Twitter και ρετρό διασημοι

αριαδνη

candy fan
Joined
29 Μάρ 2010
Μηνύματα
13.881
Αντιδράσεις
15.013
Ελάτε στο τουιτερ παίδες να κάνουμε μία ομάδα και να αναζητήσουμε ρετρό ξενους διάσημους ηθοποιούς με τους οποίους μεγάλωσαμε να μάθουμε τι κάνουν, πως διαβιούν. Ή τεχνολογία πλέον εκμιδενισε αποστασεις και μπορείς να μιλησεις με αγαπημένους καλλιτέχνες. Εγώ έχω την Μπαρντο, τον τζον Σταμος και την Ολιβια Χάσει. Σήμερα θα ψαξω την Σαντρα. Εσείς ποιους εχετε; Πείτε εμπειρίες αν σας έχουν απάντησει , ποιους ακολουθείται κτλ.Αν είμαστε όλοι μαζί θα απαντήσουν και γρηγορότερα και πιο εύκολα. Το όλο θέμα το θυμήθηκα λόγω always somewhere και ολιβια Χασει ο οποίος θαμας δώσει τα φώτα του. Ας κάνουμε και για ρετρό Έλληνες και ας επικοινωνήσουμε μαζί τους.
 
Ελάτε στο τουιτερ παίδες να κάνουμε μία ομάδα και να αναζητήσουμε ρετρό ξενους διάσημους ηθοποιούς με τους οποίους μεγάλωσαμε να μάθουμε τι κάνουν, πως διαβιούν. Ή τεχνολογία πλέον εκμιδενισε αποστασεις και μπορείς να μιλησεις με αγαπημένους καλλιτέχνες. Εγώ έχω την Μπαρντο, τον τζον Σταμος και την Ολιβια Χάσει. Σήμερα θα ψαξω την Σαντρα. Εσείς ποιους εχετε; Πείτε εμπειρίες αν σας έχουν απάντησει , ποιους ακολουθείται κτλ.Αν είμαστε όλοι μαζί θα απαντήσουν και γρηγορότερα και πιο εύκολα. Το όλο θέμα το θυμήθηκα λόγω always somewhere και ολιβια Χασει ο οποίος θαμας δώσει τα φώτα του. Ας κάνουμε και για ρετρό Έλληνες και ας επικοινωνήσουμε μαζί τους.

Ποια φώτα να δώσω καλέ;

Εγώ είπα ότι αναφέρω στο σχόλιο #91, στο σχόλιο #126 και στο σχόλιο #128 στο θέμα Δημοσκόπηση-Αγαπημένη-πασχαλιάτικη-ταινία.

Τίποτα παραπάνω. Το αν θα θελήσει ένας διάσημος να μιλήσεις παραπάνω ή αν θα σε βάλει στους ακόλουθους δεν μπορώ να το πω εγώ αλλα το ίδιο το διάσημο πρόσωπο. Αυτό που τόνισα είναι ότι τουιταρει η ίδια και όχι απο γραφείο κάποιου ατζέντη που της κάνει το promotion του λογαριασμό της.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ακολούθησα Σαντρα και κιμ γουαιλντερ είναι ο προσωπικός τους λογαριασμός ! Εσένα σε ακολουθεί κανείς τους;
 
Mολις ή Μπριζιτ τουιταρε τα συλληπητηρια της για τον θάνατο του Μισελ Πικολι παιδιά με μία αφίσα της περιφρόνησης
 
η αλήθεια είναι ότι παρόλο που είχα φτιάξει twitter, ελάχιστα ασχολήθηκα με αυτό, δεν με τραβήξει όπως το facebook…….και Instagram έφτιαξα ακολούθησα κάποιους διάσημους αλλά και αυτό το έχω εγκαταλείψει......
 
η αλήθεια είναι ότι παρόλο που είχα φτιάξει twitter, ελάχιστα ασχολήθηκα με αυτό, δεν με τραβήξει όπως το facebook…….και Instagram έφτιαξα ακολούθησα κάποιους διάσημους αλλά και αυτό το έχω εγκαταλείψει......
Είναι πολύ της μόδας δεν φαντάζεσαι πόσο πχ. Ή Μπαρντο αναρτα τώρα για τα ζωάκια να μην τα παρατάει λόγω κορονοιου συνέχεια.
 
Είχα την τιμή να συνομιλω καθημερινά με την Ολίβια Χασεϊ και τον σύζυγο της μέσω Twitter για αυτό το γράφει η @αριαδνη.

Συνδετικός μου κρίκος ήταν κάποιος στην Αμερική που μου έστειλε μήνυμα και μου είπε ότι είναι Έλληνας (δεύτερης γενιας) και που ήταν στις επαφές της συγκεκριμένης ηθοποιού.
Όταν μιλήσαμε και μπήκα στο προφίλ του είδα ότι είχε φωτογραφίες αγκαλιά με πρώην πλανητάρχη και πολλά άλλα διάσημα πρόσωπα όπου έτριβα τα μάτια μου.. Εκείνος έκανε τα τουιτ μου forward στην διάσημη ηθοποιό και με γνώρισε σε εκείνη... Πολύ καλό και ευγενικό παιδί ακόμα έχουμε επαφή μέσω τουιτετ! :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Είδα πως ή Μπελιντα Καρλαιλ προτιμά και σέβεται ως φωνή του αιώνα την Μαρια Καλλας και της μιλησα και για τον Μανο Χατζηδακη πως θα ξετρελαθει αν τον ακούσει . Τώρα αν συννοηθηκαμε θα δειξει :D
 
SecondhandShallowDevilfish-size_restricted.gif


Μακάρι να ησυχάσουμε!

Να κλείσουν όλα φιμπι, tw!t3r, t!ktok, !nst@ κτλ να ηρεμήσουμε!!

Μια χαρά ήμασταν όταν δεν υπήρχαν αυτά!
 
SecondhandShallowDevilfish-size_restricted.gif


Μακάρι να ησυχάσουμε!

Να κλείσουν όλα φιμπι, tw!t3r, t!ktok, !nst@ κτλ να ηρεμήσουμε!!

Μια χαρά ήμασταν όταν δεν υπήρχαν αυτά!
Έλεγα και ένα χρόνια πολλά στην Μπριζίτ τώρα τι;
 
Είχα την τιμή να συνομιλω καθημερινά με την Ολίβια Χασεϊ και τον σύζυγο της μέσω Twitter για αυτό το γράφει η @αριαδνη.

Συνδετικός μου κρίκος ήταν κάποιος στην Αμερική που μου έστειλε μήνυμα και μου είπε ότι είναι Έλληνας (δεύτερης γενιας) και που ήταν στις επαφές της συγκεκριμένης ηθοποιού.
Όταν μιλήσαμε και μπήκα στο προφίλ του είδα ότι είχε φωτογραφίες αγκαλιά με πρώην πλανητάρχη και πολλά άλλα διάσημα πρόσωπα όπου έτριβα τα μάτια μου.. Εκείνος έκανε τα τουιτ μου forward στην διάσημη ηθοποιό και με γνώρισε σε εκείνη... Πολύ καλό και ευγενικό παιδί ακόμα έχουμε επαφή μέσω τουιτετ! :)
Τώρα το είδα το ποστ. Μεγάλη αγάπη η Χάσει. Πως σου φάνηκε από την κουβέντα που είχατε; Φαίνεται καλός άνθρωπος...
 
Τώρα το είδα το ποστ. Μεγάλη αγάπη η Χάσει. Πως σου φάνηκε από την κουβέντα που είχατε; Φαίνεται καλός άνθρωπος...


Μιλούσε με όλους τους φανς της και ήταν απο το πρωί μέχρι το βράδυ στο Τουίτερ!

Της αρέσει η Ελλάδα και θα ήθελε κάποια στιγμή να έρθει. Είναι πολύ καλή φίλοι με τον Yorgo όπως τον έγραφε στα μηνύματα της.. τον Γιώργο Βογιατζή.

Ξέρει πολλές ελληνικές λέξεις και με ξάφνιαζε γράφοντας μου στα τουιτς kalimera ή yia sou και άλλες διάφορες λέξεις! :)

Καλά εγώ της έστελνα και αφιερώσεις με φωτογραφίες της, λόγια που έλεγε στη ταινία Romeo and Juliet και τέτοια όμορφα μηνύματα.

Είχα συνομιλίες με όλη την οικογένεια, με τον άντρα της και με την κούκλα κόρη της.
 
Μιλούσε με όλους τους φανς της και ήταν απο το πρωί μέχρι το βράδυ στο Τουίτερ!

Της αρέσει η Ελλάδα και θα ήθελε κάποια στιγμή να έρθει. Είναι πολύ καλή φίλοι με τον Yorgo όπως τον έγραφε στα μηνύματα της.. τον Γιώργο Βογιατζή.

Ξέρει πολλές ελληνικές λέξεις και πάντα με ξάφνιαζε γιατί γράφοντας μου kalimera ή yia sou! :)

Καλά εγώ στις της έστελνα και αφιερώσεις με φωτογραφίες της, λόγια που έλεγε στη ταινία Romeo and Juliet και τέτοια όμορφα μηνύματα.

Είχα συνομιλίες με όλη την οικογένεια, με τον άντρα της και με την κούκλα κόρη της.
Ωραία. Δεν είναι μόνο πανέμορφη ηθοποιός , είναι και ωραίος άνθρωπος...:)
 
Δεν έχω επαφή μαζί της εδώ και πολλά χρόνια.

Δεν ξέρω και αν ακόμα τουιταρει όπως παλιά γιατί κάποια στιγμή σταμάτησε να τουιταρει για να αφοσιωθεί στην συγγραφή της βιογραφίας της μαζί με τον γιό της Alexander Martin , παιδί που απέκτησε η Ολίβια με τον πρώτο σύζυγο της Dean Paul Martin ο οποίος σκοτώθηκε σε δυστύχημα με το αεροπλάνο του. ( Ο Ντιν Πολ Μάρτιν ήταν γιός του γνωστού ηθοποιού Dean Martin )

Dean+Paul+Martin+and+Olivia+Hussey+-+wedding+photo.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Είναι και δικοί μας διάσημοι όπως η Κορομηλά, η Γαρμπή, η Καίτη Φίνου που αλληλοεπιδρουσαμε.

Ασε οι δικοί μας είναι το κάτι άλλο.. Το κοιτάνε αλλιώς με το ποιός είσαι και αν είσαι high society για να σου μιλήσουν για αυτό και δεν έχουν καμία μα καμία σχέση με τους ξένους διάσημους ηθοποιούς.
 
Ασε οι δικοί μας είναι το κάτι άλλο.. Το κοιτάνε αλλιώς με το ποιός είσαι και αν είσαι high society για να σου μιλήσουν για αυτό και δεν έχουν καμία μα καμία σχέση με τους ξένους διάσημους ηθοποιούς.
Όπως τα λες
 
Ε, σιγουρα και πολλοι ξενοι διάσημοι ηθοποιοί ειναι καθήκια και πολλοί δικοί μας προσγειωμένοι κι όχι καλαμοκαβαλλάρηδες. Κάθε τόσο διαβάζουμε για υπεραπαιτητικούς ξένους σταρ με παράλογες (κατά τη γνώμη του δημοσιογράφου) απαιτήσεις
 
Πίσω
Μπλουζα