VHS Συλλογή !!

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.882
Αντιδράσεις
3.855
Βασικα μερικα κομματια απο αυτα.

Τα παρακατω ανετα χωριζονται σε 3 θρεντς αλλα για οικονομια χωρου ....

Λεπον πρωτα απο ολα το αρχειο μου αποτελουμενο απο Χ αριθμο κομματιων ,ας εστιασουμε στο ρετρο των 80ς κατασκευαστων (kodak,fuji,panasonic) και οχι στο τι εχουν μεσα (δολοφονια του JFK ,Λοχνες monster απο την εκδρομη στην Σκωτια το '87,κ.τ.λ).

Οταν το μερος ωριμασει θα σας τα δειξω,ο καιρος γαρ εγγυς !

28151.jpg

Βου εχουμε δυο κομματια ξεχωριστα το ενα πιο καινουργιο απο το αλλο αλλα με original Μεταγλωτισεις.

28148.jpg

Τελος το 2002 το καλυτερο περιοδικο ξενου τυπου για τo gaming παγκοσμιως κυκλοφορησε μαζι με το περιοδικο και το παρακατω με footage απο τα τοπ παιχνιδια της εποχης.

Πρωτον ιντερνετ γρηγορο για να τα δουμε να κινουνται live τοτε δεν υπηρχε οποτε μια χαρα και β' δισκετες για promotion σε gaming περιοδικα ειχαμε δει ,κασσετες ναι ,cd το ιδιο,dvd το ιδιο.

VHS oμως;;

28150.jpg

Και εγω μια φορα το ειδα ,απο τοτε δεν το ξαναδα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραία πράματα Aard. Η τελευταία βιντεοκασσέτα με τα παιχνίδια VF4 και άλλα από το 2002 πολύ ενδιαφέρουσα αν και εν έτει 2002 περίμενα κάτι σε DVD. Κάποτε είχα μια κασσέτα από το περιοδικό GAMES (Πάσχα 1998 πρέπει να ήταν) που παρουσίαζε παιχνίδια του Ν64 (Yoshi's Story ίσως) και PSX.
 
Δικο μου ειναι το θρεντ,το'χα ξεχασει.


Το 2002 δεν ηταν το dvd τοσο διαδεδομενο,το PS2 ηταν πανακριβο τοτε.



 
Πράγματι, ωραία πράγματα! :thumbup:

Πότε είχε ανέβει αυτό, δε θυμάται ούτε ο δημιουργός του, οπότε μια χαρά που δε θυμάμαι εγώ...

Ανάμενε και τις δικές μου βιντεοκασσέτες σε λίγο...
 
Οντως το 2002 εβγαιναν ακομα κασσετες! Τρανο παραδειγμα τα vhs που εδινε η Deagostini με την σειρα Dragonball Z το 2001/2002!

dragonaball vhs.jpg

Αφου σκαλισα λοιπον τις κασσετες μου να βαλω και εγω ενα μεγαλο μερος απο αυτες που βρηκα.

vhs.jpg

και ενα Vhs head cleaning set

vhs1.jpg
 
Να και οι δικές μου βιντεοκασσέτες:

Από το HiTech, σε κορυφαία ποιότητα ήχου και εικόνας (όπως διαφημιζόταν τότε):

Vhs (1).jpg

Από το TV Zάπινγκ:

Vhs (2).jpg

Νόμιζα οτι είχα περισσότερες... :wait2:

Διάφορες:

Vhs (3).jpg

Δύο ορίτζιναλς της Audio Visual:

Vhs (4).jpg

Πορωμένος με το Wrestling, έγραφα τότε όλες τις εκπομπές (Superstars of wrestling κ.α.) όπως και τα μεγάλα events, από το Sky Channel και μετέπειτα το Eurosport:

Vhs (5).jpg

Όλες οι από πάνω είναι τρίωρες με wrestling... Και για του λόγου το αληθές:

Vhs (7).jpg

Vhs (6).jpg

Και κλείνουμε με πολλά και διάφορα:

Vhs (8).jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnny19818 είπε:
Lion King, τι ταινία!! Την είχα δει στο σινεμά και κάποιες φορές μετά. Ανάμεσα σε αυτή και τον ΤΑΖ είναι ο Getta Robo;
Ναι Getta Robo η 2η κασσετα!
 
Dino πολύ πράμα βλέπω! Show girls, Άγρια ορχιδέα, Βαρομετρικό χαμηλό x2, Σούπερμαν και άλλα πολλά ωραία. Το Cutthroat island (Νησί των κουρσάρων) είναι καλό;
 
Καμία ελληνική ταινία 'παίζει' στις γραμμένες κασέτες?
 
Φαινεται ο καλλιτεχνης εγω το Summerslam το γραφα με στυλο και καλικαντζαρακια στην ετικεττα,εσυ το ζωγραφιζες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραίες συλλογές παιδιά! Μπράβο σας που τις κρατήσατε... :)
 
johnny19818 είπε:
Dino πολύ πράμα βλέπω! Show girls, Άγρια ορχιδέα, Βαρομετρικό χαμηλό x2, Σούπερμαν και άλλα πολλά ωραία. Το Cutthroat island (Νησί των κουρσάρων) είναι καλό;


Έχω δει μόνο κανα 10λεπτο στην αρχή...

Είναι από τις ταινίες που τις παίζουν τα κανάλια Κυριακή μεσημέρι...

Υποθέτω για την εποχή ήταν ΟΚ.

Aardvark είπε:
Φαινεται ο καλλιτεχνης εγω το Summerslam το γραφα με στυλο και καλικαντζαρακια στην ετικεττα,εσυ το ζωγραφιζες.


Το'χω με τα λογότυπα...

Μπορώ να φτιάξω το WWF logo (το παλιό) σε 15 δεύτερα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnny19818 είπε:
Το Cutthroat island (Νησί των κουρσάρων) είναι καλό;
Όπως έχουμε πει ήδη (εγώ σε άλλο thread δηλαδή :D ) είναι μια από τις μεγαλύτερες εμπορικές αποτυχίες στη ιστορία του Hollywood, αλλά βλέπεται εύκολα μια Κυριακή χαλαρά με παρέα και fast food, etc. ή άλλο σχετικό.
 
Μπορω να ρωτησω κατι σχετικα με τις εγγραφες απο το SKY CHANNEL? Υπαρχει περιπτωση να εχουν κρατηθει τα διαφημιστικα και τα τρέιλερ που εδειχνε ενδιαμεσα στις εκπομπες για το wrestling?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
vhs 2.jpgαπο εδω και η δικια μου μικρη συλλογη απο VHS...μονο μια κασετα ειναι εργοστασιου (Τιτανικος). Οι υπολοιπες ειναι απο τηλεοραση κυριως τελη 80s και 90s

20140712_161521.jpgΚαι ειμαι απο τους λιγους που εχουν Betamax κασέτες! Απο εδω λοιπον η συλλογη μου

vhs 1.jpg

20140518_133737.jpg

20140712_040238.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ChristosM είπε:
Μπορω να ρωτησω κατι σχετικα με τις εγγραφες απο το SKY CHANNEL? Υπαρχει περιπτωση να εχουν κρατηθει τα διαφημιστικα και τα τρέιλερ που εδειχνε ενδιαμεσα στις εκπομπες για το wrestling?
Υπάρχει αρκετό πράμα εκεί μέσα από διαφημίσεις και εκπομπές (ειδικά όταν προγραμμάτιζα το βίντεο να γράψει, οταν ήμουν απών)... :)

Αν θέλεις κάτι συγκεκριμένο, πες μου...
 
DINO είπε:
Υπάρχει αρκετό πράμα εκεί μέσα από διαφημίσεις και εκπομπές (ειδικά όταν προγραμμάτιζα το βίντεο να γράψει, οταν ήμουν απών)... :) Αν θέλεις κάτι συγκεκριμένο, πες μου...
Ναι και σ ευχαριστω πολυ. Ψαχνω τα τρειλερ για τα παλια σηριαλ που εδειχνε τοτε το sky channel, ειδικα για την Βιονικη Γυναικα. Αν υπαρχουν και αποσπασματα απο μουσικες εκπομπες θα το χαιρομουν...αλλα κυριως τα τρειλερ για τα σηριαλ. (Επεισοδια απο τη Βιονικη Γυναικα το θεωρω απιθανο να υπαρχουν, σωστα? Την εδειχνε καθε Κυριακη νωρις το βραδυ)
 
Υπάρχουν όλα αυτά που μου είπες...

Σαββατοκύριακο, θα κάτσω να συνδέσω το βίντεο με τον υπολογιστή και θα κάνω ένα search να δω τι μπορώ να γράψω... ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DINO είπε:
Υπάρχουν όλα αυτά που μου είπες...
Σαββατοκύριακο, θα κάτσω να συνδέσω το βίντεο με τον υπολογιστή και θα κάνω ένα search να δω τι μπορώ να γράψω... ;)
Θα σου ειμαι ειλικρινα υποχρεος! Σ ευχαριστω παρα πολυ.
 
Πίσω
Μπλουζα