Tiger Handhelds

Eγω έχω ακόμα ένα λειτουργικότατο tiger με το mortal kombat 3. Έχει και σύστημα που δίνει έξτρα φωτισμό στην οθόνη του
 
Αυτό που μου άρεσε στα Tiger ήταν το artwork κυρίως. Συνήθως αυτού του είδους handhelds δεν είχαν καθόλου ή είχαν κάτι πολύ απλά. Από ότι θυμάμαι είχαν και λίγο πιο πλούσιο/περίπλοκο content. Δηλαδή έκανες κανένα action παραπάνω ενώ υπήρχαν περισσότερα/μεγαλύτερα sprites.
 
και εγω ειχα ενα tiger συγκεκριμενα το street fighter 2..του 1992 το θυμαμαι το 1992 ηταν μπροστα..κατα τη γνωμη μου τα καλυτερα handhelds...ρετρο..ολο το σχημα τελειο..δυνατα ηχεια..και οπως ειπε και ο imgema τρομοερο artwork σχημα επιλογες μενου..δεν ηταν τοσο απλοικο..ειχε και σταρτ στοπ παυσε μουσικη on of,παιχνδιαρα το street fighter 2...αλλα φυσικα οπως συμβαινει σε αυτες της περιπτωσεις..το εχασα..η μαλλον το πεταξε καμια μανα μου και παει και αυτο,επισης απο φτηνα handhelds ειχα και κατι αλλα ενα μικρο ασπρο σε μεγεθος gb pocket και τα παιχνιδια του ηταν η οθονη του,οθονη παιχνιδι,εβαζες την οθονη που ηταν παιχνιδι και επαιζες,θυμαμαι ηταν πακετο ειχε 3-4 οθονες παιχνιδια..τρελο unfofficial handheld
 
DarkSynbios είπε:
Εδω στη Δραμα συνεχιζει ενα καταστημα να εχει Tiger.^^Εγω εχω ενα Tiger Sonic 2 :D
μπορεις να πεις ομως και πιο καταστημα ειναι?σου εστειλα πμ 2 φορες αλλα δεν απαντησες γιατι?
 
[edit] υπάρχει υποφόρουμ για αγγελίες [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Street Fighter Handheld Διαφήμισηhttp://www.youtube.com/watch?v=HdwNNQV0D7w
 
Ε... όταν λέω όοολα,... εννοώ όοολα όσα βρήκαν οι υπεύθυνοι της ιστοσελίδας. :p Τι μου θύμισες με αυτή την μασκότ... Ωραίες στιγμές. Πως βρέθηκε στα χέρια σου αυτός ο θησαυρός άθικτος; Πες μας λίγα λόγια. Αυτά τα blister packs των Tiger πάντα μου γέμιζαν το μάτι και μου έδιναν την εντύπωση ότι κάθε handheld ήταν υπερπαραγωγή. Γενικά ο σχεδιασμός τους ήταν πολύ μπροστά. Αν και στην συγκεκριμένη περίπτωση έκαναν ένα λαθάκι με τις σημαίες της Αγγλίας και της Γαλλίας, καθώς δεν είχαν πάρει μέρος στην διοργάνωση.
 
το παιχνιδι αυτο το εχω απο καινουργιο, απο τοτε που πρωτοβγηκε. το πιθανοτερο σεναριο που εχω στο μυαλο μου, ειναι πολυ απλα οτι η συσκευασια του με αναγκασε να το κρατησω κλειστο!!! δεν ειχα προσβαση σε μαχαιρια τοτε, οποτε μαλλον θα περιμενα να μου το ανοιξει καποιος μεγαλος. για αγνωστο λογο ομως εξαφανιστηκε για αρκετο καιρο και ουσιαστικα το βρηκα περυσι το καλοκαιρι παλι, ακριβως οπως το βλεπεις, μαζι με καποια βιβλια σχολικα και κασετες μουσικης. η φωτογραφια ειναι πολυ προσφατη και αν και μου μπηκε η ιδεα να το ανοιξω, αντισταθηκα. θα το κρατησω οπως ειναι, κλειστο.
 
εχω καμια 20αρια σφραγισμενα tiger handheld ορισμενα υπερσπανια οπως το xmen με της καρτες που της φορτωνες..απιστευτα...
 
Ηλεκτρονικά παιχνίδια (TIGER)

Αρχές της δεκαετίας του 90 είχε κυκλοφορήσει ηλεκτρονικά παιχνίδια από την TIGER με διάφορους τίτλους όπως Aladdin, Μικρή γοργόνα, Street Fighter και άλλοι. Συγκεκριμένα κάθε ηλεκτρονικό παιχνίδι πωλούταν ξεχωριστά και δεν είχε δισκέτες παιχνιδιών όπως το Game boy.

Τα θυμάστε;
 
Ειδαμε δυο διαφημισεις στο θρεντ απ τον cauldron.Για ευκολια τις ξαναπροσθετω εδω:

Μικρη γοργονα: [video=youtube;-2vAu53Qi1o]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είχε ένας φίλος το Jurassic Park το οποίο σε μια εκδρομη στην πέμπτη δημοτικού το είχα λιώσει. Θυμάμαι και τα Street Fighter, Mortal Kombat που έπαιρναν κάρτες. Αλήθεια αυτές οι κάρτες τι ρόλο είχαν? Ξέρει κανείς ποιο είναι το τελευταίο κομμάτι που βγήκε και πότε? Αλήθεια καμιά μοντίφα για φως στην οθόνη υπάρχει?

Πάντως πλάκα πλάκα η εταιρία έχει βγάλει όλα τα γνωστά παιχνίδια σε φορητό. Double Dragon, Streets of Rage, Sonic, Super Monaco. Είχε πάρει τις εγκρίσεις για τα παιχνίδια αυτά άραγε? Μάριο μόνο δεν είδα αν υπάρχει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oxι πειτε μου...τι αλλο θα μπορουσα να εχω?:biglaugh:

attachment.php
 
stayros είπε:
Oxι πειτε μου...τι αλλο θα μπορουσα να εχω?:biglaugh:
attachment.php
Το περίεργο θα ήταν να μην το είχες! :) . Είναι λειτουργικό, έχει διαμαντάκια για συλλογή,το έχεις τερματίσει?
 
Πίσω
Μπλουζα