VHS Συλλογή !!

δυστυχως οι βιντεοκασετες που ειχα δεν υπαρχουν πια δεν θυμαμαι που τις εχω βαλει μπορει και να πεταχτηκαν μου χαλασε το βιντεο που ειχα το 1998 και απο τοτε ολα αυτα αγνοουνται.Θα παω στην αποθηκη στην υπογα στο παλιο σπιτι να δω μηπως τα ειναι εκει να τα κανω φωτογραφικο αρχειο αν υπαρχουν.Απο οσο θυμαμαι ειχα κατι παλιες TDK κασετες μεπαιδικα προγραμματα οπως ειχα μια TDK me κουτι σαν αυτο που εχει ο φιλος παραπανω το κοκκινο καφε αλλα ηταν 120αρα κασετα σε αυτη ειχα γραψει ταινια του κλιντ ιστγουντ τον υπερκατασκοπο που ειχε παει στην ρωσσια απο το σταρ την ειχα.ειχα και πολλες ταιιες απο hitech και τα νεα που βαζανε ταινιες καθε σαββατο.αυτες τις ταινιες απο τα νεα τις επαιρναν και οι τοπικοι σταθμοι εδω και τις βαζανε μεσοβδομαδα
 
DINO είπε:
Υπάρχει αρκετό πράμα εκεί μέσα από διαφημίσεις και εκπομπές (ειδικά όταν προγραμμάτιζα το βίντεο να γράψει, οταν ήμουν απών)... :) Αν θέλεις κάτι συγκεκριμένο, πες μου...
Αν μπορείς, ανέβασε διαφημίσεις!!! :D Ό,τι μπορείς, είτε ελληνικές, είτε ξένες!!!
 
Πολυ καλες συλογες ολες οι παραπανω.

Dino respect φιλε για της βιντεοκασσετες του κατς και την τρελα σου που καθοσουν και τα εγραφες κιολας :bow:
 
Να'σαι καλά billαρε!!

Η φάση είναι οτι έβαζα και τη μάνα μου να το παρακολουθεί... :D

ChristosM είπε:
Θα σου ειμαι ειλικρινα υποχρεος! Σ ευχαριστω παρα πολυ.
Καμία υποχρέωση αγαπητέ... Είναι κάτι το οποίο θέλω να κάνω καιρό... :)

Έχω πολύ πράμα και μάλιστα πράμα που δεν υπάρχει στο Youtube...

nwntas είπε:
Αν μπορείς, ανέβασε διαφημίσεις!!! :D Ό,τι μπορείς, είτε ελληνικές, είτε ξένες!!!
Σίγουρα! :thumbup:
 
Και πάλι σ ευχαριστώ πολύ DINO. Θα αναμένω νεότερα...
 
Έχω τεράστειο υλικό απο VHS γραμμένες απο TV και αυθεντικές. Επίσης έκανα την βλακεία πρίν κάτι χρόνια και χάρισα όλο το υλικό απο SailorMoon απο τον ΑΝΤ1 σε ένα παιδί απο το animeclipse και δεν τις πήρα ποτέ πίσω, μεγάλη χαζομάρα μου. Αλλά ακόμα έχω πολύ υλικό, πρέπει απλά να πάω στο παλιό σπίτι που τις έχω αποθηκεύσει σε κούτες να τραβήξω φώτο, στο νέο σπίτι έχω μόνο ότι έχω απο αυθεντικές κασσέτες

Δείτε πρίν κανα μήνα τι VHS βρήκα έξω ακριβώς απο το σπίτι μου στον κάδο σκουπιδιών και τα μάζεψα, τα καθάρισα, τα δοκίμασα ότι παίζουν και τα φύλαξα:

33o2n40.jpg


5535eu.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φοβερή συλλογή Diogr. Γκουφοταινία λοιπόν... :eek:
 
αυτα ειναι αρχεια λεμε μπραβο στα παιδια που τα κρατησαν τοσα χρονια
 
johnny19818 είπε:
Φοβερή συλλογή Diogr. Γκουφοταινία λοιπόν... :eek:
Τι αυτά; Αυτά είναι μόνο το 1/10 της συλλογής μου. Έχω καμια 100ρια γραμμένες απο τηλεόραση, αν θυμάμαι καλά έχω γράψει απο ελληνική τηλεόραση Skeleton Warriors, X-Men, Dragonball Z, The Nanny, Fantastic Four, SpiderMan, Animaniacs, The Mask, κλπ κλπ. Και καμια 200αρια αυθεντικές μέχρι στιγμής. Θα προσπαθήσω να βγάλω φώτο
 
Συγχαρητήρια παιδιά για τις κασέτες σας!

Μακάρι να είναι κάπου μέσα σε αυτές γραμμένα επεισόδια του Νιλς χολγκερσον ή ταο ταο από την ΕΡΤ!
 
Το Σάββατο που είχα πάει στο πατρικό όπου έχω αφήσει μερικές γραμμένες απο τηλεόραση VHS εκεί ακόμα τράβηξα φώτο να δείτε. Κάποια στιγμή θα πάω και στο σπίτι μου (που νοικιάζω τώρα σε ένα ζευγάρι) στην αποθήκη να βρώ το μεγάλο αρχείο με VHS που έχω εκεί.

331oort.jpg


2iix6d5.jpg


29aqpa8.jpg


mi1h0o.jpg


2v92p1w.jpg


332lyr4.jpg


2jfbzpv.jpg


f9jtht.jpg


2liwnc7.jpg


2a4o493.jpg
 
Τα παρακατω εξωφυλλα ειναι δικες σου δημιουργιες η κυκλοφορησανε ετσι στην αγορα,αυτα ειναι απο τευχη της Μαμουθ του '80,τα'χω.


Και τι περιεχουν μεσα οι συγκεκριμενες κασσετες.
:xm:




2v92p1w.jpg
 
Aardvark είπε:
Τα παρακατω εξωφυλλα ειναι δικες σου δημιουργιες η κυκλοφορησανε ετσι στην αγορα,αυτα ειναι απο τευχη της Μαμουθ του '80,τα'χω.
Και τι περιεχουν μεσα οι συγκεκριμενες κασσετες.
:xm:
Τα εξώφυλλα είναι τα αυθεντικά εξόφυλλα απο τα ελληνικά Χ-ΜΕΝ κόμιξ (και 1 απο ξένο κόμικ), οι κασσέτες περιέχουν όλα τα επεισόδια της σειράς Χ-ΜΕΝ που έπαιζε στο STAR αν θυμάμαι καλά.
 
A ωραια εσυ τα εφτιαξες,καλη δουλεια. :thumbup:
 
ας ποσταρω και εγω ενα πολυ μικρο μερος του χαμου που επικρατει σπιτι μου sorry για την φωτο ειναι απο κινητο γιαυτο δεν εβγαλα και τους αλλους σωρους yeap vhs is my drug....
attachment.php
 
DINO είπε:
Να και οι δικές μου βιντεοκασσέτες:


....................
Βλεπω οτι εχεις και την συλλεκτικοτατη JVC ER με το εικονιδιο του παγκοσμιου κυπελλου του 1990!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ανάθεμα κι αν τό'ξερα αυτό!!!

Ευχαριστώ! :)
 
DINO κατάφερες μήπως να δεις καμμια από τις κασσετες σου απο το SKY για τα τρειλερ?
 
@Diogr Lion King κι εσύ βλέπω. Μια χαρά.

@θάνος Αφού έχεις και κασσέτα με Τα Νιντζάκια είσαι άρχοντας.

Παιδιά, αφού όπως βλέπω έχετε μεγάλη εμπειρία από κασσέτες, ποια κατά τη γνώμη σας είναι η καλύτερη ποιοτικά; Θυμάμαι να παίρνω αρκετές Silver Shadow αλλά δεν ήταν και τόσο σόι. Όπως και οι αντίστοιχες του ήχου.
 
Πίσω
Μπλουζα