To Κακο ΙΙ ...ζητούνται Zombies!!!

Plink

RetroMasteR
Joined
26 Απρ 2007
Μηνύματα
1.300
Αντιδράσεις
12
Λοιπόν, μπορεί να μην είναι ρετρό...αλλά σίγουρα υπάρχουν εδώ πολλοί λάτρεις των/zombie/splatter/b-movies....

σήμερα μου έστειλε ένας φίλος αυτό το λινκ

http://www.tokako.gr/

ζητούνται zombies για τα γυρίσματα 16-17 Αυγούστου!!!

Εγώ μιας και 99% θα είμαι εδώ εκείνες τις ημέρες σκέφτομαι ότι θα έχει πλάκα να πάω...

θα έρθει κανείς για παρέα??
 
Χμμμμμ... Πάρα πολύ ενδιαφέρον!!!

Λες;

Κρίμα που δεν είμαι Αθήνα (για άλλη μια φορά).... :wait2:
 
DINO είπε:
Χμμμμμ... Πάρα πολύ ενδιαφέρον!!!Λες;

Κρίμα που δεν είμαι Αθήνα (για άλλη μια φορά).... :wait2:
Έλα...ψήσου και κατέβα διήμερο να πάμε παρέα ;)

Υποθέτω ότι θα έχει απίστευτα πολύ γέλιο!! χαχαχα
 
Λέω να το κάνω... Ξέρεις... Για την εμπειρία! :D

Άλλωστε ήδη τρελλαίνομαι να κάνω το ζόμπι σε φίλους και γνωστούς (κατάλοιπα RESI είναι αυτά!!!)

Θα το σκεφτώ σοβαρά!

Αν κατέβω εννοείται οτι θα πάμε όλοι μαζί!!! :cheers:
 
Και εγώ κάπως έτσι το σκέφτομαι...

Λογικά θα το κάνω...θα στείλω μέηλ τέλος βδομάδας...μην προκύψει τίποτα και λείπω..
 
λες να κανω το ζομπι δεν θα ειμαι τρομμακτικος.....
 
Ψήνομαι τρελά !

Αν είμαι Αθήνα, είμαι μέσα !

Plink, έχεις το κινητό μου. Αν πας, ειδοποίησε.
 
Χμμμμμμ,χμμμμμ,ρε Κωνσταντίνε,λες ;;; :D :D :D
 
manos426f είπε:
Χμμμμμμ,χμμμμμ,ρε Κωνσταντίνε,λες ;;; :D :D :D
Ψήσου Μάνο, μην το σκέφτεσαι αν είσαι εδώ εκείνες τις ημέρες!!!

Εγώ έχω στείλει μεηλ και περιμένω ειδοποίηση.

Αν θέλετε στείλε μεηλ, αλλιώς όταν με ειδοποιήσουν ενημερώνω εδώ και όσοι πιστοί προσέρχεστε ;)
 
Το πρώτο "Κακό" δεν μου άρεσε καθόλου, απορώ γιατι θέλουν να βγάλουν δευτερο...
 
Γείτονα Zippo Το κακό είναι ερασιτεχνική ταινία και με αυτό το σκεπτικό πιστεύω πως θα πρέπει να την αντιμετωπίζουμε. Δεν περιμένω δηλαδή να πάω σινεμά να δω ταινία επιπέδου Day of the dead. Προσωπικά και εγώ δεν τρελάθηκα αλλά ήταν μία πάρα πολύ αξιόλογη προσπάθεια για ελληνικά ερασιτεχνικά κινηματογραφικά δεδομένα. Φαινόταν πως υπήρχε κέφι και μεράκι για αυτό που έγινε. Επέτρεψε μου να αμφιβάλλω αν θα ήταν καλύτερη αν την γύριζαν έλληνες "καταξιωμένοι" σκηνοθέτες αντι για αυτά τα δύο παιδιά. Αφού έχουν τα χρήματα και τα κότσια να γυρίσουν και δεύτερη ανάλογη ταινία εγώ το μόνο που έχω να τους πω προς το παρόν (και σαν φαν των ταινιών σπλάτερ) είναι ένα μεγάλο μπράβο.
 
κοίτα, επειδή έχω κάνει παρόμοια συζήτηση με άλλο άτομο για το ίδιο ακριβώς θέμα, θα σου πώ απλα οτι το "Κακό" είναι μπερδεμένη υπόθεση. Είναι ερασιτεχνικά γυρισμένο, χωρίς φαντασία, χωρίς σοβαρό σενάριο και υπάρχει μια διάχυτή αίσθηση οτι ο σκηνοθέτης και οι συντελεστές απλά κάνουν την πλάκα τους και περνάνε ανέμελα τον χρόνο τους. ΟΜΩΣ για ερασιτεχνική παραγωγή προβλήθηκε στους κινηματογράφους (ακόμα και σε μεγάλα κινηματογραφικά συγκροτήματα) την στιγμή που άλλες ταινίες απο σοβαρούς επαγγελματίες περνάνε κατευθείαν στο dvd (πχ η καινούρια ταινία του Βίμ Βέντερς) και το dvd ενοικιάζεται και πωλήται κανονικά όπως όλα τα dvd προσφέροντας κέρδος στον δημιουργό του. Για αυτό και μόνο τον λόγο η κριτηκή που του κάνω είναι η ιδια που θα έκανα σε οποιοδήποτε "κανονικό" έργο.

Για να ολοκληρώσω θα πώ οτι χαίρομαι που κάποιος ασχολείται με το εν λόγω είδος αλλα θα προτημούσα να το κάνει με όρεξη για κάτι καλό και φαντασία και χωρίς να ξεπατικώνει τις ξένες ταινίες του είδους και με μια νοοτροπία "δείτε το γιατι είναι ελληνική ταινία"...
 
Nαί καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις φίλε μου. Πάντως ειλικρινά όταν είχα ακούσει πως γυριζόταν το πρώτο δεν περίμενα πως θα έβγαινε στις κινηματογραφικές αίθουσες. Και για το: δείτε το γιατί είναι ελληνική ταινία συμφωνούμε. Είναι μία ατάκα που μπορεί να φέρει φράγκα. Με άλλα λόγια για να μην μακρυγορώ, money keeps the world moving δεν λένε; ;)
 
Λοιπόν μάγκες (κυρίως Μάνος, Μάριος και Πλινκ), εγώ είμαι 100% μέσα,

αρκεί να υπάρχει ΕΣΤΩ άλλος ΕΝΑΣ.

Θα μείνω Αθήνα, μόνο-και-μόνο γι'αυτό.

Όποιος είναι σίγουρος, ας μου πει το ΟΚ, για να πάρω τηλέφωνο να "κλείσω".
 
Πολύ θα το ήθελα αλλά μάλλον θα είμαι εκτός εκείνες τις ημέρες.
 
Εγώ δεν υπάρχει περίπτωση να φύγω από Αθήνα εκείνες τις ημέρες για άλλους λόγους,

οπότε εγώ είμαι μέσα (όπως είπα έχω ήδη στείλει μέηλ με τα στοιχεία μου στην παραγωγή)...

Από τη μεριά μου (εκτός φόρουμ) θα έρθουν 2-3 άτομα ακόμα...
 
Μόλις μίλησα τηλεφωνικά με κάποιον υπεύθυνο.

Αν δηλώσατε συμμετοχή και δε σας πήραν τηλέφωνο,

μάλλον θα είστε στην επόμενη "φουρνιά ζόμπι",

με γυρίσματα "τέλη Αυγούστου".

Πάντως με διαβεβαίωσε ότι "θα παίξετε όλοι"

και ευχαρίστησε για την θετική απόκριση.
 
exetlaios είπε:
Μόλις μίλησα τηλεφωνικά με κάποιον υπεύθυνο.Αν δηλώσατε συμμετοχή και δε σας πήραν τηλέφωνο,

μάλλον θα είστε στην επόμενη "φουρνιά ζόμπι",

με γυρίσματα "τέλη Αυγούστου".

Πάντως με διαβεβαίωσε ότι "θα παίξετε όλοι"

και ευχαρίστησε για την θετική απόκριση.
Σε πήραν κι' όλας τηλέφωνο???

Παράξενο, εμείς 3 άτομα δηλώσαμε, δεν έχουν πάρει ακόμα...

Τι να πω...ελπίζω να πάμε παρέα όλοι...

Θα περιμένουμε λίγες μέρες να δω αν θα μας πάρουν εμάς για τώρα και αν είναι τους παίρνουμε εμείς να κανονίσουμε να είμαστε όλοι στο ίδιο γύρισμα για περισσότερο χαβαλέ ;)
 
Δε με πήραν.

Εγώ τους πήρα και μου είπαν ότι τηλεφωνούν μόνο σε όσους επιλέχτηκαν.

Οι άλλοι τέλος Αυγούστου.

Για τότε με κόβω.

Plink είπε:
Σε πήραν κι' όλας τηλέφωνο???Παράξενο, εμείς 3 άτομα δηλώσαμε, δεν έχουν πάρει ακόμα...

Τι να πω...ελπίζω να πάμε παρέα όλοι...

Θα περιμένουμε λίγες μέρες να δω αν θα μας πάρουν εμάς για τώρα και αν είναι τους παίρνουμε εμείς να κανονίσουμε να είμαστε όλοι στο ίδιο γύρισμα για περισσότερο χαβαλέ ;)
 
Λοιπόν,σκέφτηκα να μην ανοίξω νέο thread,αλλά να συνεχίσω εδώ,όσον αφορά τη σημερινή εμπειρία που είχαμε,εγώ και ο exetlaios στα γυρίσματα της ταινίας....

Πάμε λοιπόν για photos και σχολιασμό

(συγχωρήστε μου το περίεργο size των photos,αλλά δεν την πάλευα τώρα να κάνω resize 31 pics..! )

picture.php


Δύσκολη η "καλογερική" που λένε...

Έπρεπε να ξυπνήσω 07:00,με ξύπνησε ο Κων/νος 07:30 με τα χίλια ζόρια και κοιτάξτε πώς είμαι...

(έπεσα για ύπνο 05:30 ! )

picture.php


Aρκετούτσικοι οι εθελοντές....

picture.php


Κι αρχίζουμε τα σκισίματα των ρούχων !

(ήταν της παραγωγής τα ρούχα...)

picture.php


Με "περιποιήθηκε" η κοπελιά...

(προσπαθώ φιλότιμα να ξυπνήσω ! )

picture.php


Να τα και τα αίματα.....!

picture.php


Άριστα ετοιμασμένος και ο Κων/νος !

picture.php


Άμα σας λέω άριστα,ξέρω τι λέω...!

picture.php


Δώσε αίμα κι από 'δω καλή μου....

picture.php


Χμμμμ,κάτι γίνεται ε ;
 
Πίσω
Μπλουζα