Tiger Handhelds

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.853
Αντιδράσεις
3.778
Δεν τα προλαβα μιας και βγηκαν αργοτερα απο τα πολυαγαπημενα μας Casio και Ninty ηλεκτρονικα αλλα ευχομαι να τα ειχα!!!!

Πολυ γνωστα brand names με σιγουρη επιτυχια.

picture.php
 
Πολύ ντιζαινατα δεν είναι παιδιά...

Είχα το Double Dragon αλλα δεν επέζησε :(
 
Love It!!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υπάρχουν αρκετά στο ebay και κλείνουν σε καλές τιμές. Έχασα τις προάλλες ενα πακετάκι με 4 Tiger επειδή με πήρε ο ύπνος! :mad:
 
Εδω στη Δραμα συνεχιζει ενα καταστημα να εχει Tiger.^^

Εγω εχω ενα Tiger Sonic 2 :D
 
Ρε παιδια, δεν ηταν αθλια?

Οποτε επεσαν κανα δυο στα χερια μου, δεν εβγαζα ακρη του τι γινεται στην οθονη
 
Iσως δεν διαβασες το manual ,εχει minimum requirements IQ 70 για να παιξει καποιος το παιχνιδι. :)
 
Aardvark είπε:
Iσως δεν διαβασες το manual ,εχει minimum requirements IQ 70 για να παιξει καποιος το παιχνιδι. :)
lol ισχύει αυτό? Είχα παίξει το Mortal Kombat της Tiger όταν ήμουν μικρός αλλά δε θυμάμαι πολλά. Το είχε ο ξάδερφός μου, ο οποίος είχε και το Killer Instict στο Gameboy και μου έδινε να παίξω πάντα λίγο πριν τελειώσουν οι μπαταρίες! Γκκρρρ! Τώρα που το θυμήθηκα θα το παραγγείλω το Killer Instict απ' το e-bay γιατί όσο το σκέφτομαι καταπιέζομαι.
 
Περιμενε να βγει το Killer Instinct 3D ,καλεσε τον σπιτι για ps3 και να θυμηθειτε τα παλια ,βαλτο παιχνιδι παιξε και μολις τελειωσουν οι μπαταριες απο το joypad,δωστου το.

Η αγορασε το arcade και βγαλτου την πριζα.

Το κακο με τα Tigers ειναι οτι βγηκαν σε μια εποχη που ειχε ηδη εμφανιστει το Gameboy και μοιαζαν παρωχημενα,αν βγαιναν νωριτερα επι εποχης G&W με την εμφανιση και το promotion τους θα βγαιναν πρωτα.
 
xa0ax0ax0ax0xa0x0ax0ax

Ψήνομαι να το κάνω!
 
Γνωριζει καποιος αν υπαρχει emulator και λοιπα παρελκομενα; Ειχα παντα αυτη την απορια!
 
για τα Tiger δεν νομιζω αλλα σιγουρα υπαρχουν για G&W και Casio. με ενα ψαξιμο στο γοογλι θα τα βρεις :)
 
In Italy the Tiger handhelds were distributed by GIG... here it is a short youtube video clip (thanks also to the friend Chris aka "krem13"...) with our Italian advertising spot...

I remember that my father bought me as a Christmas gift the Sega's After Burner in Tiger handheld version... it was really funny, even if hard to play... "illo tempore", here in Italy a Gig Tiger handheld had a cost of approximately 50.000 Italian lirae...
 
Ninja Gaiden, Afterburner, Shadow of the Beast. Καπου στο παταρι του πατρικου μου ειναι στα κουτια τους μεσα και περιμενουν μαζι με αρκετα αλα "καλουδια"...πρεπει να καθαρισω μια μερα
 
circleag είπε:
Πολύ ντιζαινατα δεν είναι παιδιά...
Είχα το Double Dragon αλλα δεν επέζησε :(
το έχω ακόμα και δουλέυει άψογα...! μια μέρα είμουν (πιτσιρικάς τότε) στο διακοπτο και βαριόμουνα απελπιστικά....ευτυχώς το είχα μαζί και το είχα τερματίσει απανωτά πόσες φορές.... :D
 
ΧΑΧ το 'ξερα οτι υπήρχε αυτό το thread κάπου! Εδώ έχω ένα tigerακι! Behold!

lostgamingstuff005.jpg


Είχα και το Disney's Alladin, αλλά πέθανε με έναν επώδυνο και αργό θάνατο...
 
τα σπάει... δουλεύει?
 
Amigos είπε:
τα σπάει... δουλεύει?
Thanks! Ναι, δουλεύει. Θα προσπαθήσω να το scanάρω στο attract mode να δώ πως φαίνεται, να το ανεβάσω να το δείτε. Ψάχνω στα συρτάρια γιατί θυμάμαι είχαμε και κάτι άλλα μάρκας "μ'εκαψες" κινέζικα από την απαρχή των 90's.
 
Δεκάδες σκαναρισμένα manual παιχνιδιών Tiger εδώ. :cool:
 
Πίσω
Μπλουζα