To XBOX Live! επιτελους και στην Ελλαδα [10 Νοεμβρη 2010]

pooky(1) είπε:
Αν αποφασίσω να μπω, δεν θα θέλετε να με έχετε απέναντί σας. 26 χρόνια συνεχούς gaming και δη, σήμερα, πάνω από 6 ώρες κάθε μέρα, μάλλον θα με θέλετε μαζί σας...... ;)
Αν και δεν πολυγουστάρω πίτσι - πίτσι στο gaming, καθότι gaming = personal αυστηρά και απόλυτα! :cool:
Δεν διαφωνώ ότι είναι προσωπική υπόθεση κλπ, αλλά έχει το γούστο του το multiplayer οπως και να έχει, είτε αντίπαλοι είτε σε co-op έχει φάση.

Επίσης, για τα 26 χρόνια gaming σου, σιγά τα οά.:Ρ
 
pooky(1) είπε:
Εγώ από Ιρλανδία ξέρω μόνο το κρασί τους!!!!!
Εγώ Sony fanboi με 6 360άρια και 3 PS3; LOL!!!!
Άμα μετρήσουμε και τα ps2 και ps1 που έχεις βγαίνεις βαμμένος sony... :p

Πέραν από την αλλαγή region ξέρουμε άμα θα ανέβει και κάνας Ελληνικός server για παιχνίδια; (PES11 κτλ)
 
Haros είπε:
Άμα μετρήσουμε και τα ps2 και ps1 που έχεις βγαίνεις βαμμένος sony... :p
Κρύβε λόγια που να χαρείς τη χατζάρα σου εσύ! :p :p
 
pooky(1) είπε:
Αλλά έχει πολλούς που τα μισούν. Ξέρω πολύ καλά σου λέω!!!!!!!! :D :p
Μην σε στεναχωρήσω αλλά τους mac users δεν τους λένε alternative, αλλά κάπως αλλιώς.

Τέλος πάντων μπείτε XBL να κάνουμε κανένα co-op να γουστέρνουμε. :)
 
statusgr είπε:
Μην σε στεναχωρήσω αλλά τους mac users δεν τους λένε alternative, αλλά κάπως αλλιώς.
Τέλος πάντων μπείτε XBL να κάνουμε κανένα co-op να γουστέρνουμε. :)
Θα μπω τελικά!!!! Με πείσατε, αλλά αν δεν είστε καλά παιδιά θα φύγω!!!! :D

(Δεν είμαι Mac user. Έχω μόνο 2 Mac.

Παράλληλα 8 pcs, εκ των οποίων τα 2 είναι alienware, μάλλον δεν είναι το προφίλ average mac user!!!! Άσε από κονσόλες έχω χάσει το μέτρημα..... )
 
pooky(1) είπε:
Θα μπω τελικά!!!! Με πείσατε, αλλά αν δεν είστε καλά παιδιά θα φύγω!!!! :D
(Δεν είμαι Mac user. Έχω μόνο 2 Mac.

Παράλληλα 8 pcs, εκ των οποίων τα 2 είναι alienware, μάλλον δεν είναι το προφίλ average mac user!!!! Άσε από κονσόλες έχω χάσει το μέτρημα..... )
LOL νομίζω οτι υπερβαίνει γενικά το average προφίλ σε οτιδήποτε :p

Το θέμα δεν είναι τι χρησιμοποιεί κάποιος. Προσωπικά προσπαθώ να μην βάζω ταμπέλες όπως "mac user" αφού ο καθένας χρησιμοποιεί οτι τον βολεύει και τραβάει η όρεξή του.

Αυτό που μου την σπάει είναι οταν τα fanboys τρελένονται λές και η Sony/Microsoft/Nintendo είναι τα παιδιά τους και τα έχουν βγάλει στις εκλογές για δημοτικοί σύμβουλοι (για να είμαστε και μέσα στην επικαιρότητα). ΟΚ η Microsoft δεν φέρθηκε καλά στους έλληνες, όσοι το πήραν υπ' όψην τους, επέλεξαν άλλη κονσόλα. Μην βγαίνει το κάθε ζαβλακωμένο με το μπλέιστέισο και κάνει σαν την χήρα στο κρεβάτι.

Τέσπα ontopic. Χαίρομαι βασικά (και ειδικά) για το γεγονός οτι δεν θα υπάρχουν και οι ηλίθιοι περιορισμοί στο ποιά παιχνίδια θα κατεβάζουμε απο το Live γιατί το Doom για παράδειγμα δεν άφηνε να κατεβεί λόγω κάποιου restriction. Ελπίζω να δούμε επίσης να ανοίγει προς τους έλληνες developers και χομπίστες το XNA Game Studio ωστε να δούμε ελληνικές προσπάθειες στο Indie Games.
 
Ρε μάγκες επειδή όλο στο φιλολογικό το λέμε, το gamertag μου είναι JedahGR07 και έχω στείλει και σε όλους τους ενδιαφερόμενους Friend Request. Μόνο ο Commodork1 ανταποκρίθηκε. Ψήνομαι να παίζουμε από Reach μέχρι Call of Duty και Forza 3, σε coop ή competitive.

Pooky δεν έχει καμία σχέση το πόσες ώρες και πόσα χρόνια παίζεις, ειδικά αν όπως λες παίζεις συνέχεια μόνος σου. Έχω συναντήσει πιτσιρικάδες online που έχουν απίστευτα skills. Για την ακρίβεια, ειδικά σε FPS, οι μικρότεροι σε ηλικία μου δίνουν την εντύπωση ότι είναι εξαιρετικά καλοί, σαν να γεννήθηκαν με ένα DMR στα χέρια.
 
Εγω σε εκανα Approve παραπονιαρη! Απλα περιμενω το φθινοπωρινο dashboard update...
 
offtopic/ Είστε τυχεροί που μου έχει λήξει η gold συνδρομή, αλλιώς θα είχαμε επεισόδια στο gears of war 2 :p

Ontopic/ Αναρωτίεμαι σε τι τιμές θα πουλάνε τις συνδρομές και τους πόντους τα εγχω΄ρια μαγαζιά....
 
theoritikos είπε:
offtopic/ Είστε τυχεροί που μου έχει λήξει η gold συνδρομή, αλλιώς θα είχαμε επεισόδια στο gears of war 2 :p
Ontopic/ Αναρωτίεμαι σε τι τιμές θα πουλάνε τις συνδρομές και τους πόντους τα εγχω΄ρια μαγαζιά....
Slowly the bloods (έχω μόνο το 1 :Ρ)
 
theoritikos είπε:
offtopic/ Είστε τυχεροί που μου έχει λήξει η gold συνδρομή, αλλιώς θα είχαμε επεισόδια στο gears of war 2 :p
Ontopic/ Αναρωτίεμαι σε τι τιμές θα πουλάνε τις συνδρομές και τους πόντους τα εγχω΄ρια μαγαζιά....
59.99? ακουσα. Δηλαδή, να 'ναι καλά τα παραδοσιακά sites που πουλάνε gold.
 
Αραγες θα με αφησουν να κατεβασω τους χαρτες του GOW 2 στις 10 Νοεμβριου? Γιατι το All Front Collection σταματαει στα 99%.. :(
 
Jedah είπε:
Pooky δεν έχει καμία σχέση το πόσες ώρες και πόσα χρόνια παίζεις, ειδικά αν όπως λες παίζεις συνέχεια μόνος σου.
Χα χα. Είπα πως εγώ δεν παίζω με άλλους; Όοοοοχι. Παίζω και μάλιστα συνέχεια, εξού και η "ανάγκη" για gaming laptop. Απλά προτιμώ face 2 face σε τοπικό lanάκι για να μπορώ να πετάξω μπινελίκι στο κάθε διπλανό μου, δεν έχω cheaters στο κεφάλι μου ούτε πληρώνω για συνδρομές και τα λοιπά.

Τώρα να μου πεις, τα 59,99 της συνδρομής σε χαλάνε μπροστά στο κόστος ενός M17x;

Εδώ με χαλάει που έχει 2 ευρώ ο καφές στο χέρι. Μη ψάχνεις να βρεις λογική στη σκέψη μου, πρώτα σκότωσα αυτή, μετά το μέλλον και τρίτη την ελπίδα.

Γενικά το gaming όπως είπα είναι προσωπικό θέμα και στο προσωπικό μπαίνουν και οι γνωστοί και φίλοι που από την εποχή του DOS Doom 1 (με σειριακή σύνδεση) παίζαμε μαζί. Με κανέναν που δεν ξέρω δεν ανακατεύομαι, ειδικά στο gaming.

Θα δούμε τι ψάρια θα πιάσει η Greek Gold Live Edition (GGLE)......
 
Wally είπε:
Εγω σε εκανα Approve παραπονιαρη! Απλα περιμενω το φθινοπωρινο dashboard update...
??? Δηλαδή; Μπορείς να παίξεις και αν όχι, πότε περίπου το περιμένεις;
 
Θέλω να δω εν καιρό αν θα υπάρχουν sponsorships και διαφημίσεις. Φαντάζεστε να υπάξει ελληνικό Sent U a Message ή κάποιο κανάλι να εκπέμπει την Webtv του μέσω Xbox Live; Αναμένουμε στο ακουστικό μας...
 
Ε, καλά ειδικά αυτό με τη web tv είναι το χαρακτηριστικό που θα με κάνει να δώσω 60 ευρώ για να αποκτήσω το live. :p :p
 
pooky(1) είπε:
Ε, καλά ειδικά αυτό με τη web tv είναι το χαρακτηριστικό που θα με κάνει να δώσω 60 ευρώ για να αποκτήσω το live. :p :p
Όχι το webtv αλλά το online rent/buy movies θα είναι τρομερό μόλις αναπτυχθεί το νέο δίκτυο. :)
 
Πίσω
Μπλουζα