View master

οκ.. θα στο φερω να το δεις, μια κ η ψηφιακη μου ειναι στον μαστορα..

κ view master εχεις?:animeek:

αμαν, αυτο το παταρι σου δεν εχει πατο!! Σαν το βαλιτσακι του Σπορτ Μπιλλυ..βγαζεις,βγαζεις, βγαζεις!:biglaugh:
 
Η Domniki έχει αφιερώσει σήμερα και της αξίζουν συγχαρητήρια για τη δουλειά που έκανε (και στον telonio έστω και καθυστερημένα)!Κάποτε είχαμε και εμείς δισκάκια από Star Wars...:rolleyes:
 
Εχω εγώ ταινίες προς πώληση στην συσκευασία τους αχρησιμοποίητες.. Οποιος θέλει ας στείλει ενα PM..
 
Είχα κάποτε ένα με μιά ταινιούλα με τον Ταρζάν (δε θυμάμαι ποιός ήταν ο πρωταγωνιστής),ένα με το Snoopy και το τελευταίο (το οποίο κάπου πρέπει να διασώζεται αλλά δεν ξέρω που) με την Κάντυ.

Θα γίνω Digger :biglaugh:και άμα το βρω, θα το φέρω στην επόμενη συνάντηση!!!
 
εγω παντως τωρα παιδια τις μαζευω για τον γιο μου!
 
!!

Πω πω..και γω παιδιά ανακάλυψα τα δικά μου...πρέπει να είναι τουλάχιστον 30 δισκάκια..ταινίες, σειρές και τουριστικά
 
είμαι σίγουρη ότι κάπου το έχω, αλλά δεν ξέρω πού! όπως μόλις έμαθα με το ίδιο ακριβώς κόκκινο viewmaster έπαιζαν και τα ελβετόπαιδα της δεκαετίας του '80!
 
Τα ελβετόπαιδα;;; Α ναι, όπως βλέπω, crimson, από τη Βέρνη μας γράφεις ! Τέλεια χώρα η Ελβετία, αν κρίνω από τις περιγραφές μιας φίλης που δουλεύει εκεί (στη Λωζάννη)...

Το βιου-μάστερ δεν το υπολόγιζα και πολύ τότε, όταν μου χάρισαν το πρώτο μου (κόκκινο κι αυτό βεβαίως-βεβαίως), διότι μόλις είχαμε αγοράσει βίντεο και είχα πάθει τρελή εξάρτηση με την κινούμενη εικόνα. :wow: Θα είμαι πολύ ευχαριστημένος όμως και θα συγκινηθώ πολύ αν βρω έστω και ένα από τα δισκάκια μου στην ρετρολαγνική ανασκαφή που σχεδιάζω να κάνω τα Χριστούγεννα σε πατάρια και ντουλάπες του πατρικού μου σπιτιού! Ό,τι βρεθεί θα προσκομιστεί οπωσδήποτε στην εορταστική συνάντηση των μελών GRM Θεσσαλονίκης και περιχώρων! :supergrin:
 
Επειδή το βλέπω εδώ και μέρες και είμαι σε δίλημμα αν αξίζει να το αγοράσω,θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας.Ξέρετε αν η εικόνα που βγάζει το Fisher Price Movie Viewer είναι η ίδια με του viewmaster;Μόλις δώσετε το ok έχω να ποστάρω στο Candy thread κάτι πολύ ενδιαφέρον... ;)



Fisher Price Movie Viewer.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το View master είναι μια από τις πιο δυνατές συγκινήσεις που μπορεί να βιώσει κανείς!Με εικόνα υψηλής ανάλυσης και όλα αυτά τα απίστευτα ολοζώντανα χρώματα κατορθώνει να ταξιδεύσει και την πιο ράθυμη φαντασία!Ακόμα θυμάμαι τα απαστράπτοντα κοπάδια ψαριών που ξεπρόβαλαν επιβλητικά και φώτιζαν τον σκοτεινό ωκεάνιο πυθμένα!Τον Αλαντίν και τα τζίνι του λυχναριού και του δαχτυλιδιού! Τα δυο μικρά αδελφάκια που χαμένα σε κάποιο μαύρο δάσος της βόρειας Ευρώπης , ανακάλυψαν το φτιαγμένο από ζαχαρωτά σπίτι μιας κακιάς μάγισσας!Πως είναι δυνατόν να μη βγεις πλουσιότερος μετά από αυτό βρε παιδιά;

Απ τις χρυσές στιγμές της ανθρώπινης δημιουργικότητας......!
 
κατα την ταπεινη μου αποψη candy πιστευω αν και εχω κατι χρονια να δω απο original view master οτι και το fisher price βγαζει την ιδια εικονα,ετσι λεω δεν ξερω ας πουνε και αλλα παιδια!!
 
Απ'ότι έμαθα τελικά,είναι σαν το view master αλλά πιο γρήγορο.Έχει μια ολόκληρη ιστοριούλα μέσα και γυρνώντας την ροδέλα προς τα πίσω μπορείς να την δεις και ανάποδα.Ήδη το αγόρασα και περιμένω να μου έρθει...Προς όλους τους ενδιαφερόμενους λοιπόν έχω να προτείνω τα εξής:

http://cgi.ebay.com/Mupi-GATCHAMAN-...QQcategoryZ234QQcmdZViewItem#ebayphotohosting

Μάχη των Πλανητών

Στρουμφάκια

Μάγια η Μέλισσα

και για επιδόρπιο Κάντυ-Κάντυ!!!:animeek:
 
Ταινιούλες με την Κάντυ θα φέρω στην επόμενη


ρετροσυνάντηση!:animrolleyes:


 


Κάποιος όμως να μεριμνήσει για τη συσκευή
:diablotin:
 
candy είπε:
Απ'ότι έμαθα τελικά,είναι σαν το view master αλλά πιο γρήγορο.Έχει μια ολόκληρη ιστοριούλα μέσα και γυρνώντας την ροδέλα προς τα πίσω μπορείς να την δεις και ανάποδα.Ήδη το αγόρασα και περιμένω να μου έρθει...Προς όλους τους ενδιαφερόμενους λοιπόν έχω να προτείνω τα εξής:http://cgi.ebay.com/Mupi-GATCHAMAN-...QQcategoryZ234QQcmdZViewItem#ebayphotohosting

Μάχη των Πλανητών

Στρουμφάκια

Μάγια η Μέλισσα

και για επιδόρπιο Κάντυ-Κάντυ!!!:animeek:
Εξαιρετική αγορά candy..Τελικά σου ήρθε?..Είχα και εγώ κάποτε ένα παρόμοιο αλλά δυστυχώς το έδωσα δρόμο....
 
Ναι και είναι εξαιρετικό!!!Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα.Κρίμα που το πέταξες akmakas,υπάρχουν ακόμα κασέτες σε μεγάλη ποικιλία παιδικών σειρών στο net προς πώληση.
 
πόσο το πήρες candy και από που; για δώσε πληροφορίες
 
"View Master"

view-master.jpg

Πολυ πριν τις hi-def τηλεορασεις και τα "cool" bluray video καποιοι απολαμβαναν υψηλης ποιοτητας εικονες μεσω ενος μηχανηματος ονοματι "view master".

3D εικονες με απιστευτη λεπτομερεια και πεντακαθαρα χρωματα και ιστοριες που ζωντανευαν μπροστα στα ματια μας.

Παραπονο το εχω απο τις γονεις μου οτι ποτε δεν απεκτησα ενα (ισως αν το ζητουσα ;D) αλλα τις ελαχιστες θεασεις που ειχα σε σπιτια φιλων με καναν να θελω ενα σαν κολασμενος.

Ποικιλια φιλμ απο κινουμενα σχεδια ,disney,tom and jerry μεχρι ταινιες star wars απο ολα ειχε το μενου.

2553958272_bc4023b44e_o.jpg

Tελευταιας τεχνολογιας "view master" για hitech πιτσιρικια.

Disney_Toy_Story_Viewmaster_Reel_Viewer___4X_Binoculars.jpg=600


Σας ειπα οτι το τελευταιο μου αποκτημα ηταν το "superman returns" reel απο το Fnac. ;D

3349755467_e114ec4a3f.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ημουν σε γνωστο παιχνιδαδικο το Σαββατο.

Παρτε μερικα που τραβηξα με το κινητο (εξου και η αθλια ποιοτητα)

picture.php


picture.php


Aσχετο:Βρηκα και τον Plink :D

robotxd8.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είναι ευχάριστο (και,αν μη τι άλλο,νοσταλγικό για εμάς) να βλέπεις ότι κάτι τέτοια υπάρχουν ακόμη....!!
 
Ειχε κανενας τετοιο; Μου αρεσε σαν ιδεα, αλλα δεν καταφερα να γραψω ποτε τιποτα :)
 
Πίσω
Μπλουζα