητουν..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Jackie dragon είπε:
Οι ουσιαστικές διαφορες (εκτος απο τα HD γραφικά) σε σχεση με τη GameCube εκδοση του παιχνιδιου ειναι οι εξης:
1) Ενω κρέμεσαι απο το σχοινί του grappling hook μπορεις πλεον να αλλαξεις κατευθηνση ενω κινείσαι περα-δωθε σα το...Ταρζάν σε αντιθεση με την εκδοση του Gamecube που επρεπε να μείνεις ακίνητος πανω στο σχοινί για να αλλάξεις πορεια κατευθηνσης..

2) Στην εκδοση του Wii U η ταχύτητα του καϊκιού ειναι κατα 35% γρηγορότερη σε σύγκριση με εκεινη του Gamecube

3) Το κανόνι του καϊκιού εχει μια αρκετά χρήσιμη γραμμή στόχου ωστε να γίνεται πανευκολα το κεντράρισμα και να μπορεις να ριχνεις βολές εκει ακριβως που θελεις..

4) Άμεση και πιο γρηγορη προσβαση στα αντικείμενα μεσω του tablet

5) Tα κείμενα διαλόγων "τρέχουν" γρηγορότερα σε σχεση με τη Gamecube εκδοση..

6) Τα ψάρια που χαρτογραφούν τις τοποθεσίες σου ζητουν να θυμηθεις μια φράση που ειχαν πει σε παλιοτερη ομιλία που ειχες μαζι τους.. Αν εχεις ξεχάσει αυτη τη φράση πρεπει να ξαναριξεις δολωμα απο την αρχη για να στη ξαναπουν.. Αυτο ισχυε στη Gamecube εκδοση μιας και στην HD μπορεις άμεσα μεσω του tablet να επιλεξεις στο χαρτη το εικονιδιο με το εκάστοτε ψάρι και να δεις τη φράση που σου ζητουν..
Μάλιστα. Το έπαιξε μέχρι το σημείο που μπαίνεις στο πειρατικό πλοίο και αποχωρείς απο Outset Island, οπότε δεν είδα αυτές τις βελτιώσεις ακόμα. Πάντως, εγώ επέλεξα το κλασικό game controller για χειριστήριο, οπότε δεν είμαι σίγουρος αν μπορώ να χρησιμοποιήσω όλες τις δυνατότητες που αναφέρεις.
 
Thanks για τις πληροφοριες Jackie!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το παιχνιδι το απολαμβανω οπως το πρωτο απολαυσα στο Game Cube και μονο τα πιο καλογυαλισμενα HD γραφικα να ειχε θα ηταν ικανα να το αγορασω γιατι πραγματικα μπορει και η εκδοση του GC να ειναι μαγεια αλλα αυτη εδω ειναι απιστευτη και φυσικα καλοδεχουμενες ολες οι βελτιωσεις και προσθηκες που του εχουν βαλει.Επειδη το παιχνιδι το θυμαμαι τελεια το ξεκινησα στο Hero Mode και μεχρι αυριο το πολυ θα το εχω τερματισει.Eπισης πολυ καλη μαγκια τα tingle bottles που βρισκονται σχεδον παντου και ειναι ολα τα λεφτα.

ΥΓ: Tο μονο αρνητικο για μενα ειναι η τιμη γιατι δεν γεινεται για ενα remake και ειναι απαραδεκτο να πρεπει να πληρωσει καποιος στην nortec 60 ευρω για την κανονικη εκδοση.
 
Επαιξα αρκετα χτες , ειμαι μετα το δασος που πηρα 2ο pearl! Παρα πολυ ωραια γραφικα και πολυ ωραιο παιχνιδι. Οποιος δεν το εχει παιξει στο GC οπως εγω πιστευω οτι ειναι must και θα το ευχαριστηθει παρα πολυ.
 
Πραγματικα καταπληκτικο 10/10 απο εμενα .Ενα μικρο δειγμα του τι μπορει να πετυχει η Nintendo εαν ασχοληθει ΛΙΓΑΚΙ σοβαρα με το Wii U .Απλα και κατανοητα τα πραγματα παιδια !
 
Εσκασαν μυτη καποιες φωτογραφιες που και καλα ειναι απο το νεο Zelda.Το πιο πιθανο βεβαια ειναι πως προκυται για μουφα αλλα αξιζει να της δει καποιος.

1.jpg

2.jpg
 
Μούφα είναι σίγουρα, μόνο και μόνο από τις καρδιές πάνω αριστερά το καταλαβαίνεις. Παραείναι διακριτικό για Zelda, αν δεν πιάνει το 1/3 της οθόνης δεν είναι Zelda :p

Αν και στο WiiU υποτίθεται ότι όλα αυτά είναι στην οθόνη του pad για να είναι η οθόνη της δράσης καθαρή. Οπότε και σε αυτήν την περίπτωση η φωτογραφία πάλι μούφα είναι.
 
Θα μαθουμε την αληθεια σε λιγοτερο απο εναν μηνα στο Nintendo Digital Event!
 
To νεο Zelda ειναι πραγματικα απιστευτο και μην κανετε το λαθος να το συγκρινετε με το Wind waker γιατι μιλαμε για εντελως διαφορετικα πραγματα στον τεχνικο τομεα.Επισης επιβεβεωθηκε οτι το trailer που ειδαμε ειναι κανονικα ingame gameplay και οχι απλα βιντεο.

https://www.youtube.com/watch?v=gTMhGg5mtp8
 
Να πω οτι το παιχνιδι οπως ειπε ο Eiji Aonuma θα ειναι open world και ΤΕΡΑΣΤΙΟ! Κριμα που παει για 2015 και αυτο :( .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτό που λέει για το ότι δεν θα είναι linear, είναι νομίζω το καλύτερο νέο.
 
Καλά νέα για μία από τις πιο αγαπημένες σειρά παιχνιδιών στην ιστορία των video games. Δυστυχώς, πάει για αργά στο 2015 από ότι προβλέπω. Μάλλον για Holidays 2015, οπότε δεν μπορεί να βασιστεί σε αυτό η Nintendo για ένα πιθανό άμεσο rebound του Wii U.

Σε κάθε περίπτωση, η open world σχεδίαση είναι κάτι που ζητάει πλέον ο κόσμος. Να φαίνεται ζωντανός και πραγματικός ο κόσμος του παιχνιδιού. Τα γραφικά θυμίζουν αρκετά Skyward Sword, αλλά με περασμένα από ένα γυαλιστερό φίλτρο.

Επίσης, ο Link φαίνεται αρκετά νευριασμένος και παθιασμένος στο συγκεκριμένο. Είχε κάτι αντίστοιχο το Skyward Sword στις εκφράσεις του Link, αλλά εδώ το βλέπω περισσότερο έντονο!!
 
Δεν ξερουμε αν οντως ειναι Link αυτος που φαινεται στο βιντεο ο Aonuma το αφησε οταν ρωτηθηκε το αφησε στον αερα :

No one explicitly said that that was Link.”.
 
divined είπε:
Επίσης, ο Link φαίνεται αρκετά νευριασμένος και παθιασμένος στο συγκεκριμένο.
Δεν ξερουμε αν οντως ειναι Link αυτος που φαινεται στο βιντεο , ο Aonuma οταν ρωτηθηκε το αφησε στον αερα :

No one explicitly said that that was Link.”.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δυστυχώς όμως το art direction φαίνεται να είναι πολύ κοντά στο Skyward Sword το οποίο είναι και πολύ πρόσφατο. Θα προτιμούσα ένα Zelda στο ύφος του Majora's Mask αφού τώρα τελευταία όλο και περισσότεροι Zelda fans το θυμούνται και το εξυμνούν (και πολύ δίκαια).
 
Πίσω
Μπλουζα