User 015 - Ιούνιος 1991

Άργησα αλλά τα κατάφερα!

billy είπε:
Eφ' όσον δεν είναι η περίφημη περίπτωση της γελοιογραφίας που ανέφερε ο φίλτατος Dino, μήπως ήταν αναφορά στο "στυλ" που υιοθετούσε κάποια περίοδο το USER στην παρουσίαση των adventures? (στυλ που "παρέπεμπε" στο Pixel).
Από όσο θυμάμαι billy, δεν είχε να κάνει με τα 2 περιοδικά per se, αλλά με ένα γράμμα που είχε στείλει αναγνώστης (μπορεί να ήταν και η απάντηση στο γράμμα), όπου το γράμμα/απάντηση μεταφέρθηκε σχεδόν αυτούσιο στο USER σαν άρθρο/σχολιασμός/απάντηση σε άλλο γράμμα(?) (μην πυροβολείτε τον πιανίστα, ου γαρ έρχεται μόνο του....).

Εάν θυμάμαι καλά, τα δυο τεύχη ήταν πολύ κοντά μεταξύ τους χρονολογικά (maximum 3 μήνες) και είχα ανατρέξει στο ορίτζιναλ βλέποντάς το με τα ίδια μου τα μάτια.

Παίδες, συγνώμη αν σας μπέρδεψα :banghead: και θα στύψω το μυαλό μου μπας και θυμηθώ κάποια άλλη λεπτομέρεια.
 
Οπως προαναφερα μιλαει για το αρθρο του photo paint,ολες σας οι αποριες θα λυθουν εδω στην σελ. 40.


[h=1]Pixel 077 - Μάιος 1991[/h]
 
Aardvark είπε:
Οπως προαναφερα μιλαει για το αρθρο του photo paint,ολες σας οι αποριες θα λυθουν εδω στην σελ. 40.
[h=1]Pixel 077 - Μάιος 1991[/h]
Αardvark, νομίζω ότι ο Dartacan απέκλεισε εξ' αρχής το ενδεχόμενο να αφορά την κλασσική "διαμάχη" με το άρθρο του Photon Paint.

Επρόκειτο για κάτι "άλλο" που βρισκόταν στην στήλη της αλληλογραφίας - εκτός αν κατάλαβα λάθος (?)
 
Δεν ξερω αν ο φιλος Dartacan ψαχνει κατι αλλο περα απο την αναφορα του συγκεκριμενου τευχους,υπαρχουν και αλλα τετοια περιστατικα,αλλα η συγκεκριμενη αναφορα αυτου του τευχους και η φωτο του αρθρου που εβαλα πισω αναφερεται στο Pixel 77.


Το φανερωνουν και οι μηνες των τευχων!
 
Aardvark είπε:
η συγκεκριμενη αναφορα αυτου του τευχους και η φωτο του αρθρου που εβαλα πισω αναφερεται στο Pixel 77.
Το φανερωνουν και οι μηνες των τευχων!
Σαφώς !! Κανείς δεν το αμφισβητεί αυτό. ;)
 
Again, χάρη στην ευγενική χορηγία του Dino, στο αρχικό post θα βρείτε το ανανεωμένο zip αρχείο με τις απαραίτητες προσθήκες!

FYI, για όσους θέλουν να το ξανακατεβάσουν! ;)
 
Πίσω
Μπλουζα